Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

13 hours ago, Edward Louis Severson III said:

Kako da budem za ljude koji su mi ubijali narod kasetnim bombama, čemu sam lično prisustvovao? Civile. Kasetnim bombama. Ne jednom. U više navrata. To je greška? Kolateral?

 

Možda neko misli da smo mi to zaslužili. Ne znam.

 

Nerazumevanje uzroka i posledica, kao i to prokleto samosažaljenje,  zapravo ubijaju ovaj narod.

 

  • Like 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Denacifikacija Nemacke je uradjena tako sto su Nemci brutalno suoceni sa onim sto se desavalo u tom ratu. Koji su izgubili.

 

Da se ne uhvati sad neko za ovu rec, ne zelim da poredim gradjanski rat u Jugoslaviji i WWII ni po cemu, osim po tome sto mi nismo suoceni sa svojim zlocinima nikada, Hag je dozivljen kao strano, nepravedno, nametnuto, politicko telo (pritom je sasvim nebitno da li je ispunio svoj cilj nepristrasnog tribunala ili ne, jer to ne utice na percepciju istog).

 

Mi posmatramo bombardovanje kao nepravedni izolovani dogadjaj, kosovsku nezavisnost kao posledicu albanskog lobiranja placenog parama od dilovanja droge.

 

Istovremeno i za vreme mog zivota, a kamoli za mladosti mojih roditelja, kosovski Albanci se otvoreno zovu pogrdnim nazivima, prica se kako polno opste sa kozama koje cuvaju, sa rodjakama, kako znaju samo da struzu drva.

 

Sto plasticno dokazuje da nije dosla 99. tek tako, vec tamo tenzije postoje generacijama, samo su kulminirale, a mi nikada nismo imali sluha za njih, pa neka i bude da su oni samo hteli preko nas do drzave kao Hrvati (i to se prica), karakterise nas potpuno odsustvo politicke zrelosti, prosvecenosti i uopste shvatanja modernog sveta i naseg mesta u njemu.

 

I za to smo platili cenu, koja je, potpuno objektivno gledano, mogla biti i mnogo visa.

 

Dokle god ne budemo posmatrali citavu vladavinu Milosevica kao jednu celinu, a i malo pre, pocev od odbijanja sporazumnog razlaza, konfederacije, bilo kog predloga koji je dosao pre te "neocekivane i nicim izazvane, protivpravne secesije" (a sve sto se desilo je i te kako bilo izazvano sa nase strane, samo sto to niko ovde nece da cuje, vidi, nauci, sazna, procita pa proceni sam) pokazuje namere srpskog rukovodstva, ciljeve koje su pokusali da ostvare ratom, kao i kasnije glumljenje Kalimera i svet nas mrzi price posto smo rat izgubili.

 

S tim u vezi, price o Milici Rakic, kasetnim bombama, zrtvama bombardovanja su potpuno deplasirane i sluze za odrzavanje neodrzivog narativa, kao i u brojanje zrtava drugih i bukvalno ne vode nicemu.

 

Na licnom nivou, za sve one koji su izgubili nekoga u ratu/bombardovanju - adresa na koju treba da adresiraju to pismo je u Beogradu, ne u Vasingtonu.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kako da budem za ljude koji su mi ubijali narod kasetnim bombama, čemu sam lično prisustvovao? Civile. Kasetnim bombama. Ne jednom. U više navrata. To je greška? Kolateral?

 

Ova zapomaganja su suština naše propasti.

Večito izigravanje žrtve, Kalimero sindrom "To je nepravda, pa to ti je..."

 

Nas su... 

Nama su... 

Jao šta nam rade... 

Jao šta su nam radili...

Naš narod ugjeten... 

Naš narod pati...

Ne vole nas jer smo... (obično se završava sa zlatnim kašikama)

Mrze nas jer smo... (obično se završava sa zlatnim kašikama)

A mi smo... (obično se završava sa zlatnim kašikama)

Dok su oni... (obično se ne završava kašikama uopšte)

 

Disclaimer:

Slede rečenice u kojima ću da psujem, verovatno budem hladan, bez srca, bez duše, bez osećaja za korene, nacionalnu pripadnost, bez empatije, surov, mrzitelj SS (svega srpskog) etc. You name it - sve sam to, unapred se odričem odbrane i odgovaranja, zaslužio sam svaki dan, nedelju ili mesec odmaranja po volji moderatora.

Dakle idemo, neki da se vežu, neke da vežu... 

 

Jebale vas više zlatne kašike.

Jebale NAS više zlatne kašike.

I viljuške.

Istorijski smo ionako dokazali da nam najbolje stoje noževi.

...

Dakle, pun mi kurac više tog budalesanja sa bombardovanjem, kasetnim bombama i ostalim jebenim patnjama.

Jeste bre, pale bombe, izginuše ljudi, pa?

 

Da li ste svesni da je budala zbog koje se sve to desilo imala u svojoj olovci snagu da se sve to ne desi.

Ali je naravno rekao ko vas jebe, nećete vi meni.  Olovka se nije pomerila, nije potpisao, dobili smo po pičci.

Čak i posle zločina koje je počinio.  U Hrvatskoj.  U Bosni.  Na Kosovu.  Svugde gde je svoju njušku gurnuo da "brani srpstvo", svugde su na kraju Srbi (druge narode ne pominjem, implicitno se podrazumeva, ovde se obraćam ekskluzivno onima koji mašu zastavom"moj narod") najebali zbog njegove megalomanije i ludačke politike, sve je zasrao, sve je zavio u crno - i crveno.  Niko nije smeo da nas bije, i zato smo sejali haos svugde gde bi njegova politika doprla. I mrtve. I ranjene. I izbeglice. Izbeglice... koje smo zatim dočekivali u Srbiji širom otvorenih novčanika i naplaćivali im vodu, pešacima manje, traktoristima više (ima se, može se). Niko niije smeo da nas bije, tako je, ludaka su zaustavile one bombe. Samo to.

SrBstvo bi i dalje bacalo ruže na tenkove ka Vukovarima, Sarajevima, Dubrovnicima, Prištinama, etc... to je bilo brutalno buđenje. Jbg.

 

Alo, bre bambusi, nije vam niko došao marta 1999 i rekao "digla mi se patka, od sutra ću da bacam bombe po Srbiji...  (volim miris napalma u ranu zoru)"

Ne, pilići, nije to tako išlo... manijak sa skoro 10 godina putera na glavi  i konstantnih sranja je pravio pokolje po Kosovu, ponašao se bahato, čak i kad su mu nudili da iskulira, način da se izvuče i pripretili reakcijom ako nastavi. 

Ko vas jebe je bio njegov odgovor.  Oni koji su pored njega bili tada kažu da je doslovce bilo tako ko - vas - jebe.  OK, fair enough. Hoćeš da budeš tough guy - gledaj sad ovo.

Bam...

 

Bombardovanje.  Daj bre jebeno ne serite, znate li šta je bombardovanje?

Bombardovanje je kad se zaravni potez od Slavije do Kalemegdana tako da "sutra" tu možeš samo da sadiš kukuruz.

Bombardovanje je kad se Novi Beograd pretvori u budući poligon za testiranje Off Road vozila a od Banovog Brda napravi još stariji i još lepši Rimski Bunar. Rupa.

Bombardovanje je kad nikog od nas ne ostane da pišemo po forumu i pišamo uz vetar.

 

To je bombardovanje.  Kad u pola sata izgine 756 ljudi. (756 nije slučajno izabran broj)

A dan ima 24 časa. (A mesec ima 30ak dana... )

Bombardovanje je ono što se desilo u Coventryju... i Dresdenu.

To je bombardovanje.

 

"Neću sa njima jer su mi ubijali narod kasetnim bombama".

Ma nemoj.

 

Spoiler

 

A hoćeš li - neutralno - sa onima koji su te "oslobodili" i silovali više majki, baba, žena, sestara, dece uopšte kad su došli i protutnjali besni s istočnog fronta nego što je bilo žrtava 1999..?

Kad već povlačimo paralele, to je kao OK?

Udri Staljine, udri Putine, jebi im kevu.

Literally.

 

 

 

Da su u Nemačkoj i Japanu tako razmišljali, ne bi sad bile 2 najrazvijenije zemlje na svetu.

A kamo:

Nećemo sa onima koji su nas izbombardovali do koske, jebali nas mrtve i nisu ostavili kamen na kamenu plus bacili i 2 atomske bombe... kme, ua, dole, jaoštanamrade....

NE.

Ljludi su se suočili sa svojim zlom, shvatili šta se radilo u njihovo ime, ostavili prošlost u prošlosti i uhvatili voz za napredak i - gde su sad?

 

Ipak ovde... NE.

Ovde je i dalje MIlošević-Šešelj osovina razmišljanja predominantna, deca se doje mlekom otrova i zla prema svima koji nisu kao mi jer nas svi mrze i ne daju nam da si uzmemo ono što mislimo da nam pripada, ne daju nam da nacrtamo olovkom srBske zemlje, ne daju nam, u srBlju i dalje tinja "osvetićemo se", "vratićemo", "uzećemo", "imaćemo opet", "mi ćemo njih jer su oni nas"...

oni su nas

oni su nama

Zato ćemo mi njih.

 

Nema prijatelja, nema suseda, nema komšija, moramo da štrčimo ko kriv kurac iz gaća i svakoga u svakom trenutku da bodemo u oči, vređamo, psujemo, mrzimo jer... smo zakinuti, sjebani, a samo što se nismo osvetili, deca se vaspitaju i podižu da ta osveta samo što nije došla, možda čak dogodine...

Dogodine u Prizrenu

Dogodine u Kninu

Dogodine u Sarajevu...

Dogodine.

 

Sad nije bitno, ne postoji, sad je samo nesrećni intemeco, životi su nam svedeni na intermeco, postoji samo to mistično u nedokučivo "dogodine".

Kao ona kafana u kojoj večito stoji natpis: "Sutra je besplatno piće!!"

Dogodine.

 

Alo bambusi.

Umrećete dogodine, umrećete nesrećni, bedni, poniženi, jadni, sve će da vam rade zbog tog dogodine, od sveta ste se odvojili, živite za dogodine... jebeno dogodine.

Život vam je nestvaran, život je dim koji se nestao u vakuumu istorije između dva mitska trenutka:

1. Zlatne viljuške

2. Dogodine.

 

nota bene

1991. sam pio kafu sa starijim kolegom u firmi u kojoj sam počeo da radim posle faksa... krenule su pizdarije na Plitvicama itd... sećam se kako smo u pola sata ispisali sledećih 30 i kusur godina u Srbiji. Bukvalno sam u proleće 1991. znao da ću pisati ovo na pragu leta 2022.

Idemo dalje, još jedan krug za iste pare:

 

17.08.1960

Beatlesi su prvi put u Hamburgu.

Britanija i Nemačka su bacili tolike bombe jedni na druge samo 15-ak godina pre toga.  Pobili se međusobno u neshvaćenim razmerama, ali Beatlesi dolaze srećni u Hamburg, doživljavaju ovacije u Star-Clubu.  Svet ide dalje.  Rat je gotov, a umetnik kaže:

"...Now the Disco Machine lives in Munich and we are all friends

And I slip on my Italian dancing shoes as the evening descends..."

(Peace In Our Time)

 

Niko normalan nema interesa da kopa po ranama prošlosti, prošlost je - prošla.  Prošlost se pamti da se ne bi zaboravilo zašto se nešto dogodilo.

 

Ali ne u Srbiji. 

Prošlost se ne pamti kao lekcija iz koje se nešto nauči nego kao alibi za mržnju, kao alibi za nekontrolisano prosipanje žuči, jada, besa i razbijanje čaša i flaša u kafani.  Kopanje rana je fetiš, gnoj koji izlazi iz njih je životna tečnost koja pokreće, prošlost je sve što imamo, ta jebena nedefinisana prošlost kad je kao bilo bolje, kad smo bili neko, pre nego su nas iz čista mira karali, sjebali, bombardovali...

Jer smo imali one viljuške.

I kašike.

 

 

  • Like 14
  • Love 1
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

lepo si to napisao 

prošlost se ne pamti kao lekcija iz koje se nešto nauči nego kao alibi za mržnju, kao alibi za nekontrolisano prosipanje žuči, jada, besa i razbijanje čaša i flaša u kafani.  

ali niko neće da načini taj prvi korak ...

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam naucio odlicno iz proslosti iz svog iskustva. A lekcija je da silni ne brinu o pravu i pravdi. Silni te udare po nosu ako ih ne slusas. Mi nismo slusali i dobili smo po nosu. To je politika, a ne pravda. Nasi ljudi nisu zasluzili da budu ubijani kasetnim bombama.

 

Isto i sada imate situaciju. Rusija, vojna sila, trazila je da Ukrajina ne ulazi u NATO. Nije ispostovano. Desilo se sranje. Nije pravda, ali njih nije briga za pravdu. Sila te prvo bije pa ako se odbranis onda razgovaraju sa tobom.

 

Isto tako sam naucio da je NATO zlocinacka organizacija. Meni dovoljno. Za EU jesam, oduvek bio. Ali ono sto sam proziveo sam ne moze niko da mi crta i tumaci. Znam sta sam proziveo.

 

Upravo zato sto ima puno razlicitih ljudi sa razlicitim stavovima ja i jesam trazio da se pise tolerantno i sa uvazavanjem. Ne trazim da neko isto misli kao i ja, samo trazim da se postujemo.

 

Pozdrav.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

A ja sam naucio da onaj koji ima putera na glavi ne moze da prica o pravu i pravdi, jer onda ispada nedosledan i smesan. I za mnogo manje stvari, a kamoli za ovakve.

 

Nije niko zasluzio da pogine, ni od kasetne bombe, ni od bilo kakve druge bombe, ni od puske, ni od noza.

 

Ali ti koji se secaju pogibija za vreme bombardovanja su prvi koji bi trebalo da razmisle kako je do toga doslo, a ovde iz ovog tvog upisa to ne vidim.

 

I da adresiraju zalbe na Andricev venac, a ne na "zlocinacku organizaciju".

 

Ovo oko Ukrajine smo pomenuli vise puta, veze nema sa zivotom, niti bi Ukrajina usla u NATO, niti te granice sa NATO zemljama u trenutku kada oni imaju najmanje vojnika u Evropi od kraja Hladnog rata do danas pije vodu, najobicniji bedni izgovor za ono sto su radili i u drugim zemljama koje su se drznule da izadju iz sfere njihovog uticaja.

 

To je jedini i pravi razlog napada.

 

Uzrok i posledica. A pravda, pravo, politika i sila su vrlo jasno ocrtani i bez ikakvih problema se vidi ko je u pravu i sta se desava, ako se samo te dve stvarcice racionalno sagledaju i razumeju.

 

Ali ako se ne razumeju, onda cemo pricati o zlocinackim organizacijama, nepravdama, tragedijama i slicnim stvarima i gledati u stvari koje su se desile pre 30 godina ne da bi ih razumeli i rascistili s njima, vec da bi ih koristili u sadasnjosti kao oruzje i nacin da se ljudi koji zele da budu slobodni i gledaju u buducnost okuju za tu proslost, zbog floskula koje ni proponenti tih pravednih i "ispravnih" ideja ne mogu racionalno da objasne.

Edited by McLeod
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ja tebe vrlo dobro razumem. Kao i ono sto si napisao.

 

Nisi napisao nesto sto nisam cuo milion puta do sada, da to bude nesto posebno sto treba raspraviti. Napisao sam sta sam napisao jer je takav narativ stetan, pa neka svako ima svoje misljenje i razmislja kako hoce, objektivno je tacno da je deo problema koje ova zemlja ima.

 

Da njeni stanovnici koji cak spadaju u uslovno receno elitu, ne razumeju ono sto su Nemci i Japanci razumeli pre 70 godina, samo na primer.

 

Samo Srbi ce pricati o nepravdama i ispravljati krive Drine. Pa cak i da si u pravu, da je to sve nepravedna sila koja nam je dala po pip, potpuno nezasluzeno, ponasas se u skladu sa tim i ne razmisljas o tome, mnogo je lepo i lako ziveti takav zivot budes deo civilizovanog sveta koji ce zaboraviti to sto se desavalo 90ih i mesati Serbiu i Siberiu, milina.

 

I koga boli dupe za to.

 

A ovako imamo stalno podsecanje na nepravde i posebnost Srba i Kosova, a mi zivimo sve bednije i bednije, dok to bombardovanje koje nas drzi kao taoce, i na tom Kosovu 1% ljudi rodjenih posle 1990. na teritoriji centralne Srbije i Vojvodine nikad nije bilo.

 

Dok se ispisuju grafiti 1389. slika Gavrilo Princip (da ne pricamo i o Mladicu) 2022. godina polako prelazi u drugu polovinu.

 

Najjaci narod na svetu, bez greske.

 

Pozdrav i tebi.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pa vidim da me nisi razumeo. Ja nisam ni u jednom trenutku napisao da drzavnicka politika Srbije u doba Slobodana Milosevica nije zasluzila kaznu. Mi smo tu kaznu dobili jer nismo umeli da se snadjemo u tadasnjim geopolitickim interesima. 

 

Ali nista od toga ne zavredjuje da ti sipas kasetne bombe na ljude, na narod.

 

1 minute ago, McLeod said:

Samo Srbi ce pricati o nepravdama i ispravljati krive Drine. Pa cak i da si u pravu, da je to sve nepravedna sila koja nam je dala po pip, potpuno nezasluzeno, ponasas se u skladu sa tim i ne razmisljas o tome, mnogo je lepo i lako ziveti takav zivot budes deo civilizovanog sveta koji ce zaboraviti to sto se desavalo 90ih i mesati Serbiu i Siberiu, milina.

 

Ovo je klasicno ucitavanje. Nemam nikakvu potrebu da ispravljam krive Drine. Potpuno sam svestan da smo zasrali, da nismo uvideli istorijski trenutak i da smo kaznjeni. Ja samo pisem da je NATO napao bez i jedne jedine regulative zasnovane na medjunarodnom pravu, a tog prava se Zapad drzi po nahodjenju, kad mu ogovara.

 

Inace, prethodno si lepo napisao.

 

17 minutes ago, McLeod said:

Ovo oko Ukrajine smo pomenuli vise puta, veze nema sa zivotom, niti bi Ukrajina usla u NATO, niti te granice sa NATO zemljama u trenutku kada oni imaju najmanje vojnika u Evropi od kraja Hladnog rata do danas pije vodu, najobicniji bedni izgovor za ono sto su radili i u drugim zemljama koje su se drznule da izadju iz sfere njihovog uticaja.

 

To je jedini i pravi razlog napada.

 

Ovo vrlo lako moze biti potpuno tacno, ali zaboga sve sile to upravo i rade. Drze svoje satelite i ne daju im da se odvoje. Ko god pokusa dobije po nosu. Kad je Makedonija imala prorusku vladu, izbila je buna Albanaca. Slucajno? Sad su mirni. Slucajno?

Amerika radi bukvalno isto sto i Rusija, s tim sto je americki interes ceo svet, svuda uvode svoji kapitalizam katastrofe. Ko ne slusa dobije po usima. To isto radi i Rusija.

Jedino sto moram priznati Americi je da su daleko pametniji od Rusa. Jer za njih ginu Ukrajinci, a za Ruse ginu Rusi.

 

Sto se tice NATO pakta, moj stav je jasan prema njima. Zlocinci. A da li treba uci u NATO je pitanje nacionalnih interesa u odredjenom trenutku, a ne pravde. To je geopolitika. Mi kao mali narod moramo biti pametni. 

 

Da zakljucim. Ne smeta mi ni jedan stav, malo mi je smesno kada ljudi ovde misle da su sve pokapirali i da su razumeli odnose i motive za ovo sto se desava. Veruj mi da nisu, i niko ne zna celu sliku. Neko zna vise, ali svakako nedovoljno. 

 

Meni je samo bitno da se, ako je moguce, uvazavamo na jednom ljudskom nivou. Jer ako nismo takvi, sta nas onda razlikuje od raznih "patriotskih" foruma gde je sve sem "Kosovo je srce Srbije" i " Sa verom u Boga" - neprihvatljiv stav. Cuvajmo toleranciju, to je dobar put.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, McLeod said:

Denacifikacija Nemacke je uradjena tako sto su Nemci brutalno suoceni sa onim sto se desavalo u tom ratu. Koji su izgubili.

Nije baš ovde pravo mesto, ali mislim da dosta ljudi i ne zna šta se dešavalo u Nemačkoj posle Drugog svetskog rata i kako je tekao proces denacifikacije, koji je trajao dosta duže nego što se generalno misli, pa sve do nekih sedamdestih.

Glavni uzrok denacifikacije je bio ekonomski bum koji je Nemačka doživla od kraja 60-tih pa nadalje. Što je napisao jednom Rambo, kada čoveku poraste plata i standard, onda nema mnogo razloga da se baci nacionalizmom. To je jedan od razloga što je recimo sada baza ovih novih neo-nacista u stvari u delovima Nemačke koji su pripadali tzv, Istočnoj Nemačkoj, koju je taj ekonomski bum mimoišao.

 

Vili Brandt koji se često pominje kao neko ko je najzaslužniji za zaokret Nemaca što se tiče svoje prošlosti (ima u tome dosta istine), je recimo prolazio kroz pakao u Bundestagu gde mu se mnogo toga zameralo, pa čak i prošlost za vreme Drugog Svetskog rata. Jako je zanimljivo, opet, kada se gleda kada je Nemačka potpisala mirovne sporazume sa Poljkom - 1970, sa Čehoslovačkom - 1973.

 

Poznati su i još zanimljiviji slučajevi koji ne idu baš pod ruku sa tezom o denacifikaiji. Recimo Fritz ter Meer (predsednik Bajera), koji je osuđen za pomoć pri izvršenju ratnih zločina i zbog članstva u nacističkoj partiji je oslobođen 1950,  a ubrzo je postao i CEO farmaceutske kompanije, koja je bila deo Bajera, ali i član upravnih odbora mnogih kompanija, recimo Commerzbanke....

 

Ima toga još jako puno, ali nije mesto 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

To je jako, jako interesantna tema (Nemacka posle WW2). Citao sam o tome prilicno davno i kako se tamo nacizam polako skoro pa povampirio i kako je to reseno. Jako je interesantno sada dolaziti u Nemacku i doci do toga kako se osecaju povodom WW2 (pricam o generacijama 30 < 45 godina starosti). Pogotovo mi je zanimljivo kada rade zajedno Poljaci i Nemci i taj neki sentiment "duzni ste nam i dalje" koji se javlja.  

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Ko razume shvatiće

 

Ovo je po meni najbedniji izgovor od kad je čovečanstva.

Doslovno zamišljen tako da svako sebe može da oslobodi bilo kakve odgovornosti i posledica svojih nerazumnih i štetnih postupaka.

Univerzalni izgovor napravljen da instantno gasi sve ustanovljene sisteme vrednosti, moralne kodekse i kočnice.

 

I još malo o neutralnosti:

 

5 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

Americi je da su daleko pametniji od Rusa. Jer za njih ginu Ukrajinci, a za Ruse ginu Rusi.

 

Ukrajinci ginu za Ukrajinu.

Tačka.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Perkos2 said:

svaki rat se vodi zbog kontrole teritorije i korišćenja bogastava na toj teritoriji, sve ostalo su priče lepo upakovane da verujemo da je jedna strana dobra a druga zla

 

Eh, čuje se i od onih što se kratko šišaju da su u Nemačkoj pre osamdesetak godina bili sve same dobrice, a da su u ostalim evropskim zemljama bili zlikovci. Možda će se pojaviti i teza da je jadni čika Adolf hteo da ih sve redom denacifikuje, ali ga niko nije shvatao. Neki momci u fajerkama rekoše da je hteo da sačuva vaskoliki nemački narod, rasut po celoj  Evropi, koji je živeo pod stranom čizmom hiljadu godina, pa je onda Hitler rekao Niemand kann euch schlagen! ('Niko ne sme da vas bije', valjda sam pogodio izraz) i uzeo stvar u svoje ruke. Prethodno je rešio da izvrši aneksiju onih raznemčenih Nemaca u Austriji, nemačkoj Sparti, a onda je svima ostalima pokazao ko je glavni. Eto, nemaju ni danas razumevanja za njega, šmrc, šmrc, nepravda, nepravda, svi to gledaju crno-belo...

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fancy said:

 

 

 

Ni Srbi 1941?

 

 

 

 

Skroz tacno. Kad smo vec kod toga, sta mislis ko je izmislio ono Bolje rat nego pakt, bolje grob nego rob?  Ko nas je ubedio da odbijemo sporazum sa Hitlerom?

 

Ne ulazeci u to da bismo mi vrlo moguce svejedno stradali, tacno je da smo u tom trenutku imali mogucnost da ne stradamo a birali smo stradanje.

Edited by Edward Louis Severson III
Link to comment
Share on other sites

Srbi (i ostali u kraljevini) i godina su generički i odnosi se na pravo bilo koga ko je napadnut da se brani.

Naročito ako ga napadač smatra za nižu rasu kojoj je namenjeno istrebljenje.

Sent from my phone using their app

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Edward Louis Severson III said:

 

Skroz tacno. Kad smo vec kod toga, sta mislis ko je izmislio ono Bolje rat nego pakt, bolje grob nego rob?  Ko nas je ubedio da odbijemo sporazum sa Hitlerom?

 

Ne ulazeci u to da bismo mi vrlo moguce svejedno stradali, tacno je da smo u tom trenutku imali mogucnost da ne stradamo a birali smo stradanje.

 

Ma nije niko nista birao, nego su nasli ludaka (genaral SImovica) koji je uveo Jugoslaviju u rat i onda pobjegao iz zemlje, sto je placeno ogromnim zrtvama, komadanjem zemlje, osnivanjem NDH i na kraju dolasku komunizma, sto je sve na kraju dovelo i do ratova 1990.

Mogli smo se boriti protiv Hitlera kao npr Francuzi ili ostati neutralni kao SveCka i sacuvati narod, medjutim sva ta poslije silna stradanja, ne samo sto su izgubljeni zivoti, nego i ovi sto su prezivjeli su patili od PTSD, sto je ostavilo daljne posljedice na sve narode u ex-Yu.

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Amigo said:

 

Ma nije niko nista birao, nego su nasli ludaka (genaral SImovica) koji je uveo Jugoslaviju u rat i onda pobjegao iz zemlje, sto je placeno ogromnim zrtvama, komadanjem zemlje, osnivanjem NDH i na kraju dolasku komunizma, sto je sve na kraju dovelo i do ratova 1990.

Mogli smo se boriti protiv Hitlera kao npr Francuzi ili ostati neutralni kao SveCka i sacuvati narod, medjutim sva ta poslije silna stradanja, ne samo sto su izgubljeni zivoti, nego i ovi sto su prezivjeli su patili od PTSD, sto je ostavilo daljne posljedice na sve narode u ex-Yu.

 

Cekaj, da li ti to kazes da su Srbi glupi? :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...