Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

2 hours ago, Dragan said:

Mozda bi ovo moglo pomoci argumentovanoj diskusiji ?

https://sh.wikipedia.org/wiki/Definicije_fašizma

https://sr.wikipedia.org/wiki/Фашизам

ili jos bolje, jer opsirnije, ovo

https://en.wikipedia.org/wiki/Definitions_of_fascism

 

"Фашизам је облик крајње десног, ауторитативног ултранационализма, којег одликује диктаторска моћ, насилно сузбијање опозиције и снажно дисциплиновање друштва и привреде ..."

 

Neke od naznaka po Laurence W. Britt (kod ostalih postoje slicni kriterijumi, a ako mislite da su neki sasvim drugaciji, ili puno bolji napisite ih ovde pa da razmotrimo):

1. "Powerful and continuing expressions of nationalism"

2. "Disdain for the importance of human rights"

3. "Identification of enemies/scapegoats as a unifying cause"

4. "The supremacy of the military/avid militarism"

5. "Rampant sexism"

6. "A controlled mass media"

7. "Obsession with national security"

8. "Religion and ruling elite tied together"

9. "Power of corporations protected"

10. "Power of labor suppressed or eliminated"

11. "Disdain and suppression of intellectuals and the arts"

12. "Obsession with crime and punishment"

13. "Rampant cronyism and corruption"

14. "Fraudulent elections"

 

Koliko ih odgovara za Rusiju ?

Prakticno svi i to u velikoj meri.

Ima li neko protivargument ? Mozete slobodno i porediti sa omiljenim USA.

 

Alternativno jos neke tacke od Umberta Eca:

1. "The cult of tradition"...

2. "The rejection of modernism" ...

3. "The cult of action for action's sake" ...

4. "Disagreement is treason" ...

5. "Fear of difference" ...

6. "Appeal to a frustrated middle class" ...

7. "Obsession with a plot" ...

8. Fascist societies rhetorically cast their enemies as "at the same time too strong and too weak". On the one hand, fascists play up the power of certain disfavored elites to encourage in their followers a sense of grievance and humiliation. On the other hand, fascist leaders point to the decadence of those elites as proof of their ultimate feebleness in the face of an overwhelming popular will.

9. "Pacifism is trafficking with the enemy" because "life is permanent warfare" – there must always be an enemy to fight.

10. "Contempt for the weak", which is uncomfortably married to a chauvinistic popular elitism, in which every member of society is superior to outsiders by virtue of belonging to the in-group.

11. "Everybody is educated to become a hero", which leads to the embrace of a cult of death. As Eco observes, "[t]he Ur-Fascist hero is impatient to die. In his impatience, he more frequently sends other people to death."

12. "Machismo", which sublimates the difficult work of permanent war and heroism into the sexual sphere. Fascists thus hold "both disdain for women and intolerance and condemnation of nonstandard sexual habits, from chastity to homosexuality".

13. "Selective populism" – the people, conceived monolithically, have a common will, distinct from and superior to the viewpoint of any individual. As no mass of people can ever be truly unanimous, the leader holds himself out as the interpreter of the popular will (though truly he dictates it). Fascists use this concept to delegitimize democratic institutions they accuse of "no longer represent[ing] the voice of the people".

14. "Newspeak" – fascism employs and promotes an impoverished vocabulary in order to limit critical reasoning.

 

PS

Fascism Anyone?

Laurence W. Britt is a retired international businessperson, writer, and commentator. He is the author of “Fascism, Anyone?” (FI, Spring 2003), the most reprinted—and most pirated—article in the magazine’s history.

 

 

Osim što je Hitler bio nacista; nacizam deli određene karakteristike (italijanskog) fašizma, no između njih nikako ne stoji  znak jednakosti.

 

Tako da džabe ova Vikipedija.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Clash said:

Nije na politici moderator, Mek ti je nesto ko Rasim Ljajic, moderise neko cvece, kuvanje, citanje…

A be nisam znao da ima "moderatori" i "kobajagi moderatori", mada...vrana vrani oči ne vadi, ali mi se čini:

spacer.png

Dobro, šalim se....mada mi je bitno, znači da sam ustvari dobro video, ali me je @dulematic ubacio u mašinu....baš sam ponekad naivan..:77:

Link to comment
Share on other sites

Ono sto sam htela to zaista nije za ovaj pdf vec za gadosti. Tako da o Duginu, putler-mentoru tamo.

 

 

6 hours ago, Perkos2 said:

sad konačno sve maske padaju😊

Sjajno brt. Sad cemo u ofanzivu...prvo da ocistimo tudje zlo pa svoje :lol_2:

 

kao brt putler...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mama_mia said:

Ono sto sam htela to zaista nije za ovaj pdf vec za gadosti. Tako da o Duginu, putler-mentoru tamo.

 

 

Sjajno brt. Sad cemo u ofanzivu...prvo da ocistimo tudje zlo pa svoje :lol_2:

 

kao brt putler...

 

 

Tuđe je uvek slađe😁

Link to comment
Share on other sites

Ljudi misle da Putin nije nacista jer nije 100% kopija Hitlera. To je pogrešna percepcija, Putin ima sve osnovne odlike fašista/nacista, to što ne vrši genocid nije dokaz da ne spada u tu grupu. Pogledati njegov govor o Ukrajini i Ukrajincima da ne ponavljam po 10-ti put, pogledati njegovu saradnju i kako koristi naciste, i kako sponzoriše neke od njih na zapadu. Sve što on priča o Ukrajini u stvari mnogo više važi za njega, no on se i ne obraća nama kada priča te gluposti, to je propaganda za one kojima su ruski mediji oprali mozak pa takve stvari mogu da prođu kod njih, dakle uglavnom ruska javnost.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Putin, sledi Hitlerov algoritam iz 1939, to je jasno. Da ga ne poredim sa nekim zivotinjama, ali bubba je sve ono sto ne treba da bude covek. Udje da kolje, a prica kako spasava. 

Prosto govoreci, NE-Covek.  Nacista, "genocidator" i slabic.

😞 

Link to comment
Share on other sites

  • A sad locked this topic
  • A sad unlocked this topic

Zamolio bih moderaciju da insistira na pristojnom razgovoru. Da insistira da se ljudi ne etiketiraju samo zato sto se nekome njihov stav ne svidja ili manje svidja, kako bismo mogli potpuno otvorenog srca da diskutujemo na ovim jako sumornim temama.

 

Gomila nas je prosla sve ovo i zna sta znaci rat i stradanje. Gomila nas je dovoljno iskusna da zna da u politici nikad nije sve crno na belo i da su uglavnom svi akteri sivi. 

 

Hvala na razumevanju. Ja ponekad udjem na ovu temu, uglavnom ponadajuci se da cu procitati neki tekst o eventualnom zavrsetku sukoba.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Podržavam čoveka sa predugačkim imenom. 😄 Samo bih se nadovezala na tvoj upis, može moderacija da insistira na pristojnom razgovoru do prekosutra, na kraju su i dalje forumaši ti koji kreiraju sadržaj na ovim temama.

Link to comment
Share on other sites

Znaci,ako sam dobro razumeo,ukoliko neko dodje na ovaj deo Foruma i napise nesto od sledeceg:

- zemlja je ravna ploca
- u vakcine nam sipaju AIDS
- Hitlera bi bilo sramota danasnje Evrope
- Radovan Karadzic nije ratni zlocinac,vec maneken Ray Bana
- ...

Moderacija ne treba da mu/joj pokaze gde je izlaz,vec da mi kaze da treba da budem srca mekana jer sumorne su teme,a dani kisni. Jel to?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne, nego znači da ne treba crtati metu na čelu ljudima sa čijim se mišljenjem ne slažemo (pa makar to mišljenje stvarno bilo najgluplje na svetu), niti praviti od topika lov na veštice. Ali opet, to ne zavisi od moderacije nego od nas samih. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Drug Crni said:

Znaci,ako sam dobro razumeo,ukoliko neko dodje na ovaj deo Foruma i napise nesto od sledeceg:

- zemlja je ravna ploca
- u vakcine nam sipaju AIDS
- Hitlera bi bilo sramota danasnje Evrope
- Radovan Karadzic nije ratni zlocinac,vec maneken Ray Bana
- ...

Moderacija ne treba da mu/joj pokaze gde je izlaz,vec da mi kaze da treba da budem srca mekana jer sumorne su teme,a dani kisni. Jel to?

A ko je ovde pisao bilo sta slicno:smiley33: makar i indirektno..imas neki konkretni citat, ili ucitavas napamet takve stavove svima sa  kojima se ne slazes..kako meni rece jedan iksusan i pametan clan, ovde moderacije i nema, vlada anarhija, zato su pojedini, koji su inace kao besni psi psuetni s lanca, sad pisu najgore gadosti koje ljudski um smisliti moze, pa nikom nista..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Harmonika said:

A ko je ovde pisao bilo sta slicno:smiley33: makar i indirektno..imas neki konkretni citat, ili ucitavas napamet takve stavove svima sa  kojima se ne slazes..kako meni rece jedan iksusan i pametan clan

ovde moderacije i nema, vlada anarhija, zato su pojedini, koji su inace kao besni psi psuetni s lanca, sad pisu najgore gadosti koje ljudski um smisliti moze, pa nikom nista..

 

A ti?

Ti znaci imas neki konkretan citat ili primer besnih pasa s lanca koji pisu najgore gadosti ...Pa podeli to, a ne da propitujes drug crni da ti obrazlaze...imas primer i da moderacije nema i da vlada anarhija? Gde? Otkrij tog pametnog i iskusnog jataka koji ti suflira sta da pises, znaci prvo to a posle se stavi u ulogu inspektora za dalja pitanja.

 

Dakle daj primer ili ne daj nikakav primer ali tada oduzmi sebi pravo da ispitujes drugoga.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1.Ne suflira mi nista..samo mi je rekao ovo sto i ja kazem, ni vise ni manje..identitet nemam nameru da otkrijem, iz postovanja prema njemu, samo jos treba i njemu da nanavlacim ucitavanja na vrat

2.A ti si ovde neki direktor, pa drugima odredjujes sta ce pitati, pisati?:lol_2:

3.A na osobu koja pise svasta, tek nemam nameru reci da  trosim..a i znam da je ovde zasticen kao  ugrozena vrsta.. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Drug Crni said:

Znaci,ako sam dobro razumeo,ukoliko neko dodje na ovaj deo Foruma i napise nesto od sledeceg:

- zemlja je ravna ploca
- u vakcine nam sipaju AIDS
- Hitlera bi bilo sramota danasnje Evrope
- Radovan Karadzic nije ratni zlocinac,vec maneken Ray Bana
- ...

Moderacija ne treba da mu/joj pokaze gde je izlaz,vec da mi kaze da treba da budem srca mekana jer sumorne su teme,a dani kisni. Jel to?

 

Jel se mora voliti Zelenski?

Link to comment
Share on other sites

Ne mora.

Ono sto bi moralo da biva je, da moderacija primenjuje sankcije za krsenje Pravilnika foruma i disclaimera na topiku u Ukrajini. Bruka je kakvi postovi prolaze nekaznjeno. No, kakva je generalno situacija na forumu, nisam iznenadjen sto to nije slucaj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Drug Crni To što si naveo u prethodnom postu o Karadžiću i ravnoj zemlji je, cenim, onako ironično i krajnje posprdno napisano.

 

Ja, ako me pitaš, ne bih ni takve ljude vređao. Jebiga, koliko god ja ili ti mislili da neko ima glup stav, opet neki nivo pristojnosti u komunikaciji mora da postoji. Ali previše si otišao u ekstrem, nisam ni ja video da neko baš takve stavove ima, mada što se ratnih zločinaca tiče, njih dosta ljudi gleda kao heroje. Meni neshvatljivo, ali šta sad da radim.

 

Nisam uglavnom na to mislio. Mislio sam da treba uloćiti trud i ne obraćati se nadmeno i snishodljivo saučesnicima u raspravi, kad već rasprava postoji. I svakako ne učitavati nekima da su Rusofili a nekima da su Fašisti samo zato što misle na jedan ili drugi način.

 

Ja napisah već Rusofil nikad nisam bio, ljudi koji me znaju je da sam ja nekog nemačkog mentaliteta. Ali jednostavno mi je neprirodno da tek tako stanem na stranu NATO-a (inače to da ovde ratuje NATO a ne Ukrajina, doduše koriste ukrajinske ljude da oni ne bi stradali je praktično jedina pretpostavka koju sam sebi dozvolio), jer znam šta je i kako taj isti NATO učinio Srbiji. Ako osuđujem ponašanje Miloševićeve vojske u Sloveniji, Hrvatskoj, Bosni i na Kosovu, a osuđujem, prirodno je da osudim jednu zločinačku agresiju prema mom narodu od strane nečega što sebe naziva odbrambenom formacijom.

 

Dakle ne podržavam Putina, gadi mi se taj diktator. Ali ne podržavam ni NATO produženu ruku u vidu ukrajinske vlasti. A šta je to nego neutralan čovek?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Edward Louis Severson III said:

@Drug Crni To što si naveo u prethodnom postu o Karadžiću i ravnoj zemlji je, cenim, onako ironično i krajnje posprdno napisano.

 

Ja, ako me pitaš, ne bih ni takve ljude vređao. Jebiga, koliko god ja ili ti mislili da neko ima glup stav, opet neki nivo pristojnosti u komunikaciji mora da postoji. Ali previše si otišao u ekstrem, nisam ni ja video da neko baš takve stavove ima, mada što se ratnih zločinaca tiče, njih dosta ljudi gleda kao heroje. Meni neshvatljivo, ali šta sad da radim.

 

Nisam uglavnom na to mislio. Mislio sam da treba uloćiti trud i ne obraćati se nadmeno i snishodljivo saučesnicima u raspravi, kad već rasprava postoji. I svakako ne učitavati nekima da su Rusofili a nekima da su Fašisti samo zato što misle na jedan ili drugi način.

 

Ja napisah već Rusofil nikad nisam bio, ljudi koji me znaju je da sam ja nekog nemačkog mentaliteta. Ali jednostavno mi je neprirodno da tek tako stanem na stranu NATO-a (inače to da ovde ratuje NATO a ne Ukrajina, doduše koriste ukrajinske ljude da oni ne bi stradali je praktično jedina pretpostavka koju sam sebi dozvolio), jer znam šta je i kako taj isti NATO učinio Srbiji. Ako osuđujem ponašanje Miloševićeve vojske u Sloveniji, Hrvatskoj, Bosni i na Kosovu, a osuđujem, prirodno je da osudim jednu zločinačku agresiju prema mom narodu od strane nečega što sebe naziva odbrambenom formacijom.

 

Dakle ne podržavam Putina, gadi mi se taj diktator. Ali ne podržavam ni NATO produženu ruku u vidu ukrajinske vlasti. A šta je to nego neutralan čovek?

Vidi, sa takvim stavovima mozes sam0 ocekivati ucitavanje da si ipak  Putinovac..ovde se ili svrtsas, ili te svrstaju..neutralnost=ljubav prem putinu i navijanje da sravni celu Ukrajinu sa zemljom..ovde je takav mindset..jos si antinatovac, ovde se to tretira kao da si nekome ospovao mater, i gore..

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Edward Louis Severson III said:

Kako da budem za ljude koji su mi ubijali narod kasetnim bombama, čemu sam lično prisustvovao? Civile. Kasetnim bombama. Ne jednom. U više navrata. To je greška? Kolateral?

 

Možda neko misli da smo mi to zaslužili. Ne znam.

Upravo tako..zasluzili smo, najgori smo, zasluzili smo i gore..to je ovde popularno misljenje..ako ne mislis tako, ti si fasista..e, to je ovde mindset..jedan elokventi, prepamenti lik, olicenje inteligencije i zdravog razuma, smao to i pise..civilizacija 21. vek mu je drugo ime..

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Vas dvojica (i verovatno jos ćutologa) sa tim vasim dosadnim "resentmanom" ste isti kao Paja Vujisic u prvim Kamiondzijama, kad mu onaj govori, hajde bre pođi sa mnom u Nemacku, da vidis sta je biznis, izmislio Švaba za ceo svet, a Paja vrti onaj raspali karburator i kao za sebe ce "izmislio je on i nesto drugo za ceo svet" a ovaj će nesto kao "ti jos o tome, pusti to, ma koga je jos briga za to". I onda se taj vrati u Nemacku, a Paja nastavi da se svakodnevno ukokava brljom i da pada pijan po ulicama. Resentmaniše covek. Pati. Duševnik. Neka pucaju, on i sada drži čas.

 

Poenta je, tim resentmanašima nikad ne treba da bude drugačije. U tu grupu spada i onaj sa milion dosadnih bubuljičarskih pitanja tipa "zasto da sređujem krevet kad cu posle opet leći u njega, zašto da zatvaram vrata od ormana kad je meni zgodnije ovako da stoji otvoren, lakse uzimam stvari i ne gubim vreme otvarajući i zatvarajući vrata, zasto da gasim za sobom svetlo bla bla bla, truć truć truć..." Zato su...

 

Moze 60 komada jaja? Ili 80? Po jedno jaje za svaki procenat ovih koji se po drugi put za 30ak godina kad se treba opredeliti stavljaju suprotno od svih u Evropi, dok bulazne o istom tom procentu (80) raznih Gornjih Volti sirom sveta koje isto nisu uvele sankcije bla bla bla kenj kenj kenj.

 

A sto ne idu u te Gornje Volte onda, cim se vec preko 30 godina identifikuju sa njima, kad su u Evropu ocigledno zalutali? Kako nisu, kad uvek kad se treba opredeliti, staju na stranu suprotnu od svih u Evropi, i uvek su tu umesani neki ruje. Onomad ono sa rusenjem berlinskog zida, sad ovo.

 

Evo, mogu da dobiju duplo, 160 komada jaja. Po dva jaja za svaki od ovih procenata. Moze?

 

Uzgred, detant bato. Nereseno. Neki divljaci srusili svet koji je isto kao svi u Evropi kad je srusen taj berlinski zid  hteo da se istoj prikljuci sa velikim entuzijazmom, i skoro ceo ga najurili sa te teritorije u progonstvo, sto je ostalo skroz srusili, samo zato sto je taj svet hteo da bude kao svi u Evropi, onda neko njih natakao na arhimandrita, pa sta.

 

Mada postoji razlika. Ondasnja opozicija se bunila protiv pozicije zato sto je htela da se integrise u Evropu. Danasnji protivnici pozicije odraše grla derući se da pokažu ko od njih više od drugih istomišljenika im neće da se integriše u Evropu.

 

Jaja može?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Drug Crni said:

Znaci,ako sam dobro razumeo,ukoliko neko dodje na ovaj deo Foruma i napise nesto od sledeceg:

- zemlja je ravna ploca
- u vakcine nam sipaju AIDS
- Hitlera bi bilo sramota danasnje Evrope
- Radovan Karadzic nije ratni zlocinac,vec maneken Ray Bana
- ...

Moderacija ne treba da mu/joj pokaze gde je izlaz,vec da mi kaze da treba da budem srca mekana jer sumorne su teme,a dani kisni. Jel to?

 

Neko je na kosarkaskom PDF danas/juce napisao nesto u fazonu da kad neko nesto tvrdi treba na njemu da bude da to dokaze, a ne na drugima da opovrgnu (to ide sledece). Tako da ako neko kaze da je Zemlja ravna ploca, trebalo bi da prilozi neki dokaz, pa da mu se onda na te dokaze (bolje reci "dokaze") odgovori sasvim pristojno i sa nekim kontra-dokazima. 

 

I jbg sad, ako taj neko to lepo shvati, eto dobrog dela. Ako ne shvati, i ne zeli da shvati, tek onda je to problem. Nije apriori problem kad neko izjavi nesto sto nije ok, ne treba odmah klizeci. Pa cak i ako ne pruzi "dokaze".  

 

Ja to tako vidim, mislim da je mnogo bolje da nekoga nesto naucis/poducis, ili barem da pokusas. Nego da mu se ismevas, vredjas ga, pa jos i ucitavas gomilu drugih stvari. Ali to je tako generalno sa ljudima. Radije ce da te sapletu i smeju ti se, nego da ti pomognu. Secam se jednog tvita, bas u vezi foruma kao forme, Reddit-a - kaze lik kad mu treba neka pomoc, umesto da postavi pitanje kako nesto da resi, on postavi resenje za koje zna da je lose, jer je veca verovatnoca da ce mu na to neko odgovoriti. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Neko je na kosarkaskom PDF danas/juce napisao nesto u fazonu da kad neko nesto tvrdi treba na njemu da bude da to dokaze, a ne na drugima da opovrgnu (to ide sledece). Tako da ako neko kaze da je Zemlja ravna ploca, trebalo bi da prilozi neki dokaz, pa da mu se onda na te dokaze (bolje reci "dokaze") odgovori sasvim pristojno i sa nekim kontra-dokazima. 

 

I jbg sad, ako taj neko to lepo shvati, eto dobrog dela. Ako ne shvati, i ne zeli da shvati, tek onda je to problem. Nije apriori problem kad neko izjavi nesto sto nije ok, ne treba odmah klizeci. Pa cak i ako ne pruzi "dokaze".  

 

Ja to tako vidim, mislim da je mnogo bolje da nekoga nesto naucis/poducis, ili barem da pokusas. Nego da mu se ismevas, vredjas ga, pa jos i ucitavas gomilu drugih stvari. Ali to je tako generalno sa ljudima. Radije ce da te sapletu i smeju ti se, nego da ti pomognu. Secam se jednog tvita, bas u vezi foruma kao forme, Reddit-a - kaze lik kad mu treba neka pomoc, umesto da postavi pitanje kako nesto da resi, on postavi resenje za koje zna da je lose, jer je veca verovatnoca da ce mu na to neko odgovoriti. 

I to stoji,s tim sto ja jos ne videh da  neko gura stav da je Zemlja ravna ovde..ma ni da sumnja u to cak..ili da nam u vakcine turaju AIDS, sa korona teme, svi vakcinisani, Radovana ne znam ko ovde velica, niko ga i ne spominje, sem par njih koji su psotavljali njegove tekstove ovde, na temi gadost dana, nisam ni citao to, toliko me Radovan zanima, ne d aja znam da se neko lozi inace, ili da je neko nacista, Hitlerovac..mislim, ima tu mas ozbiljnih ucitavanja, ovo za ravnu zrmlju je nista, pa konkretno, ko je to?Ja se smejem samo onima koji su bezobrazni, i koji se i smai rugaju drugima, ucitavam ucitavacima, ili nesto tvrdim i tumacim na osnovu onoga dirketno sto govori i pise..na krjau ako neko veruje u ravnu Zemlju, neka mu, nije to strasno verovanje..glupo, iracionalno, da, ali ako   on nikog ne dira, ne vredja time, njegovo pravo..neko veruje i dalje i u Deda Mraza, pa sta?

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Drug Crni said:

Znaci,ako sam dobro razumeo,ukoliko neko dodje na ovaj deo Foruma i napise nesto od sledeceg:

- zemlja je ravna ploca

 

Ako svetom vladaju demokratski izabrani vernici koji se zakljinju nad biblijom koja kaže da je zemlja i sve na njoj stvoreno za 7 dana treba li takve ljude, njihovu politiku i vrednosti koje zastupaju da odbacimo, proglasimo ih za lude, prihvatimo politiku onih koji tvrde da je Zemlja nastala posle velikog praska, menjala se milijardama godina, život se stvorio i razvijao evolucijom, a ko kaže drugačije njega smesti u logor za prevaspitavanje. 
Ja ipak mislim da se može malo fleksibilnije odnositi prema ljudima pa i prema mišljenjima, verovanjima i zabludama, savremene vere, hrišćanstvo i islam, propovedaju ljubav, solidarnost, praštanje, a širene su i nametane silom, oružjem, lomačama, ja ne prihvatam religiju ali ne osuđujem i ne odbacujem vernike i opet nijedan nije uspeo da promeni moje mišljenje, a pokušavali su neki.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...