Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

Au, moram i ja da se ubacim u ovo, dok sam jos ovde..kako je goldeberg dao opravdanje postojanju raznih hitlera, putina i ostalog, da ne ulazimo sad da  li je sve to isto ili nije, ako je rekao da je u ljudskoj prirodi da se okruzuju isotmisljenicima i da jedni    drugima klimaju glavom, i stvaraju bablove..nidje veze ja ne vidim..ledino ako idmeo logikom da balbovi stvaraju kultove, sto jeste tacno, ali, mislim da to uopste nije poenta onoga sto godeberg isprica, makar ne deo koji si ti citirala..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, McLeod said:

Ja o klin ti u plocu. Prvo ili si pogresno razumeo ono sto sam rekao ili beres tresnje namerno, a u svakom slucaju si promasio i poredjenje i narativ a i dobar deo ovoga sto si napisao fakticki nije tacno ni danas, a za par godina bi te svrstali medju zestoke relativizatore istorije. No, kao sto rekoh, ni vreme ni mesto, ko je shvatio, shvatio je, ko nece ne mora. A na poslednje pitanje cu ti odgovoriti - ne, nije, s tim sto ni Putin ne radi ono sto je radila AU, vec upravo sta je radila Nemacka, negira jednom narodu pravo na postojanje, ubija, zlostavlja, prisilno deportuje u Rusiju, gde nemamo informacije sta se sa tim ljudima desava, a potpuno je razumno pretpostaviti da oni sa istorijom slanja u gulag sada rade nesto slicno. No, i da ne rade, sasvim je dovoljno i ovo prethodno da bismo Putina uporedili sa nacistom.

 

Pa naravno da je tako kada se ti ni ne osvrces na ono sto sagovornik pise nego samo guslas svoje.

 

Cak ti je i ovo boldovano indikativno - komunisti su pre i tokom WW2 slali ljude u gulage, Putin radi to isto (iako nemamo dokaza za to), dakle uporedicemo Putina sa nacistima.

 

Sve ostalo sto si napisao (van bolda) je relativizacija zlocina u WW1 - jer je po tebi ono sto je radjeno u tom ratu nekako "bolje" od svega sto se desava u sadasnjem ratu.

 

Prosto, samo pises pamflete koji su napisali drugi jos nakon pocetka invazije i ni ne smatras da je oko toga potrebna bila kakva rasprava - daj da citava tema (o Ukrajini) bude niz pamfleta, a ako neko napise svoje misljenje pozvacemo da ga se banuje.

 

1 hour ago, Mama_mia said:

Na temi o Ukr. Putin ima jacu motku kao izazazivac, ali svetska policija je na strani ukrajine. Tako da tema tako i izgleda.

 

Pricao sam o forumu i forumasima, toliko je bilo jasno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, goldberg said:

Pricao sam o forumu i forumasima, toliko je bilo jasno.

 

Neces verovati i ja isto.

 

No, mozda to moje nije bilo toliko jasno, ali ako malo zadrzis pogled, mozes da vidis o cemu je zaista rec. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Lev Rubinstajn, jedan od najpoznatijih ruskih pesnika, aktivan u nekadasnjoj sovjetskoj avangardi, a ciji su se radovi do pada SSSR fasizma izdavali krisom putem podzemnih kanala je u poseti je mom gradu. Dojam, njegova strofa iz 1974.:

 

„Udahnimo i izdahnimo puno pravo da imenujemo stvari pravim imenom.“

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Da li se samo meni čini da je ova tema mnogo otišla u off? 

 

To se lako da kreativno resiti, moderatori znaju kako se to radi a moze i da im se predlozi. Iz iskustva znam da su vrlo radi. 

Desava se da tema rodi novu temu, sto se moze videti kao znak vitalnosti diskusije. To je vrlo pozitivno.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

Da li se samo meni čini da je ova tema mnogo otišla u off? 

 

Samo ti se cini - razlog zasto tema o Ukrajini (a i mnoge druge teme na PDF Politika) izgledaju kako izgledaju je zato sto retko ko zeli da razume sta sagovornik pise. Umesto toga mnogi stancaju pamflete i razgovaraju sami sa sobom. Tu nema mesta diskusiji jer forumasi dozivljavaju forum kao svoj blog. 

 

Zato i imamo situaciju u kojoj se sasvim normalno pise da je ruska vojska gora i od nacista i to uredno stoji jer taj koji je napisao tako nesto svakako nije zainteresovan za diskusiju o tom svom stavu. Da neko drugi napise da je Hrvatska gora od NDH bio bi (sa pravom) kaznjen jer je to neodbranjiv stav, ali to onda dosta govori o forumu kao mestu gde je jedino bitno ko ima zastitu policije (kao u "Kumu" kada je policija bila na strani Soloza protiv Corleonea).

Edited by goldberg
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nisam koristio termin "druga strana" (iako sam prvobitno hteo, bas zbog ovih postova), ali je jasno da su dve strane u diskusiji ljudi koji 100% slede narativ odredjenih medija i drustvenih mreza i ljudi koji imaju skepsu prema takvom nacinu izvestavanja o ratu.

 

Konkretno, sporenja da li je normalno (zarad ideoloskih bitaka) uporedjivati Putina sa Hitlerom, da li je normalno uporedjivati sadasnju Rusiju sa trecim rajhom, zasto niko nije pozivao na blokiranje Rusije nakon aneksije Krima i ono najvaznije - kakva treba da bude buducnost Ukrajine ako jedan dobar deo gradjana tamo sebe ne vidi kao novu Poljsku (koja je clanica EU i NATO, konzervativna i istovremeno antiruski nastrojena drzava).

 

 

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svu svemu, ja sam licno dosta zadovoljan sa moderacijom, ima nekih stvari koje mi se ne svidjaju bas, ali prema onom starom forumu gdje je moderacija bukvalno banovala sve forumase Srbe iz Bosne i Hercegovine, kao da smo mi bili krivi za sve probleme u Srbiji, gdje sam bio mogu reci sokiran kada sam shvatio da me pojedinci bukvalno mrze i da se to svodilo na neki licni nivo, u sustini bez ikakvog razloga, a u stvari u RL, ja sam najebao, a ne oni koji su mene krivili ne znam za sta, to je za mene bila neka porazna cinjenica.

Ova moderacija je sa druge strane sto se mene tice ok, jeste da su me jednom banovali bez veze, ali dobro, svako pogresi ponekad, nisam ja zlopamtilo, neka cvjeta tisucu cvjetova, sto bi rekao pjesnik Dzoni.

Sto vise razlicitih misljenja, forum je interesantniji. 

Cak bih predlozio jednu opstu amnestiju, za trajno banovane, mislim da bi forum time dobio u svakom slucaju.

 

@goldberg steta je sto nisi vise moderator. 

 

 

Edited by Amigo
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

 

 

Konkretno, sporenja da li je normalno (zarad ideoloskih bitaka) uporedjivati Putina sa Hitlerom, da li je normalno uporedjivati sadasnju Rusiju sa trecim rajhom, zasto niko nije pozivao na blokiranje Rusije nakon aneksije Krima i ono najvaznije - kakva treba da bude buducnost Ukrajine ako jedan dobar deo gradjana tamo sebe ne vidi kao novu Poljsku (koja je clanica EU i NATO, konzervativna i istovremeno antiruski nastrojena drzava).

 

 

 

Evo jos jednom, iako sam rekao da necu - naravno da je realno i naravno da imas sijaset dokaza, na koje nisi odgovorio ni jednom recju, iako si ispisao tri carsava. A nisam ni pomenuo pretnje nuklearnim ratom, sto bi ga stavilo na par nivoa iznad Hitlera, ukoliko bi zaista posegnuo za tim oruzjem. Posle 3 meseca, dok je Hitler svoj krvavi pir imao godinama i mi ga cenimo na osnovu citavog "opusa", a ne na osnovu anektiranja Austrije i Sudeta, sto je otprilike tacka gde se Putin danas nalazi.

 

Tu prostu cinjenicu ne zelis da shvatis i pokusavas da je zaobidjes, pa onda vrsis neke relativizacije i razvodnjavanje price.

 

Stvari su vrlo proste, ocigledne i nedvosmislene. Ko ima problem s tim ima problem sa samim sobom, svojim svetonazorima, mozda i znanjem istorije, tumacenjem dnevno-politickih dogadjaja, ali definitivno nema problem sa forumom.

 

A ako na topiku o Ukrajini postoje neki navijaci, to su neki toboze neutralni koji hodaju po zici i pokusavaju uvijeno da opravdaju Putlera. Oni koji "navijaju" za Ukrajinu samo stoje onde gde svako normalan treba da stoji u ovom sukobu. Upravo zato sto je sa druge strane ekvivalent naciste.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Evo jos jednom, iako sam rekao da necu - naravno da je realno i naravno da imas sijaset dokaza, na koje nisi odgovorio ni jednom recju, iako si ispisao tri carsava. A nisam ni pomenuo pretnje nuklearnim ratom, sto bi ga stavilo na par nivoa iznad Hitlera, ukoliko bi zaista posegnuo za tim oruzjem. Posle 3 meseca, dok je Hitler svoj krvavi pir imao godinama i mi ga cenimo na osnovu citavog "opusa", a ne na osnovu anektiranja Austrije i Sudeta, sto je otprilike tacka gde se Putin danas nalazi.

 

Sijaset dokaza koji se svode na izjednacavanje necega sto se ne moze izjednaciti tako sto postoje neke stvari koje su zajednicke i jedna spekulacija (da ti verujes da postoje logori za Ukrajince jer ti tako potvrdjuje tvoju sliku koju si stekao o ovom sukobu)?

 

Pa mogu ja tako da napisem da su Amerikanci bombardovali Vijetnam ili Irak, nacisti su bombardovali Roterdam i Varsavu, dakle jednakost se sama namece.

 

No, ajmo dalje - dakle, Turska je slicna kao i nacisticka Nemacka jer je fakticki upala dva puta u susednu drzavu gde drzi svoje snage i dalje? Jel shvatas ti koliko je pogresno sve sto si napisao i da se sve svodi na to da nisu svim imperijalistima u istoriji ciljevi bili da ubijaju druge samo zato sto su pogresne rase, religije ili nacionalnosti?

 

Dalje, da li shvatas da Putin nema nameru da pravi "Rusiju za Ruse", da niko tamo ne proganja bilo koju manjinu, da, zapravo rata ne bi ni bilo da se nastavilo sa proruskim vladama u Kijevu (sto znaci da je u pitanju imperijalizam, a ne mrznja prema drugim narodima)? I onda postavi sebi pitanje, sta mislis da bi se desilo da je neki Poljak, Jevrej ili Belorus sebe proglasio za "prijatelja Nemacke" i pokusao da se bori za njih u ratu, da li bi ga ostavili u zivotu ili bi ga strpali u neki logor ili fabriku?

 

Quote

Stvari su vrlo proste, ocigledne i nedvosmislene. Ko ima problem s tim ima problem sa samim sobom, svojim svetonazorima, mozda i znanjem istorije, tumacenjem dnevno-politickih dogadjaja, ali definitivno nema problem sa forumom.

 

Pa o tome i pisem - stvari su ocigledne, a one su onakve kakve ih ja pisem i sta imamo mi vise da se raspravljamo, ko zeli da ima moje misljenje dobrodosao je da ga ponavlja, ko nece, prema njemu je dozvoljeno sve i taj nema sta da se tretira kao ravnopravan sagovornik.

 

Quote

A ako na topiku o Ukrajini postoje neki navijaci, to su neki toboze neutralni koji hodaju po zici i pokusavaju uvijeno da opravdaju Putlera. Oni koji "navijaju" za Ukrajinu samo stoje onde gde svako normalan treba da stoji u ovom sukobu. Upravo zato sto je sa druge strane ekvivalent naciste.

 

Na temi se samo desava izliv samoproglasene pravednosti i superiornosti u mozak i to je tako jer je to ljudska priroda - daj da bar na nekom mestu budem na pravoj strani jer nisam zadovoljan sopstvenim zivotom pa mi je potreban pravi tim koga cu da podrzim i osetim se mocno. Isto to se desava i kada ljudi osete povezanost sa herojima u filmovima, odnosno kada "navijaju" protiv neprijatelja. Dalje, Crvena zvezda/Partizan sukob prosto pociva na toj temi.

 

Na kraju ovog duzeg posta, sama cinjenica da se bukvalno niko nije ni potrudio da prvo obrazlozi svoj stav nego sve to uvija u "pa naravno da se podrazumeva da svako normalan..." daje jasan zakljucak da cilj i nije razmena misljenja nego nametanje svoga. Otud i pamfleti, otud i "sijaset dokaza na koje nisi odgovorio nijednom recju" jer si ti samo odlucio da nista sto napisem ne priznajes, otud i nastavljanje sa nadimkom "Putler" (koji je podjednako besmislen kao i nazivanje EU "cetvrtim rajhom"), otud i potezanja nacizma (sto ima smisla kao i da se napise da je Putin Ted Bundy) i slicno.

Edited by goldberg
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, McLeod said:

A ako na topiku o Ukrajini postoje neki navijaci, to su neki toboze neutralni koji hodaju po zici i pokusavaju uvijeno da opravdaju Putlera. Oni koji "navijaju" za Ukrajinu samo stoje onde gde svako normalan treba da stoji u ovom sukobu. Upravo zato sto je sa druge strane ekvivalent naciste.

Meni se više puta učitavalo da sam "neutralan"...i baš me interesuje koja je to "ivica" po kojoj hodam i šta ako malo zagazim van te ivice, u pogrešnoj strani. Zato ste i ostali vas 4-5 da se divite sami sebi i vašim briljantim umovima, gde se pojavi nekakav Dragan koji postove počinje sa "zli gnom", ali svaki, pojaviš se ti sa "Putlerom", Bosanac sa koljačima, silovateljima i sl, Devila neću da pominjem, on je "ratni reporter" ima pouzdane dojave od Canadskog snajperiste, nadasve objektivne Nexte i naravno humanitarne organizacije AZOV....nedostaju vam samo konc. logori, ne znam kako oni još nisu ušli u upotrebu?....e sad neko od vas postavi pitanje "a šta se to dešavalo pre agresije na UKrajinu" i kad neko pokuša da dokumentuje, vidi se u šta se pretvori topik. Više od dvadeset ljudi ne piše uopšte ne piše....ali OK, bitno je da ste mi vi dobro.  

 

Da ne ponavljam onu tvoju bljuvotinu i reakciju na fejk fotografiju spalionice za ruske vojnike. Na osnovu tvoje rekacije, pomislio sam da si moderator, pa ti onda tako i odgovorih. I taman sam pomislio, dobro je, prekinuo si bulažnjenje nekih ljudi, koji na žalost još uvek u svojim glavama vode nekakve ratove, kad ono......ti nastavaljaš u istom tonu. Zato, na osnovu svega, koliko vidim, nema više ili sve redje se pojavljuje @attolini gde  imamo info "iz prve ruke" šta se dogadja u prestonici, da ne nabrajam druge....imate "kritičnu većinu" kad svi ostali odu :23:a za svaki slučaj je tu moderacija da opomene da se ne kači "djubre"....dočim su Devilovi izvori relevantni, a erwinovo malterisanje twitovima u skladu s pravilima, i ako priznajem, da nije totalno naklonjem samo jednoj vrsti izvora, čak bi bio i koristan. Pri tom, ne negiram privrženost i opredeljenje...svako ima svoj ugao posmatranja, svoju emociju, svoj o0sećaj za pravednost....ali svako.

 

Umesto nekog zaključka, nadam se da @goldberg neće da mi zameri, izvukao bih jedan manji deo njegovog zaključka:

Na temi se samo desava izliv samoproglasene pravednosti i superiornosti u mozak i to je tako jer je to ljudska priroda - daj da bar na nekom mestu budem na pravoj strani jer nisam zadovoljan sopstvenim zivotom pa mi je potreban pravi tim koga cu da podrzim i osetim se mocno. Isto to se desava i kada ljudi osete povezanost sa herojima u filmovima, odnosno kada "navijaju" protiv neprijatelja. Dalje, Crvena zvezda/Partizan sukob prosto pociva na toj temi.

 

Jasan je zakljucak da cilj i nije razmena misljenja nego nametanje svoga. Otud i pamfleti, otud i "sijaset dokaza na koje nisi odgovorio nijednom recju" jer si ti samo odlucio da nista sto napisem ne priznajes, otud i nastavljanje sa nadimkom "Putler" (koji je podjednako besmislen kao i nazivanje EU "cetvrtim rajhom"), otud i potezanja nacizma (sto ima smisla kao i da se napise da je Putin Ted Bundy) i slicno.

 

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Amigo said:

Svu svemu, ja sam licno dosta zadovoljan sa moderacijom

@goldberg steta je sto nisi vise moderator. 

 

:classic_biggrin:

Hmm izivini sto sam primetila da bas i nisi toliko zadovoljan ...

 

Za razliku od mene imas `ostriji vid` po pitanju moderatora jer licno nisam primetila ni ko je bio moderator ni ko vise nije...

U sv. slucaju lepo bi bilo da objasnis dobrobiti i stete od toga ko je a ko nije moderator....

 

13 hours ago, Amigo said:

ali prema onom starom forumu gdje je moderacija bukvalno banovala sve forumase Srbe iz Bosne i Hercegovine, kao da smo mi bili krivi za sve probleme u Srbiji, gdje sam bio mogu reci sokiran kada sam shvatio da me pojedinci bukvalno mrze i da se to svodilo na neki licni nivo

 

 

.. samog sebe si zamislio tako na licnom nivou... A ako je neko na bilo kom forumu nesto `mrzeo` to su stavovi a ne fantomski nickovi koje ne poznajemo...Evo reci sam, da li ti mene mrzis i da li mislis da me neko drugi sa foruma mrzi?

 

Dakle da li mrze mene ili ono sto ostaje napisano iza mene? Pobogu zasto bi me bilo ko mrzeo, stavovi, postovi, misljenje, nacin izrazavanja, ophodjenja itd su ono sto se mrzi. Posebno ako su jos ispod minimuma civilizacijskog nivoa. Relativizacija je no no. Bar je tako bilo, moze tu da se nabraja i evociraju uspomene ali nema potrebe, sve se i bez toga zna, a ko ne zna, moze da nasluti da moderacija ne bi bila ni opisno moderacija da je iz mrznje prema nepoznatom nicku banovala ljude koji dolaze iz BiH....ah da Srbe iz bih - ovo sto si napisao, verujes? Ili onako tek da se malo pozalis?

 

A sada nesto sasvim drugo, promenili ste, neki, nickove sa starog foruma - bukvalno ne znam ko je ko ni ko si ti bio ....pa ako nije tajna?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mama_mia said:

Pobogu zasto bi me bilo ko mrzeo, stavovi, postovi, misljenje, nacin izrazavanja, ophodjenja itd su ono sto se mrzi. Posebno ako su jos ispod minimuma civilizacijskog nivoa. Relativizacija je no no. Bar je tako bilo, moze tu da se nabraja i evociraju uspomene ali nema potrebe, sve se i bez toga zna, a ko ne zna, moze da nasluti da moderacija ne bi bila ni opisno moderacija da je iz mrznje prema nepoznatom nicku banovala ljude koji dolaze iz BiH....ah da Srbe iz bih - ovo sto si napisao, verujes?

 

Ne moras da verujes, to ni ne ocekujem od tebe, ali to je bila klasicna hajka u udbaskom stilu.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Amigo said:

 

Ne moras da verujes, to ni ne ocekujem od tebe, ali to je bila klasicna hajka u udbaskom stilu.

 

To sigurno oni zlikovci dj i sajberka - hvala bogu da smo spasli zivu glavu....hvala bogu novog foruma da se skrijemo od njih

 

:lol_2:

 

Ps. A tvoj nick je bio? ok ako neces da kazes, ali nemoj onda da mi odgovaras da se ideoloski znamo, jer moj nick je isti tvoj nije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da od 100 prenetih vesti nekoliko bude laznih i onda se ljudi uhvate za njih. @Constantin secam se i tvoje negiranje za Kineze sa SK foruma. Secam se te debate sa tobom i Kronosom. Cak si u vise navrata obesmisljavao temu  sa nekim posalicama, konstantnim trolovanjem i vestima kao za ono ubistvo poljaka,ako imas dokaz,turis ga u spoiler.

 

Ako ti deset ljudi kaze da si ''neutralan'' onda je to verovatno tako, da ne pisem o vasim konstantnim reportovanjem mojih postova. Na forumu sam jednog reportovao jer je nesto bilo u vezi porodice ili me je bas opsovao. po spisku ni ne secam se.

 

Mislim sta je tesko reci u zemlji sa 75% rusofila da si rusofil ili bar na njihovoj strani. Jer eto osam godina se nesto desavalo pa lepo napisi sta se desavalo...Da neko nije uso sa vojskom na Krim i rekao sikter more ovo je nase. Zar verujes da bi Ukrajina ubijala Ruse koji su im na granici i jedna od najmocnijih sila bar na papiru...bas su hteli rat jer ih je Amerika huskala. Ti ocigledno tu drzavu smatras sarlatanskom.

 

Kod nas koji smo na Ukrajinskoj strani imas jasan i precizan stav. Npr @Amigo pise na temi svakih sat vremena, ali ne voli rat, gadi mu se, ali ipak je tu da pokusa malo lozi ljude sa svojim tkz pacifickim stavovima  Mi smo svi za rat, da se ljudi ubijaju, ali eto on je pametan pa je protiv toga. Besmislenost

Edited by Devil In My Pants
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Naravno da od 100 prenetih vesti nekoliko bude laznih i onda se ljudi uhvate za njih. @Constantin secam se i tvoje negiranje za Kineze sa SK foruma. Secam se te debate sa tobom i Kronosom. Cak si u vise navrata obesmisljavao temu  sa nekim posalicama, konstantnim trolovanjem i vestima kao za ono ubistvo poljaka,ako imas dokaz,turis ga u spoiler.

Kakvih negiranja za Kineze i kakve veze ima forum SK sa ovim ? Sećam se da me je neko zamolio, pošto sam više puta boravio u raznim gradovima u Kini da im prenesem svoje utiske....

 

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ako ti deset ljudi kaze da si ''neutralan'' onda je to verovatno tako, da ne pisem o vasim konstantnim reportovanjem mojih postova. Na forumu sam jednog reportovao jer je nesto bilo u vezi porodice ili me je bas opsovao. po spisku ni ne secam se.

Kako ti znaš da sam reportovao tvoje postove, imaš insajderske informacije od moderatora ? To već daje drugu dimenziju u funkcionisanju foruma, pa bih molio i da se ovo razjasni. Ja se recimo ne sećam da sam dobio neku povratnu informaciju kod reporta od moderatora, ali ti izgleda imaš tu privilegiju...

 

Ostalo ti ne bih objašnjavao jer, kako reče McLoud, "hodam po ivici".....da se ne omaknem,

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, goldberg said:

 

jer si ti samo odlucio da nista sto napisem ne priznajes,otud i nastavljanje sa nadimkom "Putler" (koji je podjednako besmislen kao i nazivanje EU "cetvrtim rajhom")

 

Zasto ti toliko bode oci ako neko na forumu napise `putler` dok ga recimo pola sveta tako zove?

 

Sasvim je svejedno i da ga zoves vladimir vladimirovic - i dalje znamo da je to putler, putin, kako god. Zar ne znas da nesto sto se zove Ruza - i da ima drugo ime - isto bi mirisala. Tako je sa Putinom.

 

Sad kad vidim koliko ovo smeta dodje mi da nikad ne napisem recimo rec Rashizam. A takodje se koristi.

 

Sto se tice tvog navoda da se eu naziva iv rajhom`, to stvarno nisam cula ovde na forumu a ni sire, izgleda da imam bas uzak krug u kom se krecem pa zato ne mogu ni da sretnem nesto kao to.

 

Nadam ste da je bar dobio opomenu taj koji je nazvao eu rajhom...ili je to sve neki inat putlerovih fanova ili sl. u stilu kad cuju rec putler onda imperija uzvraca udarac eu rajhom...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Meni se više puta učitavalo da sam "neutralan"...i baš me interesuje koja je to "ivica" po kojoj hodam i šta ako malo zagazim van te ivice, u pogrešnoj strani. Zato ste i ostali vas 4-5 da se divite sami sebi i vašim briljantim umovima, gde se pojavi nekakav Dragan koji postove počinje sa "zli gnom", ali svaki, pojaviš se ti sa "Putlerom", Bosanac sa koljačima, silovateljima i sl, Devila neću da pominjem, on je "ratni reporter" ima pouzdane dojave od Canadskog snajperiste, nadasve objektivne Nexte i naravno humanitarne organizacije AZOV....nedostaju vam samo konc. logori, ne znam kako oni još nisu ušli u upotrebu?....e sad neko od vas postavi pitanje "a šta se to dešavalo pre agresije na UKrajinu" i kad neko pokuša da dokumentuje, vidi se u šta se pretvori topik. Više od dvadeset ljudi ne piše uopšte ne piše....ali OK, bitno je da ste mi vi dobro.  

 

Da ne ponavljam onu tvoju bljuvotinu i reakciju na fejk fotografiju spalionice za ruske vojnike. Na osnovu tvoje rekacije, pomislio sam da si moderator, pa ti onda tako i odgovorih. I taman sam pomislio, dobro je, prekinuo si bulažnjenje nekih ljudi, koji na žalost još uvek u svojim glavama vode nekakve ratove, kad ono......ti nastavaljaš u istom tonu. Zato, na osnovu svega, koliko vidim, nema više ili sve redje se pojavljuje @attolini gde  imamo info "iz prve ruke" šta se dogadja u prestonici, da ne nabrajam druge....imate "kritičnu većinu" kad svi ostali odu :23:a za svaki slučaj je tu moderacija da opomene da se ne kači "djubre"....dočim su Devilovi izvori relevantni, a erwinovo malterisanje twitovima u skladu s pravilima, i ako priznajem, da nije totalno naklonjem samo jednoj vrsti izvora, čak bi bio i koristan. Pri tom, ne negiram privrženost i opredeljenje...svako ima svoj ugao posmatranja, svoju emociju, svoj o0sećaj za pravednost....ali svako.

 

Umesto nekog zaključka, nadam se da @goldberg neće da mi zameri, izvukao bih jedan manji deo njegovog zaključka:

Na temi se samo desava izliv samoproglasene pravednosti i superiornosti u mozak i to je tako jer je to ljudska priroda - daj da bar na nekom mestu budem na pravoj strani jer nisam zadovoljan sopstvenim zivotom pa mi je potreban pravi tim koga cu da podrzim i osetim se mocno. Isto to se desava i kada ljudi osete povezanost sa herojima u filmovima, odnosno kada "navijaju" protiv neprijatelja. Dalje, Crvena zvezda/Partizan sukob prosto pociva na toj temi.

 

Jasan je zakljucak da cilj i nije razmena misljenja nego nametanje svoga. Otud i pamfleti, otud i "sijaset dokaza na koje nisi odgovorio nijednom recju" jer si ti samo odlucio da nista sto napisem ne priznajes, otud i nastavljanje sa nadimkom "Putler" (koji je podjednako besmislen kao i nazivanje EU "cetvrtim rajhom"), otud i potezanja nacizma (sto ima smisla kao i da se napise da je Putin Ted Bundy) i slicno.

 

 

 

Ovo sto ja pisem je samo odgovor na konstantno trolovanje, flejmovanje topika i uvijene napade koji mogu da se procitaju i od tebe, izmedju ostalog. A modus operandi je tako poznat, ne mora ni da se radi o ovom topiku, a tebi licno nije ni prvi put, jer si vec to radio nekad kad si se bunio na Fudbalu i tvrdio da je nekome u interesu da navijace Radnickog iz Nisa "protera" sa foruma. Toliko o 4-5 ljudi koji se dive sami sebi i svojim briljantnim umovima.

 

Dodjes negde, pises, sve ok, neko odgovori, neko ne odgovori, onda mic po mic krece iskrivljavanje realnosti i pokusaj da se napravi narativ koji tebi odgovara, pa ako ne uspe, onda se glumi zrtva. A najsmesnije u celoj prici je to da tebi nit iko brani da pises to sto pises, nit se neko posebno sukobljava sa tobom, niti zapravo ja licno mislim da si ti los, konfliktan forumas, neko sa kim se ne moze pricati (a ne verujem ni da ima mnogo njih koji misle tako), dok ne dodjes do tacke kada pocne da te vozi taj tvoj Karnoov ciklus i onda bilo da se prica o ratu, fudbalu, vremenu ili poskupljenju jaja na pijaci diskusija se isto zavrsava. Ali ne zbog drugih, nego upravo zbog tebe.

 

Sto se tice konkretnih stvari koje opet ponavljas, smeta ti kad neko Putina zove zli gnom (jok, kako ce da ga zove, da mu tepa?), smetaju ti reportovi od kanadskog snajperiste, ali ti ne shvatas da to tvoje "dokumentovanje druge strane" predstavlja samo rusku propagandu koja je gora 10 puta od ove koju ti napadas, te neke tviter ratnike i kratke videe koje kace Ukrajinci. Koje zapravo 90% topika uzima sa rezervom, ali tu si ti da nam "objasnis" kako su to lazi, i onda okacis takodje tviter isecke za koje u dva klika zakljucis da su deo ruske botovske tviter mreze i samim tim otvorena propaganda Moskve, u koju ti verujes. S tim u vezi i jesi "neutralan". Neutralnog mozes da glumis samo nekome ko je pao s Marsa i ne zna da sabere dva i dva.

 

I tu ne znas sta je gore, da li varijanta da zaista verujes u to sto kacis i tako si potpuno izmanipulisan tipicnom propagandom, ili ne verujes nego to kacis iz nemoci zato sto Ukrajina dobija rat. No, da ne ulazim u to, ono sto se zna je da osoba koja se tako pokazuje na topiku NEMA PRAVO da upire prstom cak ni u Devila, zato sto radi isto ili gore. A da se kvalifikujes za tako nesto trebalo je samo da ne kacis rusku propagandu. I da zaista pokusavas da diskutujes sa onim sto znas, ali ti si, uz jos nekoliko ljudi, hteo da uredjujes sta ce da se pise na topiku, a istovremeno ne mozes da ponudis nikakve validne argumente. I onda kada sam ti ja i jos neki ovde rekli kako stoje stvari, onda kreces da kukas.

 

Sto se tice attolinija i njegovih "informacija iz prve ruke", prvo, nije jedini koji zivi u Rusiji i Rusija nije na Marsu hermeticki zatvorena, u kojoj zivi Putin i jos 100 ljudi, pa on jedan vredan "na izvoru" da gutamo sve sto kaze. Imas i po Srbiji izbeglice iz Rusije upravo sad, imas na tuce Youtubera iz Rusije koji pricaju o ratu takodje iz prve ruke, pa ako te ta prva ruka toliko zanima, izvoli pa popricaj sa drugim ljudima, a ne da ovde radis neku selekciju po svom nahodjenju ko je vredniji forumas, a ko nije, a sve po tvojim sopstvenim svetonazorima naravno.

 

Onaj ko moze da se izbori za sebe i svoj stav i da ga argumentovano obrazlozi ima upper hand u diskusijama i tako treba i da bude. Ljudi su te milion puta pitali i pokusavali da razgovaraju sa tobom o onome sto kacis, ja prvi, uvek si samo nastavio po svome, da kacis nove isecke i da s vremena na vreme kada pocnu da insistiraju i da ti ukazuju da trolujes, ti dodjes ovde i onda kukas kako si zrtva rulje, a jedina rulja u pokusaju na tom topiku je ona koja je neutralni podrzavalac Putina.

 

Sto se tice potezanja nacizma, ni ti, a pogotovo ne Goldberg, nije uspeo u svojim dugackim traktima da dokaze da ono ne stoji, a nemoc da se to uradi predstavlja prosta cinjenica da sam i ja, ali i drugi koji su Putina poredili sa Hitlerom, vrlo jasno i precizno definisali sta su slicnosti izmedju njih i situacija na pocetku WWII i sada, i ne samo mi, imas ko zna koliko sjajno obrazlozenih clanaka na tu temu na netu, samo ako hoces da citas, ali eto trijumvirat Constantin, Atollini, Goldberg zakljucio da su to gluposti i ponudio nula argumenata. Zasto, zato.

 

Na kraju, ako neces da se ljudi ovako odnose prema tebi, ponudi nesto drugo osim prezvakavanja iste teme u nedogled, kao recimo neki drugi koji kace Hersmajera 50 puta i ignorisu 50 puta odgovore na iste stvari, a onda ako neko bude malo grublji posle toliko bezobrazluka, onda jao kuku.

 

Licno nemam nista ni protiv tebe ni protiv bilo koga drugog ko je pominjan, ali ako hoces da diskutujes, moras da mi ponudis neki argument bolji od argumentum ad autoritatem, plus sto je to po pravilu lazan.

 

Jer mi je stvarno dosta diskusija tipa "Linus Pauling je nobelovac koji je rekao da visoke doze vitamina C lece rak, a ti si neki nik na forumu", jer samo to zakljucivanje, kojem si recimo i ti i drugi pomenuti ovde sklon, meni govori da ne poznajes pravila elementarnog zakljucivanja i s tim u vezi ne mozemo ni da diskutujemo o onome o cemu ti zelis da diskutujes. Jer cu ja ili neko drugi milion puta da odgovorim na sve sto postujes i prakticno argumentovano dokazemo da tvoje tvrdnje prosto nisu tacne, ali ti ili nisi zainteresovan da to shvatis ili bar da pratis tu diskusionu nit koju si sam zapoceo, ili to ne mozes, a mozda to i neces, vec ti je samo cilj da trolujes i obesmisljavas diskusiju dok ne dodjemo opet do ove tacke, kad ces da dodjes ovde i pricas kako tebe neko napada.

 

I na ovu temu poslednji put odgovaram svima, ne zanima me vise da gubim vreme na ovakve stvari.

Edited by McLeod
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, McLeod said:

 

Ovo sto ja pisem je samo odgovor na konstantno trolovanje, flejmovanje topika i uvijene napade koji mogu da se procitaju i od tebe, izmedju ostalog. A modus operandi je tako poznat, ne mora ni da se radi o ovom topiku, a tebi licno nije ni prvi put, jer si vec to radio nekad kad si se bunio na Fudbalu i tvrdio da je nekome u interesu da navijace Radnickog iz Nisa "protera" sa foruma. Toliko o 4-5 ljudi koji se dive sami sebi i svojim briljantnim umovima.

Rezultat toga je da je dvadesetak i više forumaša koji su pisali na temi Radnički Niš, otišlo na drugi forum i to pod pritiskom moderatora koji su se izjašnjavali kao Partizanovci i od nekih forumaša navijača FKP.

 

 

 

P.S. Vidim da je A sad izdao naredbu....OK....ako treba i ovo briši iznad.

 

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...