Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

Pojam relativizacije je ono za sta su cesto hvatali nadlezni kada je nekom forumasu trebalo da litne glava. Uzimati to kao argumentovanje za dogadjaje na ovim prostorima je totalno pogresno jer je ovde sve toliko isprepletano i vrlo tesko je stvari i dogadjaje izvuci a da se ne sagleda siri kontekst. Tako je i ovo podsecanje na Vucica i Seselja logicno jer da nije bilo tih pseta kao dela čopora alfa mrcine Milosevica, ti ljudi bi i danas ziveli tamo i ne bi bilo toliko mrtvih, raseljenih, unesrecenih...

Sta nije u redu? Kada se govori o zlocinu i samo zlocinu, a Oluje je krcata zlocinima, onda siri kontekst gubi smisao. Nebitna je legitimnost akcije. 

Mozemo da zamislimo da na pomen Srebrenice neko okaci dogadjaje pre kada su masakrirana srpska sela u okolini. Izleteo bi odavde zasluzeno.

Dakle, zlocin je zlocin i pogotovo na onoj temi ne bi trebalo analizirati.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Evo ekipe nakupila se. 

 

Vase je da reportujete, a moderatovo je da procita i produzi dalje.

Opet ti sa svojim dijagnozama i trpanjem u neke tebi poznate  podobne i nepodobne. Da se upristojiš i smanjiš etiketiranje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, fancy said:

 

Ček polako.

Šta brišem?

 

 

Svi postovi sa teme Da se ne zaboravi, sem Miličinog i dva relativizujuća koja ga prate su uklonjeni. Ako nisi ti, ko ih je od moderatora uklonio i zašto? Da li su prebačeni negde (ja ne nađoh)? Ako je razlog ovaj koji je Perkos naveo ovde - ok, prihvatam. Zašto onda niste prebacili ovde recimo i poslali PP nama koji smo pokrenuli diskusiju tamo gde ne treba, gde ćete ukazati da ne treba i zašto? Ja bih oberučke prihvatila i razumela.

 

Na primer: Zdravo DameTime, samo podsetnik da na temi Da se ne zaboravi nije dozvoljena diskusija, te je stoga tvoj upis obrisan (prebačen tu i tu). Ako smatraš da neko krši neko od pravila foruma, možeš pisati na PDF-u za žalbe i kritike i razmotrićemo.

 

Naravno, tebi i ko još moderira ovaj PDF nije palo na pamet da razmotrite ovo i zato se sada prepucavamo na 5 strana. Da ne bude lično, ne obraćam ti se kao forumašu s kojim se nekad slažem a nekad ne, već isključivo kao moderatoru, a ujedno i ostalim tvojim kolegama: ako niste u stanju da prepoznate relativizaciju i kod forumaša sa kojima delite stavove i uverenja, onda smo u gadnom problemu. Ja sam inače na strani moderacije jer kapiram da nije lak posao, no vrlo je problematično da se žmuri na ovakve stvari, a sve mi se čini da to svesno radite. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Diskusija gubi smisao ako se favorizuje samo jedna strana u istoj, a kaznjavaju forumasi koji imaju drugacije misljenje od "pravovernih".

Najbolji primer za to su Doc Holiday i Slavisa,

Ako je cilj jednoumlje - za cije babe zdravlje se organizovao ovaj forum?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Diskusija gubi smisao ako se favorizuje samo jedna strana u istoj, a kaznjavaju forumasi koji imaju drugacije misljenje od "pravovernih".

Najbolji primer za to su Doc Holiday i Slavisa,

Ako je cilj jednoumlje - za cije babe zdravlje se organizovao ovaj forum?

Ne sećam se šta je Slaviša zabrljao, ali Doc je iskrckao kredite. Dva ili tri puta mu je moderacija gledala kroz prste i opominjala ga sa preporukom da mu je ovo poslednji put. Medjutim, njega je ponela diskusija, a "ručna nije radila".....to mu je.

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Diskusija gubi smisao ako se favorizuje samo jedna strana u istoj, a kaznjavaju forumasi koji imaju drugacije misljenje od "pravovernih".

Najbolji primer za to su Doc Holiday i Slavisa,

Ako je cilj jednoumlje - za cije babe zdravlje se organizovao ovaj forum?

Dok je bio na strani pravovernih, neprisvajajte svakog. Slavisa je vec neutralan dajemo ga 🙂

 

Sta hocete vi sad zapravo?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Dok je bio na strani pravovernih, neprisvajajte svakog. Slavisa je vec neutralan dajemo ga 🙂

 

Sta hocete vi sad zapravo?

Koji ste vi "mi" i koji kredibilitet imate sem uzivanja u razaranju u nekoj pripizdini i dokazivanju neke svoje poente?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, berti said:

Evo, pojedini počeli da se kerebeče ovde

To je naravno bilo namerno.

Cisto da vidis kako je to bezveze, kada se na neki ozbiljan tekst (btw slazem se sa time sto si tamo napisao i zato mislim da bi forum trebalo reformirati tako da su teme vise diferencirane), neko kerebeci, sto si ti konstantno radio poslednjih mesec dana (a nista pisao).

Evo sada si uspeo da srocis jedan dobar upis, sto znaci da moje kerebecenje nije bilo uzaludno. 🙂

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dragan said:

To je naravno bilo namerno.

Cisto da vidis kako je to bezveze, kada se na neki ozbiljan tekst (btw slazem se sa time sto si tamo napisao i zato mislim da bi forum trebalo reformirati tako da su teme vise diferencirane), neko kerebeci, sto si ti konstantno radio poslednjih mesec dana (a nista pisao).

Evo sada si uspeo da srocis jedan dobar upis, sto znaci da moje kerebecenje nije bilo uzaludno. 🙂

 

Pomesao si nesto. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dragan said:

To je naravno bilo namerno.

Cisto da vidis kako je to bezveze, kada se na neki ozbiljan tekst (btw slazem se sa time sto si tamo napisao i zato mislim da bi forum trebalo reformirati tako da su teme vise diferencirane), neko kerebeci, sto si ti konstantno radio poslednjih mesec dana (a nista pisao).

Evo sada si uspeo da srocis jedan dobar upis, sto znaci da moje kerebecenje nije bilo uzaludno. 🙂

Da li zbog vrucine ili ko zna cega, ali nesto si pomešao.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Kronostime said:

Koji ste vi "mi" i koji kredibilitet imate sem uzivanja u razaranju u nekoj pripizdini i dokazivanju neke svoje poente?

Niko ne uziva u razaranju u nekoj pripizdini kako ti nazivas Ukrajinu.

 

Uzivamo u odbrani jedne demokratije zeljne zemlje od naci putlera koji bi da ih unisti.

 

Mi bi se odavno predali i skinuli gace..

 

Naravno da smo za to, za sta si ti u tom ratu? Posto se brines za Jemen, Siriju itd..sigurno i tu imas neku zelju jer je blize od Sirije npr..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Diskusija gubi smisao ako se favorizuje samo jedna strana u istoj, a kaznjavaju forumasi koji imaju drugacije misljenje od "pravovernih".

Najbolji primer za to su Doc Holiday i Slavisa,

Ako je cilj jednoumlje - za cije babe zdravlje se organizovao ovaj forum?

 

Nikakav primer su Slaviša i Doc, eno ti na PBu obrazlozenja zašto su trajno banovani, i njihovi prethodni banovi, samo su mogli ranije da budu banovani trajno.

 

1 hour ago, Dragan said:

To je naravno bilo namerno.

Cisto da vidis kako je to bezveze, kada se na neki ozbiljan tekst (btw slazem se sa time sto si tamo napisao i zato mislim da bi forum trebalo reformirati tako da su teme vise diferencirane), neko kerebeci, sto si ti konstantno radio poslednjih mesec dana (a nista pisao).

Evo sada si uspeo da srocis jedan dobar upis, sto znaci da moje kerebecenje nije bilo uzaludno. 🙂

 

Omašio si ceo fudbal Dragane.

Link to comment
Share on other sites

Na temi "Da se ne zaboravi" treba da stoji napomena da diskusija povodom obeležavanja- godišnjice nekog događaja nije dozvoljena.

 

Napomene moderatora ( smernice za pisanje-diskusiju ) već postoje na temi o Ukrajini i na temi o pandemiji koronavirusa.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@fancy

 

Molim te da mi objasnis sta je u ovom postu RELATIVIZACIJA? 

 

On 7/26/2022 at 8:19 AM, Jurgen said:

 

To je malo licemeran stav, posto nisu Rusi ti koji bombarduju/gadjaju Herson vec Ukrajinci, sto znaci da se ti zapravo nadas da rat ponovo dodje u taj grad, a ne obrnuto. 

 

Posto koliko sam ja uspeo da pronadjem na internetu, ta rec oznacava uporedjivanje necega, izrazavanje sumnje u tacnost ili uslovljavanje. 

 

Da li Ukrajinci gadjaju Herson? Da.

Da li se rat vraca u grad ako ga Ukrajinci napadaju? Da

 

Sta je uporedjeno? Sta nije tacno? Sta je uslovljeno?

 

Mogao si komotno da napises i homofobija, posto ovo veze nema sa relativizacijom.

 

I nije tacno da je relativizacija ponovljena, kada sam prosli put pitao sta je u mom postu relativizacija, dobio sam odgovor da moj ban nije GRESKA, iako nisam ni tvrdio da je u pitanju greska. Vec da je ban zbog "mog opusa" sta god to znacilo. Pa sta je ovo Balkanski Spijun? Nije bitno sta si napisao, ali dobio si ono sto si trazio. 

 

 

 

Edited by Jurgen
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Jurgen said:

Da li Ukrajinci gadjaju Herson? Da.

Da li se rat vraca u grad ako ga Ukrajinci napadaju? Da

 

Da li je Herson grad u Ukrajini? Da.

Da li su Herson okupirali Rusi? Da.

 

Da li si uzeo u obzir i patnje civila prilikom i za vreme okupacije? Ne.

 

Oslobodilačka borba jeste borba  ali je i oslobodilačka.

 

Dalju raspravu o agresiji na Ukrajinu nastavi na za to predviđenom topiku.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...