Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

29 minutes ago, fancy said:

Moderacija će uvek reagovati, kao što jer reagovala i u slučaju postova o kojima piše @Drug Crni

 

što se mene tiče,

 

 

...odgovor na postavljeno pitanje je: Nisu.

 

Pogađaju suštinu teme na kojoj se nalaze - da se ne zaboravi.

Naravno da nisu, jer su u pitanju Srbi... Ja sam reportovao i mislim da su klasičan primer relativizacije... Nije mi jasno zašto se radi upravo ono protiv čega ste najglasniji na forumu 🤔

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DameTime said:

jer onda ćemo drugačije razgovarati.

 

??

 

31 minutes ago, Constantin said:

Em si sklonio čoveka sa teme za neko vreme, kaznio ga...

još ga na svojevrstan način podjebavaš.

 

Za početak - ne znam o kome / čemu pričaš, pogotovo nikog nisam ismejavao.

 

Ako si pratio, ja sam citirao McLeod-a i dao svoje mišljenje o rusofiliji, a koliko znam niko se na forumu ne odaziva na @rusofilija - rekao bih da nije član foruma.

 

Tako da je ovo:

 

31 minutes ago, Constantin said:

Deljenje dijagnoze je bilo zabranjeno i na prošlom forumu, a trebalo bi i na ovom.

 

...baš bezveze podmetanje. 

 

Sa druge strane ..

 

31 minutes ago, Constantin said:

Kompleks čist.

 

...ovo ekstremno nije u redu.

 

Nota bene

Ajd sad realno, Const, spusti loptu pokušaj da razliku u mišljenju ne doživljavaš lično i razmisli kako bi se osećao da te neko zalepi na forumu sa "Kompleks čist". Da li bi potegao argument "deljenje dijagnoze"? Nešto mi govori da bi  i to s pravom.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fancy said:

 

??

 

 

Za početak - ne znam o kome / čemu pričaš, pogotovo nikog nisam ismejavao.

 

Ako si pratio, ja sam citirao McLeod-a i dao svoje mišljenje o rusofiliji, a koliko znam niko se na forumu ne odaziva na @rusofilija - rekao bih da nije član foruma.

 

Tako da je ovo:

 

 

...baš bezveze podmetanje. 

 

Sa druge strane ..

 

 

...ovo ekstremno nije u redu.

 

Nota bene

Ajd sad realno, Const, spusti loptu pokušaj da razliku u mišljenju ne doživljavaš lično i razmisli kako bi se osećao da te neko zalepi na forumu sa "Kompleks čist". Da li bi potegao argument "deljenje dijagnoze"? Nešto mi govori da bi  i to s pravom.

 

OK...povlačim, bzvz učitano....o "kompleksu". Nadam se da neću dobiti "sličicu" od tebe kao prošli put.

Doživeo sam da mi se lepi etiketa, naravno i krenuo linijom manjeg otpora, uglavnom čitam temu. Nije prihvatljivo drugačije mišljenje na temi, to ne mogu da promenim i to je to.

Suština je da je forumaš-forumašu rekao (citiram) Spoj rusofilije i nemogucnost pracenja osnovnih uzrocno posledicnih niti zbog emotivnog upliva....i to nije u redu, a kad se nešto dešava zbog "emotivnog upliva" to je podeljena dijagnoza, uostalom konsultuj struku....na kraju, nije ni bitno....u danu za glasanje ne želim da se Skupština izjašnjava o povredi poslovnika :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Suština je da je forumaš-forumašu rekao (citiram) Spoj rusofilije i nemogucnost pracenja osnovnih uzrocno posledicnih niti zbog emotivnog upliva.

 

Da, sad sam i shvatio ko kome (Beard mi je bio na ignoru odavno tako da sam ostao uskraćen za njegov opus), ali ako je to problem, baci moderaciji report na razmatranje, a ako ti se ne dopada moj opis rusofilije to je, jbg. naše neslaganje ali ne vređanje forumaša, šta ja znam, ajde, ok vređanje (?) rusofilije, ali jbg. 

 

7 minutes ago, Constantin said:

"sličicu" od tebe

 

Svestan si da od kad je sveta, veka i foruma, ni jednu moderatorsku odluku ne donosi jedan, sâm moderator nego svi zajedno (Pa Administrator bi prvo takvog najurio!)? Objave na PB piše onaj ko trenutno ima najviše vremena tako da...kao trenutno najdokoniji (leto, državna firma...) a i sa najmanje staža, najčešće ja idem po burek. 

 

I, da, nikad mi ne bi palo na pamet da reagujem ni na šta lično. Kao forumaš mogu da se zezam (i to radim), ali kao moderator, ne odgovaram

Link to comment
Share on other sites

Na temi "da se ne zaboravi" nije bilo dozvoljeno komentarisati i voditi polemiku. Brisani su komentari i opomenuti forumaši koji to rade. Lično me Edard i kaznio jednom prilikom. Prijavio sam komentare ovih koji su komentarisali post o proterivanju Srba iz Krajine sa obrazloženjem da su promašili temu i da na toj temi nema diskusije. O šešelju i av mogu pisati na dosta drugih tema ali zna se šta je cilj bio na ovoj temi. Sad vidimo da fancy ne poštuje ono što je moderacija ranije nametnula na toj temi. Jebiga kalasnjikov je u njegovim rukama pa on postavlja pravila. 

Edited by Perkos2
  • Like 1
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, fancy said:

 

Da, sad sam i shvatio ko kome (Beard mi je bio na ignoru odavno tako da sam ostao uskraćen za njegov opus), ali ako je to problem, baci moderaciji report na razmatranje, a ako ti se ne dopada moj opis rusofilije to je, jbg. naše neslaganje ali ne vređanje forumaša, šta ja znam, ajde, ok vređanje (?) rusofilije, ali jbg. 

 

 

Svestan si da od kad je sveta, veka i foruma, ni jednu moderatorsku odluku ne donosi jedan, sâm moderator nego svi zajedno (Pa Administrator bi prvo takvog najurio!)? Objave na PB piše onaj ko trenutno ima najviše vremena tako da...kao trenutno najdokoniji (leto, državna firma...) a i sa najmanje staža, najčešće ja idem po burek. 

 

I, da, nikad mi ne bi palo na pamet da reagujem ni na šta lično. Kao forumaš mogu da se zezam (i to radim), ali kao moderator, ne odgovaram

Dovoljno sam dugo ovde, vrv najduže od svih prisutnih, i znam kako funkcioniše, a i sam sam moderator na jednom "umirućem" forumu. Nema veze što si ti napisao da sam kažnjen i koliko, mislim da nisi ti bio "autor bana" nego, kao što kažeš, bio si "dežurni"....suštinski, nema to veze. Na stranu to što je kvalifikacija bila "retorika Slobodana Miloševića"....to je na priliku kao kad ti saobraćajac napiše prijavu za neprilagodjenu brzinu...nego nisam ni to hteo, kad sam rekao za sličicu. Nisam razumeo da li si me shvatio, ali postavio si, ako se sećaš u cilju zajebavanja mene, sličicu sa onim "velikim" i onim "snishodljivimčž-mali", ali ja to ne zameram, bolje da se zajebavamo nego da dižemo na ne znam kakav ozbiljan nivo....nije ovo Akademija srBske znanosti i umjetnosti, ne ?    Samo nemoj da me farbaš...i ja i ti, čini mi se, imamo dovoljno godina da neke fore ne prolaze...šta više, mislim da sam stariji....ako je uopšte bitno.

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, fancy said:

 

??

 

 

 

Dobro, pošto brišeš neke postove a vrlo bezobrazno ostavljaš očiglednu relativizaciju, samo zato što se slažeš sa stavovima pomenutih forumaša, od sada ću drugačije pristupati bilo kakvoj diskusiji ovde. Pa ćemo videti dokle će nas dovesti takav način komunikacije. 

17 minutes ago, Perkos2 said:

Na temi "da se ne zaboravi" nije bilo dozvoljeno komentarisati i voditi polemiku. Brisani su komentari i opomenuti forumaši koji to rade. Lično me Edard i kaznio jednom prilikom. Prijavio sam komentare ovih koji su komentarisali post o proterivanju Srba iz Krajine sa obrazloženjem da su promašili temu i da na toj temi nema diskusije. O šešelju i av mogu pisati na dosta drugih tema ali zna se šta je cilj bio na ovoj temi. Sad vidimo da fancy ne poštuje ono što je moderacija ranije nametnula na toj temi. Jebiga kalasnjikov je u njegovim rukama pa on postavlja pravila. 

 

Hmm, ovo nisam znala. Hvala na pojašnjenju. E sad je samo pitanje zašto fancy i ostatak moderacije na Politici dozvoljavaju relativizaciju određenim forumašima, tj. nalaze im opravdanja. 

Link to comment
Share on other sites

Ovo inaćenje dela moderatorskog tima polako podseća na AV kad mu prezentuju dokaze da je neki njegov poslušnik iz sns napravio svinjariju. Svesni su oni da ona dva kometara nisu za onu temu ali ne daju da im "nekrsti" uređuju forum pa brane neodranjivo sve u nadi da će upecati nekog u pogrešnom vođenju lopte pa da prebace priču na drugi teren.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Interesantno, kao npr. na ovoj temi, postavljena su dva klipa i ekipa skace i vristi.Istovremeno kad  na temi o Ukrajini ubacuju mrski NATO, bombardovanje, srBovanje, istorijske neoravde, Kosovo

i sl. sto nema blage veze sa Ukrajinom,

onda, pa narafski, cute, ne smeta im

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pojam relativizacije je ono za sta su cesto hvatali nadlezni kada je nekom forumasu trebalo da litne glava. Uzimati to kao argumentovanje za dogadjaje na ovim prostorima je totalno pogresno jer je ovde sve toliko isprepletano i vrlo tesko je stvari i dogadjaje izvuci a da se ne sagleda siri kontekst. Tako je i ovo podsecanje na Vucica i Seselja logicno jer da nije bilo tih pseta kao dela čopora alfa mrcine Milosevica, ti ljudi bi i danas ziveli tamo i ne bi bilo toliko mrtvih, raseljenih, unesrecenih...

Sta nije u redu? Kada se govori o zlocinu i samo zlocinu, a Oluje je krcata zlocinima, onda siri kontekst gubi smisao. Nebitna je legitimnost akcije. 

Mozemo da zamislimo da na pomen Srebrenice neko okaci dogadjaje pre kada su masakrirana srpska sela u okolini. Izleteo bi odavde zasluzeno.

Dakle, zlocin je zlocin i pogotovo na onoj temi ne bi trebalo analizirati.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Evo ekipe nakupila se. 

 

Vase je da reportujete, a moderatovo je da procita i produzi dalje.

Opet ti sa svojim dijagnozama i trpanjem u neke tebi poznate  podobne i nepodobne. Da se upristojiš i smanjiš etiketiranje.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, fancy said:

 

Ček polako.

Šta brišem?

 

 

Svi postovi sa teme Da se ne zaboravi, sem Miličinog i dva relativizujuća koja ga prate su uklonjeni. Ako nisi ti, ko ih je od moderatora uklonio i zašto? Da li su prebačeni negde (ja ne nađoh)? Ako je razlog ovaj koji je Perkos naveo ovde - ok, prihvatam. Zašto onda niste prebacili ovde recimo i poslali PP nama koji smo pokrenuli diskusiju tamo gde ne treba, gde ćete ukazati da ne treba i zašto? Ja bih oberučke prihvatila i razumela.

 

Na primer: Zdravo DameTime, samo podsetnik da na temi Da se ne zaboravi nije dozvoljena diskusija, te je stoga tvoj upis obrisan (prebačen tu i tu). Ako smatraš da neko krši neko od pravila foruma, možeš pisati na PDF-u za žalbe i kritike i razmotrićemo.

 

Naravno, tebi i ko još moderira ovaj PDF nije palo na pamet da razmotrite ovo i zato se sada prepucavamo na 5 strana. Da ne bude lično, ne obraćam ti se kao forumašu s kojim se nekad slažem a nekad ne, već isključivo kao moderatoru, a ujedno i ostalim tvojim kolegama: ako niste u stanju da prepoznate relativizaciju i kod forumaša sa kojima delite stavove i uverenja, onda smo u gadnom problemu. Ja sam inače na strani moderacije jer kapiram da nije lak posao, no vrlo je problematično da se žmuri na ovakve stvari, a sve mi se čini da to svesno radite. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Diskusija gubi smisao ako se favorizuje samo jedna strana u istoj, a kaznjavaju forumasi koji imaju drugacije misljenje od "pravovernih".

Najbolji primer za to su Doc Holiday i Slavisa,

Ako je cilj jednoumlje - za cije babe zdravlje se organizovao ovaj forum?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...