Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

22 minutes ago, Drug Crni said:

Jesi reportovala postove?

Ti si "Stari Vuk" ovde i dobro znaš kako će se to završiti....

recimo:

Deljenje dijagnoze je bilo zabranjeno i na prošlom forumu, a trebalo bi i na ovom. Da reportujem? Već u sledećem postu mu se pridružio moderator teme, poznat po svojim "doskočicama" prilikom banovanja. Što je takodje degutantno. Em si sklonio čoveka sa teme za neko vreme, kaznio ga, još ga na svojevrstan način podjebavaš. Kompleks čist.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, fancy said:

Moderacija će uvek reagovati, kao što jer reagovala i u slučaju postova o kojima piše @Drug Crni

 

što se mene tiče,

 

 

...odgovor na postavljeno pitanje je: Nisu.

 

Pogađaju suštinu teme na kojoj se nalaze - da se ne zaboravi.

 

Šok, neverica! Naravno da će fancy da kaže da nije relativizacija. Elokventno obrazloženje ali ne, ovi postovi nisu gađali nikakvu suštinu već izražavaju stavove dotičnih forumaša o stradanju Srba, koji je već poznat - atribuira se našim političarima i sl. No dobro, nisam ni tražila ban i kao što rekoh ne bavim se time, samo sam napisala šta mislim, da su to relativizacije, doduše suptilne.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Школска релативизација. Пост прије dametime ми је обрисан гдје сам указао на примјену стандарда кратка сукња за правдање злочина над Србима. Аха, али  Шешељ и психо су држали фашистички говор, е онда је океј протјеривање. 

 

Ево и модератор сматра да није релативизација, а јасно се надовезују на пост Милице што је јасан знак покушаја правдања злочина над Србима. 

 

Бљутаво! 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fancy said:

 

Izražavaju stavove dotičnog forumaša o dva postovana govora iz Gline.

 

Sve je jasno kad moderator ovo piše i progurava nam priču. Kao što rekoh, da je nešto slično napisano na temi o Ukrajini, taj forumaš bi (opravdano) dobio ban za relativizaciju.

 

Svaka čast, samo se nadam da mi nećeš brisati postove kao forumašima pre mene, jer onda ćemo drugačije razgovarati.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kao sto Perkos rece na temi Da se ne zaborqvi da to nije tema za diskusije, moj predlog pre svega forumasima je da se na toj temi kace samo stvari vezane za datume za koje neko misli da su bitni i da se tu ne ulazi u pricu.

Ima milion tema za diskusiju a ta uopste nije za to.

Svaki dogadja se desio i to je cinjenica i to je to.

Sve ostalo na druge teme.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DameTime said:

Ah da, Srbi su sami krivi što su proterani, ubijani kroz istoriju, mi treba da prihvatimo i pokajemo se za grehe svojih predaka... Nadam se da sam sve pohvatala.

Elementarno nepoznavanje cinjenica,nerazumevanje razlicitih konteksta..a povrh svega - bljutava podmetacina.

Pisao sam jos na starom forumu o tome: ni 1914. ni 1941. nisu mogle da se izbegnu. 1995. i 1999. jesu. Probajte to da razumete,a ako ne mozete,onda makar da razdvojite i ne dovodite u vezu.

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Kao sto Perkos rece na temi Da se ne zaborqvi da to nije tema za diskusije, moj predlog pre svega forumasima je da se na toj temi kace samo stvari vezane za datume za koje neko misli da su bitni i da se tu ne ulazi u pricu.

Ima milion tema za diskusiju a ta uopste nije za to.

Svaki dogadja se desio i to je cinjenica i to je to.

Sve ostalo na druge teme.

Meni liči ovo, na temi "Da se ne zaboravi" na ono što je radio Kinik. Kad god neko okači post kao DT "preklapao" je nečim, čak i nije bilo vezano za datum.

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Kako vas ne mrzi vise....banujte me 10 dana samo da ekipa nekuka vise.

 

Pisite na temi, manje sarkazma, smajlija i plakanja kad se udje u polemiku jer tome sluzi forum da diskutujemo.

 

 

 

Kakvo bre banovanje.....ti treba da budeš moderator tamo....ozbiljno.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

Elementarno nepoznavanje cinjenica,nerazumevanje razlicitih konteksta..a povrh svega - bljutava podmetacina.

Pisao sam jos na starom forumu o tome: ni 1914. ni 1941. nisu mogle da se izbegnu. 1995. i 1999. jesu. Probajte to da razumete,a ako ne mozete,onda makar da razdvojite i ne dovodite u vezu.

 

Ništa ti ja ne podmećem Druže Crni, samo tumačim ono što pišeš na forumu. :)) A da bi znao više o mom razumevanju konteksta i činjenica morao bi sa mnom više da diskutuješ na navedene teme. Samo smanji relativizacije ili, ako ne možeš, nemoj ih zamerati drugim forumašima. Lep pozdrav.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Исто оно за шта се оправдано опомињу и банују људи што релативизују злочине у Украјини с НАТО бомбардовањем '99 ти сад радиш @Drug Crni. 

 

Да си ван контекста ставио онај клип, океј скроз. И не треба да се заборави она бљувотина, али си се надовезао одмах након Милице с чиме су скроз јасни мотиви. 

 

И да, није ми жеља да изигравам полицајца и пријављујем, али кад модератор брише постове који му сметају још приде неке полудуховите доскочице баца константно, мора се реаговати. 

 

Но у праву је Перкос, није оно тема за дискусију. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Big Ticket said:

Исто оно за шта се оправдано опомињу и банују људи што релативизују злочине у Украјини с НАТО бомбардовањем '99 ти сад радиш @Drug Crni. 

 

Да си ван контекста ставио онај клип, океј скроз. И не треба да се заборави она бљувотина, али си се надовезао одмах након Милице с чиме су скроз јасни мотиви. 

 

Upravo tako. Na relativizaciju ukazuju dve stvari: kontekst (odmah iza Miličinog upisa) i ko ih je okačio (forumaši čije stavove na temu stradanja Srba već znamo). Da je okačeno bez Miličinog posta, sve kul, no problem. No neka ne brinu, mislim da niko od nas nije zaboravio ni ove Šešelj-Vučić gadosti, jer je to nemoguće. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, fancy said:

Moderacija će uvek reagovati, kao što jer reagovala i u slučaju postova o kojima piše @Drug Crni

 

što se mene tiče,

 

 

...odgovor na postavljeno pitanje je: Nisu.

 

Pogađaju suštinu teme na kojoj se nalaze - da se ne zaboravi.

Naravno da nisu, jer su u pitanju Srbi... Ja sam reportovao i mislim da su klasičan primer relativizacije... Nije mi jasno zašto se radi upravo ono protiv čega ste najglasniji na forumu 🤔

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DameTime said:

jer onda ćemo drugačije razgovarati.

 

??

 

31 minutes ago, Constantin said:

Em si sklonio čoveka sa teme za neko vreme, kaznio ga...

još ga na svojevrstan način podjebavaš.

 

Za početak - ne znam o kome / čemu pričaš, pogotovo nikog nisam ismejavao.

 

Ako si pratio, ja sam citirao McLeod-a i dao svoje mišljenje o rusofiliji, a koliko znam niko se na forumu ne odaziva na @rusofilija - rekao bih da nije član foruma.

 

Tako da je ovo:

 

31 minutes ago, Constantin said:

Deljenje dijagnoze je bilo zabranjeno i na prošlom forumu, a trebalo bi i na ovom.

 

...baš bezveze podmetanje. 

 

Sa druge strane ..

 

31 minutes ago, Constantin said:

Kompleks čist.

 

...ovo ekstremno nije u redu.

 

Nota bene

Ajd sad realno, Const, spusti loptu pokušaj da razliku u mišljenju ne doživljavaš lično i razmisli kako bi se osećao da te neko zalepi na forumu sa "Kompleks čist". Da li bi potegao argument "deljenje dijagnoze"? Nešto mi govori da bi  i to s pravom.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fancy said:

 

??

 

 

Za početak - ne znam o kome / čemu pričaš, pogotovo nikog nisam ismejavao.

 

Ako si pratio, ja sam citirao McLeod-a i dao svoje mišljenje o rusofiliji, a koliko znam niko se na forumu ne odaziva na @rusofilija - rekao bih da nije član foruma.

 

Tako da je ovo:

 

 

...baš bezveze podmetanje. 

 

Sa druge strane ..

 

 

...ovo ekstremno nije u redu.

 

Nota bene

Ajd sad realno, Const, spusti loptu pokušaj da razliku u mišljenju ne doživljavaš lično i razmisli kako bi se osećao da te neko zalepi na forumu sa "Kompleks čist". Da li bi potegao argument "deljenje dijagnoze"? Nešto mi govori da bi  i to s pravom.

 

OK...povlačim, bzvz učitano....o "kompleksu". Nadam se da neću dobiti "sličicu" od tebe kao prošli put.

Doživeo sam da mi se lepi etiketa, naravno i krenuo linijom manjeg otpora, uglavnom čitam temu. Nije prihvatljivo drugačije mišljenje na temi, to ne mogu da promenim i to je to.

Suština je da je forumaš-forumašu rekao (citiram) Spoj rusofilije i nemogucnost pracenja osnovnih uzrocno posledicnih niti zbog emotivnog upliva....i to nije u redu, a kad se nešto dešava zbog "emotivnog upliva" to je podeljena dijagnoza, uostalom konsultuj struku....na kraju, nije ni bitno....u danu za glasanje ne želim da se Skupština izjašnjava o povredi poslovnika :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Suština je da je forumaš-forumašu rekao (citiram) Spoj rusofilije i nemogucnost pracenja osnovnih uzrocno posledicnih niti zbog emotivnog upliva.

 

Da, sad sam i shvatio ko kome (Beard mi je bio na ignoru odavno tako da sam ostao uskraćen za njegov opus), ali ako je to problem, baci moderaciji report na razmatranje, a ako ti se ne dopada moj opis rusofilije to je, jbg. naše neslaganje ali ne vređanje forumaša, šta ja znam, ajde, ok vređanje (?) rusofilije, ali jbg. 

 

7 minutes ago, Constantin said:

"sličicu" od tebe

 

Svestan si da od kad je sveta, veka i foruma, ni jednu moderatorsku odluku ne donosi jedan, sâm moderator nego svi zajedno (Pa Administrator bi prvo takvog najurio!)? Objave na PB piše onaj ko trenutno ima najviše vremena tako da...kao trenutno najdokoniji (leto, državna firma...) a i sa najmanje staža, najčešće ja idem po burek. 

 

I, da, nikad mi ne bi palo na pamet da reagujem ni na šta lično. Kao forumaš mogu da se zezam (i to radim), ali kao moderator, ne odgovaram

Link to comment
Share on other sites

Na temi "da se ne zaboravi" nije bilo dozvoljeno komentarisati i voditi polemiku. Brisani su komentari i opomenuti forumaši koji to rade. Lično me Edard i kaznio jednom prilikom. Prijavio sam komentare ovih koji su komentarisali post o proterivanju Srba iz Krajine sa obrazloženjem da su promašili temu i da na toj temi nema diskusije. O šešelju i av mogu pisati na dosta drugih tema ali zna se šta je cilj bio na ovoj temi. Sad vidimo da fancy ne poštuje ono što je moderacija ranije nametnula na toj temi. Jebiga kalasnjikov je u njegovim rukama pa on postavlja pravila. 

Edited by Perkos2
  • Like 1
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, fancy said:

 

Da, sad sam i shvatio ko kome (Beard mi je bio na ignoru odavno tako da sam ostao uskraćen za njegov opus), ali ako je to problem, baci moderaciji report na razmatranje, a ako ti se ne dopada moj opis rusofilije to je, jbg. naše neslaganje ali ne vređanje forumaša, šta ja znam, ajde, ok vređanje (?) rusofilije, ali jbg. 

 

 

Svestan si da od kad je sveta, veka i foruma, ni jednu moderatorsku odluku ne donosi jedan, sâm moderator nego svi zajedno (Pa Administrator bi prvo takvog najurio!)? Objave na PB piše onaj ko trenutno ima najviše vremena tako da...kao trenutno najdokoniji (leto, državna firma...) a i sa najmanje staža, najčešće ja idem po burek. 

 

I, da, nikad mi ne bi palo na pamet da reagujem ni na šta lično. Kao forumaš mogu da se zezam (i to radim), ali kao moderator, ne odgovaram

Dovoljno sam dugo ovde, vrv najduže od svih prisutnih, i znam kako funkcioniše, a i sam sam moderator na jednom "umirućem" forumu. Nema veze što si ti napisao da sam kažnjen i koliko, mislim da nisi ti bio "autor bana" nego, kao što kažeš, bio si "dežurni"....suštinski, nema to veze. Na stranu to što je kvalifikacija bila "retorika Slobodana Miloševića"....to je na priliku kao kad ti saobraćajac napiše prijavu za neprilagodjenu brzinu...nego nisam ni to hteo, kad sam rekao za sličicu. Nisam razumeo da li si me shvatio, ali postavio si, ako se sećaš u cilju zajebavanja mene, sličicu sa onim "velikim" i onim "snishodljivimčž-mali", ali ja to ne zameram, bolje da se zajebavamo nego da dižemo na ne znam kakav ozbiljan nivo....nije ovo Akademija srBske znanosti i umjetnosti, ne ?    Samo nemoj da me farbaš...i ja i ti, čini mi se, imamo dovoljno godina da neke fore ne prolaze...šta više, mislim da sam stariji....ako je uopšte bitno.

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, fancy said:

 

??

 

 

 

Dobro, pošto brišeš neke postove a vrlo bezobrazno ostavljaš očiglednu relativizaciju, samo zato što se slažeš sa stavovima pomenutih forumaša, od sada ću drugačije pristupati bilo kakvoj diskusiji ovde. Pa ćemo videti dokle će nas dovesti takav način komunikacije. 

17 minutes ago, Perkos2 said:

Na temi "da se ne zaboravi" nije bilo dozvoljeno komentarisati i voditi polemiku. Brisani su komentari i opomenuti forumaši koji to rade. Lično me Edard i kaznio jednom prilikom. Prijavio sam komentare ovih koji su komentarisali post o proterivanju Srba iz Krajine sa obrazloženjem da su promašili temu i da na toj temi nema diskusije. O šešelju i av mogu pisati na dosta drugih tema ali zna se šta je cilj bio na ovoj temi. Sad vidimo da fancy ne poštuje ono što je moderacija ranije nametnula na toj temi. Jebiga kalasnjikov je u njegovim rukama pa on postavlja pravila. 

 

Hmm, ovo nisam znala. Hvala na pojašnjenju. E sad je samo pitanje zašto fancy i ostatak moderacije na Politici dozvoljavaju relativizaciju određenim forumašima, tj. nalaze im opravdanja. 

Link to comment
Share on other sites

Ovo inaćenje dela moderatorskog tima polako podseća na AV kad mu prezentuju dokaze da je neki njegov poslušnik iz sns napravio svinjariju. Svesni su oni da ona dva kometara nisu za onu temu ali ne daju da im "nekrsti" uređuju forum pa brane neodranjivo sve u nadi da će upecati nekog u pogrešnom vođenju lopte pa da prebace priču na drugi teren.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Interesantno, kao npr. na ovoj temi, postavljena su dva klipa i ekipa skace i vristi.Istovremeno kad  na temi o Ukrajini ubacuju mrski NATO, bombardovanje, srBovanje, istorijske neoravde, Kosovo

i sl. sto nema blage veze sa Ukrajinom,

onda, pa narafski, cute, ne smeta im

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...