Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

6 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Da li bi ovo isto napisao da je neki tvoj predak bio u Ravnogorskom-četničkom pokretu?

 

Da.

Lažna dilema je da li su porodični odnosi iznad moralnog kodeksa i zakona.  Ne, naravno.

 

Baš sinoć gledam neki film gde policija odvodi tipa jer je nešto (nebitno šta) uradio.  Za njima ide i kuka njegova majka (koja pri tom sve vreme zna šta isti radi...) - "Nemojte, to je moj sin...". 

Jbg. to što je tvoj sin ne znači da je iznad zakona, a to što si sve vreme znala šta radi a nisi ga prijavila čini te sučesnikom.

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, fancy said:

...............  četnička, nedićevska i ljotićevska bagra ..............

 

7 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Da li bi ovo isto napisao da je neki tvoj predak bio u Ravnogorskom-četničkom pokretu?

 

 

Slazem se sa stavom Fancyja.

 

A ovo pitanje, Judy, je bezvezno.

Normalnost ili osnov inteligencije se sastoji u tome da mislimo svojom glavom. I da kroz sopstveni "filter" provucemo stavove predaka i prihvatimo samo one za koje sami smatramo da su ispravni. Moja majka je odlicno kuvala, cenim to i ostavicu recepte i cerki, a u politickim stavovima je bila teska krmaca. Ovde je sasvim nebitno sto se radi o mojoj majci - bitno je da su recepti dobri i primenjivi za bilo koga, a njeni politicki stavovi su bili nakaradni. Ona nije nikoga ubila ili mu nanela stetu, ali jeste podrzavala ideologiju koja je za rezultat imala ubistva i stetu. Ja to ne mogu opravdati slucajnom cinjenicom da se radi o mojoj majci.

 

Tako, te kategorije koje je @fancy pomenuo jesu civilizacijski otpad, bez obzira o cijim se precima radi i u kojem kolenu.

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/17/2022 at 12:56 PM, DameTime said:

 

Nemam toliki problem sa biranjem strana, ja prva sam na strani Ukrajine jer sam uvek protiv agresora. Problem nastane kad neko misli da je ok pisati svašta samo ako si na toj pravoj strani. Pa onda idu generalizacije jednog naroda dok se šatro boriš za pravdu drugog naroda. Sve pod parolom da je "ispravno" tako se ponašati, što mi je totalni nonsense jer i Putin veruje u ispravnost svojih uverenja i dela, pa to ne znači da je u pravu.

 

Ne samo da veruje u ispravnost, on misli da cini svetu stvar za svoj narod. To nije nista novo, svako ko cita malo psihologije pa analizira razne ubice i ludake u politici, doci ce do zakljucka da su oni uvek imali neki uzviseni razlog za svoja zverstva.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mislim stvarno 😄

 

Ima Milenko daleko težih reči za koje ste mogli da ga odrapite od smrdljive rusije... Na stranu što uvek nekako tim uvredama pogodi suštinu, pa ga je teško za istinu banovati. A nećemo valjda sad odjednom, na zahtev mase, da počnemo više da cenimo formu od suštine... 

 

No dobro, 3 dana su ništa... 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg, sinoć upoznao simpatičnu Ruskinju u Tivtu, reč po reč, pa krempite i Nes u Pine, preporučio joj da dođe na Verige na plažu, poslao klinca da pika basket, reko "ček da nešto odradim, ništa bitno, strogo neutralno, iskrso poslić na +40..." prokleti browser na telefonu, kad ne radi Tapatalk...  pa nisam ni ja od kamena :default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, fancy said:

Jbg, sinoć upoznao simpatičnu Ruskinju u Tivtu, reč po reč, pa krempite i Nes u Pine, preporučio joj da dođe na Verige na plažu, poslao klinca da pika basket, reko "ček da nešto odradim, ništa bitno, strogo neutralno, iskrso poslić na +40..." prokleti browser na telefonu, kad ne radi Tapatalk...  pa nisam ni ja od kamena :default_coffee:

 

Predlog da se otvori tema za svaleraciju. Mislio sam da sam ja jedini.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Eddard said:

Mislim stvarno 😄

 

Ima Milenko daleko težih reči za koje ste mogli da ga odrapite od smrdljive rusije... Na stranu što uvek nekako tim uvredama pogodi suštinu, pa ga je teško za istinu banovati. A nećemo valjda sad odjednom, na zahtev mase, da počnemo više da cenimo formu od suštine... 

 

No dobro, 3 dana su ništa... 

 

Ovo znači da svi možemo pisati kako hoćemo, ako je već bitnija suština od forme? 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, fancy said:

Jbg, sinoć upoznao simpatičnu Ruskinju u Tivtu, reč po reč, pa krempite i Nes u Pine, preporučio joj da dođe na Verige na plažu, poslao klinca da pika basket, reko "ček da nešto odradim, ništa bitno, strogo neutralno, iskrso poslić na +40..." prokleti browser na telefonu, kad ne radi Tapatalk...  pa nisam ni ja od kamena :default_coffee:

I jel bilo šta sa tom ženetinom? 🐓

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DameTime said:

 

Ovo znači da svi možemo pisati kako hoćemo, ako je već bitnija suština od forme? 

Pogodi sustinu i dao Bog svi vi koji vriskate zbog svetske nepravde cete dobiti argumente kad gresite. Ovako sramota dirati majku rusiju i radnicku klasu. 🙂

Ziveli.

7 hours ago, Baby said:

 

Pa tako ispadne, a ja zbog forme imam dve opomene. Valjda mi jedna nedostaje za sut kartu :default_banned:

Nece tebe, ti imas dobre namere. 🙂 

3 hours ago, Jezebel said:

..cim je on dosao na forum da banuje, tesko da je ista bilo. :classic_wink: (sala, sala, fancy pardoniraj) 

Ne radi mu tapatalk. 🙂 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, mrd said:

Pogodi sustinu i dao Bog svi vi koji vriskate zbog svetske nepravde cete dobiti argumente kad gresite. Ovako sramota dirati majku rusiju i radnicku klasu. 🙂

Ziveli.

 

Sori, ali ne kapiram zašto mi se ti obraćaš na ovaj način i zašto odgovaraš kad nisi pitan? Pitala sam Eddarda koji je uzgred i bivši moderator, a očigledno smatra da Puzigaća može da narušava formu zarad suštine, dok je ovde gomila ljudi banovana recimo za relativizaciju bez da im je dopušteno da objasne svoju, jelte, suštinu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Relativizacija jeste suština, tako da, nemam šta da ti objašnjavam ako ti takvi banovi smetaju. Nekada su takve bljuvotine, kakve se ovde simbolično kažnjavaju sa 10ak dana, i to kod ponovljenog prekršaja, bile trajno odstranjivane. Ali ne, bitno je što MP nazove ono sranje od države smrdljivim… dok se “a šta su oni nama radili” postovi, samo zato što su napisani u belim rukavicama, opravdavaju.

 

Nije svako mišljenje ovde dobrodošlo. Vidim da mnogi imaju problem sa tim, ali - ko ih jebe. Na 99% mesta na srpskom internet nebu su dobrodošli. Sa ovog nek odjebu.

  • Like 7
  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

 

Sori, ali ne kapiram zašto mi se ti obraćaš na ovaj način i zašto odgovaraš kad nisi pitan? Pitala sam Eddarda koji je uzgred i bivši moderator, a očigledno smatra da Puzigaća može da narušava formu zarad suštine, dok je ovde gomila ljudi banovana recimo za relativizaciju bez da im je dopušteno da objasne svoju, jelte, suštinu. 

Ja se ne javljam tebi, vec sam tvoj post iskoristio u edukativne svrhe. Ziva bila i shvati ovo samo kao jednu dobronamernu kritiku.

P.S.

Ne mozes ti da odredis ko ce da odgovara na tvoje postove. Mozes samo da me ignorises. 

Poz.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eddard said:

Relativizacija jeste suština, tako da, nemam šta da ti objašnjavam ako ti takvi banovi smetaju. Nekada su takve bljuvotine, kakve se ovde simbolično kažnjavaju sa 10ak dana, i to kod ponovljenog prekršaja, bile trajno odstranjivane. Ali ne, bitno je što MP nazove ono sranje od države smrdljivim… dok se “a šta su oni nama radili” postovi, samo zato što su napisani u belim rukavicama, opravdavaju.

 

Nije svako mišljenje ovde dobrodošlo. Vidim da mnogi imaju problem sa tim, ali - ko ih jebe. Na 99% mesta na srpskom internet nebu su dobrodošli. Sa ovog nek odjebu.

 

Ja nisam rekla da mi smetaju takvi banovi nego tvoje ignorisanje forme onda kad je koristi neko sa čijim se ti pisanjem slažeš, dok se u drugim slučajevima traži dlaka u jajetu svakoj formi. I u Puzigaćinim upisima postoji suština koja mu nije ništa lepša od forme, nego se tebi to sviđa pa ti je onda sve kul i lepo. 

 

3 hours ago, mrd said:

Ja se ne javljam tebi, vec sam tvoj post iskoristio u edukativne svrhe. Ziva bila i shvati ovo samo kao jednu dobronamernu kritiku.

P.S.

Ne mozes ti da odredis ko ce da odgovara na tvoje postove. Mozes samo da me ignorises. 

Poz.

 

Živ bio ti, šta bismo bez mrd-a koji nas edukuje i sa nama deli svoju mudrost... Ničim izazvan. 

 

Mogu da te ignorišem kao i do sada, samo pliz izbegavaj edukaciju preko mojih upisa, da ne bih i ja promenila formu u pravcu ka Puzigaćinoj (možda izbegnem ban). Pozz.

Edited by DameTime
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mrd said:

Ne radi mu tapatalk. 🙂 

 

Ovo je tako tačno... :classic_ohmy:

 

14 hours ago, Baby said:

imam dve opomene. Valjda mi jedna nedostaje za sut kartu

 

Čujem violine? :classic_biggrin:

Hajde, hajde, ništa ti ne nedostaje (srpski: fali) I ja imam 2... opomene pa guram nekako ovaj život... :wink2:

Edited by fancy
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fancy said:

 

Čujem violine? :classic_biggrin:

Hajde, hajde, ništa ti ne nedostaje (srpski: fali) I ja imam 2... opomene pa guram nekako ovaj život... :wink2:

 

Nisam se ja bas toliko uzdrmala opomenama, nego onako cisto da napomenem u narativu. Mislim, ban bi mi vratio poprilicni deo slobodnog vremena za nesto drugo, ali eto, ajd guramo :kece:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

Živ bio ti, šta bismo bez mrd-a koji nas edukuje i sa nama deli svoju mudrost... Ničim izazvan. 

 

Mogu da te ignorišem kao i do sada, samo pliz izbegavaj edukaciju preko mojih upisa, da ne bih i ja promenila formu u pravcu ka Puzigaćinoj (možda izbegnem ban). Pozz.

Ja se isto pitam sta bi bilo bez edukacije. Cepaj ti samo tastature sve trpi. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...