Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

31 minutes ago, Mama_mia said:

Ipak od svega je trebalo da se primeti to, da je moj predlog za reakciju bar na kratko uspeo da zaustavim nicim izazvan na ovoj temi rat u ukrajini, zombije, zli zapad, jadne irance i slicne price koje su se do tada valjale po topiku koji nije za to predvidjen...

 

 

I naravno da je nejasno kakve to kurseve drzi Puzo da bi se mene uputilo na njih. Kakve to veze ima sa bilo cim sto ja ovde pisem....cc

 

 

 

Moze li Teri Gilijam?

 

:smiley33:

Link to comment
Share on other sites

Poslije ovog bana sa obrazlozenjem "relativizacija", sa kojim se uopste ne slazem, i jos upucenih prijetnji u paketu i pokazivanja misica da pisem sa nekim macem iznad glave, jer je ocigledno da je @fancy odlucio da me eliminise i zbog toga se vise necu javljati sve dok je on ovde moderator. 

 

Jedini izuzetak je tema o imunoterapiji, ili ako bilo ko postavi neko pitanje u vezi kancera debelog crijeva sa metastazama na jetri, jer bi mozda mogao da pomognem nekome sa nekim informacijama, kojih na zalost imam i previse. Iskreno se nadama da to ovde nece nikome trebati.

Generalno imam utisak da se smatra da je osnovna funkcija moderatora da banuje forumase, a ne da razvija diskusije, otvara nove teme itd. pa neka onda tako i bude, ako je to vec volja tima koji vodi ovaj forum.

 

Pozdravljam sve forumase sa kojima sam imao korektnu komunikaciju, posebno na temi o zivotu u SFRJ. Zivi mi i zdravi bili :classic_smile:

 

  • Like 1
  • Thanks 3
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

Poslije ovog bana sa obrazlozenjem "relativizacija", sa kojim se uopste ne slazem, i jos upucenih prijetnji u paketu i pokazivanja misica da pisem sa nekim macem iznad glave, jer je ocigledno da je @fancy odlucio da me eliminise i zbog toga se vise necu javljati sve dok je on ovde moderator.

 

 

Pa sta, a ja sam dobila upozorenje sa kojim se takodje ne slazem jer nisam ja ovde lupetala i davala nepoznatim nickovima (nepoznatim ovde na politici, tu ih bar nisam sretala ali stigli su do ove teme) znaci nisam ja nikome davala krajnje neduhovite predloge za avatare i nickove i jos uplitala nekog treceg forumasa na nepredvidjenoj temi, ali izjednaceni smo.

 

tako da...ocigledno je da fancy zeli da svi budu izjednaceni jer na drugi nacin da su kaznjeni samo jedni tj ovi nesuvisli komentari par forumasa/ica koji su fakat bili na licnom, pritom krajnje antiduhovitom nivou, bi bili shvaceni jednostrano, kaznu bi razumeli kao da je uprerena samo protiv jednih a ne prema svima podjednako - upravo ovako kao ti sto shvatas svoj ban - kao sredstvo da te moderacija eliminise.

 

Mislim da ne bi trebalo da pravis takvu drasticnu razliku izmedju moderacije, jer moj primer gde tacno znam da su me cekali bez daha sta ce biti neki moj odgovor pa da se brzo reaguje raspolozivim orudjima...ali to je bilo na pocetku `zlatnog doba` foruma kada su vrednosti bile nesto drugacije i tolerancija, osim prema meni, daleko veca, ali gle cuda tada nije fancy bio mod. I ti si tada bio slobodniji, ili? 

U svakom slucaju moje misljenje je da ne bi ni ti trebalo da biras omiljenog moderatora koji ce tolerisati nesto sto ne bi trebalo da tolerise cak i da je tvoj istomisljenik.

 

 

 

 

 

 

Edited by Mama_mia
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Amigo said:

Poslije ovog bana sa obrazlozenjem "relativizacija", sa kojim se uopste ne slazem, i jos upucenih prijetnji u paketu i pokazivanja misica da pisem sa nekim macem iznad glave, jer je ocigledno da je @fancy odlucio da me eliminise i zbog toga se vise necu javljati sve dok je on ovde moderator. 

 

Jedini izuzetak je tema o imunoterapiji, ili ako bilo ko postavi neko pitanje u vezi kancera debelog crijeva sa metastazama na jetri, jer bi mozda mogao da pomognem nekome sa nekim informacijama, kojih na zalost imam i previse. Iskreno se nadama da to ovde nece nikome trebati.

Generalno imam utisak da se smatra da je osnovna funkcija moderatora da banuje forumase, a ne da razvija diskusije, otvara nove teme itd. pa neka onda tako i bude, ako je to vec volja tima koji vodi ovaj forum.

 

Pozdravljam sve forumase sa kojima sam imao korektnu komunikaciju, posebno na temi o zivotu u SFRJ. Zivi mi i zdravi bili :classic_smile:

 

 

Dupli zemljak, zao mi je sto si bio u prilici da se  suocis sa rakom jer pretpostavljam da si do informacija dosao na taj nacin - zelim ti sve najbolje u toj borbi.

 

Ja u principu nisam pristalica banova, ali ucestvovanjem na forumu prihvatam da postoje i da se daju se po nekim kriterijumima. Bez obzira na to, licno mislim da jesi relativizovao sve sto se ne uklapa u tvoj sistem vrijednosti - koji uprkos tome sto je formiran u slicnoj sredini, uslovima  i okruzenju kao i moj, sasvim sigurno ne dijelimo.

 

Ti si svoju kaznu "odlezao" i "pravno" si "rehabilitovan" covjek  tako da je tvoja licna odluka na kojim temama ces, i kako ucestvovati.

 

 

 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 6/27/2022 at 2:41 PM, Amigo said:

Poslije ovog bana sa obrazlozenjem "relativizacija", sa kojim se uopste ne slazem, i jos upucenih prijetnji u paketu i pokazivanja misica da pisem sa nekim macem iznad glave, jer je ocigledno da je @fancy odlucio da me eliminise i zbog toga se vise necu javljati sve dok je on ovde moderator. 

 

Jedini izuzetak je tema o imunoterapiji, ili ako bilo ko postavi neko pitanje u vezi kancera debelog crijeva sa metastazama na jetri, jer bi mozda mogao da pomognem nekome sa nekim informacijama, kojih na zalost imam i previse. Iskreno se nadama da to ovde nece nikome trebati.

Generalno imam utisak da se smatra da je osnovna funkcija moderatora da banuje forumase, a ne da razvija diskusije, otvara nove teme itd. pa neka onda tako i bude, ako je to vec volja tima koji vodi ovaj forum.

 

Pozdravljam sve forumase sa kojima sam imao korektnu komunikaciju, posebno na temi o zivotu u SFRJ. Zivi mi i zdravi bili :classic_smile:

 

Ako ti je kad ne slušaš. Nije fancy odlučio da te "skine" on se za sada utrenirava....vidiš ja te učim, a za sebe ne znam. Nisam verovao da ću i ja da dobijem relativizaciju, pa još i retoriku SLobodana Miloševića. Besmisleno je da se ubedjujem sa bilo kim i nudim neku argumentaciju i onako sam odležao....jasno ti je na forumu gde ti je mesto, kao i meni. Čak se nema strpljenja za uklanjanje, nego se izmišljaju nekakve retorike. Ćuti i zaobilazi politiku.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ali stvarno, mogu li da pitam ove pojedine o čemu se tu radi? Koji je njima pa neće da pređu na svetlu stranu? Da je zbog tzv uvratnice od pre 20 godina, više puta je dokazano da to nema veze i da je budalaština, i samo izgovor, i poprilična slobotomija, npr na primerima Japana, Nemacke, Vijetnama itd. Šta je to, neka inercija iz Jugoslavije, ono, nesvrstani, qrtz paltz... Pa i to su gluposti, jer Jugoslavija osim na papiru fakticki nije bila nesvrstana nego je bila uz USA i NATO i samo formalno nije bila član. Šta je onda?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To je posledica miksa 2 fenomena:

 

1. Direktnog je*anja u mozak od 8. sednice naovamo i tadašnjeg rađanja vaskolike srpske sabornosti. 

Ako su već nečemu posvetili 35 godina života i osećaju se toplo i ušuškano u oboru istomišljenika u ovoj strateški beznačajnoj balkanskoj rupi zvanoj Srbija, teško da će sad, duboko u drugom poluvremenu, da menjaju stav.

Umreće s njim.

 

2. Večite srpske fascinacije Rusijom, utrpavano u porodici deci od malena u glavu...  Ima tu i besa golootočana i njihovih potomaka koji, kao i četnička, nedićevska i ljotićevska bagra, na talasu antikomunizma s početka 90ih "pere svoje diplome" i pokušava da falsifikuje mesto u istoriji.

Klasična osveta loših đaka.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Da li bi ovo isto napisao da je neki tvoj predak bio u Ravnogorskom-četničkom pokretu?

 

Da.

Lažna dilema je da li su porodični odnosi iznad moralnog kodeksa i zakona.  Ne, naravno.

 

Baš sinoć gledam neki film gde policija odvodi tipa jer je nešto (nebitno šta) uradio.  Za njima ide i kuka njegova majka (koja pri tom sve vreme zna šta isti radi...) - "Nemojte, to je moj sin...". 

Jbg. to što je tvoj sin ne znači da je iznad zakona, a to što si sve vreme znala šta radi a nisi ga prijavila čini te sučesnikom.

 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, fancy said:

...............  četnička, nedićevska i ljotićevska bagra ..............

 

7 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Da li bi ovo isto napisao da je neki tvoj predak bio u Ravnogorskom-četničkom pokretu?

 

 

Slazem se sa stavom Fancyja.

 

A ovo pitanje, Judy, je bezvezno.

Normalnost ili osnov inteligencije se sastoji u tome da mislimo svojom glavom. I da kroz sopstveni "filter" provucemo stavove predaka i prihvatimo samo one za koje sami smatramo da su ispravni. Moja majka je odlicno kuvala, cenim to i ostavicu recepte i cerki, a u politickim stavovima je bila teska krmaca. Ovde je sasvim nebitno sto se radi o mojoj majci - bitno je da su recepti dobri i primenjivi za bilo koga, a njeni politicki stavovi su bili nakaradni. Ona nije nikoga ubila ili mu nanela stetu, ali jeste podrzavala ideologiju koja je za rezultat imala ubistva i stetu. Ja to ne mogu opravdati slucajnom cinjenicom da se radi o mojoj majci.

 

Tako, te kategorije koje je @fancy pomenuo jesu civilizacijski otpad, bez obzira o cijim se precima radi i u kojem kolenu.

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

On 6/17/2022 at 12:56 PM, DameTime said:

 

Nemam toliki problem sa biranjem strana, ja prva sam na strani Ukrajine jer sam uvek protiv agresora. Problem nastane kad neko misli da je ok pisati svašta samo ako si na toj pravoj strani. Pa onda idu generalizacije jednog naroda dok se šatro boriš za pravdu drugog naroda. Sve pod parolom da je "ispravno" tako se ponašati, što mi je totalni nonsense jer i Putin veruje u ispravnost svojih uverenja i dela, pa to ne znači da je u pravu.

 

Ne samo da veruje u ispravnost, on misli da cini svetu stvar za svoj narod. To nije nista novo, svako ko cita malo psihologije pa analizira razne ubice i ludake u politici, doci ce do zakljucka da su oni uvek imali neki uzviseni razlog za svoja zverstva.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mislim stvarno 😄

 

Ima Milenko daleko težih reči za koje ste mogli da ga odrapite od smrdljive rusije... Na stranu što uvek nekako tim uvredama pogodi suštinu, pa ga je teško za istinu banovati. A nećemo valjda sad odjednom, na zahtev mase, da počnemo više da cenimo formu od suštine... 

 

No dobro, 3 dana su ništa... 

  • Like 1
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg, sinoć upoznao simpatičnu Ruskinju u Tivtu, reč po reč, pa krempite i Nes u Pine, preporučio joj da dođe na Verige na plažu, poslao klinca da pika basket, reko "ček da nešto odradim, ništa bitno, strogo neutralno, iskrso poslić na +40..." prokleti browser na telefonu, kad ne radi Tapatalk...  pa nisam ni ja od kamena :default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, fancy said:

Jbg, sinoć upoznao simpatičnu Ruskinju u Tivtu, reč po reč, pa krempite i Nes u Pine, preporučio joj da dođe na Verige na plažu, poslao klinca da pika basket, reko "ček da nešto odradim, ništa bitno, strogo neutralno, iskrso poslić na +40..." prokleti browser na telefonu, kad ne radi Tapatalk...  pa nisam ni ja od kamena :default_coffee:

 

Predlog da se otvori tema za svaleraciju. Mislio sam da sam ja jedini.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Eddard said:

Mislim stvarno 😄

 

Ima Milenko daleko težih reči za koje ste mogli da ga odrapite od smrdljive rusije... Na stranu što uvek nekako tim uvredama pogodi suštinu, pa ga je teško za istinu banovati. A nećemo valjda sad odjednom, na zahtev mase, da počnemo više da cenimo formu od suštine... 

 

No dobro, 3 dana su ništa... 

 

Ovo znači da svi možemo pisati kako hoćemo, ako je već bitnija suština od forme? 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, fancy said:

Jbg, sinoć upoznao simpatičnu Ruskinju u Tivtu, reč po reč, pa krempite i Nes u Pine, preporučio joj da dođe na Verige na plažu, poslao klinca da pika basket, reko "ček da nešto odradim, ništa bitno, strogo neutralno, iskrso poslić na +40..." prokleti browser na telefonu, kad ne radi Tapatalk...  pa nisam ni ja od kamena :default_coffee:

I jel bilo šta sa tom ženetinom? 🐓

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...