Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

@AgroLaki Neću da ti pišem pp. Javno te molim da zaključaš ovu temu.

 

Da li je ovo tema:

 

1. Drugi svetski rat- sve od 1941 do 1945?

 

2. Da li je ovo tema  Rat u Ukrajini 2?

 

3. Da li je ovo tema "Forumaš forumašu"?  

 

Nije. Ovo je postala ogromna offtopic tema. A poznat joj je naslov.  " Kritike, žalbe..."

 

Hvala unapred 🙂 

 

ps. da sam moderator brisala bih ( stavila hide ) više od 10 strana..

 

 

 

 

 

 

 

 

Ne vidim zašto da zaključava temu, upravo na poslednjih nekoliko strana se vidi stanje na PDF-u.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Cime se vi zamajavate dok Hilandar gori. 
Sprema se najveca pljacka i linc u istoriji ABA lige a i kosarke sire.

Ako padne stub srpstva dzaba sve,

i Ukrajina i Rusija i Amerika.

Onda cemo zakljucati ceo forum.

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTime said:

 

Ne vidim zašto da zaključava temu, upravo na poslednjih nekoliko strana se vidi stanje na PDF-u.

Ja ne vidim nikakav problem generalno i ne znam zasto ovi pojedini drame. U stvari znam, zbog onoga sto je rekla Konstrakta, zato sto sve shvataju licno i emotivno, pa se onda licno vređaju zbog postova nepoznatih lica na nekom tamo forumu, ali to je njihov problem. Nemoj to da rade, i gotova stvar.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Harmonika said:

Upravo tako..na osnovu zatecenog tsanja, enak smai odluce, oni koji vec odlucuju

 

Opcija Edit se nalazi gore desno, u meniju označenog kao tri tačke. Nismo na burek-četu nego na pokušaju jednog diskusionog forum, što nosi i svoja pravila. Ili makar gledaj šta pišeš pre nego što stisneš Submit. Msm nije da me interesuje, ali ovo je ispod svakog kriterijuma..

 

edit: Ako može neko od preostale moderacije da mi prebaci (a može i da obriše slobodno) ovde post koji sam greškom ostavio na Minijaturama?

 

edit': @Harmonika 'El vidiš kako se to radi? A ovo tagovanje radiš na sledeći način: stisneš @ i otkucaš nick, ili nađeš u padajućem meniju dok otkucavaš pa klikni koga hoćeš. "Kad već ne može da se diše, makar neka liči na nešto", skoro kao poslovica. Nema na čemu.

Edited by Neme
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Neme said:

 

Opcija Edit se nalazi gore desno, u meniju označenog kao tri tačke. Nismo na burek-četu nego na pokušaju jednog diskusionog forum, što nosi i svoja pravila. Ili makar gledaj šta pišeš pre nego što stisneš Submit. Msm nije da me interesuje, ali ovo je ispod svakog kriterijuma..

jel bolje sad:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Uzjebala ti se trola...:classic_biggrin:a da nisi srbin, video sam odavno, srbin ne postoji.

Ali tramvaji postoje.

Da li bi bio problem napisati "Slava tramvajima"?

 

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ali tramvaji postoje.Da li bi bio problem napisati "Slava tramvajima"?
 
Sent from my SM-G998U using Tapatalk
 
 
 
Pošto se radi o mojoj državi, u mojoj državi, na žalost ne postoje....davno selci iskopali šine, da se ne troši struja.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DameTime said:

 

Ne vidim zašto da zaključava temu, upravo na poslednjih nekoliko strana se vidi stanje na PDF-u.

 

U pravu si. 

 

1 hour ago, implant said:

Moram da primetim da je tenzija znatno pala, skoro da se oseća erot'ka u vazduhu...

 

Ja sam ih smirila sa molbom da se zaključa tema 😎, šalim se... Ali malo se tenzija smirila ( možda trenutno ). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

U pravu si. 

 

 

Ja sam ih smirila sa molbom da se zaključa tema 😎, šalim se... Ali malo se tenzija smirila ( možda trenutno ). 

 

Mislim verujem da imaš najbolju nameru, ali bolje da ovde istresu sve što imaju pa će možda i rešiti nesuglasice.

 

Link to comment
Share on other sites

@DameTime  Polazim od toga da neko ovde- ti, ja, ili neki xy forumaš želi da ostavi neku primedbu vezanu za određeni post drugog forumaša, ne može da ostavi, jer je tema zatrpana svim i svačim..od naše istorije 1945 ili 1999.godine do ponovnih prepirki nastalih  na temi o Ukrajini. 

 

Mislila sam na to..ili možda neko želi da ostavi konkretan predlog vezan za pdf, taj post će zbog gore navedenog proći nezapaženo.

 

Konkretno mislim na post koji je napisao @attolini..dao je dobar predlog..

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

@DameTime  Polazim od toga da neko ovde- ti, ja, ili neki xy forumaš želi da ostavi neku primedbu vezanu za određeni post drugog forumaša, ne može da ostavi, jer je tema zatrpana svim i svačim..od naše istorije 1945 ili 1999.godine do ponovnih prepirki nastalih  na temi o Ukrajini. 

 

Mislila sam na to..ili možda neko želi da ostavi konkretan predlog vezan za pdf, taj post će zbog gore navedenog proći nezapaženo.

 

Konkretno mislim na post koji je napisao @attolini..dao je dobar predlog..

 

Ostavili su primedbe, veruj mi. 🤣

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sreta-steta said:

@Dragan niko nikome ne spocitava pravo na misljenje, cak naprotiv. I isto kao sto ste ti i @Jezebel napisali, ovo je kutak gde nema neke proruskenozzica propagande. Ali isto tako postoje i ljudi cije je misljenje ili stavove jako zanimljivo procitati, tipa @attolini. Problem koj ja licno imam je sa nacinom komunikacije, eto procitaj gore i jezebel zapenila pa jebe majke neke zamisljene, juri neke nacose… koji vam je djavo?

meni je ovo drugi thread u zivotu gde nesto “diskutujem”. Prvi je bio o rio tintu i to je bilo zanimljivo citati i pratiti. Prvenstveno zbog toga sto je komunikacija bila pristojna, pa sam cak od ljudi kao sto je arsenije nesto i naucio. A da su svi uzeli i skakali po njemu samo zato sto je pisao nesto drugacije od vecine toga ne bi bilo.

i za kraj… upravo je neko jednoumlje koje zamisli iznenadjenja je isto poteklo od progresivnijih i “progresivnijih” clanova od  rahmetli foruma i napravilo smaracko mesto i mocvaru. 

 

Ovo je dobar post za slagvort i da se objasni problem, bar iz mog ugla:

 

Prvo, uopste nije problem da se zalazemo za kulturu dijaloga. Ko je bio moderator i na b92 zna koliko sam se zalagao za to i isao u klinc maltene sam protiv ljudi koji su drzali forum zbog toga i nikada nisam uspeo da isteram to do kraja. Na pocetku ovog foruma smo se dogovorili da ce biti drugacije, da nema podele na sport i politiku, da nema elitizma sa proslog foruma, i dok je trajao medeni mesec tako je i bilo.

 

Dogovorili smo se da moderatori koji su tehnicki ostali u manjini sa "gornjih" spratova nece biti moderatori na novom forumu. Nismo ih zvali ni na konsultacije oko pravljenja i izgleda foruma, ali smo naravno pozvali sve da budu forumasi, tako da vrata nisu bila zatvorena ni za Kinika, ni za Denisa, ni za druge koje su forumasi sa Sporta mahom smatrali problematicnima. Sami su resili da zavrse sa ovim forumom kako su zavrsili.

 

Cyberka i Vasa nisu moderatori na ovom forumu. Ucestvuju u raspravama kvalitetno i brane svoje stavove argumentovano. I nisam primetio da se iko zali na njih sada kao forumase, iako su se na b92 zalili na njih kao moderatore.

 

Sa druge strane, ima dosta forumasa koji se kada su ovakve stvari po sredi, nekako zborno skupe i pokusavaju tako da isteraju svoje. To su radili i na proslom forumu, to rade i na ovom. I sa tim ne bi bilo nikakvih problema, da se njihov slucaj gradi na argumentima, a ne na masovnosti. Pa sad imamo i pozive da se zastiti "drugacije misljenje" na politici i na temi o Ukrajini posebno.

 

A posebno je zanimljivo da to dolazi od forumasa koji sigurno listom ne bi zeleli da isto primene na evo recimo aktuelno tipa poput Mikija Manojlovica kojima je Vucic De Gol 21. veka i koji imaju neke "argumente" kojima brane to misljenje, nego bi ga diskreditovali, trazili ban, mislili da ih zajebava i slicno.

 

E pa vidis sad, meni je stav da je Vucic De Gol 21. veka i stavovi koji se citaju od nekih na topiku o Ukrajini potpuno ekvivalentni. I uopste ne dobijaju na relevantnosti time sto ih brani veci broj ljudi. I tu definitivno nije problem neko ko naginje na jednu ili drugu stranu. Attolini, van nekih, opet za mene, potpuno pogresnih zakljucaka izvedenih iz potpuno pogresnih premisa (hocu da verujem nenamerno, a ne zato sto namerno gradi takav narativ baziran na nekim iracionalnim/ideoloskim stanovistima) ima i ok, interesantnih postova o Rusiji, ili ne znam Mean Machine koji postuje neke stvari koje licno ne znam i mnogi drugi takodje verovatno ne znaju, vezano za neku tehniku i tako dalje, pa moze da se nauci nesto, imamo forumase koji bukvalno ponavljaju jedno te isto i tako djubre diskusiju, i ajde to, nego sto su njihova stanovista potpuno neutemeljena, opovrgnuta ko zna koliko puta i kao sto vec rekoh, ekvivalentna tome da je Vucic De Gol 21. veka.

 

I tu dolazimo do ove stavke - ako se zalazes za zastitu na primer sase koji je prvi primer kojeg ovako mogu da se setim i za kulturu dijaloga prema njemu, morao bi da se zalazes i za zastitu SNS botova koji bi se eventualno registrovali na forum. Ili ces da se zalazes za kvalitet diskusije, odnosno sustinu, a ne tu formu, gde ce vladati argumentacija, pa i ostrija, a ne to sto ima nekoliko ljudi koji misle kao Sasa da je NATO naterao Ukrajinu na rat i da Rusija nije imala izbora, da full scale invazija nije pocela 24. februara i slicne neodbranjive gluposti, jer isto tako bi morao da podrzis i potencijalno one koji se zalazu da je Zemlja ravna ploca, vakcine su otrov, ili Vucic je De Gol grupa, ako se ikada pojave.

 

Jer je potpuno nebitno sto nivo umobolnosti zemlja je ravna ploca grupe ne moze da se meri ni sa Vucic je De Gol grupom, bitan je stav koji je neodbranjiv i coporativni nastup koji ga uvek prati. Jer je to jedini smisleni kriterijum koji po mom misljenju mozes da zauzmes.

 

S tim u vezi, apsolutno nikakav problem nemam sa ljudima koji nece da vicu "Slava Ukrajini"u svakom postu, kao sto je sasa gore naveo. Imam problem sa nedostatkom argumenata, i kada se on maskira time sto ce nastup biti coporativan i tako ga "braniti".

 

Sto je jedan od najvecih problema srpskog drustva uopste i zbog cega mnogi ljudi jednostavno cute u drustvu, da ne bi gubili zivce sa ostrascenom gomilom. I bas u tome bi mogla da bude vrednost ovog foruma.


Jer kao sto neko gore rece, ako vam se citaju stavovi poput pojedinih "neutralnih" ovde, samo otvorite random sekciju komentara na bilo kom portalu i uzivajte medju istomisljenicima.

Edited by McLeod
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, McLeod said:

a ne to sto ima nekoliko ljudi koji misle kao Sasa da je NATO naterao Ukrajinu na rat i da Rusija nije imala izbora, da full scale invazija nije pocela 24. februara i slicne neodbranjive gluposti, jer isto tako bi morao da podrzis i potencijalno one koji se zalazu da je Zemlja ravna ploca, vakcine su otrov, ili Vucic je De Gol grupa, ako se ikada pojave.

Ti to nešto onako ispod žita da provučeš.Neodbranjive gluposti , ravna ploča i De Gol.

To što si uporan , mogu da cene  neke gospođice .

Ozbiljni ljudi cene odmerenost i  valjane argumente.

11 minutes ago, McLeod said:

Imam problem sa nedostatkom argumenata, i kada se on maskira time sto ce nastup biti coporativan i tako ga "braniti".

A o nedostatku argumenata ćemo na ,,onoj" temi.

Samo da znaš , ovog puta neću biti nežan i obziran kao do sada.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Najsmešnije mi je kada se žale da im se ne dozvoljava da pišu a od 100 postova na temi o Ukrajini ni jedan nije o ratu.

 

Da čovek ne poveruje kako se forum raspao. Metalni ili kreni da šalješ u banju zbog offtopica & trolovanja ili će svi krenuti da se polivaju kofama govana pa ćeš onda sve da banuješ zbog vređanja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, attolini said:

 

.

 

Da li si ti srbin..onaj ovaj zaista mislim da nikom na ovom forumu nije bitno...

 

Ti donosis korisno forumu, iako sam znas da se malo o cemu slazemo, bilo bi dobro da nastavis pisanje, sto se mene tice imas na to pravo kao i svako drugi...moja zamerka bi bila jedino kada kovanica  "zli gnom" sama za sebe postaje smisao tvog posta, ali cini mi se da ti to vec davno ne radis i postovi su ti sve bolji...

 

.

Ti mislis da nije bitno, ali evo vec me proglasise dodjosem (ponekad treba uracunati da nije svaki moj post strogo ozbiljan). 🙂

I na onom forumu je bilo onih koji su hteli da mi prebrojavaju krvna zrnca, pa su ih ostali forumasi satrali, a ja postao moderator.

 

Ja mislim da si ti zreo covek, ali posto valjda zivis u Rusiji imas specijalni pogled na ovaj rat, sto je normalno, ali suprotno ovde vecinskom misljenju.

Sa druge strane u Srbiji je misljenje, koje delimicno zastupas vecinsko, a ima ga i na Zapadu (u dobroj meri zavisno od kvaliteta i kvantiteta ruskog botovskog trolovanja poslednjih 20 godina). Svako sledi neke svoje interese, ili ono sto misli da mu donosi korist. Zapanjujuce je ipak koliko se u Srbiji zdusno radi u korist vlastite stete, u ime nekih mitoloskih apstrakcija.

Bas danas kazem nekim prijateljima Svajcarcima da sam srecan sto sam rodjen u Yu, jer sam mogao da bacim pogled i na istok i na zapad i to bas u nekom "zlatnom dobu" Yu (ne mogu to ovi mladi, anti-komunisti-novovernici-turbo-nacionalisti da razumeju).

 

"Zli gnom" je samo protuteza jednom drugom meni omiljenom politicaru "stabilnoj budali" preko okeana (srecom nije trajao dugo).

Tako se ukratko kaze dosta o njima, jer samo ime ne kaze nista, ili moze cak biti simpaticno.

Samo jos za brata Xia nisam nasao odgovarajuci naziv (cekam dalji razvoj dogadjaja oko Tajvana). 🙂

 

Ovaj forum ima neki dobar smek, poput onog starog (na pocetku) B92 i bilo bi steta da propadne.

Ja najvecu opasnost vidim u malom broju forumasa, ali da bi se odrzao potrebno je, ma kako to vama grozno zvucalo, puno vise "pro-Ukrajina" ucesnika.

Na vasu srecu njih u Srbiji skoro da nema, a ako dodju oni drugi, vecinski - pisi propalo. Neki odnos 60:40 bi verovatno bio najbolji.

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devojka Luke Razića said:

Ja sam ih smirila sa molbom da se zaključa tema 😎, šalim se... Ali malo se tenzija smirila ( možda trenutno ). 

 

A zbog čega da se "smiruje tema"? Prekriješ oči ručicama, toddler stajl, i misliš da te niko ne vidi?

E baš to, jedna od najupečatljivijih situacija tokkom 78 dana beogradske oranžade, izađe blagoglagoljivi Raspadrijarh i veli pred onolikim svetom, para iz usta:

 

"Ranzinđinte sen, indinten kunćaman, ninkom nen_treban_nansilje".

 

I dobije zamalo ono resto jaja u facu, jer:

 

- Niko nije "zvao na nasilje". To je bila retorika istih ovih danas.

- Protestna šetnja zbog izborne krađe je ušla u ko zna koji dan,

- Imala svoju rutu i rutinu, performansi po celom centru.

- Najveći incident se desio kad je lik zalepio žvaku pinđur-kornjači na štit,

- Stvarni incidenti su izazivani namerno i nikad od strane šetača.

 

Tako je i ovde... Nazivaju se stvari pravim imenima. Postoji čak i podrška u vidu postova koji potvrđuju istoriju, gde sam i lično ne samo učestvovao, nego i gradio sa vrednim kolegama. No, problemi ovog nesretnog mesta negde moraju isplivati. I ne, nije ovo problem... Problem je samo jedan i nalazi se iza zavese.

 

Rupa, pritom, ima toliko da nema ni Paje Patka da zakrpi gumu. Pre će da se spakuje u nju i da mu viri kljun, što zapravo i jeste slučaj, kao u crtaću...

 

Na kraju će se desiti nešto kao Junajted Grupa, iliti zbogom žohari.

Edited by Neme
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Klotzen said:

Da čovek ne poveruje kako se forum raspao

 

Vidi se na ovoj temi.  Inače, lajkovala sam ti ceo post iako retko, baš retko ulazim na temu "Rat u Ukrajini". I kada uđem tamo, vidim offtopic postove i vređanja.

 

A tema "Moderacija" je zamrla.... 17. 05. sam ostavila tamo post..i niko više posle mene..

 

Anarhiju, vređanja, spamovanja mogli su da dozvole neki potpuno opuštenii nevažni  forumi u kojima je sve bilo offtopic. Više nema nijednog takvog foruma. Svi su ugašeni.

 

Ovaj forum je na početku, te 2019.godine bio sasvim drugačiji od današnjeg. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

26 minutes ago, Klotzen said:

Da čovek ne poveruje kako se forum raspao. Metalni ili kreni da šalješ u banju zbog offtopica & trolovanja ili će svi krenuti da se polivaju kofama govana pa ćeš onda sve da banuješ zbog vređanja.

 

Baš zato se raspao. I treba, kad ne znaš gde biješ. A tebi je musava šoferka, no offense.

Link to comment
Share on other sites

@Neme Razumem te.  Zato sam i spomenula malopre da se na onoj temi ćuti od 17.05.

 

Što se tenzija tiče- mislila sam da bar jedna, jedna jedina tema na ovom pdf-u bude bez vređanja i da služi svojoj prvobitnoj nameni. 

 

Ali, vidim da nema šanse da tako bude.

 

Nego...zanima me kakva je veza između Junajted grupe i zbogom žohari?

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Klotzen said:

nije bilo bolje ni dok si ti bio u fotelji, samo što su tada samo odabrani mogli da prave sranja a sada je izgleda dozvoljeno svima.

 

Nije bilo bolje ali je sada dozvoljeno svima. Zanimljivo. :lol_2:

Nikad nisam bio u fotelji, još manje u gejmerskoj. 

Operi ti ipak šoferku, sebe radi.

Edited by Neme
word
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...