Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

3 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Eh, čuje se i od onih što se kratko šišaju da su u Nemačkoj pre osamdesetak godina bili sve same dobrice, a da su u ostalim evropskim zemljama bili zlikovci. Možda će se pojaviti i teza da je jadni čika Adolf hteo da ih sve redom denacifikuje, ali ga niko nije shvatao. Neki momci u fajerkama rekoše da je hteo da sačuva vaskoliki nemački narod, rasut po celoj  Evropi, koji je živeo pod stranom čizmom hiljadu godina, pa je onda Hitler rekao Niemand kann euch schlagen! ('Niko ne sme da vas bije', valjda sam pogodio izraz) i uzeo stvar u svoje ruke. Prethodno je rešio da izvrši aneksiju onih raznemčenih Nemaca u Austriji, nemačkoj Sparti, a onda je svima ostalima pokazao ko je glavni. Eto, nemaju ni danas razumevanja za njega, šmrc, šmrc, nepravda, nepravda, svi to gledaju crno-belo...

Mozda da malo razmisliš pre nego citiraš moj komentar. Pogotovo kad postaviš pamflet!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, urosg3 said:

General Dušan Simović je bio svašta ali budala nije bio. Čovek ovakve profesionalne karijere i pedigrea iz prestižne generalštabne škole ne može biti budala. Na stranu što je rano, još kao komandant pešadijskog puka prepoznao vazduhoplostvo kao važan rod vojske i potpuno se posvetio i teoretskom i praktičnom radu na razvoju vazduhoplovstva.

Dakle budala nije, pa nije Kalafatović ipak...

 

Prvo to nije bila Srbija, nego Jugoslavija, drugo sta mislis o tome sto je uveo Jugoslaviju u ekspresno izgubljeni rat, da bi poslije pobjegao iz zemlje.

Ako nije bio budala, sta je uopste mislio kako ce to da se zavrsi?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Amigo said:

 

Prvo to nije bila Srbija, nego Jugoslavija, drugo sta mislis o tome sto je uveo Jugoslaviju u ekspresno izgubljeni rat, da bi poslije pobjegao iz zemlje.

Ako nije bio budala, sta je uopste mislio kako ce to da se zavrsi?

Tada se tog proleća 1941. nije odgovaralo na pitanje kakva će sudbina kraljevine biti, na to pitanje kompletna dinastija Karađorđevića, kompletna politička scena u Jugoslaviji, pa i ono što nazivamo društvenim elitama nije pružilo odgovor. Nepravedno je stavljati jednom generalu teret odgovora na to pitanje - prekompleksno je.
Simović je odgovarao na pitanje želi li narod, društvo, kako god hoćeš,  da kraljevina bude deo trojnog pakta ili ne i na to pitanje smoo dobili odgovor. Sa druge strane vazduhoplostvo za koje je Simović, pa i Mirković što da ne bili direktno odgovorni pokazalo se sasvim dostojnim i pružilo je odličan otpor. Njegovi ljudi su, uostalom činili i kičmi 352 Squadron-a RAF-a i imali su svoj doprinos.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

 

Ma nije niko nista birao, nego su nasli ludaka (genaral SImovica) koji je uveo Jugoslaviju u rat i onda pobjegao iz zemlje, sto je placeno ogromnim zrtvama, komadanjem zemlje, osnivanjem NDH i na kraju dolasku komunizma, sto je sve na kraju dovelo i do ratova 1990.

Mogli smo se boriti protiv Hitlera kao npr Francuzi ili ostati neutralni kao SveCka i sacuvati narod, medjutim sva ta poslije silna stradanja, ne samo sto su izgubljeni zivoti, nego i ovi sto su prezivjeli su patili od PTSD, sto je ostavilo daljne posljedice na sve narode u ex-Yu.

 

 

Stvar je u tome sto je sa ove distance lako videti sta su bili logicniji i bolji izbori, uvek je tako. Ali kada ti se istorija "desava", tesko je toliko gledati unapred, videti sve ishode i krenuti ka onom najpovoljnijem, malo je ljudi koji su uopste imali takvu sposobnost.

Link to comment
Share on other sites

Zgraza se na slike nacista iz Azova i onda istovremeno naziva budalom lika koji je 1941. odbio da Jugoslavija bude zajedno sa mnogo krvolocnijim nacistima od ovih danasnjih iz Ukrajine uz sve brigu za stradanje naroda iako bi manjinski narodi tipa Jevreja i Roma u toj trojnopaktovskoj Jugoslaviji imali skoro sigurno gori tretman od onog koji su imali u NDH. Da ne spominjemo jos da je vodeci covjek tog trojnog pakta juznoslavenske narode gledao kao na otpad i nizu rasu. Kako god da okrenes, ovdje su prisutni neki ozbiljni logicki nedostaci. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Perkos2 said:

Mozda da malo razmisliš pre nego citiraš moj komentar. Pogotovo kad postaviš pamflet!

Pa čekaj, sam si rekao „svaki rat se vodi zbog kontrole teritorije i korišćenja bogastava na toj teritoriji, sve ostalo su priče lepo upakovane da verujemo da je jedna strana dobra a druga zla”, što implicira da je ono što znamo o II svetskom ratu samo jedna strana medalje, tj. bar kad pričamo o tome ko su negativci.

Link to comment
Share on other sites

Malo out of topic s obzirom na to da se bavite 40im godinama prošlog veka, ali dajte da se pozabavimo sadašnjošću. Da li postoji neko na ovom forumu ko će zaustaviti Devila, ili mu je dozvoljena relativizacija, učitavanje kao i vređanje jednog naroda na svakoj mogućoj osnovi - samo zato što je na "pravoj" strani? Meni je on poduže na IL ali dosta toga vidim kroz kvotovanje (moraću i to sad da isključim), no smatram da se onakvom načinu pisanja mora stati na put. Što bi reko Radule: Dosta je bilo.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ima li ovde Moderatora da sudi po Pravilniku (kakav je da je - dok se ne donese novi, vazeci je) i sankcionise rasisticke bljuvotine prema citavim narodima na temama na PDF Politika?

Razumem clickbait potrebu pojedinih diskutanata, ali neke izrecene stvari prevazilaze svaki nivo civilizovane diskusije i prelaze u domen najdirektnijeg  odgovora forumasu sa druge strane sto dovodi do bana.

LM, Moderatori: niste tu da se stavljate na bilo ciju stranu - vec da obezbedite postovanje Pravilnika i normalnu diskusiju medju  clanovima foruma!

Svih, a ne samo onih sa kojima se slazete iz svojih licnih razloga.

Suvise gadosti i relativizacije ste  dozovlili u svom pravoverju - samo treba saslusati i drugu i trecu stranu u tome.

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Navratimo @A sad i ja kad mozemo, ali toliko se stvari ispise da je nemoguce procitati sve, a kvalitet je takav da bi trebalo da lockujemo topice. Reporte cu da stignem da iscitam tek u petak, stvarno se pitam da li vi imate drugog posla ili ste bar 20 sati na forumu dnevno. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kronostime said:

Ima li ovde Moderatora da sudi po Pravilniku (kakav je da je - dok se ne donese novi, vazeci je) i sankcionise rasisticke bljuvotine prema citavim narodima na temama na PDF Politika?

Razumem clickbait potrebu pojedinih diskutanata, ali neke izrecene stvari prevazilaze svaki nivo civilizovane diskusije i prelaze u domen najdirektnijeg  odgovora forumasu sa druge strane sto dovodi do bana.

LM, Moderatori: niste tu da se stavljate na bilo ciju stranu - vec da obezbedite postovanje Pravilnika i normalnu diskusiju medju  clanovima foruma!

Svih, a ne samo onih sa kojima se slazete iz svojih licnih razloga.

Suvise gadosti i relativizacije ste  dozovlili u svom pravoverju - samo treba saslusati i drugu i trecu stranu u tome.

:default_coffee:

Tebi bi trebao prvo banovati i onog sto naziv ljude rasistima. Pa ti ides i prosis za lajkove non stop. Neka se procita pa nek se presudi..kad kazes ljudima da su rasisti, to treba da vuce trajni ban, ako ima elementa rasizma kod drugih onda njih. Nemam nista protiv. Da se ovaj bezobrazluk sto pre zavrsi...Ima reporta i sa moje strane. Samo sto ''nasi'' nece to da rade, ali vi ste ko osice

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, AgroLaki said:

Navratimo @A sad i ja kad mozemo, ali toliko se stvari ispise da je nemoguce procitati sve, a kvalitet je takav da bi trebalo da lockujemo topice. Reporte cu da stignem da iscitam tek u petak, stvarno se pitam da li vi imate drugog posla ili ste bar 20 sati na forumu dnevno. 

 

Ma naravno, vi radite kad stignete, ali neke se stvari zaista moraju sankcionisati. Mislim da više apeli u vezi sadržaja i kvaliteta diskusije ne pale, ako nemate drugo rešenje - zaključajte brate topic, neće niko umreti ako se ne bude sokoćalo o ratu u Ukrajini na ovom forumu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJ_Vasa said:

Pa čekaj, sam si rekao „svaki rat se vodi zbog kontrole teritorije i korišćenja bogastava na toj teritoriji, sve ostalo su priče lepo upakovane da verujemo da je jedna strana dobra a druga zla”, što implicira da je ono što znamo o II svetskom ratu samo jedna strana medalje, tj. bar kad pričamo o tome ko su negativci.

+1😁😁😁

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RatzenStadt said:

Podforumu politika fali tata 😄

 

1 hour ago, Harmonika said:

ja bih reako, i tata, i mama, i baka i deka, i tetka i teca:lol_2:..malo se salim, ali malo i ne

 

Podforumu politika ne fali nista, ali pojedinim forumasima koji tu pisu nedostaje elementarno vaspitanje i kultura komunikacije. 

 

p.s. "Tata", za one koji ne znaju, je tema na PDF Kosarka koje se zloupotrebljava za svakakve bljuvotine navijaca a zapravo bi trebalo da sluzi za navijacko peckanje (IMHO). 

 

Politika je suvise ozbiljna stvar da bi se peckali, iako je primetan veliki broj navijaca u sukobu Ukrajine i Rusije. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Kooineeperk said:

 

 

Podforumu politika ne fali nista, ali pojedinim forumasima koji tu pisu nedostaje elementarno vaspitanje i kultura komunikacije. 

 

p.s. "Tata", za one koji ne znaju, je tema na PDF Kosarka koje se zloupotrebljava za svakakve bljuvotine navijaca a zapravo bi trebalo da sluzi za navijacko peckanje (IMHO). 

 

Politika je suvise ozbiljna stvar da bi se peckali, iako je primetan veliki broj navijaca u sukobu Ukrajine i Rusije. 

 

Pa s obzirom na stil pisanja, veruj mi da Tata podtema trenutno više odgovara temi Politika nego Košarci. 

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, AgroLaki said:

Navratimo @A sad i ja kad mozemo, ali toliko se stvari ispise da je nemoguce procitati sve, a kvalitet je takav da bi trebalo da lockujemo topice. Reporte cu da stignem da iscitam tek u petak, stvarno se pitam da li vi imate drugog posla ili ste bar 20 sati na forumu dnevno. 

25 sati.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je to ispravno: lockujte topic dok ne vidite sta cete. Ovo se dole pretvorilo u hajku, kad su videli da nema bas nekih Ruskih stormfront ljubitelja, onda udri po neutralnima. A koga interesuje, imao bi sta da procita... pogotovo nas koji smo odrasli uz panzer general :). Ja npr pratim 3-4 youtube kanala, par twiter naloga, neko drugi nesto drugo, pa se razvije neka prica. Ovako smaraci krenu da vijaju neke zamisljene neprijatelje i eto ti ocas posla 10 strana djubreta bez ikakvog smisla. Nisam siguran ni da bi razdvajanje topica pomoglo nesto ako necete da ih moderisete kako treba. Ali kako god okrenuo doci ces do onoga nije Sloba kriv, mi smo govna. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo stvarno nema smisla.

Ovo je valjda jedino mesto u srpskom medijskom prostoru u kome neutralni i rusofili nisu u velikoj vecini*** i zbog toga vlada jednoumlje i mnoge patriote su vec surovo lincovane i ne mogu da napisu sta misle. U potpunosti saosecam sa njihovom patnjom progonjenih.

Zato predlazem da na svaki upis pro-ukrajina jednoumnika, neutralni imaju pravo na cetiri upisa (takav je trenutni omjer), da bi se ostvarila ravnoteza istina i da se proglasi forumski zakon o zastiti alternativnih cinjenica i misljenja.

 

***

Tako bar kaze ona nesrecna anketa na forumu (mozda bi se jos neki mogli javiti i demokratski izboriti vecinu i ravnotezu istina?).

Edited by Dragan
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...