Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

12 hours ago, Constantin said:

ali kad se postavljaš kao moderator teme, moraš da budeš neutralan, koliko god ti to ne odgovara.

 

Trazeci nesto sasvim drugo, nasla sam tebe Consti  :wink2:

 

Nebitno sto ovo nema veze ni sa jedinim modom, nikako se ne slazem sa time da se MORA biti neutralan. Neutralnost je relativizacija, to je pronalazenje razloga da se opravda nesto sto ne bi smelo da se opravda , znas li to? Kako biti neutralan po kljucnim svetskim pitanjima... Ja bih takvog neutralnog moderatora odmah neutralisala.

 

Pa srbiji normalan svet zamalo seo na glavu da se opredeli vec jednom, a neki od vas misle da je jos uvek moguce biti neutralan cak i na ovom nivou. Kakva sjajna podrska, kome? Pa jedino Vucicu, on takodje tezi neutralnosti i neizjasnjavanju.

 

Po mom misljenju ne bi trebalo podrzavati nista sto lici na relativizaciju ili neutralnost - u smislu - obe strane su mi iste, ko deca su mi....

Link to comment
Share on other sites

Osvrnuću se na jedan zanimljiv fenomen:

 

...

forumas koji ocigledno glumi neutralnost, a uopste nije neutralan

...

 

Od ruske agresije na Ukrajinu ovoga je niklo ko pečuraka posle kiše i strašno mi liči na likove s početka 90ih koji kao "nisu za Šešelja" a posle 2 reči i jednog znaka interpunkcije skapiraš da su iz "zarđale kašike" priče.

 

Majka Rusija je crvena linija za mnoge ovde.

Mislim...crvena...krvava htedoh reći.

 

A izbija to iz srblja samo tako. Teško se ta ljubav kontroliše.

 

Sent from my phone using their app

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mama_mia said:

 

Trazeci nesto sasvim drugo, nasla sam tebe Consti  :wink2:

 

Nebitno sto ovo nema veze ni sa jedinim modom, nikako se ne slazem sa time da se MORA biti neutralan. Neutralnost je relativizacija, to je pronalazenje razloga da se opravda nesto sto ne bi smelo da se opravda , znas li to? Kako biti neutralan po kljucnim svetskim pitanjima... Ja bih takvog neutralnog moderatora odmah neutralisala.

 

Pa srbiji normalan svet zamalo seo na glavu da se opredeli vec jednom, a neki od vas misle da je jos uvek moguce biti neutralan cak i na ovom nivou. Kakva sjajna podrska, kome? Pa jedino Vucicu, on takodje tezi neutralnosti i neizjasnjavanju.

 

Po mom misljenju ne bi trebalo podrzavati nista sto lici na relativizaciju ili neutralnost - u smislu - obe strane su mi iste, ko deca su mi....

Ja moderatora teme zamišljam kao sudiju. Nekako mi je to najbliže, pa me verovatno to i tako podseća. Znači mora da bude neutralan, ane kako si ti navikla :classic_tongue:....šalim se, ali ovo prethodno tako mislim. Čemu onda forum i razvijanje diskusije. Ako si pažljivo čitala, predvideo sam i takvu mogućnost. Rekao sam, parafraziram, napišite u zaglavlju da se na ovoj temi mora raspravljati-pisati samo odredjenim narativom i to je to....

2 minutes ago, fancy said:

Osvrnuću se na jedan zanimljiv fenomen:

 

 

 

Od ruske agresije na Ukrajinu ovoga je niklo ko pečuraka posle kiše i strašno mi liči na likove s početka 90ih koji kao "nisu za Šešelja" a posle 2 reči i jednog znaka interpunkcije skapiraš da su iz "zarđale kašike" priče.

 

Majka Rusija je crvena linija za mnoge ovde.

Mislim...crvena...krvava htedoh reći.

 

A izbija to iz srblja samo tako. Teško se ta ljubav kontroliše.

 

Sent from my phone using their app

 

 

 

 

Upitan je procenitelj.....vidiš, meni je pre par dana bila slava, na slavi se služila i ruska salata, što nedvojbeno implicira da sam ja rusofil....inače bi kao Norvežani, sve ruske salate iz marketa pobacao u djubre....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fancy said:

Majka Rusija je crvena linija za mnoge ovde.

Mislim...crvena...krvava htedoh reći.

 

A izbija to iz srblja samo tako. Teško se ta ljubav kontroliše.

 

Rodjen u Srbiju a srce u Rusiju

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Constantin said:

Ja moderatora teme zamišljam kao sudiju. Nekako mi je to najbliže, pa me verovatno to i tako podseća. Znači mora da bude neutralan, ane kako si ti navikla :classic_tongue:....šalim se, ali ovo prethodno tako mislim. Čemu onda forum i razvijanje diskusije. Ako si pažljivo čitala, predvideo sam i takvu mogućnost. Rekao sam, parafraziram, napišite u zaglavlju da se na ovoj temi mora raspravljati-pisati samo odredjenim narativom i to je to....

 

Sudija je neutralan samo do faula ili nekog sportski nedopustenog poteza. Ili ti mislis da sudija mora da trpi svaki pokolj na terenu jer sudija mora biti neutralan?

Na temi o Ukr. Putin je vec napravio kardinalne greske, mnogo udaraca ispod pojasa...Npr. vidjeni su nacisti u Ukr - pa nije to cela zemlja nacisti? Mogao je da sve to uradi daleko sporskije upravo kako ti savetujes da se moderatori ophode - sportski neutralno...ali on nije tako uradio, posle covida je napravio sopstveni covid22 a moderator da cita kako te kretenoidne stavove neko brani

 

Uostalom nacista ima po celom svetu, da li ce rusi da krenu da ciste sve redom ili ce to ostaviti nadleznim drzavama?

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mama_mia said:

 

Sudija je neutralan samo do faula ili nekog sportski nedopustenog poteza. Ili ti mislis da sudija mora da trpi svaki pokolj na terenu jer sudija mora biti neutralan?

Mislio sam na sudiju u Sudu....to na sportskim terenima je burleska od "deljenja pravde" i sudije su sve osim delioca pravde....

 

Just now, Mama_mia said:

Na temi o Ukr. Putin je vec napravio kardinalne greske, mnogo udaraca ispod pojasa...Npr. vidjeni su nacisti u Ukr - pa nije to cela zemlja nacisti? Mogao je da sve to uradi daleko sporskije upravo kako ti savetujes da se moderatori ophode - sportski neutralno...ali on nije tako uradio, posle covida je napravio sopstveni covid22 a moderator da cita kako te kretenoidne stavove neko brani

 

Uostalom nacista ima po celom svetu, da li ce rusi da krenu da ciste sve redom ili ce to ostaviti nadleznim drzavama?

 

 

Po meni.....ako već želi "denacifikaciju" morao je na ličnom primeru da to pokaže. Po mom shvatanju, to nije uzelo takvog maha kao u Ukrajini, ali je trebao da krene od svojih. Svako svoje naciste treba da eliminiše, a ne da im dozvoljava da budu avangrada (ovo je uopšteno)....Nacizam, kao i fašizam, je evropski proizvod, isto kao anti-toga i to će morati Evropa sama da se bakće, ali koliko vidim ta borba će biti veoma teška...i tako..bla, bla...da ne tupim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Relativizacija na temi rata u Ukrajini je uzela ozbiljnog maha. Ako je Devil dobio ban zbog kacenja raznoraznih snimaka i flejmovanja teme red je i da se relativizatori sankcionisu. Ovo sto se radi trenutno je prilicno odvratno i ne to nije nikakva sloboda govora ili neutralnost.

Svaka prica o ratu ima dve strane, a to na sta  ti pozivas je jednoumlje bez prava kritike nekoga ko misli drugacije.

To sto ste par vas nakacili plavozute avatare vas ne cini nekim revolucionarima - samo pomodarima za drustvenim mrezama:plitkim, povrsnim, neukim.

Ignorisanjem  i pljuvanjem po kulturama koje su mnogo starije od vas, vase savremene religije i vaseg sveta... govorite samo o sebi i svom karakteru i obrazovanju.

Licemerje je pozeljna osobina danas, ali mi ne treba da bih bio covek prvenstveno  u svojim ocima.

Za to vidite sa Jehovom, Alahom, Isusom, Manituom.... vi pravoverni koji verujete u "istine"

Jeb`le vas one ako i jedan zivot odnesu!

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Kronostime said:

Svaka prica o ratu ima dve strane, a to na sta  ti pozivas je jednoumlje bez prava kritike nekoga ko misli drugacije.

To sto ste par vas nakacili plavozute avatare vas ne cini nekim revolucionarima - samo pomodarima za drustvenim mrezama:plitkim, povrsnim, neukim.

Ignorisanjem  i pljuvanjem po kulturama koje su mnogo starije od vas, vase savremene religije i vaseg sveta... govorite samo o sebi i svom karakteru i obrazovanju.

Licemerje je pozeljna osobina danas, ali mi ne treba da bih bio covek prvenstveno  u svojim ocima.

Za to vidite sa Jehovom, Alahom, Isusom, Manituom.... vi pravoverni koji verujete u "istine"

Jeb`le vas one ako i jedan zivot odnesu!


Pljuvanje kulture jer nismo na strani agresora, ubica, koljaca i silovatelja? I jos smo zato neuki i licemjerni? Slobodno ti laj na oblake i relativizuj, ja sam sretan sto ne radim to jer bih se u suprotnom ozbiljno zabrinuo za vlastito mentalno zdravlje i moralne vrijednosti.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Pljuvanje kulture jer nismo na strani agresora, ubica, koljaca i silovatelja? I jos smo zato neuki i licemjerni? Slobodno ti laj na oblake i relativizuj, ja sam sretan sto ne radim to jer bih se u suprotnom ozbiljno zabrinuo za vlastito mentalno zdravlje i moralne vrijednosti.

Allah, doista, nema potrebe za tvojim dobrim djelima (komentar ajeta “A onaj ko se bori – bori se samo za sebe”)

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Kronostime said:

Svaka prica o ratu ima dve strane, a to na sta  ti pozivas je jednoumlje bez prava kritike nekoga ko misli drugacije.

To sto ste par vas nakacili plavozute avatare vas ne cini nekim revolucionarima - samo pomodarima za drustvenim mrezama:plitkim, povrsnim, neukim.

Ignorisanjem  i pljuvanjem po kulturama koje su mnogo starije od vas, vase savremene religije i vaseg sveta... govorite samo o sebi i svom karakteru i obrazovanju.

Licemerje je pozeljna osobina danas, ali mi ne treba da bih bio covek prvenstveno  u svojim ocima.

Za to vidite sa Jehovom, Alahom, Isusom, Manituom.... vi pravoverni koji verujete u "istine"

Jeb`le vas one ako i jedan zivot odnesu!

 

nema.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, deez nuts. said:

 

nema.

Cini mi se da ide neko objasnjenje iza ova cetiri slova ili je to vrhunac misaonog sistema?

Prica o ratu ima uvek vise strana:

- Suprotsavljene strane

- oni koji podrzavaju neku od njih

- oni kojima je mir iznad svega i jebe im se za ove dve strane iznad.


Na kojoj si strani?

:default_coffee:

 

 

 

 

;

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/9/2022 at 12:08 PM, McLeod said:

 

@goldberg

 

Poredjenje sa nacizmom i te kako stoji. Ako si propustio, Putin i drugi visoki zvanicnici Rusije su bukvalno negirali pravo na postojanje ukrajinskom narodu i drzavi. Nacizam 1/1. Dalje, imamo zestoku reviziju istorije u toku u Rusiji, menjaju se knjige i udzbenici po ubrzanom kursu. Fasizam 1/1.

 

Nacizam nije negiranje prava na postojanje drzave.

 

Neki u Bugarskoj negiraju da je Makedonija nezavisna drzava i smatraju to delom "velike Bugarske", imas u Srbiji ljude koji misle da su Crnogorci vestacka nacija i "zabludela braca", da ne nabrajam sad dalje brojne primere - sta mislis, zasto niko ozbiljan ne uporedjuje jednu Austrougarsku sa Hitlerovim rezimom, iako su:

 

a) Smatrali da je normalno da drze pod svojom sapom brojne narode i radili na tome da im se i Srbija prikljuci;

b) Cinili strasne zlocine u WW1 nad civiima.

c) Uveli svet u jedan strasan sukob jer im se osladilo da uvecavaju imperiju?

 

Ne moze se sve gledati binarno kao da smo deca do 10 godina. Imperijalizam je zlo, ali je daleko manje zlo od nacizma. Kolonijalizam je bio zlo, ali ga niko ne smatra istim zlom kao i nacizam.

 

On 5/9/2022 at 12:08 PM, McLeod said:

Na terenu brutalnost i nacin ratovanja takodje podseca na WWII i nemacku doktrinu. Prisilna preseljenja na stotine hiljada ljudi. Mi ne znamo gde su oni sada i sta rade, kako se ponasaju prema njima. Ne bi me cudilo da za neki mesec/godinu cujemo i za postojanje "radnih logora". To me ne bi uopste iznenadilo. Dakle, sve paralele postoje, posle samo par meseci, a da te podsetim da su saveznici sav uzas i magnitudu nacistickog delovanja spoznali tek po zavrsetku rata. Tako da za ovo znanje koje imamo sada, i za znanje o Hitlerovom delovanju i filozofiji iz neke 1936. godine koja je ekvivalent trenutku danas, u najboljem slucaju po Putina jednaki su.

 

Sta pricas ti?

 

Spekulises o logorima kao da je to istina jer ti tako lepse zvuci (uklapa ti se u sliku o svetu) - iako sve sto se do sada desavalo ukazuje na to da Putin ne mrzi druge nacije i nije opsednut idejom "Rusija Rusima, ostale u roblje ili na groblje". Ruzno je to reci, ali to je tako i tako zvuci tvoj post.

 

Da je na vlasti neko poput Janukovica ne bi ni bilo rata. Sa druge strane, da je na vlasti u WW2 u nekoj od slovenskih drzava bio pobornik nacizma on bi i dalje bio ubijen.

 

Putin je imperijalista kojem su dobri svi koji ga priznaju za dobrog vladara i koji sebe vide u njegovoj drzavi. To sto je imperijalista je, naravno, losa stvar, ali u WW2 nisi mogao da budes "dobar Jevrej", kao sto ni u NDH nisi mogao da budes "dobar Srbin", kao sto u WW2 Staljinu nista nije vredelo sto je pokusao da bude dobar drug sa nacistima i bio je spreman na kompromise, uzalud to kada su ih nacisti videli kao mesavinu Mongola, Jevreja i komunista koje je sve trebalo pobiti ili porobiti.

 

Jednostavno, ovi stavovi koje si izneo ne zvuce kao stavovi nekoga ko svoje misljenje bazira na nekim cinjenicama, nego trazi cinjenice koje bi potkrepile njegovo misljenje. Isto kao i Putin koji je proglasio Ukrajinu za nacisticku jer "eno nekih ekstremista, dakle svi su ekstremisti, sto to lepo zvuci" ili kad neko lupi pa uporedi danasnju Hrvatsku sa NDH jer saraju kola, slusa se Thompson, ubijali su se drzavljani srpske nacionalnosti - sve je to tacno, ali to sto su lose stvari u pitanju ne znaci da je u pitanju NDH.

 

Za kraj, da li ti mislis da je Austrougarska za vreme WW1 bila isto sto i nacisticka Nemacka? Jer, tvoje rezonovanje mi govori da bi odgovor bio DA, ali tvoja upucenost u istoriju mi govori da bi odgovor bio NE.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, goldberg said:

 

 

Ne moze se sve gledati binarno kao da smo deca do 10 godina. Imperijalizam je zlo, ali je daleko manje zlo od nacizma. Kolonijalizam je bio zlo, ali ga niko ne smatra istim zlom kao i nacizam.

 

 

 

.

 

Vidis da moze da se gleda tako, kao dete...Naravno da je to relativizacija nacizma, ali za razliku od tebe ja sam protiv banova, ovaj forum godinama trpi zbog banova i to uglavnom zbog "relativizacija"...

Svaki post koji relativizira nacizam uglavnom nema zelju da relativizira , vec za cilj ima, podizanje onog sa kojim poredi na nivo nacizma...i trebalo bi da ostane na forumu kao spomenik gluposti i dokazu koliko duboko  indoktrinacija moze  da ide...

 

 

Kolika je to glupost dovoljan je fakt da su pri nacizmu odredjene grupe, narodi, itd....  samim svojim rodjenjem stavljeni na spisak za odstrel ili prolazak kroz dimnjak..

 

 

I to je prilicno usko povezano s imperijalizmom koji pominjes, nije se Hitler rodio u vakuumu, i sam smislio sve drzaci slikarsku cetkicu u rukama...sam  evropski imperijalizam ne bi bio moguc bez " teorije rasa " koja je dovela do smrti miliona ljudi , i na kraju dva svetska rata...

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Vrtimo se u krug, nije ni vreme ni mesto. Relativizacija nacizma sa moje strane ne postoji i poredjenje je apsolutno na mestu, pogotovo imajuci u vidu da ovaj rat gledamo 3 meseca, a nacizam je pokazao svoje pravo lice posle maltene 10 godina. I nije dostigao magnitudu po kojem ga pamtimo odmah, vec se ta kula uzasa gradila postepeno.

 

I vrlo sam konkretno uporedio ovaj trenutak sa trenutkom Hitlerove vlasti, ali ti verglas svoje, tako da nemam vise sta da dodam na ovu temu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, McLeod said:

Relativizacija nacizma sa moje strane ne postoji i poredjenje je apsolutno na mestu, pogotovo imajuci u vidu da ovaj rat gledamo 3 meseca, a nacizam je pokazao svoje pravo lice posle maltene 10 godina

I vrlo sam konkretno uporedio ovaj trenutak sa trenutkom Hitlerove vlasti, ali ti verglas svoje, tako da nemam vise sta da dodam na ovu temu.

 

.

 

O Hitleru se zna sasvim dovoljno cak i pre nego sto je dosao na vlast...i kako je gledao na svet, i koga je citao, i gde je crpeo svoje ideje...tako da umesto toga sto nemas sta da dodas, bilo bi bolje da temu nisi ni zapocinjao...

 

.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

I tako je zavrsio recimo na naslovnici Tajmsa kao "licnost godine". Pa je Cembrlen mahao papirima kako je zaustavio Hitlera i sprecio krvoprolice, mora se pregovarati sa njim i dati mu nesto sto hoce, pa ce se smiriti. Razumeti njegove razloge.

 

Kao sto vidimo danas da neki krive napadnutu stranu i kako oni, zamisli, nisu uradili dovoljno da pregovaraju sa Putinom, sa covekom koji ako je nesto dokazao za sve ove godine na vlasti, je da mu se ne moze verovati, da mu je potpisani sporazum mrtvo slovo na papiru, kao i da najvise voli da vojno intervenise u svom komsiluku od svih lidera od WWII na ovamo.

 

Ja vrlo dobro znam sasvim dovoljno i o Hitleru i o tom istorijskom trenutku, a ocigledno i mnogo bolje citam ovaj istorijski trenutak od mnogih kojima procitane knjige sluze samo za relativizaciju i iskrivljavanje realnosti onako kako njima odgovara.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...