Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

19 minutes ago, implant said:

Ne znam zašto bi se neko informisao o stanju na ratištu na ovom forumu, obzirom da se informisanje svodi na Tviter koji je, blago rečeno, katastrofa. 

A zasto ne bi, i dobro, ne svodi se bas samo na tviter. Dve godine se na temi o kovidu informisalo o pandemiji bolje nego u zvanicnim medijima, bez problema. To moze da bude kao neki integrator vesti sa raznih strana, sta fali.

 

Temu o ratu u Ukrajini ne... ne znam, neka bude ometaju, izvestaji sa tvitera, pa neka su i lazni, nego je od prvog dana ometaju ovi "a sta su oni nama radili", "to je nekakvim njima osveta za ovo i ono" , "sami su trazili", "jeste Đura bio ugrožen pa zato bije, ali će to oprostiti tučenom" , "hoće kaki neće kaki" , "malo trudni"  i slicne gluposti. Ovi koji im odgovaraju su samo reakcija na (35 godina takvih sranja i) još jednu sramotu u nizu.

 

BTW, ovi koji ometaju temu, i njihovi huškači, ako se drzava unormali, koliko je to moguće, pa otkaci ona koplja iz guzice, konacno, mogu i to da stave na isti spisak sa ostalim vekovnim nepravdama koje treba ispraviti, pa i dalje neka cekaju pravi trenutak, umesto da gledaju napred.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, DameTime said:

Prethodnih dana smo i na PDF Košarka mogli da vidimo kako izgleda kad se dirne u drugu svetu kravu foruma - NATO. 

Odlično, i treba bacati kamenje u žabokrečinu, to je dobro. Bolje se ti "vi" koji ste to videli zapitajte zasto vama smeta 1% (ako i toliko ima) od svih mesta na celom internetu na srpskom gde nije kul pljuvati po "zapadu" i NATO, to će vam biti pametnije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Odlično, i treba bacati kamenje u žabokrečinu, to je dobro. Bolje se ti "vi" koji ste to videli zapitajte zasto vama smeta 1% (ako i toliko ima) od svih mesta na celom internetu na srpskom gde nije kul pljuvati po "zapadu" i NATO, to će vam biti pametnije.

 

Ti očigledno imaš fetiš na lične zamenice, ali u to ne bih ulazila. Ne smeta meni ništa, samo ukazujem zašto mnogi izbegavaju da diskutuju na temi Politika. U poslednje vreme Rat u Ukrajini i Izbori su bile dve, kako kažeš, žabokrečine. A što su to bile, sa tim najmanje ima veze što ljudi kače informacije pronađene na Tviteru, nego nešto drugo. 

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Milenko Puzigaca said:

A zasto ne bi, i dobro, ne svodi se bas samo na tviter. Dve godine se na temi o kovidu informisalo o pandemiji bolje nego u zvanicnim medijima, bez problema. To moze da bude kao neki integrator vesti sa raznih strana, sta fali.

 

Temu o ratu u Ukrajini ne... ne znam, neka bude ometaju, izvestaji sa tvitera, pa neka su i lazni, nego je od prvog dana ometaju ovi "a sta su oni nama radili", "to je nekakvim njima osveta za ovo i ono" , "sami su trazili", "jeste Đura bio ugrožen pa zato bije, ali će to oprostiti tučenom" , "hoće kaki neće kaki" , "malo trudni"  i slicne gluposti. Ovi koji im odgovaraju su samo reakcija na (35 godina takvih sranja i) još jednu sramotu u nizu.

 

BTW, ovi koji ometaju temu, i njihovi huškači, ako se drzava unormali, koliko je to moguće, pa otkaci ona koplja iz guzice, konacno, mogu i to da stave na isti spisak sa ostalim vekovnim nepravdama koje treba ispraviti, pa i dalje neka cekaju pravi trenutak, umesto da gledaju napred.

 

Na forumu imamo lekare i naučnike, pa je tema o koroni bila stvarno vrhunska. Vojnih lica nemamo (barem ne da ja znam), a vesti koje se kače su, u dobroj meri, diskutabilne tačnosti. Par puta sam hteo da ukažem na neke montaže koje su se vrtele kao proverena vest sa Tvitera, ali iz iskustva znam da bi me poklopili kao rusofila, Putinofila i ostalo iz repertoara, pa reko' bolje da se ne mešam. Ponavljam da meni lično ne smeta ništa od toga, znam od koga mogu da očekujem neki smislen post, a od koga navijanje, infantilno prđenje i etiketiranje -  a znam i gde da se koliko-toliko informišem. Ali da je tema nešto informativna - i nije baš, ne ulazim u razloge. 

 

Za ovo ostalo: pa to ti je zbog toga što se selektivno primenjuje pravilo o izbegavanju stavljanja jednakosti između rata u ex-Yu i rata u Ukrajini. Npr., ide diskusija i onda se ti (u pravedničkom besu :s_w:) raspišeš o Srbendama, Dr. Pipku, dovedeš sve to u vezu. Nekoga to istrigeruje pa ti odgovori, onda ga moderatori opomenu i nastane pičvajz - umesto da odmah reaguju kada se ti raspomamiš. Ja gotovim tvoj stil pisanja iako si često na granici neukusa (a sa dosta toga se i ne slažem), šzzz-kzzzz tejzer :roflmao: mi je jedan od hajlajtova foruma, ali da znaš da ga utupiš sa jednom te istom pričom, znaš. Naravno, bilo je i dileja koje upadnu đonom, sa nekom Rusija do Saturna pričom pa brzo završe karijeru, ali baš retko.

 

Eto, nemoj što zamjerit...

Edited by implant
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Pa čekaj, napisala si "videli smo". Valjda ne govoriš o sebi u množini, nego ste neki vi videli :classic_biggrin: Ostalo... :bravo:

 

Nije u tome stvar, boldovala sam tvoj način obraćanja pošto ti je navika da pišeš na taj način. Ostalo... 🤭

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2022 at 7:39 PM, DameTime said:

Prethodnih dana smo i na PDF Košarka mogli da vidimo kako izgleda kad se dirne u drugu svetu kravu foruma - NATO. Tako da tema Rat u Ukrajini je tek živo blato, čast izuzecima koji dele korisne informacije.

 

au, kakav blam & sramota 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

au, kakav blam & sramota 

 

Otkači se od mene, ako umeš, inače ću preduzeti ozbiljnije mere po tom pitanju. Sramota je tvoja jer si tamo započeo raspravu a onda kad ti je ukazano šta si pisao, počeo si da vrdaš i relativizuješ.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

 

Otkači se od mene, ako umeš, inače ću preduzeti ozbiljnije mere po tom pitanju. Sramota je tvoja jer si tamo započeo raspravu a onda kad ti je ukazano šta si pisao si počeo da vrdaš i relativizuješ.

 

vidi devojko, ona tvoja citirana tvrdnja moze da znaci samo A ili B;

 

A: ne razumes prosto - prosirene recenice 5x pojasnjene 

 

B: spinujes i podmeces najbezobraznije 

 

--

ti odaberi sta je, pa mi javi, da znam kako da tretiram tvoje upise. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

vidi devojko, ona tvoja citirana tvrdnja moze da znaci samo A ili B;

 

A: ne razumes prosto - prosirene recenice 5x pojasnjene 

 

B: spinujes i podmeces najbezobraznije 

 

--

ti odaberi sta je, pa mi javi, da znam kako da tretiram tvoje upise. 

 

Vidi dečko, moja citirana tvrdnja znači samo jedno - da su pojedini svoju žuč sa Politike prelili na Košarku i tamo smo raspravljali o nekim stvarima, između ostalog kako mnogi od vas skaču kao opareni na jednu reč protiv NATO. I da je k tom pisanju učestalom na Politici razlog što mnogi tu ne zalaze, već se drže sporta.


Tretiraj me (ili moje upise) kako hoćeš, ne zanima me, i tako pokazuješ minimum poštovanja (ni toliko), bezobrazan si, učitavaš i podmećeš, a kad nemaš argumente hvataš se za cinizam, šalu, šegu i zabavu. Ja te samo molim da me ignorišeš. Ako nisi u stanju, otići ćeš na IL pa zabavljaj narodne mase (nek se ljudi ne uvrede) i dalje, ali da ja toga nisam deo. Kapiš?

Edited by DameTime
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2022 at 10:33 AM, McLeod said:

Ako ima problema na temi o Ukrajini, ima ih jer se ostavlja previse kremaljske propagande. Kuka se na "navijaca" devila i ono sto kaci, donekle opravdano, a ako samo kliknes na ono sto recimo Constantin postavlja (dajem samo primer, nije jedini), klasicna ruska propaganda. Koja mnogima ocigledno nije problem. Imamo i nove (ili mozda stare) clanove koji su dosli da nam kazu da oni ne podrzavaju Putina, ali. Super je sto nema nekih sukoba i rasprava koliko toliko ostaje u granicama normalnosti (koliko je kvalitetna je druga stvar), ali jos jednom da podvucem, ako postoji problem, on je na drugoj strani. I ne vidim razlog da se zarad vestackog balansa umanjuje ono sto radi Putler i njegovi ratni psi koji prete nuklearnim ratom. To nije nikakvo umanjivanje nacizma, jer ovo sto on radi, da ima premoc koju je Hitler imao vojno na pocetku rata, bi visestruko prevazisli njegova nedela, a vec sad posle 3 meseca fino mu ide - dokumentovani masakr, silovanja, nasilna preseljenja, potencijalni logori. Ali da, umanjivanje nacizma. Sigurno.

 

Ovo je cisto navijacko obojeno pisanje koje se ne obazire na cinjenice.

 

To je kao da neko napise da bi neki nasilnik koji tuce zenu i decu bio isti kao Ted Bundy, samo da ume da sarmira zrtve kao doticni i da ume da se krije nakon zlocina.

 

Ne postoji nijedan podatak koji ukazuje da je Putin usao u rat sa ciljem da istrebi Ukrajince. Da sutra oni ekstremni desnicari iz Ukrajine izjave da su shvatili da su Rusi postoji velika sansa da bi mogli da nadju mesto u nekoj od novoosnovanih "narodnih republika". Svi zlocini koji se desavaju, desavaju se jer je u pitanju rat u kojem onaj koji napada ubija one koji se brane i to je tako bilo u svakom osvajackom ratu u istoriji. Tako bi bilo i da je Ukrajina krenula da oslobodja Lugansk i Donetsk, tako je bilo i kada je Irak oslobadjao svoje teritorije, tako je bilo kada je USA okupirala Irak, tako je bilo i u gradjanskom ratu ovde ili u Jemenu.

 

Porediti to sve sa nacizmom koji je unistavao citave nacije (i imao u planu u potpunosti da ih unisti) je nista drugo do relativiziranje zla nacizma pod uticajem emocija (u ovom slucaju negativnih prema Putinu/Rusiji kojih je bilo jos i pre 2014., a svakako pre 2022.).

 

Resenje bi bilo krajnje prosto - svako ko uporedjuje bilo koju vojsku sa nacistima (a kamoli da izjavljuje da su gori od njih) i svako ko uporedjuje bilo kog drzavnika sa Hitlerom bi trebalo da ide na kraci, pa na duzi odmor. U sustini, to je ista stvar kao i uporedjivanje Milosevica sa nacizmom - mnogi su mnogo propatili pod njegovom vlascu i onda emocije govore iz njih i u stanju su da ga uporede sa najgorim mogucim zlom. No, kao i tada radi se o pisanju na osnovu emocija, a valjda smo dovoljno razumni da ne moramo da preterujemo samo zato sto mislimo da smo "dovoljno u pravu".

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2022 at 10:33 AM, McLeod said:

Ako ima problema na temi o Ukrajini, ima ih jer se ostavlja previse kremaljske propagande. Kuka se na "navijaca" devila i ono sto kaci, donekle opravdano, a ako samo kliknes na ono sto recimo Constantin postavlja (dajem samo primer, nije jedini), klasicna ruska propaganda. Koja mnogima ocigledno nije problem. Imamo i nove (ili mozda stare) clanove koji su dosli da nam kazu da oni ne podrzavaju Putina, ali. Super je sto nema nekih sukoba i rasprava koliko toliko ostaje u granicama normalnosti (koliko je kvalitetna je druga stvar), ali jos jednom da podvucem, ako postoji problem, on je na drugoj strani. I ne vidim razlog da se zarad vestackog balansa umanjuje ono sto radi Putler i njegovi ratni psi koji prete nuklearnim ratom. To nije nikakvo umanjivanje nacizma, jer ovo sto on radi, da ima premoc koju je Hitler imao vojno na pocetku rata, bi visestruko prevazisli njegova nedela, a vec sad posle 3 meseca fino mu ide - dokumentovani masakr, silovanja, nasilna preseljenja, potencijalni logori. Ali da, umanjivanje nacizma. Sigurno.

 

Ne znam kako sam ovo propustio ? Verovatno zbog slave.....

 

Ono što zameram tebi, s obzirom da si ti moderator teme, kad nastupaš kao forumaš i diskutuješ, sasvim legitimno je da zauzmeš jedan stav, jednu stranu, da tvrdiš kako ona druga nije u pravu.....ali kad se postavljaš kao moderator teme, moraš da budeš neutralan, koliko god ti to ne odgovara.

 

Primer....kad je neko postovao o onoj navodnoj "spalionici leševa" kojom Rusi spaljuju svoje vojnike, pa se ispostavilo da je to neki snimak iz neke, ne znam 2014.g možda nije tačna godina, ali daleko pre ove agresije na Ukrajinu, ti si prekinuo raspravu na tu temu, ali si u prvom sledeć postu nastavio isto.....

 

no, nema veze, to je prošlo....ali ovo poslednje...kažeš kačim rusku propagandu ? Išli smo mic po mic i u suštini, ispostavilo se sve tačno, povodom dogadjaja u Odesi...sled dogadjaja, uzrok, povod, žrtve......e jedino je našao da ispravlja magarcu "onu rabotu" onaj što malteriše twitove, i da kaže, parafraziram, nije izgorelo 40 ljudi, nego samo 8 a 20 se ugušilo od dima, ostali se ubili skakanjem kroz prozor...u jbt. kakva istina i razlika.

 

Nije sve što izadje od Rusa laž, kao što i nije sve što izadje od Ukrajinaca istina i zašto se odmah vredja ?

 

Da nećete sutra da sportu da donesete "dekret" da Zvezda igra najbolji fudbal na planeti pa ako neko ustvrdi drugačije, da ga pljujete, da mu kažete da postavlja smeće i da je to grobarska propaganda ?    E to isto se radi na politici...

 

U suštini, za sve sam ja kriv. Ja sam dozvolio da me diskusija ponese u neželjenom pravcu i povremeno izgubim kompas u nameri da, ne znam ni ja kome, dokazujem da  nije u pravu, a sve zbog toga što ste dozvolili da se propagira jedan fašistički, nacistički pokret. Kačila su se saopštenja Azova, a čak se u diskusiji, još s početka rata maltene blagonaklono gledalo na tipičnu relativizaciju celog pokreta...i njih i "Desnog sektora" i kad smo pričali o narodnim poslanicima, pripadnicima tih i takvih organizacija....jbg ja na to imam nultu toleranciju. Još i ono sa leševima i muzikom. Činjenica je da su Azovci saborci države koja vodi pravedni, odbrambeni rat, ali je i činjenica da su neopevani nacisti...i to je moj stav. Tu nema gledanja "kroz prste" i to je velika mrlja ukrajinske države. Da ne širim mnogo, toga ima mnogo i u Poljskoj, Rusiji, ali još nigde nije bilo iskorišćeno kao povod za neki rat.

 

Izvini, ali ja tako vidim i cenim da si pristrasan i da to nije dobro. Naravno, spreman sam da prihvatim kritiku....a ako ste kojim slučajem zauzeli stav da je dozvoljeno isključivo pozitivno pisati o jednoj strani, negativno o drugoj i da ne postoji neutralan stav, jer "ko nije sa nama taj je protiv nas"....stavite to negde u zaglavlju....onako čisto informativno.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

[mention=223]Constantin[/mention] Mek nije moderator, ne znam kako si to zaključio [emoji1]
E jbg...uglavnom pišem preko telefona i koristim TT, pa nisam primetio, a po načinu pisanja i iznošenje mišljenja, na Politici, mislio sma da je on "glavni baja" ovde...i kao margarin "dobro jutro" u sve se meša. Dobro, ništa strašno, ima tu za prepoznavanje u ovom postu svašta-nešto, oa ne mora da se baci...

Hvala@dulematic ...[emoji106][emoji106][emoji106]

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da duzim jer nemam ni vremena, a nije ni prava tema za to. Samo kratke crtice.

 

@goldberg

 

Poredjenje sa nacizmom i te kako stoji. Ako si propustio, Putin i drugi visoki zvanicnici Rusije su bukvalno negirali pravo na postojanje ukrajinskom narodu i drzavi. Nacizam 1/1. Dalje, imamo zestoku reviziju istorije u toku u Rusiji, menjaju se knjige i udzbenici po ubrzanom kursu. Fasizam 1/1.

 

Na terenu brutalnost i nacin ratovanja takodje podseca na WWII i nemacku doktrinu. Prisilna preseljenja na stotine hiljada ljudi. Mi ne znamo gde su oni sada i sta rade, kako se ponasaju prema njima. Ne bi me cudilo da za neki mesec/godinu cujemo i za postojanje "radnih logora". To me ne bi uopste iznenadilo. Dakle, sve paralele postoje, posle samo par meseci, a da te podsetim da su saveznici sav uzas i magnitudu nacistickog delovanja spoznali tek po zavrsetku rata. Tako da za ovo znanje koje imamo sada, i za znanje o Hitlerovom delovanju i filozofiji iz neke 1936. godine koja je ekvivalent trenutku danas, u najboljem slucaju po Putina jednaki su.

 

@Constantinja nikada nisam bio moderator na Politici, niti sam imao zelju da uredjujem taj deo foruma, niti uticao na moderaciju tog dela foruma. Tako da ovo sto navodis je samo tvoj utisak, i to pogresan.


Sto se tice stvari koje kacis i zakljucaka koje "smo" doneli - ne, nismo zakljucili da je tvoja verzija dogadjaja u Odesi tacna. Zapravo smo zakljucili potpuno suprotno, da je pogresna. Asad i Klotzen su dovoljno pisali o tome, ne bih da ponavljam.

 

Takodje, to sto glumis neutralnost i hoces da satro saznas nesto vise "sa druge strane" a kada udje covek u linkove koje kacis (a ulazio sam u maltene sve), dovoljno je jedan minut da zakljuci odakle se informises, sta pratis i u sta verujes.

 

Sto nije samo po sebi nikakav poseban problem, mozes da verujes u sta hoces, ima i ovde dva miliona ljudi koji veruju Vucicu, problem je kada ti pod plastom toboznje neutralnosti pravis "ravnotezu" na topiku, napadajuci takodje toboznje propagandne pamflete druge strane, a kacis jos goru propagandu.

 

Ja sam se samo osvrnuo na to i konstatovao da ti kao forumas koji ocigledno glumi neutralnost, a uopste nije neutralan, i kaci propagandne pamflete ruske strane, nema nikakav legitimitet da nekome prebacuje kako pise, sta kaci i koju poziciju zauzima. U tom segmentu, tvoji postovi ne mogu da imaju nikakvu tezinu, jer radis isto ono sto prebacujes drugima. Glumljenje neutralne pozicije je samo tvoj pokusaj da das svojoj poziciji lazni legitimitet, jer si i sam svestan da ga nemas.

 

Link to comment
Share on other sites

Legitimitet od tebe? Hvala, ali ne hvala...sreća je što si bio kratak. Ja imam legitimitet koji mi daju ljudi do kojih mi je stalo, a pogrešno bi, apsolutno, bilo da dokazujem neutralnost ostrašćenim navijačima. A ovo za moderatora, je kao što vidiš rešeno i sva je sreća što je tako.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, McLeod said:

Sve si pogresno razumeo, po obicaju. Zbog toga i jesam bio kratak.

Moguće....priznajem, neki put, na prvo čitanje mi sasvim drugačije izgleda nešto što pročitam, ali drugi put drugačije...ne znam, možda počinje "onaj Švaba" što krije stvari po kući da me nagruza, ko zna....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Moguće....priznajem, neki put, na prvo čitanje mi sasvim drugačije izgleda nešto što pročitam, ali drugi put drugačije...ne znam, možda počinje "onaj Švaba" što krije stvari po kući da me nagruza, ko zna....

Ovaj, ako zatreba.....:smiley33:

 

rteO70T.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...