Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

 

8 minutes ago, Eddard said:

Opet lagiš... Kontam da je to možda tvoja percepcija, ali je potpuno netačna. 

Твоја перцепција ти не даје за право да ми кажеш да лажем. 

3 minutes ago, Eddard said:

 

Pa pitaj tog forumaša, ne moderaciju. 

Нисам питала ни модерацију, просто ми није јасно да се у одабраном друштву, културних и образованих људи може тако изражавати. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Милица said:

 

Твоја перцепција ти не даје за право да ми кажеш да лажем. 

 

Tvoja percepcija ti ne daje za pravo da kažeš da pišem prostakluke... 

 

I tako ta logika. 

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Eddard said:

Ali ako neko ima pravo da iznova i iznova ponavlja da je Zelenski morao da uradi sve da spreči agresiju na njegovu zemlju, pa i ako treba i da se odmah bezuslovno preda (bolje rob, nego grob), onda imam i ja i svako drugi pravo da slikovito to predstavim i kažem da je trebalo i da se naguzi Putinu, jelte. Jer prva tvrdnja je daleko bezobraznija i meni uvredljivija nego druga. A metafora i hiperbola su legitimne stilske figure. 

 

nevezano za suštinu vaše rasprave, prva tvrdnja je svakako humanija, jer pretpostavlja gubitak 0 (nula) života i nekretnina.

legitimno je da se ti & mnogi drugi ne slažu sa tom tvrdnjom (ja se npr snažno slažem) ali ujedno treba i pretpostaviti da bi ti bio spreman da pogineš za srbiju u borbi protiv xy puta nadmoćnijeg agresora (koji je tu iz razloga potpuno stranim tebi) & da si okej sa slanjem svoje porodice, prijatelja, pa na kraju i nekretnina u smrt.

 

ja sam nekako ubeđen da nisi ni rad ni spreman za tako nešto, pa onda ni ta tvrdnja ne bi trebala da ti bude bezobrazna ili bezobraznija  ( :

 

edit typo

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

ja sam nekako ubeđen da nisi ni rad ni spreman za tako nešto, pa onda ni ta tvrdnja ne bi trebala da ti bude bezobrazna ili bezobraznija  ( :

 

Sreća pa ne možemo to ubeđenje da proverimo u praksi i nadam se da nikad nećemo. A možda bi se i iznenadio. Možda i ne bi. Ja ne znam. 

 

Za ovakvu državu Srbiju ne bih, naravno, tu si u pravu. Ali, računicu ti kvari činjenica da tu Srbiju (ne državu) čine i moja porodica, prijatelji, draga mesta, uspomene i nekakve pozitivne emocije... Ali, ne znam. A ne znaš ni ti. Možeš samo da imaš to ubeđenje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Eddard said:

 

Sreća pa ne možemo to ubeđenje da proverimo u praksi i nadam se da nikad nećemo. A možda bi se i iznenadio. Možda i ne bi. Ja ne znam. 

 

Za ovakvu državu Srbiju ne bih, naravno, tu si u pravu. Ali, računicu ti kvari činjenica da tu Srbiju (ne državu) čine i moja porodica, prijatelji, draga mesta, uspomene i nekakve pozitivne emocije... Ali, ne znam. A ne znaš ni ti. Možeš samo da imaš to ubeđenje. 

 

ma sve kul, nisam u fazonu da etiketiram i čitam misli = samo kažem da ta ideja da se pusti putin da uđe bez žrtava, nije toliko luda jer je humana.

za mene lično bi taj zelenski upravo na takvoj odluci bio heroj, iako ga možda ne bi doživeli većinski tako.

 

ja svakako ne bih ratovao za srbiju ni u onome što imamo kao iskustvo a ni u ovom ukrajina - rusija kontekstu.

ko ih bre jebe, imam dovoljno primera oko sebe koji mi kažu da je to potpuno okej (a ko želi nek' ratuje, široko mu bojno polje).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Eddard said:

 

Sreća pa ne možemo to ubeđenje da proverimo u praksi i nadam se da nikad nećemo. A možda bi se i iznenadio. Možda i ne bi. Ja ne znam. 

 

Za ovakvu državu Srbiju ne bih, naravno, tu si u pravu. Ali, računicu ti kvari činjenica da tu Srbiju (ne državu) čine i moja porodica, prijatelji, draga mesta, uspomene i nekakve pozitivne emocije... Ali, ne znam. A ne znaš ni ti. Možeš samo da imaš to ubeđenje. 

Dali se nesto promenilo po pitanju Doka? Mislim da nije los momak i da jeste pogresio,ali znamo svi da to sigurno nije mislio..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Милица said:

Ne znam gde ti zivis, u Italiji ne moze da stoji SFRJ, jer imamo neki kao JMBG u kojem zadnje 3 cifre oznacavaju zemlju rodjenja. Ja sam 3x morala da ga menjam i sad je to sifra zemlje Srbije :heart:

Pa to je mozda u Italiji nešto lokalno, i sa činjenicama veze nema. Od poslednje 4 cifre u JMBG, prve 3 su pol, i bese nesto koje je po redu dete rođeno u toj regiji datuma x, mrzi me da trazim tacnu formulu, ima ovde delimicno opisano, a poslednja je kontrolna cifra. Nikad u JMBG nije postojala oznaka zemlje ili bivse jugoslovenske republike, samo oznaka regije ili grada. Nije to ni vazno, jer svima koji su rođeni u SFRJ kad vade izvod piše da su rođeni u SFRJ, kako i treba da piše, jer se tako zvala zemlja.

 

Što sve nema veze sa onime sto je bas juce @McLeod pisao, da tu ako nekoga bas zabole za "sve sto je srpsko" iako nikako ne ugrozava one koji se na to loze niti ih odgovara ili ometa da praktikuju te svoje aktivnosti, odmah krece napad, zato sto "sve se on nesto izdvaja".

 

Pocinje npr silovanje emotivnim ucenama (kakav si ti to Srbin ako ovo ili ono), ili masovno silovanje misice zato sto je pravila senke rukama, cemu su se pridruzili i njeni "roditelji" isl. Da ne govorimo o sadasnjih 71%, i jos gore, prilicno vise od tog procenta, 1989. Ko hoce, i koga nije sramota, neka se sa time identifikuje, njegova stvar. Samo, neki bi rekli da je sa time se identifikovati gore nego kočijaški rečnik.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa to je mozda u Italiji nešto lokalno, i sa činjenicama veze nema. Od poslednje 4 cifre u JMBG, prve 3 su pol, i bese nesto koje je po redu dete rođeno u toj regiji datuma x, mrzi me da trazim tacnu formulu, ima ovde delimicno opisano, a poslednja je kontrolna cifra. Nikad u JMBG nije postojala oznaka zemlje ili bivse jugoslovenske republike, samo oznaka regije ili grada. Nije to ni vazno, jer svima koji su rođeni u SFRJ kad vade izvod piše da su rođeni u SFRJ, kako i treba da piše, jer se tako zvala zemlja.

 

Što sve nema veze sa onime sto je bas juce @McLeod pisao, da tu ako nekoga bas zabole za "sve sto je srpsko" iako nikako ne ugrozava one koji se na to loze niti ih odgovara ili ometa da praktikuju te svoje aktivnosti, odmah krece napad, zato sto "sve se on nesto izdvaja".

 

Pocinje npr silovanje emotivnim ucenama (kakav si ti to Srbin ako ovo ili ono), ili masovno silovanje misice zato sto je pravila senke rukama, cemu su se pridruzili i njeni "roditelji" isl. Da ne govorimo o sadasnjih 71%, i jos gore, prilicno vise od tog procenta, 1989. Ko hoce, i koga nije sramota, neka se sa time identifikuje, njegova stvar. Samo, neki bi rekli da je sa time se identifikovati gore nego kočijaški rečnik.

Kod JMBG na ovim ex-Yu prostorima:

1234567890ABX

1-7: dan, mesec i godina rodjenja

8: Republika rodjenja

9: Grad rodjenja

0: pol (0-4 musko, 5-9 zensko)

A,B: redni broj upisa u knjigu

X: kontrolni broj izracunat po modelu 13 iz predhodnih 12 cifara.

 

Za Italiju i ostatak EU se racuna drugacije.

:default_coffee:

 

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Pa da li je onda i Milosevic trebao i dalje da se kurči, da odbija kapitulaciju i slicno. Rokali su nas mnogo jaci, kao i Ukrajince. Rokali su nas protivno medjunarodnom pravu, kao i Ukrajince. Da je mrcina odmah popustila, sve bi bilo bolje. Ameri bi dobili to sto su hteli i tako i tako.

Neki odavde bi se borili do poslednjeg Rusa, neki do poslednjeg Ukrajinca.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Zašto se ovde vodi rasprava o ratu u Ukrajni kada postoji tema za to ?

To je kršenje Ženevske konvencije ...

'oću da na miru čitam kako se forumaši pičkaraju sa modovima ... 😄

Edited by mare80
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Kad bi vas čule vaše dede partizani kako pišete, odrekli bi vas se preko novina. 

 

Mislim ok je zalagati se za bezuslovnu predaju, samo jel mislio neko o dugoročnim posledicama iste? Sigurno bi baćuška preuzeo Ukrajinu i širio cveće i kolače. Nije Staljin slao one silne milione u gulage za vreme rata... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mare80 said:

Zašto se ovde vodi rasprava o ratu u Ukrajni kada postoji tema za to ?

To je kršenje Ženevske konvencije ...

'oću da na miru čitam kako se forumaši pičkaraju sa modovima ... 😄

Second that.

 

Moderacijo:

Bacaj ovo na ratovanje, ovde je mesto zalbama i malim kalimerima. 🙂 

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Eddard said:

Kad bi vas čule vaše dede partizani kako pišete, odrekli bi vas se preko novina. 

 

Mislim ok je zalagati se za bezuslovnu predaju, samo jel mislio neko o dugoročnim posledicama iste? Sigurno bi baćuška preuzeo Ukrajinu i širio cveće i kolače. Nije Staljin slao one silne milione u gulage za vreme rata... 

Dede partizani bi trazili da se ide na Berlin i odrekli bi se unuka koji idu na mrski kapitalisticki zapad u potrazi za novcem umesto da ovde grade socijalizam po meri malog coveka. 08bM0ca.gif

Edited by Kronostime
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Eddard said:

Kad bi vas čule vaše dede partizani kako pišete, odrekli bi vas se preko novina. 

 

Mislim ok je zalagati se za bezuslovnu predaju, samo jel mislio neko o dugoročnim posledicama iste? Sigurno bi baćuška preuzeo Ukrajinu i širio cveće i kolače. Nije Staljin slao one silne milione u gulage za vreme rata... 

Pa i Milosevic je mislio dugorocno. Bojao se da ce izgubiti Kosovo, pa je slao decu da im geleri raznose creva po Košarama. Ljudi dzabe izginuli, ratni invalidi umiru od gladi.  Kosovo gudbaj, otislo, Srbija unakazena za sva vremena. 

Mislili smo mi dugorocno kad smo izgubili onoliko stanovnistvo i onoliku buducnost u prvom svetskom ratu. I tada su po Evropi bili vapaji da se pomogne Srbiji, kao sto sada Levandovski nosi kapitensku traku u bojama ukrajinske zastave. 

Svako treba da procita "Dzoni je krenuo u rat", pa da pogleda sebe u oci.

Rusi ce, nazalost, uzeti sta su hteli, ma koliko Zelenski misli dugorocno. Za to vreme ce Son Pen kukati, kladionice reci ko je favorit na Pesmi evrovizije... A mrtvima odlikovanje, porodicama umotana zutoplava zastava i Ajfelov toranj u dve boje.

  • Like 4
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Dede partizani bi trazili da se ide na Berlin i odrekli bi se unuka koji idu na mrski kapitalisticki zapad u potrazi za novcem umesto da ovde grade socijalizam po meri malog coveka. 08bM0ca.gif
Možda nisu sve dede grešile. Nisu svi zeleli taj ološ.

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Dobri ste, dobri...

 

Dakle, psovanje i prostakluk su govor u duhu maternjeg jezika, a hiperbola i metafora su legitimne stvari...ono, nije invazija, nego specijalna vojna operacija...

 

Onda makar promenite onaj hunoristički almanah od pravilnika...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...