Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

 

malo je glupo sto ste spojili temu " gde ide Srbija " sa VOx populi.... jos gluplje bi bilo da sad ovakvu temu prebacite na "kosarku" to jest sport... 

 Evo ja sam 12 godina bio na fB92  i nisam znao da se o politici razglaba na sportu , to jest kosarci... nisam znao da postoji tema za to... jer i nisam zalazio u "sport"

 

treba odvojiti politiku od sporta

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Doc Holiday said:

 

malo je glupo sto ste spojili temu " gde ide Srbija " sa VOx populi.... jos gluplje bi bilo da sad ovakvu temu prebacite na "kosarku" to jest sport... 

 Evo ja sam 12 godina bio na fB92  i nisam znao da se o politici razglaba na sportu , to jest kosarci... nisam znao da postoji tema za to... jer i nisam zalazio u "sport"

 

treba odvojiti politiku od sporta

 

Nece biti prebacena na sport. 

 

Postavio sam predlog o spajanju na ovoj temi pre par dana, Svi koji su se izjasnili o tome reagovali su pozitivno. Jbg druze, trebao si da se ukljucis u raspravu.Ne donosimo odluke na svoju ruku vec se konsultujemo sa forumasima. 

 

Smatram da je nepotrebno da imamo veliki broj slicnih tema. Rasprava se rasplinjava na vise strana, plus PDF postaje nepregledan. Tema o Vucicu, Srbiji i Vox Populi su prakticno identicne i nema potrebe da postoje sve tri. Zato samo ova tema, Glas naroda o aktuelnoj vlasti, o putu kojim Srbija treba da ide. 

 

Ostaju tema o opoziciji, Utisak nedelje kao tema o politickim emisijama i Vox Populi. 

 

Pozdrav i ukljuci se u rasprave i na ovom topiku. Zajedno gradimo PDF. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja mislim da tema "kuda ide Srbija " nije trebala da se prebacuje...  naslov je jasan.  A i ta tema je na starom forumu bila , sto se tice politike , najposecenija... 

ponavljam,  ja na primer nisam znao da su se na starom forumu mnogi "preselili" na taj VOX... na kosarci... pre svega jer sam jedno vreme , usled zauzetosti na poslu, retko zalazio na forum pa mi i promaklo... A na sport nikad i ne zalazim...

 

Smatram da treba da postoje teme za ovu opoziciju, treba da postoji tema o vlasti - kao sto je bila ona za monty Vucica,  i treba da postoji uopstena tema vezana za Srbiju... to jest gde ona ide...  ne vezano za vlast ili opoziciju....   i vlast i opozicija ce se promeniti... ali Srbija ce, valjda,  o(p)stati...    Shvatam da se neki put komentari i trenutne teme i desavanja mesaju i komesaju u okviru te tri teme , ali se neki put uzkomesaju i sa "regionima"  kad pocnu da se frljaju izmedju sebe vlade Srbije i Hrvatske i BiH itd... pa to ipak nije razlog da se i "regioni "natrpaju u "VOX"....  

  po meni je preglednije kada postoji vise tema , pa makar i u nekim trenucima bile slicne....   mozete npr neke postove da prebacujete ako mozda nisu toliko primerene za taj deo ali celu temu , malo je glupo...

 

  bez ljutnje....

Link to comment
Share on other sites

Vox populi mozda strci na politici, zato sto ljudi ovde vec imaju standardizovan nacin funkcionisanja, po precizno odeljenim temama, a ljudi sa sporta koji su ranije pisali na Voxu tek treba da se naviknu kako na Vox na novom mestu tako i na redovnije posecivanje ovog pdf-a.

Ali... jedno ogromno ali... Vox tema ima centralno mesto u otvaranju ovog foruma, jer je to tema sa koje je poteklo i u najkracem mogucem roku zavrseno preseljenje na novu platformu kad su dzukci odlucili da glas vise ne moze da nam se cuje na staroj.

Vox populi tema ima dozivotno pocasno mesto na ovom forumu, pa cak i ako u novim uslovima nije toliko aktuelna i aktivna, ona je svetionik svim ostalim temama.

Edited by The Walking Dravot
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

ma u redu to.. i svaka cast...  ali je besmisleno zatrpati je svim temama sad kad se moze normalno pisati na forumu...

 

nek VOX prebace gore u FORUM  vise kao simbolicno a ovde na politici ostave teme kako su i bile

 

pre svega , bice preglednije

Edited by Doc Holiday
Link to comment
Share on other sites

vidim da ste i temu o monty AVu  nagurali u  VOX....

 

pa mislim stvaaarno...  ovako je jedna opsta papazijanija....  pljeskavica sa eurokremom 😄

 

nista nije pregledno....

 

na kraju cete ceo forum nagurati u VOX   😄

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Doc Holiday said:

nek ostane onda VOX , ali nek vrate i kuda ide Srbija ...  ipak je to bila glavna tema na politici na starom forumu...

razloge za tu temu sam vec naveo gore

Ovo je novi forum, bez obzira sto su forumasi stari neke navike smo ostavili tamo :classic_smile:

Cak i da Vox nije toliko bitan za postojanje novog foruma, treba probati da se stvari razvijaju drugacije. 

Link to comment
Share on other sites

Pazi, Doc, forum se razvija, nije ucrtano nista u kamen.

 

Vox mora da ostane kao simbol i tema koja ce naterati ljude koji su pisali samo na njoj da nastave da pisu na njoj o aktuelnostima na srpskoj politickoj sceni, ali na pravom mestu, ovoga puta na PDF Politika.

 

Posto je to tema za aktuelnosti iz srpske politike, glupo je da imamo jos tri, gde ce se sustinski pisati iste stvari. Tema Utisak Nedelje je dobra za sve politicke emisije, tema Gadost dana je meni vrh (svaka cast postavljacu) i mogla bi da ostane takodje. Ostalo bi samo pravilo guzvu i pisalo bi se isto na svakoj temi. Ultimativno bi jedna ili dve takve teme potonule nacisto i ostala bi jedna, kao i sada.

 

Mi zelimo da to bude Vox. To je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Doc Holiday said:

cekam leto.... tad obicno pocnu prepucavanja izmedju Srbije i Hrvatske....  pogotovo ako malo zamre Kosovo....

 

sta cemo tad ?  Hocemo li onda i "regione " "nabiti" u VOX ?  😀   jer su se teme spojile

 

Hajde da mi dočekamo leto pa da vidimo gde smo, ok? Ovako, kako je za sada, ide dobro i to je ono što smo želeli. 

I nema potrebe da banalizujemo stvari. Danke.

Edited by Barakuda Brnabić
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Nekoliko postova sam obrisao. 

 

Poslednji put. Stvari sa starog foruma ostaju na starom forumu. Ne prenosite stare sukobe. Komentarisite stavove, a ne licnosti.

 

Ne terajte me da primenim neke strozije mere. 

 

 

A gde sam ja to komentarisao njegovu licnost? Mozda sam nastupio malo agresivnije, ali ja sam njega pitao da malo pojasni njegovo podrzavanje populista u USA i otvaranje teme u kojoj naglasava vaznost borbe protiv istih. Pitao sam ga USA temi zasto misli da je Trump stetocina, i sad ovo pitanje upuceno Mcleodu koje apsolutno nije trebalo biti izbrisano. Pa valjda sam ja stekao reputaciju korektnog forumasa(cak i prema melankolicu, s obzirom da mi je u nekoliok navrata u napadima ludila i histerije zalepio etiketu fasiste i alt righta, a najgore sto sam mu ja rekao jeste da lupeta, nesto u tom rangu) bez obzira na to sta neko mislio o mojim stavovima. 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dude said:

 

 

A gde sam ja to komentarisao njegovu licnost? Mozda sam nastupio malo agresivnije, ali ja sam njega pitao da malo pojasni njegovo podrzavanje populista u USA i otvaranje teme u kojoj naglasava vaznost borbe protiv istih. Pitao sam ga USA temi zasto misli da je Trump stetocina, i sad ovo pitanje upuceno Mcleodu koje apsolutno nije trebalo biti izbrisano. Pa valjda sam ja stekao reputaciju korektnog forumasa(cak i prema melankolicu, s obzirom da mi je u nekoliok navrata u napadima ludila i histerije zalepio etiketu fasiste i alt righta, a najgore sto sam mu ja rekao jeste da lupeta, nesto u tom rangu) bez obzira na to sta neko mislio o mojim stavovima. 

 

 

A sad je malo nepotrebno preterano reagovao 🙂 

 

Povremene lične opaske su neizbežne ali moramo li odmah da počnemo tako? Ne vidim koja je bila poenta tvog one-linera? Ajde da si uz to napisao još ponešto, ovako stvarno ne kapiram. Kao da si čekao da onda on tebi nešto odgovori i da to onda ide u nedogled.

 

Edited by djole
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa stvarno sam mislio da je mcleod na pomalo ironican nacin hteo da poruci melankolicu to sto sam ja mislio, da je svojim nekontrolisanim komentarima o fasistima devalvirao taj termin. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, dude said:

 

 

A gde sam ja to komentarisao njegovu licnost? Mozda sam nastupio malo agresivnije, ali ja sam njega pitao da malo pojasni njegovo podrzavanje populista u USA i otvaranje teme u kojoj naglasava vaznost borbe protiv istih. Pitao sam ga USA temi zasto misli da je Trump stetocina, i sad ovo pitanje upuceno Mcleodu koje apsolutno nije trebalo biti izbrisano. Pa valjda sam ja stekao reputaciju korektnog forumasa(cak i prema melankolicu, s obzirom da mi je u nekoliok navrata u napadima ludila i histerije zalepio etiketu fasiste i alt righta, a najgore sto sam mu ja rekao jeste da lupeta, nesto u tom rangu) bez obzira na to sta neko mislio o mojim stavovima. 

 

 

Pa jel se odnosi samo na tebe ili na sve? Jesi, stekao si reputaciju korektnog forumasa, zato me i cudi ovakav tvoj nastup. Vec drugi put nastupas agresivno i pozivas se na stvari sa starog foruma. Hajde to da zaboravimo i krenemo od pocetka. Komentarisi temu, znam da mozes i znam da ces dati dobar doprinos, a pusti sta je bilo ranije. Ne traba nam to, ni tebi, ni nama. Ako te neko bude prozivao slobodno raport, ili posalji PP nekom od moderatora i bice reseno. Nastupas agresivno i potpuno nepotrebno dizes tenziju, a niste jos ni naceli temu. Sigurno necu ja juriti i gledati svaku sitnucu, dopusticu i ostre rasprave, sve je to ok u zaru borbe, ali vi ovde jos niste ni usli u raspravu nego nastavljate nesto od ranije, e to necu dozvoliti.

 

Moralo je da se obrise, gde bi bio kraj te rasprave i kako bi se zavrsila da nisam odmah reagova. Razmislite o tome. 

 

Idemo dalje, znas dobro da pises, korektan si covek, pokazi to i na ovom forumu i nece biti problema. 

 

Ovo vazi za sve. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mozda je dobro imati strukturu, 

bivsi forum je imao neku vrstu strukture takodje. 

Nadam se takodje da je konacno odrediste foruma stanje u kome se slobodno otvaraju novi topici, koji zatim mogu mreti u roku od par dana i pasti odmah na drugu Stranu, i to potpuno prirodno i bez dana zalosti.

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, A sad said:

 

Pa jel se odnosi samo na tebe ili na sve? Jesi, stekao si reputaciju korektnog forumasa, zato me i cudi ovakav tvoj nastup. Vec drugi put nastupas agresivno i pozivas se na stvari sa starog foruma. Hajde to da zaboravimo i krenemo od pocetka. Komentarisi temu, znam da mozes i znam da ces dati dobar doprinos, a pusti sta je bilo ranije. Ne traba nam to, ni tebi, ni nama. Ako te neko bude prozivao slobodno raport, ili posalji PP nekom od moderatora i bice reseno. Nastupas agresivno i potpuno nepotrebno dizes tenziju, a niste jos ni naceli temu. Sigurno necu ja juriti i gledati svaku sitnucu, dopusticu i ostre rasprave, sve je to ok u zaru borbe, ali vi ovde jos niste ni usli u raspravu nego nastavljate nesto od ranije, e to necu dozvoliti.

 

Moralo je da se obrise, gde bi bio kraj te rasprave i kako bi se zavrsila da nisam odmah reagova. Razmislite o tome. 

 

Idemo dalje, znas dobro da pises, korektan si covek, pokazi to i na ovom forumu i nece biti problema. 

 

Ovo vazi za sve. 

 

Mislim da je naivno ocekivati od forumasa da zaborave na stvari sa starog foruma i ocekivati da jedan drugog tretiraju kao da nisu vec upoznati sa stavovima svog sagovornika. 

Na svakoj temi je evidentan upliv starog foruma.

Zar nisi i sam dobio ulogu moderatora na osnovu svog pisanja na starom forumu?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je @A sad mislio figurativno, naravno da svi mi znamo ko je ko, pa i naše odluke kao moderacije će biti sigurno pod uticajem prethodnog foruma. I dobro je što je tako.

Ali, ajde da ostavimo zlu krv iza sebe i pokušamo svi da se malo upristojimo I vodimo normalnu diskusiju. Na to "zaboravljanje" se misli.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, melankolic said:

Hteo bih da iznesem stav glede jedne stvari koja mi je smetala na prethodnom forumu a koju bih voleo da ispravimo na ovom.

Radi se, konkretno, o filmu. Za razliku od Onog foruma, fb92 je da budemo iskreni prilično nisko stojao sa filmskom kritikom i uopšte diskusijom na temu filma. S tim u vezi, želja mi je da se makar na filmu (ako već produkcija serija doživljava svoju metastazu) postigne neki nivo gde će se govoriti o zaista značajnim starim i novim filmovima a ne o svakom đubretu koje se izbaci pa se onda to smeće gomila na podtemama samo zato što je to neko gledao.

Ne krijem da sam filmski elitista i da mi izuzetno smeta što se ova umetnost svela na nekakve komentare tipa “sviđa mi se” i rasprave koje su nekada na fb92 padale na zaista niski nivo. Iskreno, imao sam želju da više doprinesem tom PDF- u ali je na njemu aktivno učestvovao relativno mali broj ljudi koji promišljaju (!) o filmu.

 

Hvala na pažnji!

 

P.S. Možda da se u okviru “Filmova i serija” otvori velika tema “Blockbusteri” pa neka se razglaba o tim filmovima do mile volje a da ostatak pripadne onim filmovima (igranim i dokumentarnim) o kojima se priča i koji izazivaju reakcije javnosti i kritike.

 

Za pocetak si mogao ovaj post da ostavis "dole" na temi Filmski magazin npr. 
A ne na pdf politika.
 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...