Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

Na ovom topiku mozete da kritikujete rad moderacije, ali i ostale stvari koje se desavaju na ovom PDFu. Da se zalite na odluke moderacije, ponasanje drugih forumasa i sve ostalo sto vam se ne svidja na ovom PDFu. Da pitate sta vam nije jasno. Da hvalite odluke moderacije, ali i poteze forumasa koji ovde pisu. Najvise ocekujemu da dajete predloge za bolji rad i funkcionisanje ovog PDFa kako bi se svi zajedno bolje osecali ovde i ucinili ovaj PDF boljim.

 

Pa izvolite...

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Carl Johnson said:

Ja nisam ulazio na politiku na starom forumu, pa me ispravite ako gresim. Cini mi se da ovde ima previse tema. Pre lepo udjes na Vox na kosarci i sve je tu, ovako sam stekao utisak da je razvodnjeno malo.

U pravu si potpuno. Dok smo se uhodali, a i ovlascenja smo dobili tek danas. Pravimo dogovor kako da spojimo neke teme. Od cetiri teme vezane za politicku situaciju u Srbiji da napravimo, recimo dve. Jedna da bude rezervisana za pricu o opoziciji, dok druga treba da se bavi rezimom.

 

Ako jos neko ima neku sugestiju oko ovoga, voleli bi da je saslusamo pre nego sto donesemo odluku. 

Hvala ti na sugestiji! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da treba spojiti nekako. Ja sam prvo mislio da je možda dobro imati odvojenu temu za AV, da se ne bi tema o Srbiji pretvorila u samo kritikovanje njega bez razmatranja alternativa ali očigledno se piše o sličnim stvarima na različitim temama jer je realno i teško da pišemo o AV bez opozicije, i obrnuto.  Možda je tema Kuda ide ova Srbija dovoljna.

S tim što bih temu za Utisak (naravno može da služi i za neke slične emisije) ostavio. Verovatno će imati šta da se prokomentariše posle svake emisije a mislim da je bolje da se to odradi tu nego da se uleće u neke diskusije koje će verovatno već biti aktivne na toj matičnoj temi o Srbiji.

 

EDIT: btw na temi Srpska opozicija bi možda nešto trebalo preduzeti. Evo već 250 postova, uglavnom one lineri, red trolovanja, red sendviča. 

Edited by djole
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nas predlog je:

1. tema o opoziciji

2. teme o Vucicu, Srbiji i Vox se spajaju u temu Vox( jer to je i logicno glas naroda o rezimu, situaciji u zemlji...)

3. tema o utisku ostaje, s tim da obuhvata sve emisije sa politickim sadrzajem

Sta mislite o ovome? 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, A sad said:

Nas predlog je:

1. tema o opoziciji

2. teme o Vucicu, Srbiji i Vox se spajaju u temu Vox( jer to je i logicno glas naroda o rezimu, situaciji u zemlji...)

3. tema o utisku ostaje, s tim da obuhvata sve emisije sa politickim sadrzajem

Sta mislite o ovome? 

Odlican predlog, deluje mi sasvim zadovoljavajuce i dovoljno, a ako zatreba uvek se moze izmeniti. Da se proba!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, A sad said:

Nas predlog je:

1. tema o opoziciji

2. teme o Vucicu, Srbiji i Vox se spajaju u temu Vox( jer to je i logicno glas naroda o rezimu, situaciji u zemlji...)

3. tema o utisku ostaje, s tim da obuhvata sve emisije sa politickim sadrzajem

Sta mislite o ovome? 

Mozemo tako da probamo. Hvala na uvazenoj sugestiji!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, A sad said:

Nas predlog je:

1. tema o opoziciji

2. teme o Vucicu, Srbiji i Vox se spajaju u temu Vox( jer to je i logicno glas naroda o rezimu, situaciji u zemlji...)

3. tema o utisku ostaje, s tim da obuhvata sve emisije sa politickim sadrzajem

Sta mislite o ovome? 

 

plus 'iljadu.

 

Da se ne rasipamo na 10 tema, posebno  što je dobar deo njih, kao što si rekao glas naroda o rezimu, vođi i situaciji u zemlji.

 

što bi se reklo, pakuj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Ne sam Safete said:

Rijetko pisem na politici, rado citam... Uglavnom, mislim da ne bi bilo lose da se otvori topik 'region' ili 'ex yu' 

 

Danas ce biti otvoren topik region (ex Yu plus Albanija), ali i topici namenjeni aktuelnim svetskim zaristima.

 

Hvala na sugestiji! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Carl Johnson said:

Ja nisam ulazio na politiku na starom forumu, pa me ispravite ako gresim. Cini mi se da ovde ima previse tema. Pre lepo udjes na Vox na kosarci i sve je tu, ovako sam stekao utisak da je razvodnjeno malo.

 

Šo se Voxa tiče, neće se vraćati na Košarku i to završena stvar. U vreme otvranja topika, znamo kakva je bila situacija i zbog čega (ili koga) je smešten na sportski deo foruma. Topik je funkcionisao odlično, predstavljao je zonu u kojoj je interakcija sa forumašima iz političkog dela bila moguća i platformu za ovo što radimo danas. 

Radi se na tome da se saniraju stare navike i da forumaši izađu iz skloništa, jer više nema potrebe za sklanjanjem. Prebacivanje Voxa bi samo pokvarilo ovo nastojanje, za koje smo se u moderaciji izjasnili kao zdravo. Takođe, topik PDF Košarka je predviđen za pitanja vezana za košarkaški deo foruma a ne da se na njemu četuje. 

 

Stvari su krenule da se razvijaju u dobrom pravcu, više nema zaustavljanja.

Edited by Barakuda Brnabić
typo
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ta'veren said:

Ja bih sacuvao uz to i temu Gadost Dana, ako ostane ovako neaktivna moze i ona da se integrise u Vox.

 

Edit: Radite kako mislite da je najbolje.

 

Ostaje ta tema. Funkcija ista kao tema Balkan na drustvu. Kroz saljive slike i komentare ismevati i kritikovati politicku situaciju u zemlji i politicare. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

na B92 je svaki PDF kod sebe objavljivao banove, a za sve gornje spratove je bilo na vrhu. Postojala je velika separacija izmedju delova foruma i realno na gornjim spratovima je pisalo malo ljudi. Sad je situacija drugacija, plus meni deluje da generalno ima vise ljudi nego na B92. Ako bi svi objavljivali sve banove na vrhu, plus se tamosnji forum kritike koristio za rasprave o njima to ce dovesti do zatrpavanja tih tema koje su i ovako izuzetno posecene. Forum je nov i bice problema u funkcionisanju neko vreme sigurno. Moje misljenje, a ovde cemo se svi zajedno dogovoriti kako cemo, je da bar na pocetku imamo svoj Prison break. Lakse i jednostavnije je svima, i ucesnicima i moderatorima, a posle nekog vremena videcemo da li da ostane ovako ili da se premesta gore. Ja nekako te teme gore vidim kao opste i koje se ticu celog foruma. I na B92 sam smatrao da nije dobro sto se o kritikama i predlozima za politiku pisalo na opstoj temi, a ne politici. Takav pristup udaljava moderaciju i forumase, a u intresu nam je da zajedno uredjujemo svoju kucu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja pamtim pošto sam prilično mator da je neked na B92 na politici pisalo na stotine forumaša a na sportu par njih a jedan ke ostavljao po 50+ komentara dnevno. Na politici je kasnije došlo do "državnog udara" i ostali sui kinik, denis i njihovi sateliti. Nemojte ponavljati grešku koju su napravili moderatori sa politike svojevremeno. Odmah reagujte i ne gledajte kroz prste nikom.

 

Naravno da to prvo važi i za mene :wink2:     

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Barakuda Brnabić said:

 

Šo se Voxa tiče, neće se vraćati na Košarku i to završena stvar. U vreme otvranja topika, znamo kakva je bila situacija i zbog čega (ili koga) je smešten na sportski deo foruma. Topik je funkcionisao odlično, predstavljao je zonu u kojoj je interakcija sa forumašima iz političkog dela bila moguća i platformu za ovo što radimo danas. 

Radi se na tome da se saniraju stare navike i da forumaši izađu iz skloništa, jer više nema potrebe za sklanjanjem. Prebacivanje Voxa bi samo pokvarilo ovo nastojanje, za koje smo se u moderaciji izjasnili kao zdravo. Takođe, topik PDF Košarka je predviđen za pitanja vezana za košarkaški deo foruma a ne da se na njemu četuje. 

 

Stvari su krenule da se razvijaju u dobrom pravcu, više nema zaustavljanja.

Ja nisam ni napisao da treba da se vrati na kosarku, vec da na politici ima previse tema.

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...