Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

11 minutes ago, Eddard said:

Politički spektar manje više, ali nemoj da misliš da će ovde smeti da se zastupaju svi, pa i anticivilizacijski stavovi... Kao npr. pomenuta homofobija.

 

Tu se nije ništa promenilo.

 

 

To je sasvim u redu, jedino bi bilo zgodno da, kad se pojavi neka takva budala poput onog, nedavno banovanog lika, moderacija dopusti da se malo poigramo s njime, prije nego ga sažvačemo i ispljunemo. Ima toga u prirodi.

 

Warning: This video contains graphic content and may be upsetting to some people!

Link to comment
Share on other sites

On 5/24/2019 at 5:25 PM, ironside said:

 

To je sasvim u redu, jedino bi bilo zgodno da, kad se pojavi neka takva budala poput onog, nedavno banovanog lika, moderacija dopusti da se malo poigramo s njime, prije nego ga sažvačemo i ispljunemo. Ima toga u prirodi.

 

Warning: This video contains graphic content and may be upsetting to some people!

 

Nemam pojma o kojem forumasu se radi i sta je pisao, nema ni veze, zanima me samo koji ste to vi koji bi da se poigravate s forumasima pod zastitom moderacije, dok moderaciji ne dopizdi pa ga na kraju ne banuje? Ko je clan te znamenite grupe intelektualaca i vestih diskutanata koji bi malo da se poigravaju s forumasima krijuci se iza moderatorske suknje? Dajte, objavite negde taj spisak privilegovanih mudraca da mi diskusioni pilici i druga sitna perad znamo s kim nikako ne treba da ulazimo u diskusiju, jer ce nas, mozes misliti, ta druzina "sazvakati i ispljunuti". I jos se moderator nastavlja forom na ovaj post koji sam citirao.:frusty:

 

Saberite se malo, ljudi, ta shikana iza koje je sviruckao kurcu moderatorski orkestar je vec dosla glave jednom forumu, nema potrebe da se prenosi i na ovaj forum. Sta nije po pravilima treba kaznjavati odmah, uklanjanje neprihvatljivih sadrzaja takodje ide odmah, a to ko koliko zna i kakav mu je kvalitet stavova i argumentacije treba pustiti onima koji citaju da prosude. To sta mi mislimo koliko smo pametniji od drugih je irelevantno. Kakav je to manir obracati se sagovornicima ovako patronizirajucim tonom?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, taliesin said:

 

Nemam pojma o kojem forumasu se radi i sta je pisao, nema ni veze, zanima me samo koji ste to vi koji bi da se poigravate s forumasima pod zastitom moderacije, dok moderaciji ne dopizdi pa ga na kraju ne banuje? Ko je clan te znamenite grupe intelektualaca i vestih diskutanata koji bi malo da se poigravaju s forumasima krijuci se iza moderatorske suknje? Dajte, objavite negde taj spisak privilegovanih mudraca da mi diskusioni pilici i druga sitna perad znamo s kim nikako ne treba da ulazimo u diskusiju, jer ce nas, mozes misliti, ta druzina "sazvakati i ispljunuti". I jos se moderator nastavlja forom na ovaj post koji sam citirao.:frusty:

 

Saberite se malo, ljudi, ta shikana iza koje je sviruckao kurcu moderatorski orkestar je vec dosla glave jednom forumu, nema potrebe da se prenosi i na ovaj forum. Sta nije po pravilima treba kaznjavati odmah, uklanjanje neprihvatljivih sadrzaja takodje ide odmah, a to ko koliko zna i kakav mu je kvalitet stavova i argumentacije treba pustiti onima koji citaju da prosude. To sta mi mislimo koliko smo pametniji od drugih je irelevantno. Kakav je to manir obracati se sagovornicima ovako patronizirajucim tonom?

 

Vidiš, na starom forumu se, barem u prvo vrijeme, a i u zlatno doba tolerirala politička nekorektnost. Stariji forumaši, mi koji smo imali puno godina forumskog staža, uzeli smo si za pravo (opravdano, rekao bih) da se s takvim anticivilizacijskim elementima poigramo, prije nego što ih argumentirano rastrgamo, pa prepustimo modovima da ih bace u okove trajnog ban-a.

Držim da je forum mjesto za izmjenu mišljenja, koje može, a koji put je i poželjno, prerasti u svađu i pičkaranje, sve dok se ne ide ad hominem ili otrkrivaju privatni detalji forumaša ili njegove obitelji. No, to je već slučaj za kaznenu prijavu.

 

Barracuda: "Sotir trajno. Prvo pa muško topik na Društvo, koji se bavi fenomenom "da li više vole da kolju Hercegovci ili Ličani"."

 

 

 

Edited by A sad
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Harper u omiljenoj disciplini - pravednički lov... uglavnom na moderaciju. 


Koliko god je harperov post na “Utisku” pun tipičnih fraza karakterističnih za srpsko kosovarenje ipak ne sadrži ništa uvredljivo. Ja se ne slažem ni s jednom jedinom rečenicom tog posta ali zašto vređati čoveka bez obzira na sav njegov predvoxovski staž?
To šta je ironside mogao kada sa moglo je irelevantno za ovaj forum.
Pristojna komunikacija i ne dolivanje ulja na vatru i sve će biti ok.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

I još nešto...

 

Ako smo rekli da se na novom forumu neće tolerisati podela na "spratove", tako će i biti. Treba li da počnemo da delimo warnove & banove za kršenje tog pravila? Cepanje foruma na "sportiste" i "političare", kao i na stvaranje forumskih autonomijatm je deo prošlosti. U takvom trendu se jako dobro videlo kako su prošli svi ostali PDF-ovi, diskusije nije bilo, stvorene su bukvalno dve sekte, o forumskoj "srednjoj klasi" da ne govorim jer se svela na 5 forumaša. Forumašica bez. 

 

Ne!

Edited by Barracuda
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Riječ je o staroj terminologiji, naslijeđenoj, koju je koristila većina forumaša, a koja nema nikakvog derogativnog značenja (umjetnost, kulinarstvo, muzika su sve najdonji spratovi).

Ja zaista ne znam čime je moj post o poigravanju sa neciviliziranim divljacima, prije nego što budu trajno banovani, pozlijedio taliesinovu nježnu dušicu.

Dosadilo mi je već to, pa se vraćam temama koje me zaista inspiriraju i gdje nalazim dobre sugovornike.

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Ovako stoje stvari, dame i gospodo,

 

Moderacija je donela jedinstvenu odluku da se na političkim temama dozvoli otvorenija diskusija, koja na starom forumu nije bila dozvoljavana. To znači da se daje legitimitet svima koji se protive otcepljenju KiM, pre svega zato što takvih forumaša ima dovoljno da bi im se dala mogućnost da napišu šta misle. U isto vreme, na forumu imamo sasvim dovoljan broj forumaša koji ne misle isto, te smatramo da bi otvorena diskusija doprinela overall kvalitetu. 

 

Moramo se odmah razumeti da takva odluka donosi i rizike od sukoba, uvreda i vršenja pritisaka, kako na forumaše tako i na moderatore. Moguće su i najezde nepoželjnih elemenata, što znači da bi prećutni dogovor s forumašima oko kriterijuma bio više nego dobrodošao. U takvoj praksi se već uspevalo na starom Sportu, verujemo da je sasvim realno i ovde.  Da se ne bi događale eskalacije sukoba, svako kršenje Pravilnika će biti adekvatno sankcionisano "ni po babu ni po stričevima". Dakle, stimulisanje diskusije, zaštita forumaša i samog foruma su ultimativni prioritet.

 

Obaveštenje će biti i pinovano. Poenta je u diskusiji kao prioritetu a ne u stvaranju forumskog jednoumlja.

 

 

  • Like 7
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ironside said:

Riječ je o staroj terminologiji, naslijeđenoj, koju je koristila većina forumaša, a koja nema nikakvog derogativnog značenja (umjetnost, kulinarstvo, muzika su sve najdonji spratovi).

Ja zaista ne znam čime je moj post o poigravanju sa neciviliziranim divljacima, prije nego što budu trajno banovani, pozlijedio taliesinovu nježnu dušicu.

Dosadilo mi je već to, pa se vraćam temama koje me zaista inspiriraju i gdje nalazim dobre sugovornike.

Hvala.

 

Time sto samo necivilizovani divljak moze druge ljude da naziva neciviliziranim divljacima i da misli da je dobra fora "poigravati se s njima pre nego sto budu trajno banovani". Ako si se vec izjasnio kao takav, sta, recimo, mene sprecava da se poigravam s tobom pre nego sto budes trajno banovan? Od kakve bi to koristi bilo za bilo koga?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, taliesin said:

I jos se moderator nastavlja forom na ovaj post koji sam citirao.:frusty:

 

Jel bi mi verovao kada bih ti rekao da uopste nije bila fora, vec to sto pise sam i mislio (ako je noko za ban, bice banovan, bez bacanja lavovima da se poigraju), samo sam ga upakovao u vickast odgovor, da ne bismo bas sve ovde shvatali smrtno ozbiljno.

 

5 hours ago, taliesin said:

Sta nije po pravilima treba kaznjavati odmah, uklanjanje neprihvatljivih sadrzaja takodje ide odmah

 

Eto da se i mi slozimo.

 

5 hours ago, taliesin said:

Kakav je to manir...

 

Nemoj, please ;).

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barracuda said:

Moderacija je donela jedinstvenu odluku da se na političkim temama dozvoli otvorenija diskusija, koja na starom forumu nije bila dozvoljavana. To znači da se daje legitimitet svima koji se protive otcepljenju KiM, pre svega zato što takvih forumaša ima dovoljno da bi im se dala mogućnost da napišu šta misle. U isto vreme, na forumu imamo sasvim dovoljan broj forumaša koji ne misle isto, te smatramo da bi otvorena diskusija doprinela overall kvalitetu.

 

Ovde bih ja dodao samo nesto - ovakva odluka znaci sledece:

- s obzirom da Kosovo ni u medjunarodnim okvirima nije 100% priznata drzava, a ni nepriznata - Forum nece zauzimati stav o tome koji od ovih stavova je ispravan, koji ne. Ja Imam kao forumas svoje licno misljenje o tome - smatram da je Kosovo zasluzeno nezavisna i samostalna drzava, da nismo zasluzili da ono ostane/bude u sastavu Srbiji i da nam nije ni na koji nacin oteto, vec da smo ga zasluzeno izgubili. Ali, to sam ja. Takvi stavovi su dozvoljeni, ali i oni suprotni.

 

Ali, to ne znaci da cemo dozvoljavati da se zagovornici jednog stava nazivaju sip***im lobistima, antisrbima i sl, iako to mene nimalo ne dotice. Ovo nije Forum srpskih nacionalista. Ovde ce se negovati suocavanje sa sopstvenim greskama, sa sopstvenim zlocinima i posledicama istih. Ovde nece biti tolerisano nijedno misljenje koje negira zlocine srpskih snaga na Kosovu, zlocinacku politiku Srbije prema gradjanima Kosova, hladnjace i sl, niti bilo kakav oblik relativizovanja istih (u smislu, a sta su oni nama radili). Tu se u odnosu na FB92 nista nije promenilo.

 

Ono sto se jeste promenilo jeste to da ce i oni koju su misljenja da Kosovo treba da ostane u Srbiji biti dobrodosli da izloze svoj stav, bez da budu proganjani i vredjani zbog tog misljenja (koliko god ga ja smatrao pogresnim - jer u njegovoj osnovi najcesce negde duboko i lezi negiranje ovog iznad navedenog, ali - neizgovoreno/nenapisano ne vazi, misli necemo da citamo).

 

Dakle, ovo:

 

2 hours ago, CLASH said:

Bravo moja moderacijo!

 

: otkopava mitraljez, formira jedinicu Vukovi sa foruma, ide da vrati Dubrovnik matici.

 

 

koliko god da karikirali, nece da moze.

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Barracuda said:

Moderacija je donela jedinstvenu odluku da se na političkim temama dozvoli otvorenija diskusija, koja na starom forumu nije bila dozvoljavana. To znači da se daje legitimitet svima koji se protive otcepljenju KiM, pre svega zato što takvih forumaša ima dovoljno da bi im se dala mogućnost da napišu šta misle.

 

Barakudo, uz masivan rispek oko pokretanja foruma, entuzijazma i ogromnog posla koji si nesumnjivo učinio proteklih mesec dana, ovaj post ti je pun pogodak iz više razloga:

 

1. Otvorenija diskusija koja na starom forumu nije bila dozvoljena. Da li možda misliš da postoji nekakva tajna veza, nedajbože korelacija između ove činjenice i sastava moderacije na politici?

2. ...daje legitimitet svima koji se protive otcepljenju KiM. Ovo je isto sjajno - ovako formulisano podseća na davanje legitimiteta onima koji se protive zakrivljenosti Zemlje ili kakva srodna stečena kognitivna anomalija. Ukoliko je potrebno da se daje legitimitet nečijem stavu koje ne podržava nasilno otcepljivanje dela teritorije putem bombardovanja, onda zaista ulazimo u neobičnu, prilično hermetičnu, a, dodao bih, i isključivu online zajednicu, da ne koristim jače reči.

3. zato što takvih forumaša ima dovoljno da bi im se dala mogućnost da napišu šta misle - i ovde dolazimo do velikog finala, nadam se da ne moramo da komentarišemo ovaj pasus. Možemo da vrtimo bilo koju temu i da je provučemo kroz ovu rečenicu, rezultat će uvek biti... sivkast. Ukoliko budemo imali dovoljno muslimana, možemo da razmislimo i njima da damo da napišu šta misle? Naravno da nisi na to mislio, ali... you get my point.

 

Da se nadovežem na ovaj osvrt, zaista verujem da Vjekoslav koji se buni što ovaj forum nema u futeru KOSOVOJESRCEALBANIJE i koji traži eksplicitno kažnjavanje promocije komunizma onako prefinjeno tera šegu sa svim prisutnima. Želim da verujem da je tako. Vjekoslave izvini što nisam odmah skapirao foru, umoran sam!

 

Da pokušam da ponovo, možda poslednji, možda pretposlednji put dam neke predloge, a ti, vi kao moderacija, odlučićete onako kako smatrate da treba.

 

1. forum ovog tipa po meni ne bi trebalo da bude svrha samom sebi, odnosno da ispunjava svoju funkciju pukim bitisanjem. Da barem imate reklame, pa da se nešto zaradi, to bi bilo sjajno, ali ovako kako je unutrašnje-politički deo urađen i, pre svega, moderisan, ne doprinosi ni na koji način - ne daje nikakve ideje, predloge, realne procene i ocene. Daje samo dnevnu dozu svi su oni isti, sve je sranje, svi su povezani, stoka krezava da sudavi u povraćki. Odvratno i kontraproduktivno. Moje shvatanje je da bi forum, kao online platforma, trebalo ako ne baš da iznedri čitavu novu političku opciju/platformu, a ono barem da podstakne aktivizam u granicama mogućnosti pojedinog učesnika.

 

2. da citiram član 9, malo iznad ovog posta: Posebno bismo želeli da naglasimo da podržavanje ili negiranje sudski utvrđenih ratnih zločina i genocida neće biti tolerisano i da će rezultirati brisanjem i dužim banom. Morate ovde da pripazite - dok je ovaj član kristalno jasan i opravdan, te fundamentalan u održavanju diskursa u određenim granicama, na sličan način bi moralo da se malo pozabavi i drugim zločinima i kvalifikacijama. Paušalnim optuživanjem svih i levo i desno, a pre svega tekućih, složiću se jadnih, opozicionara da su "pokrali pare" i "ojadili državu", podgrevate atmosferu u smeru svi su isti, koja vodi u političku apatiju. Naravno da postoje Oliveri Dulići (dokazao sud), Siniše Mali (dokazali nezavisni mediji), i ostali, ali malo pažnje u dopuštanju pripaljivanja po svima i ulazak u teorije dostojne Tabloida, uveren sam, samo štete kredibilitetu medija.

 

3. Morate malo žustrije i mudrije da filtrirate. Biću konkretan: puštanjem veseljaka poput Darth Vadera koji ispaljuje svoje adolescentske interpretacije naslova iz Informera sa manje-više fiksnom kadencom, dopuštate rast jednog korova koji je užasno žilav i koji sprečava gomilu ljudi koja možda čita novi forum da se učlane, iscimaju, daju email adresu i password i doprinesu nekim novim idejama i raspravom. Jednostavno ubija želju za ulaskom u mesto, kao kada naiđeš na neki lokal, poželiš da sedneš i naručiš piće, ali onda vidiš pored vrata lika koji sedi na stolu, umesto za stolom, i onda kažeš, sešćemo negde drugde...

 

4. Sve moje sugestije se, zapravo, mogu podvesti pod Kvalitet iznad Kvantiteta. Na ovom forumu je, čini mi se, veoma aktivna i jedna gospođa koja je član (ili barem simpatizer) Dveri. Poznajem lično nekoliko momaka i gospode sa ovog foruma koji imaju politička gledišta barem 90% podudarna sa mojim - a to su gledišta koja ne mogu biti udaljenija od pomenute desničarsko-tradicionalističke skupine. Pa ipak, gle čuda!, nemam(o), čini mi se, ni najmanji problem da vodimo smislenu diskusiju i razmenu mišljenja, bez uvreda, niti prepucavanja. Kada ili ukoliko bi se situacija u Srbiji drastično promenila, te tekuća diktatura ustupila mesto, na primer, demokratiji, verovatno bismo se pristojno pošibali ideološki.

 

Opet kažem, ovo su sugestije - ne krijem da mi je žao što se diskusija i format iste okrenuo za mesec dana u pravcu za koji ja smatram da nije produktivan i previše interesantan. Stalno se vraćamo na prapočetak, imam utisak da zaboravljate da je u trenutku gašenja b92, vox bio živ i živahan, a politika mrtva...

 

edit: i zaključajte ovaj topic, da ne mogu članovi koji nisu modovi, poput mene, da pišu.

 

 

Edited by freethrow
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

Ono sto se jeste promenilo jeste to da ce i oni koju su misljenja da Kosovo treba da ostane u Srbiji biti dobrodosli da izloze svoj stav, bez da budu proganjani i vredjani zbog tog misljenja (koliko god ga ja smatrao pogresnim - jer u njegovoj osnovi najcesce negde duboko i lezi negiranje ovog iznad navedenog, ali - neizgovoreno/nenapisano ne vazi, misli necemo da citamo).

B1: u odnosu na šta se promenilo? U odnosu na politiku sa B92 ili u odnosu na Vox sa sporta na B92? Uz dužno poštovanje tebi, ja ovaj forum ne želim da doživljavam kao umivenu/redizajniranu politiku sa b92. 

 

B2: u skladu sa ovim gore, nisam znao da do danas nismo bili dobrodošli da iskažemo takav stav. Iznenađen sam da mora da se objašnjava da neću biti vređan ili proganjan.

 

B3: Kontradiktorno sa celinom tvog posta čiji sam deo citirao a posebno sa B2. Doneta presuda, znamo motive, sve smo završili ali vi iznesite šta imate. Zbog čega bih onda pisao bilo šta? Da ne pričam o predrasudama na kojima se zasniva tvoj stav. Opet mi ovo deluje kao redizajnirana i prikrivena politika sa b92. Srećom, znam da su gore ljudi koji to neće da dozvole. Plus, mislim da prvo treba da razmisliš o tome da postoje različite grupe ljudi koji mogu da imaju slkčan stav ali na različitim osnovama.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

Ovde ce se negovati suocavanje sa sopstvenim greskama, sa sopstvenim zlocinima i posledicama istih.

 

Ti se slobodno suocavaj sa svojim greskama, zlocinima i posledicama istih, ne vidim zasto bi to bilo kome predstavljalo ikakav problem. Ono sto bi trebalo da bude forumska politika je da se ne tolerisu lazi, neznanje i negiranje dokazanih i potvrdjenih cinjenica, misljenje treba da bude slobodno sve dok nije ni za koga uvredljivo, bazira se na dokazima i argumentima i obrazlozeno je na korektan nacin. Ovo nije i ne treba da bude forum srpskih nacionalista ali ne treba da bude forum ni bilo kojih drugih nacionalista, mora se dopustiti da se svaka nacionalisticka, sovinisticka, rasisticka i suprematisticka propaganda tretira kako i zasluzuje. Tako ste i napravili problem na onom forumu, usvojili ste gomilu propagandnih budalastina kao istinu i onda ste se sa te pozicije obracunavali s ljudima koji drugacije misle i to sto misle mogu i da dokazu. Drugim recima, stitili ste batinom svoje neznanje koje ste proglasili za svetonazor.

 

Drugo, sta god ti mislio i mislio da mislis, Kosovo nije izgubljeno vec oteto. To je pitanje semantike a ne tvog sentimenta. Kosovo je jos uvek tamo gde je i bilo, niti je izgubljeno niti ga je neko pronasao. Notorna cinjenica je da je vodjen rat za tu teritoriju i jaca sila je tu teritoriju proglasila svojom. To se zove otimanje.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eddard said:

 

 

Ovde nece biti tolerisano nijedno misljenje koje negira zlocine srpskih snaga na Kosovu, zlocinacku politiku Srbije prema gradjanima Kosova, hladnjace i sl, niti bilo kakav oblik relativizovanja istih (u smislu, a sta su oni nama radili). Tu se u odnosu na FB92 nista nije promenilo.

.

Da priupitam, kako se moze navesti neki zlocin pocinjen nad gradjanima Srbije a da se ne smatra kao relativizacija i negiranje zlocina pocinjenih od strane srpskih snaga?

Takodje pitanje za moderatore, mogu li sport i politika da zamene mesta na ovom forumu? Ono vizuelno, da prvo ide sport pa politika?

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, 34Barkley said:

B1: u odnosu na šta se promenilo? U odnosu na politiku sa B92 ili u odnosu na Vox sa sporta na B92? Uz dužno poštovanje tebi, ja ovaj forum ne želim da doživljavam kao umivenu/redizajniranu politiku sa b92. 

 

U odnosu na B92. Ovaj forum se nesumnjivo percipira kao naslednik B92 i svakodnevno se poredi sa njim, ne znam zašto je tebi baš sad zasmetalo.

 

22 minutes ago, 34Barkley said:

 

B2: u skladu sa ovim gore, nisam znao da do danas nismo bili dobrodošli da iskažemo takav stav. Iznenađen sam da mora da se objašnjava da neću biti vređan ili proganjan.

 

Bojim se da ovde znaš na šta sam mislio. Na FB92 su na Politici ljudi koji su se zalagali za ostanak Kosova u Srbiji (uzmi primer perkosa npr) doživljavali svojevrstan progon i bili vređani, gde je svako sa takvim stavom proglašavan za nacoša, srBova, kosmetićara, a iako ih je (imho) bio dobar deo koji se u te kvalifikacije mogu uklopiti, ne mogu svi,  plus dodatno pokušavamo da izgradimo nivo komunikacije koji će takav vid svesti na najmanju meru.

 

22 minutes ago, 34Barkley said:

B3: Kontradiktorno sa celinom tvog posta čiji sam deo citirao a posebno sa B2. 

 

Nije. Kao prvo, rekao sam najčešće. Drugo, to je deo u kojem se obraćam sa "ja", što je moj lični stav, a ne stav Foruma.

 

22 minutes ago, 34Barkley said:

Opet mi ovo deluje kao redizajnirana i prikrivena politika sa b92. 

 

Kao što sam već naveo, postoje stvari koje se u odnosu na Forum B92 nisu promenile. Ništa neskriveno i redizajnirano.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, CLASH said:

Da priupitam, kako se moze navesti neki zlocin pocinjen nad gradjanima Srbije a da se ne smatra kao relativizacija i negiranje zlocina pocinjenih od strane srpskih snaga?

 

Da, to su te sitne cake koje ako prodju mogu da dovedu do opasnih samovolja. U tom smislu moram da pitam da li je ovo sto je Clash citirao stav svih moderatora s politike ili Eddardov stav.

Edited by taliesin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Barracuda said:

daje legitimitet svima koji se protive otcepljenju KiM

 

Ne znam zasto me ovo nasmija. Mislim da protivljenje otcjepljenju nije ni tamo bilo zabranjeno, samo su nailazili na proturijecna misljenja, daleko argumentovanija od ovog ispod:

 

 

9 minutes ago, freethrow said:

daje legitimitet nečijem stavu koje ne podržava nasilno otcepljivanje dela teritorije putem bombardovanja,

 

kao da decenijama ranije uopste nije bilo najstrasnije diskriminacije nad Albancima, sikaniranja, otpustanja, zatvaranja, proganjanja, pa do izgona i masovnih pokolja. Nego bilo bombardovanje iz cista mira? Pitanje je retoricko.

 

 

Onaj bivsi forum je meni i drugima bio privlacan jer je zvanicna politika bila anti nacionalisticka i velika vecina forumasa, su branili tu politiku i vodili se tom politikom. Zato je onaj forum opstao skoro 20 godina, sto je u ovom digitalnom svijetu gdje je sve instantno, pravo cudo. Tamo je zadnjih nekoliko godina napravljena greska gdje manje-vise i nije bilo moderacije pa su se neki previse razmahali i to je uticalo da se clanstvo ospe i ovo ovdje su samo rijetki prezivjeli.

 

Vi, koji ste onako brzo uspjeli registrovati ovaj novi forum i preseliti i nas da od ovoga napravimo ugodno mjesto za virtualni boravak i razmjenu stavova, dobro razmislite kakav forum zelite da napravite. Budite 100% jasni sta je zvanicni stav administracije glede fasizma, komunizma, homofobije, islamofobije, mizoginije i dr. oblika netrplejivosti i (govora) mrznje.

 

Mozda ne bi bilo lose, kako je Vjekoslav i predlozio, da sjednete i ispisete novi pravilnik kojeg cete se i pridrzavati, a i mi, ostali forumasi. Pa kako se koji novi clan registruje da ga se prvo posalje da procita pravilnik. Imajte na umu da treba da privucete i nove clanove, pogotovo zene da bi se ovo mjesto odrzalo i napredovalo. Mislim ,imamo otprilike 5 forumasica i na topiku o abortusu su prilicno brutalizirane sa komentarima tipa, "ako drzis noge skupa, ne mozes zatrudniti", da me pomalo sramota. 

 

Jos kad krene o Kosovu, pa ima da prsti. Sta li je sledece?

 

Jasno je da je sve novo i u povoju ali neke stvari su previse vazne i trebalo bi da se odrade u pocetku jer kasnije ce biti puno teze vracati nazad. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Vidi, slažem se sa tobom i smatram da je potpuno legitimno smatrati da je u najboljem interesu Srbije, njenih građana, budućih pokolenja, sadašnjih pokolenja da se izađe i da se u Ujedinjenim Nacijama zatraži hitna sednica na kojoj bi Srbija, kao država, priznala Kosovo i potpisala deklaraciju o međusobnom priznanju i sve ostalo. Zaista tako mislim - mislim da je to legitimno mišljenje i verujem da postoji prilično validna argumentacija za tako nešto. Ja tako ne mislim, ne zbog istorije, Cara Dušana, Vidovdana, mitologije, rudnika uranijuma i uglja, kolevke i jaslica srpstva i slično, već zato što zaista duboko verujem da bi to dodatno ukopalo ovu teritoriju koju danas nazivamo Srbijom, ovaj nesrećni narod okupljen na toj teritoriji, onaj nesrećni narod na Kosovu - Albance i Srbe, zaista ne pravim razliku. Jednostavno ne verujem da je to dobro rešenje, ali ne iz razloga koji se ovde podrazumevaju. pričali smo o tome na starom Voxu obilato, smešno mi je sada, ti i ja kao neke komšije koje su provele jedno 8 godina u istoj zgradi, ali na različitim spratovima. Pokušavam samo da uspostavim nekakav balans, da isključim isključivost koja je ovda prejaka. 

 

Naravno, ispravno si postupio izdvajanjem citiranog dela mog posta - naravno da to nije uzrok, naravno da je u pitanju bio vojni i ekonomski poraz, naravno da je za tango potrebno dvoje i naravno da je vođena pogrešna, na duže periode i pogubna politika na Kosovu, to niko iole razuman neće pokušati da negira, kao ni zločine i rat niskog intenziteta koji se vodi decenijama. Ipak, sve to kada ubacim u jednačinu - i dovde su nam, nadam se, premise barem slične - opet ne smatram da je priznanje rešenje, čak verujem da nije ni prioritet. 

 

Onoga trenutka kada se shvati da Kosovo niti jeste niti je moralo da bude blokator svih krupnih koraka koje je Srbija morala da napravi do danas, od 2000-te godine pa do 2019, već je jedan kolektivni izgovor za sve nesposobnosti, sve pasivnosti, sve lopovluke, sva ubistva i pljačke, sve nekažnjene otimačine, sva razaranja profesija, staleža, čitavih klasa, održavanje korumpiranog aparata, zaustavljanje istinski korisnih reformi... tog trenutka će se valjda i taj problem sagledavati hladnije glave i sa manje isključivosti. Guranje teze o neophodnosti priznanja Kosova, koje dolazi od intelektualaca sa ove strane Kopaonika je, kako je Taliesin mnogo bolje i preciznije elaborirao, isključivo sa pozicija prava sile - masakrirali smo Albance, isplatićemo ih tako što ćemo im priznati državu, to je sada tako, vojno ne možemo ništa da uradimo. Nije dobar način razmišljanja i vodi samo u veće sukobe, uveren sam u to, od Raške i Severne Crne Gore, preko cele Bosne. 

Edited by freethrow
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Moj post nije bio u vezi Kosova, iskreno, mene Kosovo uopste ne interesuje. Nisam tamo nikad bio i nemam nikakve zelje da se taj fakt promijeni. Moj post se prvenstveno odnosio na uredjivacku politiku i potrebu da se ta politika sto prije definise da ne dolazi do nesporazuma po odredjenim pitanjima. 

 

Nista te ne sprijecava da otvoris topik o Kosovu, legitimitet je obezbijedjen. :classic_smile:

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Barracuda said:

Moderacija je donela jedinstvenu odluku da se na političkim temama dozvoli otvorenija diskusija, koja na starom forumu nije bila dozvoljavana. To znači da se daje legitimitet svima koji se protive otcepljenju KiM, pre svega zato što takvih forumaša ima dovoljno da bi im se dala mogućnost da napišu šta misle. U isto vreme, na forumu imamo sasvim dovoljan broj forumaša koji ne misle isto, te smatramo da bi otvorena diskusija doprinela overall kvalitetu. 

 

Pozdravljam odluku o slobodi govora, nemam nista protiv da "ukrstimo" argumentaciju cak i o KIM. Cinjenice su jasne, Kosovo nije deo SR. Medjutim ne vidim nista lose da neki ljudi ponude suprotnu argumentaciju, ali kulturnu.

Nazalost, danas sam cula deo sednice SR, i najezila se. Ako ce ta rasprava da zavrsi na S...ima, teroristima, i licitiranjem sa zrtvama, i da li je Milosevic bio u pravu, count me out.

Ni mene kao ni HB Kosovo ne interesuje, ali lekcija iz slobode govora, je poucna.

Naravno i ja sam na forum dosla zbog anti-nacionalisticke politike.

 

Ako mozete da odrzite to, i ponudite slobodnu razmenu misljenja, bez nacionalistickog divljanja, moju podrsku imate.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...