Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

Moram samo da napišem da sam fasciniram time da se ljudi na srpskom jeziku (neki iz Srbije, neki iz inostranstva) pičkaraju na topiku o SJEDINJENIM AMERIČKIM DRŽAVAMA i za to bivaju banovani. :s_w:

 

Svaka čast stvarno, treba i to uspeti. To je kao da neko na sportskom pdfu bude banovan na topiku KK Crnokosa iz Kosjerića (kad bi postojao). Neverovatno, zaista. 

 

Razumem bitnost države o kojoj se diskutuje ali da neko toliko bude zagrižen (na koju god stranu) da se sa drugim oko toga pičkara pa bude banovan..... :Hail:

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Amigo said:

Evo vidim rasizam i ksenofobija polako postaju standardi na forumu :classic_ninja:

Ja nemam pojma odakle ovi komentari.

Prvo pricate o nekom vredjanju na temi, ti sad rasizam i ksenofobiju, gde to vidite? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kada će se zaustaviti ovo botovanje za Trumpa?Koliko vidim još jedino mrd i Hamilton podržavaju ovakav vid komunikacije.

 

Šta je bilo ne svđa ti se što reagujem na ksenofobiju/rasizam? Ti bi to očigledno pustio i praktikovao?Da se ne zbuniš ovaj znak na kraju rečenice kaže da to nije tvrdnja već, pitanje!

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2020 at 3:44 PM, ibiza1 said:

ko je koga vredjao?

 

 

forumas je detektovao vredjanje ali bez linka ni ja ne mogu da pronadjem ko koga gde...

 

3 hours ago, NMX said:

Moram samo da napišem da sam fasciniram time da se ljudi na srpskom jeziku (neki iz Srbije, neki iz inostranstva) pičkaraju na topiku o SJEDINJENIM AMERIČKIM DRŽAVAMA i za to bivaju banovani. :s_w:

 

 

 

imali smo takvo cudjenje jos ranije, ja se cudila kako se to botuje za trumpa na srpskom, nisam ni znala da je to moguce

 

https://vox92.net/forum/index.php?/topic/109-usa-sjedinjene-americke-drzave-unutra%C5%A1nja-politika-i-uticaj-na-svetska-kretanja/&do=findComment&comment=239152

 

...ali kazu, to samo glupi i zlonamerni podrzavaju trumpa

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Sprivel said:

Opet pocelo orgijanje sa Foxom, Federalistom i ostalim desnicarskim smecem. :s_w:

Ma sve je desnicarsko smece ako se ne uklapa u levicarsku retoriku.

Necemo valjda da probamo da cujemo istinu, nego da nam mediji govore ono sto zelimo da cujemo, samo ne postavljati pitanja, reci ce ti oni sta da mislis.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma sve je desnicarsko smece ako se ne uklapa u levicarsku retoriku.
Necemo valjda da probamo da cujemo istinu, nego da nam mediji govore ono sto zelimo da cujemo, samo ne postavljati pitanja, reci ce ti oni sta da mislis.

Problem je u tome što je zabranjeno postavljati pitanja preCedniku. Odmah šalje u Kinu po odgovor.
Ovaj forum bi ozbiljno trebao da se pozabavi širenjem lažnih vesti i trampovske propagande.
Opet se prozivaju ljudi da su komunisti, prave se neukusne asocijacije u vezi sa Obamom i njegovom rasnom poreklu, šire lažne informacije sa ekstremno desnih portala...
  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, melankolic said:


Problem je u tome što je zabranjeno postavljati pitanja preCedniku. Odmah šalje u Kinu po odgovor.
Ovaj forum bi ozbiljno trebao da se pozabavi širenjem lažnih vesti i trampovske propagande.
Opet se prozivaju ljudi da su komunisti, prave se neukusne asocijacije u vezi sa Obamom i njegovom rasnom poreklu, šire lažne informacije sa ekstremno desnih portala...

Odgovoris argumentovano na topik, i odmah cemo da raskrinkamo te extremne desnicare, cinjenice su najbolje resenje.

Samo imam osecaj da ti u stvari nemas pojma sta su extremni desnicari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 

forumas je detektovao vredjanje ali bez linka ni ja ne mogu da pronadjem ko koga gde...

 

 

imali smo takvo cudjenje jos ranije, ja se cudila kako se to botuje za trumpa na srpskom, nisam ni znala da je to moguce

 

https://vox92.net/forum/index.php?/topic/109-usa-sjedinjene-americke-drzave-unutra%C5%A1nja-politika-i-uticaj-na-svetska-kretanja/&do=findComment&comment=239152

 

...ali kazu, to samo glupi i zlonamerni podrzavaju trumpa

 

 


Pratiti trag novac poreklom iz SAD koji zadnjih par godina pravi pizdarije finansirajuci pokusaje stvaranja «tea party» i po Evropi  (Italija, UK, Madjarska, Srbija, ...). Tramp je u svemu stand up komicar i to los.

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Odgovoris argumentovano na topik, i odmah cemo da raskrinkamo te extremne desnicare, cinjenice su najbolje resenje.

Samo imam osecaj da ti u stvari nemas pojma sta su extremni desnicari.

 

Naravno da odgovaram argumentovano jer preCednik ne dozvoljava da mu se postavljaju pitanja nego za njega rade ekstremni desničari bez ikakve provere informacija koje objavljuju.

Iskreno ja za te vaše opskurne sajtove nikada nisam čuo. Možda bih trebao da pratim 4chain da bih došao do istine pošto na forumima koji drže do svog digniteta tako nešto se ni ne spominje.

Imam osećaj da ti radiš na ovom forumu nešto više od potrage za istinom.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, melankolic said:


Naravno da odgovaram argumentovano jer preCednik ne dozvoljava da mu se postavljaju pitanja nego za njega rade ekstremni desničari bez ikakve provere informacija koje objavljuju.
Imam osećaj da ti radiš na ovom forumu nešto više od potrage za istinom.

Ma pusti ti predsednika i njegove konferencije za stampu, njegovo pravo da odgovori ili ne odgovori.

 

Jesi siguran da taj osecaj sto imas nije gastritis?

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma pusti ti predsednika i njegove konferencije za stampu, njegovo pravo da odgovori ili ne odgovori.
 
Jesi siguran da taj osecaj sto imas nije gastritis?

Ne troluj. Ovo nije tema o preCedniku nego o onima koji će opet primorati moderaciju na zaključavanje teme.
Ja sam odavno rekao da je tebi trebalo ograničiti pristup forumu ali nisam verovao da će ti se celokupni angažman svesti na puko promovisanje Trumpa.
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, melankolic said:

Ja sam odavno rekao da je tebi trebalo ograničiti pristup forumu

Naravno da forum treba pretvoriti u promociju onoga sto ti zastupas. Ostali nisu u pravu. 

KGB je majka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

 

forumas je detektovao vredjanje ali bez linka ni ja ne mogu da pronadjem ko koga gde...

 

 

imali smo takvo cudjenje jos ranije, ja se cudila kako se to botuje za trumpa na srpskom, nisam ni znala da je to moguce

 

https://vox92.net/forum/index.php?/topic/109-usa-sjedinjene-americke-drzave-unutra%C5%A1nja-politika-i-uticaj-na-svetska-kretanja/&do=findComment&comment=239152

 

...ali kazu, to samo glupi i zlonamerni podrzavaju trumpa

 

 

 

Ne želim da linkujem zato što se nisam osećao prozvanim niti želim da stajem na bilo čiju stranu. I jedna i druga strana imaju putera na glavi. Ali par sati posle mog posta je nastao karambol tamo. A ti kreni unazad pa gledaj na koji način se eitketiraju svi koji ne misle kao "neko" pa će ti biti jasno da takav vid komunikacije uvek isprovocira svađu. Nema šanse da se na to ne odgovori jer je to jedan klasičan perfidan način da se isprovocira druga strana. A moderacija nikad ne reaguje nego čeka i drugu stranu pa se vadi po onom starom principu "svi ste isti".

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima, naleteh da vam javim da sam priključen mod timu na politici i društvu.

Nadam se da ćemo imati korektnu saradnju.

 

Za one koji me ne znaju, do sada sam bio mod na košarkaškom delu, gde će me nadam se uskoro neko zameniti, a jasam prešao da pomognem ovde.

 

Ukoliko neko ima bilo kakav problem sa mojim moderisanjem ili ima neke predloge ili sugestije, neka me slobodno kontaktira na PM, da iskomuniciramo.

  • Like 12
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Lex Specijalis za temu [USA] SJEDINJENE AMERICKE DRZAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja

 

Imali smo priliku u poslednjih par nedelja da vidimo kako funkcioniše kada se jedna zapaljiva tema ne moderiše, odnosno kada se pusti da je forumaši sami vode. Ne kažem da nam je to vila namera, nije, ali je dalo poprilično dobar uvid u neke stvari. Ovde se ne radi o tome ko je prvi počeo jer ta priča, na ovoj temi, nema ni početak ni kraj, svi počinju i svi se u kolo hvataju. Pre zaključavanja teme je prštalo od anti-trumpovskog vriskanja i histerisanja, nakon ponovnog otključavanja je druga strana krenula da sere i popišava temu kako stigne, izvinjavam se na ovakvim kvalifikacijama, ali to je tako, ta tema nije mesto gde se vodi argumentovana rasprava, već jedan najobičniji svinjac.

 

Niko od nas iz moderacije ne beži od sopstvene odgovornosti za takvo stanje, stoga ćemo pokušati da još jednom preuzmemo odgovornost. Međutim, pitanje je koliko je tu temu uopšte moguće moderisati. Meni je prosto neverovatno da odrasli ljudi, manje-više obrazovani, manje-više normalni, mogu da pokazuju takvo odsustvo sposobnosti za argumentovanu raspravu. No, ima nas svakavih, pa ako oni koji pišu na toj temi ne znaju kako to treba da rade, više nećemo biti tako fleksibilni kao do sada. 
 

Krenućemo od kazni, one se ne vode postojećim Pravilnikom, individualno su sastavljene na osnovu celokupnog lika i dela i adekvatno izdiskutovane unutar moderacije pdf Politika:

 

@Down With The Sickness iliti Denis Jašarević

60 dana i poslednje upozorenje pred trajni ban

Način komunikacije koji ti neguješ na ovoj temi je apsolutno neprihvatljiv. Konstantno trolovanje, potpaljivanje svađa, flejmovanje, parolašenje, etiketiranje, vređanje itd. jednostavno mora da prestane. Ili sa tvoje strane, ili sa naše. Nema dalje. Tvoji stavovi nisu problematični, već način na koji ih zastupaš, koji odvodi svaku raspravu u apsurd. Tužno je da se ja za ovih godinu dana ovde ne sećam nijedne diskusije koju si vodio, a koja je zaličila na diskusiju.

 

@Yoyogi

60 dana i poslednje upozorenje pred trajni ban
Tvoje pisanje se takođe vodi samo na naganjanje sa Denisom, trolovanje, flejmovanje, parolašenje i dokazivanje kako si najpametniji i najcool lik na svetu. Argumentovane diskusije ne znaš da vodiš i ne pokušavaš. Šteta zbog tvog doprinosa na temama o Aziji, ali ovo konstantno hvatanje u kolo mora da prestane.

 

@melankolic

60 dana i poslednje upozorenje pred trajni ban

Dokazano si beskrupulozno lagao u više navrata, podmetao što moderaciji, što drugim forumašima, konstantno navlačenje na ban, svađanje, etiketiranje svakog ko ima za nijansu suprotne stavove od onih za koje si ti umislio da su jedini ispravni, tvoja nesposobnost da vodiš bilo kakav oblik rasprave, te čini, kao i prethodnu dvojicu, apsolutnim otrovom za svaki forum, pa i ovaj. Pri tome si izrazio želju za pravljenjem novog, pa izvoli.

 

@mrd

15 dana

90% postova se svodi na trolovanje i kačenje sa određenim forumašima

 

@Hamilton

15 dana

Isto kao i mrd


@Honey Badger

15 dana 

Vređanje moderacije


@Darth Bane

60 dana i poslednje upozorenje pred trajni ban
Nastavak prethodne prakse trolovanja i besmislenih upisa.

 

@Amigo

15 dana 
Do pre dva dana bi ostao zbog kazne, u poslednja dva dana uobičajena prepiska i trolovanje na koje smo navikli.

 

Da ne bude dodatnih pitanja, banovi kraći od mesec dana su sprovedeni kao restrict posting, oni duži kao restrict access. Zato ovi prvi mogu da lajkuju.

 

Sutra sledi deo o pravilima za tu temu, pa onda i njeno otključavanje.

Edited by Eddard
  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Tema o USA je tema na kojoj će se sučeljavati ideje i mišljenja sa (gotovo) svih strana političkog života u USA, osim onih najekstremnijih. Ta tema nije ni neće biti anti-Trump niti pro-Trump tema. Ko sa tim ima problem, i želi jednostranost, sabornost i sl., može slobodno da je zaobiđe.

 

Kao što je i politički život u USA polarizovan, razumljivo da je polarizovan i ovde i to je u redu. Ono što nije jeste način na koji se ti polarizovani stavove zastupaju. Retki su forumaši koji zaista argumentovano brane svoje stavove, takve hoćemo da zaštitimo, pa makar ih ostalo dvoje. Oni koji samo znaju da troluju, vriskaju, etiketiraju, podmeću, spuštaju raspravu na lični nivo - takvi će od sada, što se vidi na gornjim kaznama, imati nulti nivo tolerancije. Nema više ni onog što stoji u Pravilniku, da su dozvoljene lakše uvrede - na ovoj temi nisu. 
 

Moderaciju pdf Politika još niko nije uspeo argumentovano da ubedi da je Trump i njegova politika fašistička, diktatorska i ekstremistička. Polovina glasačkog tela u USA je podržava, ko smo mi ovde da tvrdimo da su svi oni fašisti i ekstremisti. Neće moći. Prema tome svi oni koji je zastupaju odnosno brane imaju mesto na ovom forumu, dok se gornja teza i definitivno ne pokaže i dokaže. I nemojte da mi poredite ovu situaciju sa AV i Srbijom jer je poređenje političkog života i zrelosti demokratije u ove dve zemlje uvreda za zdrav razum. Neprimenljivo.

 

Isto se odnosi i na one koji brane ideje leve strane političkog spektra u USA, tipa Sandersa, AOC i slično, ideje socijaldemokratije, pa i demokratskog socijalizma. I oni imaju mesto na temu o kojoj se raspravlja o mogućim promenama i poboljšanjima aspekata političkog i socijalnog života u USA. Kao što nećemo dozvoliti da se prvopomenuti nazivaju alt-rightistima, fašistima, trumptardima, tako ni ovi drugi neće smeti da se etiketiraju kao komunisti i libtardi.
 

Ne samo na ličnom nivou (to ste relativno dobro apsolvirali) već i na onom zakukuljenom, na koji ste se odlično navikli, pa umesto da sagovornike direktno uvredite sagovornika kao što bi priličilo zrelim i odgovornim osobama, vređate ih i etiketirate posredno. Neće moći. Moderacija će primenjivati široku lepezu subjektivnog tumačenja takvih postova i na najblaži oblik gorepomenutog kažnjavati.

 

Zabranjivanja suprotnog mišljenja (osim onih ekstremnih) na ovoj temi i proganjanja istih će biti strogo zabranjeno.

 

Dakle, svima onima sa obe strane, koji su zamišljali temu kao oazu u kojoj će deliti svoja mišljenja i tapšati se po leđima, a druga mišljenja proganjati - neće moći. Ili ćete naučiti da argumentovano sučeljavate svoja mišljenja ili teme neće ni biti. Ovakav svinjac je nedopustiv i mi kao moderacija se izvinjavamo svima koji su morali to da gledaju, jer nismo na vreme reagovali. Da li je već kasno, ne znamo, ali ovo je poslednji pokušaj da se dovedemo svi zajedno u red. 
 

Hvala na pažnji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...