Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

On 5/17/2019 at 8:28 PM, freethrow said:

Čim sam video da je nakon gašenja FB92 plan da se na novu platformu pozovu SVI korisnici prethodnog foruma, znao sam da neće biti jednostavan posao obezbeđivanje prirodne i kvalitetne komunikacije. Krivca nema, na sličan način kao što ne postoji direktan krivac ni za stanje u ovome što nazivamo Srbijom, ali postoji bezbroj nas, malih i indirektnih krivaca.

 

slažem se sa suštinom tvog posta a i generalno sa tvojim pogledima & stavovima, bilo ovde ili irl

 

jedino ne kontam baš šta si tačno očekivao u zamenu za ovo što se desilo (da su pozvani svi : ))?

neki forum zatvorenog tipa koji funkcioniše po sistemu pozivnica ili forum čija su pravila toliko rigidna, da ne kažem niche orijentisana da jednostavno odbijaju određen profil korisnika?

 

nekako ne verujem da si očekivao ni jedno ni drugo navedeno a ne mogu da percipiram treću opciju.

 

mislim (iskreno bez pažljivog praćenja pošto ne zalazim na politiku izvan par tema) da je minimum uslova za sada obezbeđen:

ona šikana i džiberski principi tako odomaćeni na b92 ne postoje a na korisnicima je valjda da oblikuju sve ono što zapravo čini kvalitetnu diskusiju na forumu jednom kada su ti minimumi vaspostavljani.

 

rečnikom one meme-kuce koja pije topli napitak dok gori gajba, all is fine ya mene :lol_2:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Zbog čega mi je obrisan post na topicu Hrvatska, lijepa naša i zbog čega je zabranjeno suprotstaviti mišljenje moderatorima kao učesnicima u diskusiji u ovom slučaju Baraccudi? 

 

Iz jedne greške u drugu, zatim i treću... Prvo, pitanje može da se postavi na političkom PDF-u, ne tiče se foruma u celini. Drugo, nije zabranjeno suprotstaviti mišljenje nikom, pa ni moderatorima. Treće, post je obrisan jer nema veze sa suštinom a još manje s topikom. Dodaću, evidencije radi, ovo ti je bio šesti obrisan post a nisi ni warn dobio do sada. 

 

Pošto znamo i ti i ja (i još mnogi) kakva je bila istorija na starom forumu, ne bi bilo dobro da se ponavlja i ovde. Dobio si šansu kao i svi drugi, ovog puta ćeš biti lepo i uljudno zamoljen da to poštuješ. 

Link to comment
Share on other sites

@Mama_mia Sorry, izostalo je obaveštenje, moja greška.

 

Tema je spojena sa postojećom temom o opoziciji, s obzirom da se njom tekst bavi, pa sam bio mišljenja da nema potrebe da razvodnjavamo priču. Tamo su i odgovori.

 

@Jonnhy Clash Post sam obrisao ja. Možeš da pokušaš ponovo sa odgovorom, ovaj put bez učitavanja i podmetanja.

Edited by Eddard
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Eddard said:

@Mama_mia Sorry, izostalo je obaveštenje, moja greška.

 

Tema je spojena sa postojećom temom o opoziciji, s obzirom da se njom tekst bavi,

pa sam bio mišljenja da nema potrebe da razvodnjavamo priču

ok hvala, no

ne bih rekla da basarom razvodnjavamo pricu,

ali vidim i sama da Basara nije pozeljan kao topic ovde.

 

inace, basara se ne bavi ili - ili tematikom, tako da ne mogu neki tekst ili deo teksta koji se bavi pljuvanjem vlasti da stavim na opoziciju

 

ali kao sto rekoh, vidim i sama da je on nekako - non grata. Mislim da niko nije bio odusevljen temom,

   i zaista nisam razmisljala da necu da ugodim ucesnicima, pa je otvorih...stidljivo na francuskom

 

 

I u pravu ste - moze i bez tog izdrndanog, bezobraznog pljuvaca svega i svacega, to sto ga samo ja na ovim stranicama cenim,

ne znaci da morate i vi da gutate napisano...ne bih narusavala jedinstvo po tom pitanju.

 

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nije uopšte protiv Basare, ja lično nemam ništa ni protiv njega, a i sa tekstom se slažem, samo si krenula sa takvim tekstom koji je automatski skrenuo o priču o opoziciji.

 

edit. Vidiš kako je to interesantno, s jedne strane nas napadaju da dozvoljavamo trolovanje tj. ne suzbijamo glasove koji kritikuju i ne prihvataju opoziciju, s druge strane ti sa optužbom da takve glasove ne dozvoljavamo i da vlada jedinstvo. 

 

Ne možeš svima udovoljiti. A da jednostavno diskutujete, onako normalno, pa makar se i dijametralno ne slagali u stavovima (što je jel’te i osnov svake diskusije...)? Mesto tj. tema je manje bitno.

Edited by Eddard
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites



... to sto ga samo ja na ovim stranicama cenim,
...


Not so fast.
Ja ga cenim i kao pisca i kao "analitičara" - ne zato što su mu "analize" (komentari?) nužno bezgrešne, nego jednostavno uživam u njegovom stilu [emoji41]

Disclaimer: Ne znam tačno šta se to na forumu desilo, ko je i da l' je brisao, spajao, samo napominjem da gotivim Basaru [emoji16]

Sent from my SM-N950F using...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barracuda said:

 

Iz jedne greške u drugu, zatim i treću... Prvo, pitanje može da se postavi na političkom PDF-u, ne tiče se foruma u celini. Drugo, nije zabranjeno suprotstaviti mišljenje nikom, pa ni moderatorima. Treće, post je obrisan jer nema veze sa suštinom a još manje s topikom. Dodaću, evidencije radi, ovo ti je bio šesti obrisan post a nisi ni warn dobio do sada. 

 

Pošto znamo i ti i ja (i još mnogi) kakva je bila istorija na starom forumu, ne bi bilo dobro da se ponavlja i ovde. Dobio si šansu kao i svi drugi, ovog puta ćeš biti lepo i uljudno zamoljen da to poštuješ. 

Neću dalje da se nastavljam. Poštovaću odluku ali ću se orijentisati više na sportski PDF pošto bih na političkom sigurno reagovao na svaki stav sa kojim se ne slažem. Moje mišljenje je da nisam imao nameru niti da izvrćem tvoj post, niti da ti bilo šta podmećem. Moderacija misli suprotno. Ok. Pridržavaću se svakog pravila foruma, ali iskazivaću svoj stav ma koliko da je u suprotnosti sa većinom i na eventualnu uvredu ili nipodaštavanje ću uvek odreagovati. Takođe se nadam da se moje pisanje neće gledati kroz istoriju prošlog foruma gde sam pravio prekršaje svesno zbog ličnog animoziteta prema jednom bivšeg moderatoru (tj. njegovom radu) i jednom forumašu koji je i ovde aktivan. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Neću dalje da se nastavljam. Poštovaću odluku ali ću se orijentisati više na sportski PDF pošto bih na političkom sigurno reagovao na svaki stav sa kojim se ne slažem. Moje mišljenje je da nisam imao nameru niti da izvrćem tvoj post, niti da ti bilo šta podmećem. Moderacija misli suprotno. Ok. Pridržavaću se svakog pravila foruma, ali iskazivaću svoj stav ma koliko da je u suprotnosti sa većinom i na eventualnu uvredu ili nipodaštavanje ću uvek odreagovati. Takođe se nadam da se moje pisanje neće gledati kroz istoriju prošlog foruma gde sam pravio prekršaje svesno zbog ličnog animoziteta prema jednom bivšeg moderatoru (tj. njegovom radu) i jednom forumašu koji je i ovde aktivan. 

 

Mozda nisi imao nameru i  ja ti sad verujem da nisi, ali si napisao da je Barakudin post opravdavanje ustasa uvijeno u oblande, iako njegov post govori o necem sasvim drugom. To je za ban, a ne za brisanje, jedini razlog zasto nisi banovan je to sto Barakuda obavlja funkciju moderatora.

 

Niko ti ne brani da ovde pises, samo nadji nacin da pravilno izneses svoje namere, da ne bi dolazili u problem kao sada. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Jonnhy Clash said:

Neću dalje da se nastavljam. Poštovaću odluku ali ću se orijentisati više na sportski PDF pošto bih na političkom sigurno reagovao na svaki stav sa kojim se ne slažem. Moje mišljenje je da nisam imao nameru niti da izvrćem tvoj post, niti da ti bilo šta podmećem. Moderacija misli suprotno. Ok. Pridržavaću se svakog pravila foruma, ali iskazivaću svoj stav ma koliko da je u suprotnosti sa većinom i na eventualnu uvredu ili nipodaštavanje ću uvek odreagovati. 

 

Nije poenta terati bilo koga, ni direktno ni postupcima koji do toga dovode, pogotovo na novom mestu na kome uspostavljamo nove relacije. Takođe, niko ne može pogrešiti ako napiše ono što misli a da je to u skladu s politikom Foruma. Može biti pogrešan samo način. Moderacija je tu da pomogne ako postoje nejasnoće i dileme, pošalje se PM i to je najjednostavniji put do odgovora. @A sad me je pretekao s postom u kome je napisao istu stvar. 

 

Quote

Takođe se nadam da se moje pisanje neće gledati kroz istoriju prošlog foruma gde sam pravio prekršaje svesno zbog ličnog animoziteta prema jednom bivšeg moderatoru (tj. njegovom radu) i jednom forumašu koji je i ovde aktivan. 

 

Ovo bi najbolje bilo da se više ne dešava, jer nema ni potrebe za tim. Jedino što je izvesno su neprijatnosti i nategnuta situacija za sve. Moglo je da padne 10x više kazni do danas ali, vidljivo je, ide se u drugom pravcu. Strpljenje za strpljenje.

Edited by Barracuda
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Honey Badger said:

Nego, je li dozvoljeno otvoriti topic Basara ili nije? Ja sam volio ponekad procitati, ne vidim zasto bi smetalo ponekad prenijeti neki tekst?

 

Nije problem preneti neki (pa i svaki) njegov tekst. Jednostavno moderacija je trenutno stava da ako bi postojao poseban topik za njegove tekstove da bi se rasprava o aktuelnim politickim desavanjima u Srbiji rasula na previse topika. To nije dobro za ovaj period razvoja foruma. Samo to je razlog, nista vise. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stvar je u tome da ja nisam izgleda dobro shvatio nameru Mamma_mie da će se raditi o topiku posvećenom Basari, već da je cilj bio samo taj jedan tekst.

Protiv topika nemam ništa, ali, kao što je A sad upravo rekao, s obzirom na to o čemu piše, to bi se uvek prelivalo na teme koje već imamo.

Ajde da za početak probamo da nađemo sredinu, tako što ćete njegove tekstove po želji prenositi, u zavisnosti od sadržaja na odgovarajuće teme. A ako se razvije dovoljna diskusija o tekstu, uvek je lako splitovati u zasebnu temu. Za tekstove koji ne pripadaju nijednoj od postojećih tema, može Basarina tema.

Tako nekako, komplikovano :D.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, A sad said:

 

Mozda nisi imao nameru i  ja ti sad verujem da nisi, ali si napisao da je Barakudin post opravdavanje ustasa uvijeno u oblande, iako njegov post govori o necem sasvim drugom. To je za ban, a ne za brisanje, jedini razlog zasto nisi banovan je to sto Barakuda obavlja funkciju moderatora.

 

Niko ti ne brani da ovde pises, samo nadji nacin da pravilno izneses svoje namere, da ne bi dolazili u problem kao sada. 

Evo javno se izvinjavam forumasu Barakudi. Bez ironije, iskreno. Naravno da ne mislim da na ovom forumu bilo koji forumas koji duze pise ili obavlja funkciju moderatora ima simpatije prema ustasama, cetnicima, nacistima ili bilo kom desnom pokretu a kamoli ka ekstremnoj desnici i zlocincima. Da pokusam da objasnim moj post. Impulsivno sam i neoprezno prozvao Barracudu za relativizaciju ustaskih zlocina a razlog je jer vrlo cesto u nekim desnicarskim emisijama u Hrvatskoj tipa Bujica i slicne emisije upravo relativiziju i opravdavaju ustaski pokret kroz pricu o borbi protiv potlacenosti u kraljevini SHS. To mi je bila prva asocijacija i moj post je nespretno srocen u tom smislu i jos se jednom izvinjavam Barracudi. Da ne bude da gledam samo u tudje dvoriste jednako prezirem ljoticevce, nedicevce, cetnike i svu drugu sovinisticku bandu.  Sto se tice proslog foruma, nemam nameru na ovom forumu da trollujem jer verujem da nece biti nefer odnosa pojedinih moderatora prema forumasima kao sto smatram da je bio slucaj od strane bivseg moderatora na proslom forumu. A iskren da budem, podsticaj na proslom forumu za trolovanje su mi davali i neki forumasi koji su  nadugacko i nasiroko objasnjavali zasto je moderno doba bolje od Neolita, slali tabele sa statistikama, svadjali se i sami pravili cirkus od tema. Mozda je to bilo malo kvarno od mene, mozda je i drugima bilo zabavno da prave takve rasprave. Ne znam. Pojedini forumasi, poput Kinika su shvatali poentu. Evo, javno obecavam da na ovom forumu nema trolovanja i spreman sam da se samobanujem ako budem pisao teme sa proslog foruma.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Eddard said:

Stvar je u tome da ja nisam izgleda dobro shvatio nameru Mamma_mie da će se raditi o topiku posvećenom Basari, već da je cilj bio samo taj jedan tekst.

 

 

ha ha ha pa to je to! nisi shvatio...

 

to kad budem poludela otvaracu temu za po jedan tekst...mislim to ni ranije nisam radila sa temama

 

23 hours ago, Eddard said:

Nije uopšte protiv Basare, ja lično nemam ništa ni protiv njega, a i sa tekstom se slažem, samo si krenula sa takvim tekstom koji je automatski skrenuo o priču o opoziciji.

 

edit. Vidiš kako je to interesantno, s jedne strane nas napadaju da dozvoljavamo trolovanje tj. ne suzbijamo glasove koji kritikuju i ne prihvataju opoziciju, s druge strane ti sa optužbom da takve glasove ne dozvoljavamo i da vlada jedinstvo. 

 

Ne možeš svima udovoljiti. A da jednostavno diskutujete, onako normalno, pa makar se i dijametralno ne slagali u stavovima (što je jel’te i osnov svake diskusije...)? Mesto tj. tema je manje bitno.

 

Ne.

 

Ne napadam niti optuzujem. Pitala obicno pitanje - gde je nestala tema, zasto je nestala bez objasnjenja?...mislim tako je pocelo.

Niko se nije bunio sto je tema izbrisana, mozda samo zato sto nisu primetili ni pomislili na tako nesto

ali u tome sam videla jedinstvo i odobravanje, sve dok nisam stigla da pitam javno...

 

Izbrisana tema nije izbrisani post.

Tema je kao knjiga u biblioteci koju je bibliotekar smatrao suvisnom i bacio na smece jer mu kvari niz.

 Kao previse je knjiga samo skupljaju prasinu, a biblioteka lepa i nova, pa ajd neku knjigu da izbacimo.

Koju knjigu da izbacimo? Pa ajd da izbacimo ovu koju niko ne cita. Ili ovu koju je napisao neki nepodobnik.

Medjutim ispostavi se da neko ipak cita i trazi izbacenu knjigu.


 

U vezi `edit`, posebno je to sto nisam cula te glasove koji kritikuju i ne prihvataju opoziciju i ko je takve glasove cuo i usprotivio im se?

 

imali smo i onu tamo temu - da li oni disu...

 

ali negde ovde ljudi i jesu u pravu da

ono sto dise na skrge niti se kritikuje niti (ne) prihvata. Ta je pojava onako...zalosna.

Ali ja nisam tu da dajem vestacko disanje nikome. Ono sto treba da nestane nestace samo.

 

 

edit/i


 

Edited by Mama_mia
Link to comment
Share on other sites

2HB

 

:classic_laugh:

 

 ni ja nisam razumela da li basara sme da ima temu ili bi trebalo

njegove tekstove, komentare i snovidjenja da guramo pod tepih svih ostalih tema da se ne primeti


 

ovo sada kazem uopsteno nikome posebno, da jos niko i ne zna ko je zaista taj covek, basara, sta taj hoce,

da li veruje u opoziciju ili u aktuelne, boga, oca, koga? njegove relacije, ovo-ono... potrebno je istraziti,

ispitati a to je moguce samo citanjem onoga sto kaze...

 

podozriva sam i prema slatkorecivim autorima a kamoli prema ostrim :wink2:


 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, MaliRadoica said:

Je li promenjena moderacija na ovom forumu, jer je na proslom bila katastrofa? Mislim da je prosli forum zato bio prakticno i klinicki mrtav, par likova je vodilo monologe sa samim sobom.

Jeste, i za sada - drze stvar pod kontrolom.

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Je li promenjena moderacija na ovom forumu, jer je na proslom bila katastrofa? Mislim da je prosli forum zato bio prakticno i klinicki mrtav, par likova je vodilo monologe sa samim sobom.


Ovaj forum je kao Srbija nakon petooktobarskih promena- nema lustracije i svi su dobrodošli. Misli se da će restart promeniti nešto, ne ulazeći u to koji su bili motivi pojedinih da unište pređašnji forum.
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, melankolic said:

 


Ovaj forum je kao Srbija nakon petooktobarskih promena- nema lustracije i svi su dobrodošli. Misli se da će restart promeniti nešto, ne ulazeći u to koji su bili motivi pojedinih da unište pređašnji forum.

 

Dobro nadam se da ce biti dozvoljen ceo politicki spektar od levice do desnice, i da ce se ceniti agrumentacija i iznosenje cinjenica naspram ideologije, licnih ubedjenja i emocija. Pozdrav i nadam se lepoj i plodonosnoj diskusiji zarad opste koristi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...