Jump to content

PDF Politika - kritike, žalbe, predlozi, pohvale, pitanja


A sad

Recommended Posts

16 hours ago, Mama_mia said:

Kad vidim da pisete o ukrajini rasizmu zombijima i to sve, ispada kao da zelim da pokvarim igru, a jedino zelim da pitam nove moderatore kad stignu....

 

Da pitam u vezi reakcije na postove, da li bi to izazvalo dodatne nesporazume i specijalne sukobe ako bi se ispod postova osim lajkova i to, stavio srednji prst kao reakcija na post?

 

S jedne strane to bi moglo da bude odgovor bez neke dalje prepirke a opet sa druge strane mozda bi se sukob rasplamsao....Vi odlucite. Meni je ovo palo napamet kao silna ideja - stavis srednji prst i ne raspravljas se posebno ako je u pitanju nesto bezvredno za odgovor ili

dalju polemiku....znam postoji i opcija da takva reakcija bude smesna a recimo ozbiljna je tema - nema veze ako ovo nije u redu, ja cu u sebi to da radim, nije mi bas toliko stalo da koristim :59:

 

 

 

Zašto da ne, interesantan predlog, osim ako ti neće mnogo narušiti sujetu to što ćeš potencijalno dobiti gomilu tih reakciju na svoje upise. 🙃

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Kad već predlažete te smajlije, ili kako ih zvali, evo i ja predlazem i vise puta je nedostajao onaj kao slika Vrisak od Munka. Ovaj, ovo je sa rastature, pa ne znam da li se vidi svuda 😱

 

Pa imaš takvu reakciju - 😮, if the shoe fits doduše. Ali može da se tumači tako u kontekstu situacije/upisa. 😄 

Link to comment
Share on other sites

On 6/17/2022 at 7:51 PM, Valensija said:

 Bas onako damski, nema sta.

 

Ovakvih komentara bih se na tvom mestu klonila jer uvek sledi varijacija, onaj odgovor -

Kakvi ste vi dzentlmeni/englezi takva sam i ja dama.

No, i u pravu si ne samo da nije damski vec ni svetosavski...nije ni meni bas bilo prijatno onaj srednjoprstovni uzas ispisati

ali mislila sam da svima bude dobro ....odoh u cosak da se stidim...

 

 

ali idemo weiter:

 

On 6/18/2022 at 9:39 AM, DameTime said:

 

Zašto da ne, interesantan predlog, osim ako ti neće mnogo narušiti sujetu to što ćeš potencijalno dobiti gomilu tih reakciju na svoje upise. 🙃

 

Ma sta kazes?!  Pa ovo je jos jace otkrice, zapravo najvece otkrice milenijuma i to odmah iza otkrica rupe na saksiji...

 

Znaci cenis da cu i ja dobijati takve bezobrazne reakcije a ne samo da cu ih deliti ...dobro da si mi to saopstila,

 

 

odricem se djavola koji me je naterao na onaj predlog - nikad vise takve misli, pre cu se spaliti

 

:lol_2:

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Mama_mia said:

Ma sta kazes?!  Pa ovo je jos jace otkrice, zapravo najvece otkrice milenijuma i to odmah iza otkrica rupe na saksiji...

 

Znaci cenis da cu i ja dobijati takve bezobrazne reakcije a ne samo da cu ih deliti ...dobro da si mi to saopstila,

 

 

odricem se djavola koji me je naterao na onaj predlog - nikad vise takve misli, pre cu se spaliti

 

:lol_2:

 

Cenim da malo bolje razmisliš pre nego što daš dobronameran predlog koji je samo tebi zanimljiv i duhovit. Hoćeš ti da budeš Puzigaća ali nešto ne ide, možda da ti održi neki kurs.

  • Like 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Drage dame,

@Mama_mia @DameTime

 

Rekle ste šta ste imale po pitanju upotrebe srednjeg prsta i reakcija, hajde da ovo ne postane lično i da ne eskalira na lični sukob.

 

Ukratko - prikočite dok još niste na nizbrdici. :classic_smile: 

 

Sent from my phone using dialer

 

 

 

 

Edited by fancy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ipak od svega je trebalo da se primeti to, da je moj predlog za reakciju bar na kratko uspeo da zaustavim nicim izazvan na ovoj temi rat u ukrajini, zombije, zli zapad, jadne irance i slicne price koje su se do tada valjale po topiku koji nije za to predvidjen...

 

 

I naravno da je nejasno kakve to kurseve drzi Puzo da bi se mene uputilo na njih. Kakve to veze ima sa bilo cim sto ja ovde pisem....cc

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Mama_mia said:

Ipak od svega je trebalo da se primeti to, da je moj predlog za reakciju bar na kratko uspeo da zaustavim nicim izazvan na ovoj temi rat u ukrajini, zombije, zli zapad, jadne irance i slicne price koje su se do tada valjale po topiku koji nije za to predvidjen...

 

 

I naravno da je nejasno kakve to kurseve drzi Puzo da bi se mene uputilo na njih. Kakve to veze ima sa bilo cim sto ja ovde pisem....cc

 

 

 

Moze li Teri Gilijam?

 

:smiley33:

Link to comment
Share on other sites

Poslije ovog bana sa obrazlozenjem "relativizacija", sa kojim se uopste ne slazem, i jos upucenih prijetnji u paketu i pokazivanja misica da pisem sa nekim macem iznad glave, jer je ocigledno da je @fancy odlucio da me eliminise i zbog toga se vise necu javljati sve dok je on ovde moderator. 

 

Jedini izuzetak je tema o imunoterapiji, ili ako bilo ko postavi neko pitanje u vezi kancera debelog crijeva sa metastazama na jetri, jer bi mozda mogao da pomognem nekome sa nekim informacijama, kojih na zalost imam i previse. Iskreno se nadama da to ovde nece nikome trebati.

Generalno imam utisak da se smatra da je osnovna funkcija moderatora da banuje forumase, a ne da razvija diskusije, otvara nove teme itd. pa neka onda tako i bude, ako je to vec volja tima koji vodi ovaj forum.

 

Pozdravljam sve forumase sa kojima sam imao korektnu komunikaciju, posebno na temi o zivotu u SFRJ. Zivi mi i zdravi bili :classic_smile:

 

  • Like 1
  • Thanks 3
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

Poslije ovog bana sa obrazlozenjem "relativizacija", sa kojim se uopste ne slazem, i jos upucenih prijetnji u paketu i pokazivanja misica da pisem sa nekim macem iznad glave, jer je ocigledno da je @fancy odlucio da me eliminise i zbog toga se vise necu javljati sve dok je on ovde moderator.

 

 

Pa sta, a ja sam dobila upozorenje sa kojim se takodje ne slazem jer nisam ja ovde lupetala i davala nepoznatim nickovima (nepoznatim ovde na politici, tu ih bar nisam sretala ali stigli su do ove teme) znaci nisam ja nikome davala krajnje neduhovite predloge za avatare i nickove i jos uplitala nekog treceg forumasa na nepredvidjenoj temi, ali izjednaceni smo.

 

tako da...ocigledno je da fancy zeli da svi budu izjednaceni jer na drugi nacin da su kaznjeni samo jedni tj ovi nesuvisli komentari par forumasa/ica koji su fakat bili na licnom, pritom krajnje antiduhovitom nivou, bi bili shvaceni jednostrano, kaznu bi razumeli kao da je uprerena samo protiv jednih a ne prema svima podjednako - upravo ovako kao ti sto shvatas svoj ban - kao sredstvo da te moderacija eliminise.

 

Mislim da ne bi trebalo da pravis takvu drasticnu razliku izmedju moderacije, jer moj primer gde tacno znam da su me cekali bez daha sta ce biti neki moj odgovor pa da se brzo reaguje raspolozivim orudjima...ali to je bilo na pocetku `zlatnog doba` foruma kada su vrednosti bile nesto drugacije i tolerancija, osim prema meni, daleko veca, ali gle cuda tada nije fancy bio mod. I ti si tada bio slobodniji, ili? 

U svakom slucaju moje misljenje je da ne bi ni ti trebalo da biras omiljenog moderatora koji ce tolerisati nesto sto ne bi trebalo da tolerise cak i da je tvoj istomisljenik.

 

 

 

 

 

 

Edited by Mama_mia
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Amigo said:

Poslije ovog bana sa obrazlozenjem "relativizacija", sa kojim se uopste ne slazem, i jos upucenih prijetnji u paketu i pokazivanja misica da pisem sa nekim macem iznad glave, jer je ocigledno da je @fancy odlucio da me eliminise i zbog toga se vise necu javljati sve dok je on ovde moderator. 

 

Jedini izuzetak je tema o imunoterapiji, ili ako bilo ko postavi neko pitanje u vezi kancera debelog crijeva sa metastazama na jetri, jer bi mozda mogao da pomognem nekome sa nekim informacijama, kojih na zalost imam i previse. Iskreno se nadama da to ovde nece nikome trebati.

Generalno imam utisak da se smatra da je osnovna funkcija moderatora da banuje forumase, a ne da razvija diskusije, otvara nove teme itd. pa neka onda tako i bude, ako je to vec volja tima koji vodi ovaj forum.

 

Pozdravljam sve forumase sa kojima sam imao korektnu komunikaciju, posebno na temi o zivotu u SFRJ. Zivi mi i zdravi bili :classic_smile:

 

 

Dupli zemljak, zao mi je sto si bio u prilici da se  suocis sa rakom jer pretpostavljam da si do informacija dosao na taj nacin - zelim ti sve najbolje u toj borbi.

 

Ja u principu nisam pristalica banova, ali ucestvovanjem na forumu prihvatam da postoje i da se daju se po nekim kriterijumima. Bez obzira na to, licno mislim da jesi relativizovao sve sto se ne uklapa u tvoj sistem vrijednosti - koji uprkos tome sto je formiran u slicnoj sredini, uslovima  i okruzenju kao i moj, sasvim sigurno ne dijelimo.

 

Ti si svoju kaznu "odlezao" i "pravno" si "rehabilitovan" covjek  tako da je tvoja licna odluka na kojim temama ces, i kako ucestvovati.

 

 

 

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 6/27/2022 at 2:41 PM, Amigo said:

Poslije ovog bana sa obrazlozenjem "relativizacija", sa kojim se uopste ne slazem, i jos upucenih prijetnji u paketu i pokazivanja misica da pisem sa nekim macem iznad glave, jer je ocigledno da je @fancy odlucio da me eliminise i zbog toga se vise necu javljati sve dok je on ovde moderator. 

 

Jedini izuzetak je tema o imunoterapiji, ili ako bilo ko postavi neko pitanje u vezi kancera debelog crijeva sa metastazama na jetri, jer bi mozda mogao da pomognem nekome sa nekim informacijama, kojih na zalost imam i previse. Iskreno se nadama da to ovde nece nikome trebati.

Generalno imam utisak da se smatra da je osnovna funkcija moderatora da banuje forumase, a ne da razvija diskusije, otvara nove teme itd. pa neka onda tako i bude, ako je to vec volja tima koji vodi ovaj forum.

 

Pozdravljam sve forumase sa kojima sam imao korektnu komunikaciju, posebno na temi o zivotu u SFRJ. Zivi mi i zdravi bili :classic_smile:

 

Ako ti je kad ne slušaš. Nije fancy odlučio da te "skine" on se za sada utrenirava....vidiš ja te učim, a za sebe ne znam. Nisam verovao da ću i ja da dobijem relativizaciju, pa još i retoriku SLobodana Miloševića. Besmisleno je da se ubedjujem sa bilo kim i nudim neku argumentaciju i onako sam odležao....jasno ti je na forumu gde ti je mesto, kao i meni. Čak se nema strpljenja za uklanjanje, nego se izmišljaju nekakve retorike. Ćuti i zaobilazi politiku.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ali stvarno, mogu li da pitam ove pojedine o čemu se tu radi? Koji je njima pa neće da pređu na svetlu stranu? Da je zbog tzv uvratnice od pre 20 godina, više puta je dokazano da to nema veze i da je budalaština, i samo izgovor, i poprilična slobotomija, npr na primerima Japana, Nemacke, Vijetnama itd. Šta je to, neka inercija iz Jugoslavije, ono, nesvrstani, qrtz paltz... Pa i to su gluposti, jer Jugoslavija osim na papiru fakticki nije bila nesvrstana nego je bila uz USA i NATO i samo formalno nije bila član. Šta je onda?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To je posledica miksa 2 fenomena:

 

1. Direktnog je*anja u mozak od 8. sednice naovamo i tadašnjeg rađanja vaskolike srpske sabornosti. 

Ako su već nečemu posvetili 35 godina života i osećaju se toplo i ušuškano u oboru istomišljenika u ovoj strateški beznačajnoj balkanskoj rupi zvanoj Srbija, teško da će sad, duboko u drugom poluvremenu, da menjaju stav.

Umreće s njim.

 

2. Večite srpske fascinacije Rusijom, utrpavano u porodici deci od malena u glavu...  Ima tu i besa golootočana i njihovih potomaka koji, kao i četnička, nedićevska i ljotićevska bagra, na talasu antikomunizma s početka 90ih "pere svoje diplome" i pokušava da falsifikuje mesto u istoriji.

Klasična osveta loših đaka.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...