Jump to content

Utisak nedelje


Atreid

Recommended Posts

Ne znam sta je problem u toj izjavi, samo je rekao da su SNS i NS podjednako nemoguci za saradnju. To je njegovo pravo, a da se nisu zajebavali sa Dverima i NS mozda bi sada bili u boljoj poziciji.

 

Ovo sto kaze Boban, verovatno je u pravu, samo sto kao i svi ostali masi sustinu, a to je da ovde nije problem koje trule kompromise praviti da se Vucic skine s vlasti, nego kako promeniti ovo drustvo, ovu izakanu i pocepanu krpu, da mu Vucic ne bude savrsena zakrpa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

 

Djilas je bio uzasan u emisiji. Imao je jos jednu priliku da objasni zasto je isao kod "sluzbe za sve i svasta u Srbiji" i dao je neka nemusta opravdanja koja svakako ne mogu da prodju kod njegovog birackog tela:

 

1. "Bilo je 55-55, nakon toga ja sam isao na sastanak jer nisam covek koji ce ceka." - Hajde da predjemo preko uzurpacije jedne javne funkcije sa cim se Djilas slozio (zasto Djilas nije isao kod Sapica ili Vesica?), sta je trebalo da bude cilj tog sastanka? Da se vladar smiluje i da jos jedne izbore, kao, dosta mu je vlasti, neka da nesto i drugima.

2. "Kako ja da vladam sa osobama koje su protiv sankcija Rusiji" - ali niko ne predlaze osnivanje regularne vlasti koja bi imala pun mandat od cetiri godine, nego prelazni period do novih izbora na kojima bi SNS i Vucic prosli mnogo losije. Na njima bi i gradjani mogli da se opredele da li su ili nisu za sankcije. Na njima bi i SNS morao da se opredeli da li im je glasnogovrnik Sormaz ili Martinovic.

3. "Ako bih ja mogao sa njima, zasto onda ne sa SNS?" - ovde sam promenio kanal, smucilo mi se i nisam zeleo vise da slusam tog coveka. Njegovo pitanje je postavljeno tako kao da je problem sto je SNS umerena desnica, pa neki levi centar (sto je SSP) ne moze sa njima, kao da je SNS nemacki CDU, a SSP nemacki SPD (ili konzervativci i laburisti u UK) - bukvalno se napravio lud, zaboravio sve sto je govorio, negirao realnost i proglasio SNS za legitimnu politicku partiju, a Vucicev rezim za legitimnu volju biraca. Isti covek koji je osnovao savez sa dve desnicarske partije se sada pravi lud i sada mu je ideologija bitna i sada su svi legitimni.

 

Sto se mene tice, tip je politicki mrtav i za njega vise ni u ludilu ne mislim da glasam, niti ga smatram nekakvom opozicijom. Prosto, ko je gradjanski orijentisan ima DS ili NBDG, ko je konzervativac ili nacionalista ima NS (videcemo kako ce ovi drugi da se izjasne i sta ce da rade), SSP neka lepo pravi koaliciju sa SNS jer su im ideoloski ocigledno najblizi.

Isto..ko ga jebe..a ko je za klasicnu levicu, ima Moramo:classic_biggrin:..meni iskreno, veca steta za mariniku, jer, ona je po mom misljenju, privlacila 60% glasckog tela SSP, minimum..Djilas bez nje i kolaicije, pa dobacio bi nekkao do 3% mozda..arhineprijateljstvo i krvavi rat Vucic Djilas, postaje hladni, harmless rat..Vucic i njegova kanalizacija od medija ce retko pominjati, ili pljuvati na kudikamo sofisticiraniji nacin SSP i Djilasa(sofisticirano i Vucicevi mediji, zvuci bolesno, znam),a Djjilas ce vise napadati ostatak SNS, nego samog Vucica..a za apr godina ko zna, mozda vidimo i duel..koji ce biti duel kolko i debata Bilje keler i Vucica pre neki mesec na prvoj..mozda sam ja ludi teperticar zavere, ali mi smrdi na ovkavu nekakvu varijantu sve ovo..

Edited by Harmonika
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Boban Stojanović bio preoštar.

Šteta što u emisiju nije pozvan još neko od opozicije, umesto Jelene Zorić, mada je ona bila odlična

Neobično mi je  što su odmah po predstavljanju gostiju emitovane reklame i to 10 minuta..

 

 

Tesko je, bar meni, ispratiti ovu emisiju u celosti cak i kada su gosti zaista ostri i imaju sta da kazu. Ali takvi se i ne pozivaju, pa su zato ocekivanja nerealna. Ne mislim da je moguce da je ovaj B. Stojanovic bio ni ostar a kamoli preostar. Moguce da je Jelena Zoric odlicna ali ne i da je bila odlicna u emisiji, bas naprotiv mislim da izuzetno dosadno obrazlaze. Zanimljiv pripovedac, novinar, skriboman ima talenta da privuce nacinom obrazlaganja  cak i kada prica/pise o recimo virslama....znaci ne ide joj cak ni kada govori o aktuelnoj temi koja bi trebalo da zanima a ne da uspava...Tako da slazem se da izbor gostiju nije nesto.

 

A sto se tice reklama, ako ne ispracas Utiske bez Djilasa u Utisku, kao i ja sto nemam strpljenja da to gledam osim ako nije bar jedan gost vredan posmatranja - ali ipak mi je poznato da odmah po najavi gostiju idu reklame u duzini od 12 minuta. Svaki put.

 

Da je Beba Popovic bio ja bih isto tako pomno gledala i branila ga od svih ... a ne da mi ga neki Boban Stojanovic zaskace....  :wink2:

Link to comment
Share on other sites

On 6/26/2022 at 11:24 PM, Devojka Luke Razića said:

Što se tiče ove emisije, poslednje u ovoj sezoni, imam utisak da Olja Bećković nije napravila dobar koncept.

 

Imala je dve teme- Stefanović-Hrkalović i odnosi u opoziciji.

 

Obe teme su aktuelne, ali emisija traje kratko da bi se obe teme "razradile".

Reklo bi se da je postizborni postmortem bio planiran a prica sa mafijom upala. Razocarali su me sto nisu nakon neke osnovne razmene upali skroz u Jeleninu pricu. Nisam super fan Stojanovica, ali vidi se da vrlo temeljno prati ovaj izborni/stranacki deo nase politicke scene i da mu je to strast, a iako ne gleda nikog sa tog dela scene sa visine ili sa zeljom da se sto bolje posvadja, nije bas ni super mekan. A Djilas ne bi bio Djilas kad bi pustio jednu kritikicu da prodje i kad ne bi svako pitanje protumacio kao napad, taj njegov Djiki svetac momenat ne traje previse dugo. Kad se tako dva tasa stave na vagu ispadne Jelena Zoric visak, a bila je fantasticna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/27/2022 at 11:21 PM, Harmonika said:

Beba? Njega bi  sahranio bilo ko..ne bi taj smeo da izadje nigde..A ako je stvarno toliko psoten, a svi koji ga smatraju krimosom budale,branitelji mu ni ne trebaju..

 

Nesto si teo reci? Nejasno je.

 

btw - Ne daj se indoktrinirati `kostunicastim` i slicnim vizijama `o misovima i ljudima`....prelistaj Koraca, advokata Srdju popovica, V. Dimitrijevica, Z. Djindjica odgledaj insajdere sa Bebom popovicem, tek onda daj ovakav sud kakav si ostavio - nejasan.

 

Ali ako si sve ove navedene vec ispratio, procitao, slusao sta kazu i i dalje imas istu ideju - to je vec tzv ortodoksni patriotizam i necu ti se mesati u ukus. Imas pravo da mislis da bi `njega sahranio bilo ko`. Pa upravo bilo ko je Djindjica i sahranio, tako da....nista novo.

 

ps. da se ne gnjavimo sa time da nisi mislio bukvalno sahraniti, da si mislio kako bi bebu sahranio neki na daleko cuveni logoreicar ili elokventicar koji se tebi licno iz nekog jos nepoznatog razloga dopada jer to znaci da nemas sopstveni stav koja se ticu tvoje konstrukcije `sahranio bilo ko` jer rabis tudj, nesto usput...

 

 

Edited by Mama_mia
-
Link to comment
Share on other sites

On 6/27/2022 at 11:33 AM, McLeod said:

Ne znam sta je problem u toj izjavi, samo je rekao da su SNS i NS podjednako nemoguci za saradnju. To je njegovo pravo, a da se nisu zajebavali sa Dverima i NS mozda bi sada bili u boljoj poziciji.

 

Ovo sto kaze Boban, verovatno je u pravu, samo sto kao i svi ostali masi sustinu, a to je da ovde nije problem koje trule kompromise praviti da se Vucic skine s vlasti, nego kako promeniti ovo drustvo, ovu izakanu i pocepanu krpu, da mu Vucic ne bude savrsena zakrpa.

 

Isto je moglo da se kaze i kada je Milosevic vladao.

 

Naravno da je to njegovo pravo, ali onda neka za njega glasaju samo liberalni imucni glasaci koji su se snasli u ovim vremenima i Vucic im smeta jer je bio radikal - imace svakako izmedju 5 i 10%. Takodje, njegovo pravo je da udje u vlast kao Gordana Comic i da kao i onda pljune na sve ono sto je do tada govorila. Samo, ne znam zasto onda ne bih glasao za Vucica i SNS - ako nije bitno sto nema slobodnih izbora, sto se ljudi zastrasuju, sto jedan te isti lik vlada vec drugu deceniju na istu foru - zasto bih glasao za razne pajace sa leva i desna koji mi porucuju da vrhovni gospodar i nije tako los?

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Nigde nije rekao da nije tako los. Mislim da je suludo i pricati o tome, jer je on sigurno najvise napadan covek u Srbiji. Imas slobodu za koga da glasas, imam i ja i sigurno ne bih glasao za koaliciju svih stranaka samo da se smeni Vucic. To je besmisleno. Cak i kad bi uspelo trajalo bi krace nego crnogorska vlada, a ko misli da bi bar sproveli cistku i otvorili pravne postupke protiv pojedinih je mnogo naivan.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 9/5/2022 at 8:18 PM, Klotzen said:

Ako sam pažljivo pratio sinoć Antonijević ni jednu kritiku nije uputio Vučiću, čak mu je Olja nameštala dva puta penal ali ni tada se nije usudio. Sve je verovatnije da će on biti ministar.


Uopste nije krio koliko to zeli. Kaze da hoce da popravlja institucije. Pa nisu se one urusile same od sebe, nego predanim desetogodisnjim radom jednog coveka! I sad bi on da mu se pridruzi. Onaj i dalje da ih rusi, a ovaj ce kao da ih pravi.
Ziva nisam da vidim kako ce to da izgleda.

Steta recitog, pametnog i nacitanog coveka, ali sam je izabrao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/5/2022 at 8:18 PM, Klotzen said:

Ako sam pažljivo pratio sinoć Antonijević ni jednu kritiku nije uputio Vučiću, čak mu je Olja nameštala dva puta penal ali ni tada se nije usudio. Sve je verovatnije da će on biti ministar.

 

Nisam gledala to, ali bilo bi dobro bar na televizijama gde je to moguce - uopste AVa ne stavljati u kontekst, bez obzira da li se nadas da ces biti izabran ili neces ...ok mozda to i nije neka dobra strategija da precutis AVa kao pojavu, ali trebalo bi pokusati jer svi ostali koji nisu stigli dalje od Avljeg prozora nisu nista uspeli pljujuci pod taj prozor....

 

E sad, ako je ovaj lik stvarno u igri da postane avov ministar - mozemo uvek da kazemo - Aha! Znaci zato nisi kritikovao Ava u Utisku nedelje.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Iako, sto je mnogima poznato ovde verujem, nisam neki fan ni Olje Beckovic ni ove emisije, nikad nisam dobio veci poriv da pozovem i probam da se ukljucim u emisiju.

 

Ja sam bio u osnovnoj skoli kad je bilo bombardovanje. Bio sam u osnovnoj skoli i kad je ubijen Djindjic.

 

Moji roditelji su bili ucesnici petog oktobra i nadali se da ce time promeniti tok istorije i za sebe i za svoju decu. Njih vise nema.

 

Ja sam sada manje nego deceniju mladji nego sto su oni bili tada. Samo sto ja nemam ni tu nadu da ce doci sesti oktobar, koju su oni imali.

 

Meni je potpuno MUKA da slusam iste ove price i prekomponovanje forme koje je deklamovao Bosko Obradovic veceras.

 

Slusam o tom Kosovu od kako sam bio dete. 1% mojih prijatelja koji nisu rodjeni dole nikada nije bio na Kosovu. Niti ce verovatno ikada i otici. A opet se istog monolitno drzimo kao pijani plota.

 

Svrbelo me je da postavim jedno pitanje gospodinu Obradovicu i njegovim slicnomisljenicima kojih nazalost u Srbiji ima i danas previse - ako vole toliko da se vracaju u proslost, zasto ne poslusaju neki od poslednjih intervjua Zorana Djindjica ili na primer Ivana Stambolica koji su obojica ubijeni od strane mracnih sila koje u malo drugacijem obliku i dalje vladaju u kojima su oni hirurski precizno rekli sta ce nam se desiti ukoliko ne budemo pragmaticni i da citiram Stambolica, "ukoliko se ne uzmemo u pamet".

 

20 i kusur godina mi ne mozemo to da uradimo. Muka mi je, povraca mi se, tragicno je da danas mi satro vagamo sta cemo sa Kosovom i sta cemo sa sankcijama Hitleru 21. veka.

 

A jos je najtragicnije to sto takvih kao sto je Bosko Obradovic u ovoj zemlji ima 80%.

Edited by McLeod
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

Samo citiram Boska Obradovica koji mase podatkom o "80% gradjana Srbije izricito protiv sankcija Rusiji" 😉

80% likova u Srbiji bi da se legalizuju kradja, korupcija i kriminal te progon LGBT osoba i svakog ko nije kao oni, ali im se ipak to ne treba dozvoliti niti sme.

 

Prema tome, ima da se uvedu sankcije ruZZiji i slus!  

Edited by FrediB
Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2022 at 11:27 PM, McLeod said:

 

Samo citiram Boska Obradovica koji mase podatkom o "80% gradjana Srbije izricito protiv sankcija Rusiji" 😉

 

Boskic je kao sto je vec dokazano, u pravu za procente.

 

Ali to sto je on u pravu, ne znaci da mora da se povlaci po emisijama na toboznjim oslobodjenim televizorima. Boskic je vise gostovao u utisku nedelje nego neko ko je normalan.

Ovakvi likovi uveseljavaju tabloidne emisije kakva je i Utisak pa je razumljivo. Normalno da ne gledam tu emisiju osim ako cujem da je bilo nesto vredno pregleda, kao sto je goodnight irene.

 

Prosli put Sinisa Kovacevic, ovaj put proljevantni Obradovic, ceka se Seselj, Jeremic i ostali potpisnici one peticije. Bas je zabavno cuti sta imaju da kazu ovi gosti - ponavljaci (odnosi se na sve goste a posebno pomenute kao i na one nazovi opozicione koji otkrivaju rupe na saksijama). :yawn2:

 

One koje bih volela da vidim nisu zivi. A oni koji su zivi - zivi su zakopani. Ili suvise opasni za decije emisije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mama_mia said:

Prosli put Sinisa Kovacevic, ovaj put proljevantni Obradovic, ceka se Seselj, Jeremic i ostali potpisnici one peticije.

pa to nam je ono na sta smo osudjeni. tako je - kako je.

 

kad smo vec kod izbora gostiju u Utisku, meni je (na negativni nacin) fascinantno da ni takva ugledna, kultna i visedecenijska emisija nije u stanju da nekada dovede nekog kosovskog politicara, da nekad cujemo i njihovu 'stranu'. a decenijama slusamo ove nase (ne znam vise ni kako da ih nazovem) politicare/politikante, znamo svaku njihovu tacku, zarez, stanku ili tugovanku kad se pomene kosovo. a nikako da vidimo nekog predstavnika vecinskog naroda tamo. nikako da probamo njega da saslusamo, nego samo autisticno zabijanje glave u pesak, cak i od tzv 'medijske elite', sa stavom - ovde se samo mi pitamo, njihova rec ne treba nikada da se cuje. valjda je osnovna novinarska duznost da kada prica o nekoj stvari ima obe strane, a ne samo jednu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, djura.net said:

 znamo svaku njihovu tacku, zarez, stanku ili tugovanku

 

pa da, to i kazem - ponavljaci i otkrivaci rupe na saksiji - to su joj gosti

 

17 hours ago, djura.net said:

 valjda je osnovna novinarska duznost da kada prica o nekoj stvari ima obe strane, a ne samo jednu?

 

 i to kazem - beckovicka ne samo sto ne poziva neke vredne slusanja a koje se nigde ne pojavljuju vec ne poziva ni neke koje ti predlazes (ili se oni ne odazivaju). Svakako u deciju emisiju za odrasle nije prikladno pozivati `te opasne`

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Auh, dva bota večeras.

 

Baš mi je teško pala epizoda, a ova dva bota su je dodatno začinili.

 

Nisam neko vreme pratio domaću politiku, ali se ovih dana svašta nešto izdešavalo da je bilo nemoguće ostati nem. Slučajno naleteh na UN i baš me je dokrajčio što se tiče politike za ovu nedelju. 

 

Pre svega mislim na Šodroš, a evo sad i vesti o novoj vladi sa starim-novim licima.

 

Pored toga i na ličnom nivou sam se susreo sa jako diskutabilnim političkim stavovima prijatelja za koje sam mislio da su ok, bio na benefit svirci za antifa mesto u NS, gde sam se naslušao priča o ugnjetavanju.

A na sve to sam upoznao i družio se sa beloruskim parom koji je pobegao glavom bez obzira od rata. Slušajući priče o stanju tamo i povezivanju sa stanjem kod nas...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, uvrnuto said:

Auh, dva bota večeras.

 

Na trenutak si me zbunuo, zapitah se, kakvi botovi, misleći na goste. Na gledaoce koji se uključuju i inače ne obraćam pažnju, veoma retko se tu čuje išta vredno pažnje čak i kad su sa "moje strane".

Dobra je emisija, gosti koji su u materiji i koji umeju da iskažu šta misle.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...