Jump to content

The Rings of Power


SteveFrancis#3

Recommended Posts

To je ova grupacija koja je vec odavno odlucila da hejtuje no matter what. Pritom se pod tim 'ne prati Tolkiena' pisu svakakve gluposti - toliko malo toga uopste i ima sto bi mogli da prate. Uzeli su ovaj period verovatno dobrim delom sto im dopusta najvecu slobodu da ispricaju i neku svoju, novu pricu. To samo po sebi nije lose - ako su u stanju da donesu kvalitetne dodatke oskudnoj fabuli SA, kudos, bice uzivanje. PJax je napravio nemali broj izmena u odnosu na knjige i bukvalno svaka je unapredila sveukupni dozivljaj trilogije. Hajde da sacekamo epizode pa da onda sudimo je li verno Tolkienu, je li strava ili je bulja.

Link to comment
Share on other sites

Slozio bih se sa @Drug Crni da Vilenjaci jednostavno nisu previše uzvišeni, ne odaju mi da imaju razmak između ljudi. Čak je i u Hobitu, koji je njesra od filma, Tranduil bio graciozno prikazan da se oseti da je on kralj koji je tu već stotinama godina, za razliku od ljudi iz Dola.

Posledično, ne bih se složio sa Frensom u vezi Morfydd, jednostavno nije dovoljno lepa za Galadriel, ne izgleda mi plemenitog roda. Možda će ona dobro da glumi, ali ne može da mi klikne njena uloga.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo ih Cate u vreme snimanja FOTR i Morfydd u vreme snimanja TROP. Ni Cate nikada nije vazila za par-ekselans lepoticu klasicnog holivudskog tipa. Naravno da se ukusi razlikuju, nekome je mozda vizuelno privlacnija jedna, nekome druga, ali ja tu ne vidim neke astronomske razlike. Nije kao da poredimo Rhonu Mitru i Sandru Bullock. Iz mog ugla, niti je Morfydd nedovoljno lepa za ulogu, niti Galadriel treba/mora da izgleda kao foto-model.

 

Osim toga, Galadriel jeste opisana kao vanredno lepa and stuff, meddjutim to je uopsteno karakteristika svih vilenjaka u odnosu na ostala stvorenja ME. Ako se ne varam, sto se tice te fizike lepote u smislu privlacnosti Tolkien je od zenskih likova posebno izdvojio pre svih Luthien, zatim Idril Celebrindal i na kraju Arwen kao najlepse stvorenje u toj poslednjoj generaciji vilenjaka. Koliko se secam, kod Galadriel je Tolkien istakao kosu kao nekakvo svetsko cudo kome su se svi divili. Ergo, njena lepota je nesto nekonvencionalnija, u smislu da zraci i emituje neku posebnu energiju, da deluje cisto, uzviseno, besprekorno, nesto kao vilinska pojava.

 

ovo sto si napisao za vilenjake generalno, mogu da se slozim, ni Celebrimbor ni Elrond ni Arondir ni po cemu estetski ne deluju kao visa bica, but then again, Hugo Weaving je igrao Elronda kod PJaxa i izneo je to odlicno zahvaljujuci glumackim kvalitetima koji su uspeli da potpuno potisnu estetiku. Lee Pace je bio fantastican izbor za Thranduila, tu nema dileme, sa njim su bas pogodili.

 

MV5BMTk0MjIyMjg1NF5BMl5BanBnXkFtZTgwNjg5

Morfydd-Clark-wiki-bio-age-height-instag

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bilo bi glupo da "prepričavaju" Džeksonove filmove.

Mislim, filmovi su relativno nedavno snimljeni i to vrlo kvalitetno.

Nema smisla da se radi klasičan rimejk (iako je to i ovako rimejk krava muzara).

Radiće se varijacija na temu, ali kontam da tako može samo da ima bolji ukus nego da radimo čista poređenja sa filmovima.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Prvi utisak: Balrog sa kraja trejlera identičan onom iz filmova P.J. Što bi trebalo da se svidi onima koji su tražili neku vrstu vizuelnog oslanjanja na LoTR filmove

 

Ako je ovo Sauron, mene pomalo podseća na viziju Sotone iz filma Pasija, Mela Gibsona

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Drug Crni said:
  Hide contents

Prvi utisak: Balrog sa kraja trejlera identičan onom iz filmova P.J. Što bi trebalo da se svidi onima koji su tražili neku vrstu vizuelnog oslanjanja na LoTR filmove

 

Ako je ovo Sauron, mene pomalo podseća na viziju Sotone iz filma Pasija, Mela Gibsona

Prvi komentar ispod klipa:

Eminem as Sauron, this has to be the best casting ever :roflmao:

 

Meni deluje da su jako brzo prešli na zlog Saurona, očekivala sam više Anatara, bar u prvoj polovini serije... ali možda im to samo nije dovoljno upečatljivo za trejler. Nada umire poslednja :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ispregledao sam trejler nekoliko (stotina :lol_2:) puta,pa evo nekih mojih zapazanja,komentara i pitanja.

Na pocetku vidimo Galadriel koja prilazi jednoj ogromnoj gomili vilovnjackih shlemova. Ne vidimo tela,ali je jasno da je to popriste neke velike bitke iz proslosti. Nemam momentalno predstavu (a nije mi se dalo da istrazujem) koja je bitka u pitanju,ali mi se svejedno cini da je to scena iz prve epizode..opet..i ne mora biti jer ce se Galadriel verovatno cesto kroz seriju prisecati proslosti i evocirati vizije iz nje..i imati svoje deonice naracije..

Zatim je vidimo iznad mrtvog tela jednog vilenjaka (ili vilovnjaka;neka me neko uputi koji je ispravan termin) nad kojim pusta suzu. Moja pretpostavka je da je u pitanju njen brat - Finrod,koji je pao.

Onda vidimo Lindon gde Visoki Kralj Gil-galad stavlja neku vrstu venca/tijare na glavu Galadriel..verovatno kao znak neke zahvalnosti..posebno mi se dopala scena u kojoj za stolom zajedno sede Durin, Elrond, Gil-galad, Celebrimbor i jos jedna osoba u centru koja se ne vidi,a za koju verujem da je Galadriel. Sa onim lampinjonima koji daju lepu svetlost,ugodnu toplinu; scena me pomalo podseca na Lothlorien iz "Druzine Prstena"..vizuelno jako dobro izvedeno..

Paznju mi je privukao deo gde onaj decak dolazi u posed nekog seciva..mene podseca na morgul-blade,ali za razliku od "Druzine Prstena",u kojem se ono u rukama Aragorna dezintegrise,ovde se desava obrnuto - ono se pojavljuje,postepeno dobijajuci fizicku formu..nemam objasnjenje otkuda ono potice i kome tacno pripada..

Dosta bitan detalj trejlera je palantir kojeg Galadriel pocinje da koristi..sad - je li to "obicni" palantir ili neki master-stone? Procitao sam neke komentare koji (a sta drugo?) sprdaju ovu scenu u pravcu toga da je potpuno promasena,jer njoj palantir ne treba da bi ostvarila vizije..ne zaboravimo da je ovo Drugo doba i da Galadriel jos nije dosla u posed njenog Prstena moci..stoga ona ovde jos nema moc koju ce steci kasnije..

Ima jos upecatljivih delova trejlera,ali njih ne bih posebno komentarisao..ocigledno je da su autori ipak odlucili da se malo vise oslone na filmske uradke PJ. Jer,dosta toga izgleda poznato i kao da smo to vec negde videli. Ili su autori jednostavno resili da u trejler i tizere natrpaju sto je vise moguce poznatih likova,lokacija i motiva kako bi time privukli i zaintrigirali veci broj gledalaca,inace fanova filmske trilogije i samih knjiga. 

Ako se doda da ce muziku za seriju komponovati Howard Shore,koji je isto uradio i sa originalnom trilogijom,jasno je da producenti hoce da igraju na "sigurno". Meni to ne smeta,ali je zanimljivo kako sada ni ovaj pravac mnogima ne odgovara,pa su vec krenule kritike "kako smo ocekivali nesto originalnije"..a koliko do juce je bio dominantni hejt jer "nista ovo ne lici na Tolkinova dela"..zaista fenomen sam po sebi..izgleda da ce biti najpametnije izbegavati komentare po socijalnim mrezama..

Meni trejler deluje impresivno!
Vizuelno je bogat,efekti na visokom nivou,ocito prisutna ideja da se sto je vise moguce koriste pravi glumci,statisti i dosta prostetike umesto CGI. Nadam se jednoj odrzivoj, koherentnoj prici koja ce imati smisla,pa ga tako dati i celoj seriji.

Sto se mene tice - lozenje je na nivou temperatura ovih dana.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:


Na pocetku vidimo Galadriel koja prilazi jednoj ogromnoj gomili vilovnjackih shlemova. Ne vidimo tela,ali je jasno da je to popriste neke velike bitke iz proslosti. Nemam momentalno predstavu (a nije mi se dalo da istrazujem) koja je bitka u pitanju,ali mi se svejedno cini da je to scena iz prve epizode..opet..i ne mora biti jer ce se Galadriel verovatno cesto kroz seriju prisecati proslosti i evocirati vizije iz nje..i imati svoje deonice naracije..

 

Trebalo bi da se radi o sceni nakon zavrsetka Nirnaeth Arnoediad (Battle of Unnumbered Tears), tacnije da gledamo Hill of the Slain - humku sacinjenu od tela i oruzja palih vilenjaka i ljudi u toj bici.

Zatim je vidimo iznad mrtvog tela jednog vilenjaka (ili vilovnjaka;neka me neko uputi koji je ispravan termin) nad kojim pusta suzu. Moja pretpostavka je da je u pitanju njen brat - Finrod,koji je pao.

 

Da, Finrod je sigurno. Vec je davno potvrdjeno da je na onoj prvoj slici sto su objavili, figura zagledana u grad (Tirion) upravo on. Tada sam spekulisao ovde da ce onda verovatno Felagund biti upotrebljen kao plot device, kako bi se dao dodatni motiv i podloga za Galadrielinu mrznju prema Sauronu i motivaciju za dalje delanje. Cini se da sam taj deo price pogodio.

Onda vidimo Lindon gde Visoki Kralj Gil-galad stavlja neku vrstu venca/tijare na glavu Galadriel..verovatno kao znak neke zahvalnosti..posebno mi se dopala scena u kojoj za stolom zajedno sede Durin, Elrond, Gil-galad, Celebrimbor i jos jedna osoba u centru koja se ne vidi,a za koju verujem da je Galadriel. Sa onim lampinjonima koji daju lepu svetlost,ugodnu toplinu; scena me pomalo podseca na Lothlorien iz "Druzine Prstena"..vizuelno jako dobro izvedeno..

Paznju mi je privukao deo gde onaj decak dolazi u posed nekog seciva..mene podseca na morgul-blade,ali za razliku od "Druzine Prstena",u kojem se ono u rukama Aragorna dezintegrise,ovde se desava obrnuto - ono se pojavljuje,postepeno dobijajuci fizicku formu..nemam objasnjenje otkuda ono potice i kome tacno pripada..

 

Ne znam koje je secivo u pitanju, ali sudeci po simbolu na njemu i tamnoj energiji koja ga obnavlja i daje mu fizicki oblik, kao sto kazes, deluje da je vezano za Morgotha/Saurona. Videcemo sta predstavlja, da li je u pitanju neki poznati mac iz ranijeg perioda kome su dali novo ruho i neka Amazonova kreacija za potrebe pletenja price koju su skrojili.

Dosta bitan detalj trejlera je palantir kojeg Galadriel pocinje da koristi..sad - je li to "obicni" palantir ili neki master-stone? Procitao sam neke komentare koji (a sta drugo?) sprdaju ovu scenu u pravcu toga da je potpuno promasena,jer njoj palantir ne treba da bi ostvarila vizije..ne zaboravimo da je ovo Drugo doba i da Galadriel jos nije dosla u posed njenog Prstena moci..stoga ona ovde jos nema moc koju ce steci kasnije..

 

To je dosta klizav teren, za sad mi je prilicno nejasno sta zele sa tim dolaskom Galadriel u Numenor da trazi pomoc. Nevezano za sam palantir, donekle jeste smesno da Miriel njoj nesto pokazuje, skrece paznju ili otvara oci, a tako deluje u ovom kratkom snippetu iz trejlera. Moracemo sacekati da vidimo ceo kontekst.


Ima jos upecatljivih delova trejlera,ali njih ne bih posebno komentarisao..ocigledno je da su autori ipak odlucili da se malo vise oslone na filmske uradke PJ. Jer,dosta toga izgleda poznato i kao da smo to vec negde videli. Ili su autori jednostavno resili da u trejler i tizere natrpaju sto je vise moguce poznatih likova,lokacija i motiva kako bi time privukli i zaintrigirali veci broj gledalaca,inace fanova filmske trilogije i samih knjiga. 

 

To sigurno, mada treba imati u vidu jednu stvar - glavni crtac/dizajner za ovu seriju i PJaxovu trilogiju je isti covek - John Howe, tako da ne cudi da Balrog izgleda isto ili da mnoga estetska resenja dele mnostvo slicnosti sa filmskim.

Ako se doda da ce muziku za seriju komponovati Howard Shore,koji je isto uradio i sa originalnom trilogijom,jasno je da producenti hoce da igraju na "sigurno". Meni to ne smeta,ali je zanimljivo kako sada ni ovaj pravac mnogima ne odgovara,pa su vec krenule kritike "kako smo ocekivali nesto originalnije"..a koliko do juce je bio dominantni hejt jer "nista ovo ne lici na Tolkinova dela"..zaista fenomen sam po sebi..izgleda da ce biti najpametnije izbegavati komentare po socijalnim mrezama..

 

Howard Shore je izgleda komponovao samo glavnu temu, a Bear Mccreary sve ostalo.

Meni trejler deluje impresivno!
Vizuelno je bogat,efekti na visokom nivou,ocito prisutna ideja da se sto je vise moguce koriste pravi glumci,statisti i dosta prostetike umesto CGI. Nadam se jednoj odrzivoj, koherentnoj prici koja ce imati smisla,pa ga tako dati i celoj seriji.

Sto se mene tice - lozenje je na nivou temperatura ovih dana.

 

Meni su hajlajt trejlera bez dileme patuljci - dijalog, nacin ispostave istog, estetika... Daleko najsnaznija linija koju sam cuo do sad je upravo ona koju izgovara neki od Durina (ne znam da li tjale ili sin, mislim ipak pre sin) - There can be no trust between hammer and a rock. Eventually one or the other must surely break...

 

Vizuelno izgleda dosta dobro, s tim da ima jedna stvar koja me prilicno nervira / gomila slo-mo-a u scenama sa Arondirom. Cini se da ce on u ovoj seriji biti Legolas iz Hobbita i nekih sitnih sekvenci LOTR-a - stupidly defying physics.

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ok, definitivno ono nije Sauron (ili barem nije njegova glavna i/ili jedina forma). Verovatno je u pitanju neki clan (zapravo clanica posto je rec o glumici) ili vodja kulta koji je mozda povezan sa njim i Morgothom.

 

Glas koji izgovara ono you have been told many lies of Middle Earth je glas Mawlea koji igra Adara, mracnog vilenjaka za koga se pise vec dugo da ce biti centralni antagonista prve sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od subote nisam imao pristup internetu,pa da dodam jos malo mojih razmiljanja/odgovora na temu..

 

On 7/23/2022 at 1:53 PM, SteveFrancis#3 said:

Trebalo bi da se radi o sceni nakon zavrsetka Nirnaeth Arnoediad (Battle of Unnumbered Tears), tacnije da gledamo Hill of the Slain - humku sacinjenu od tela i oruzja palih vilenjaka i ljudi u toj bici.

Na ovu sam bitku (casna pionirska) i mislio..nisam mogao da se setim njenog imena,iako mi je knjiga "Deca Hurinova" na dohvat ruke,na polici. Citao sam je krajem zime i Bitka Nebrojenih Suza je tamo,ne samo pomenuta,nego i prilicno detaljno opisana..sve sa njenim tokom i fatalnim zavrsetkom..

 

 

On 7/23/2022 at 1:53 PM, SteveFrancis#3 said:

To je dosta klizav teren, za sad mi je prilicno nejasno sta zele sa tim dolaskom Galadriel u Numenor da trazi pomoc. Nevezano za sam palantir, donekle jeste smesno da Miriel njoj nesto pokazuje, skrece paznju ili otvara oci, a tako deluje u ovom kratkom snippetu iz trejlera. Moracemo sacekati da vidimo ceo kontekst.

 

Dobro,ali ostaje cinjenica da ovde Galadriel jos uvek nije mocna koliko kasnije,u Trecem Dobu (kojeg gledamo u filmovima - Hobit i LoTR)..ili sam nesto propustio?

 

 

On 7/23/2022 at 1:53 PM, SteveFrancis#3 said:

Howard Shore je izgleda komponovao samo glavnu temu, a Bear Mccreary sve ostalo

Nisam nasao ovaj podatak..vec samo da je komponovao muziku za seriju..hvala na dopuni

 

 

On 7/23/2022 at 1:53 PM, SteveFrancis#3 said:

Meni su hajlajt trejlera bez dileme patuljci - dijalog, nacin ispostave istog, estetika... Daleko najsnaznija linija koju sam cuo do sad je upravo ona koju izgovara neki od Durina (ne znam da li tjale ili sin, mislim ipak pre sin) - There can be no trust between hammer and a rock. Eventually one or the other must surely break

Odlicno su reseni,slazem se.
Jedan od najvecih nedostataka (a mnogo ih je) Hobbit filmova je kako su tamo predstavljeni Patuljci - i vizuelno i karakterno..promasaj veliki. Ovo izgleda mnogo bolje.. Da,sin izgovara tu recenicu. Sad..postavlja se pitanje na sta se ona odnosi? Mozda ne nuzno na odnos Patuljaka i sila zla,vec pre Patuljaka i Vilenjaka?

 

On 7/23/2022 at 1:53 PM, SteveFrancis#3 said:

Vizuelno izgleda dosta dobro, s tim da ima jedna stvar koja me prilicno nervira / gomila slo-mo-a u scenama sa Arondirom. Cini se da ce on u ovoj seriji biti Legolas iz Hobbita i nekih sitnih sekvenci LOTR-a - stupidly defying physics

Zaista ocigledno..ali kao sto sam vec pisao - autori ce (makar u prvoj sezoni) pokusati da "evociraju uspomene" gledalaca na filmove..komparacija Arondir/Legolas je ovde (bar u njihovim ocima) igra na sigurnu kartu..

Link to comment
Share on other sites

Imam i ja strahova..možda najveći je kako će da reše pitanje velikog timelinea.. kako će to funkcionisati.. a drugi mi je kako će uklopiti Harfoote u priču.. prilično ću se uz*ebati ako priču budu,na bilo koji način,gradili oko njih. 

Drugo doba naprosto vrvi od zanimljivih i značajnih likova i priča mora da se gradi oko njih,a ne oko izmišljenih. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...