Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

4 hours ago, Barkley#34 said:

Mitar je protiv Mađara i sinoć imao dve velike šanse i par poluprilika, bar jedan gol je morao da padne.

 

Imao je on i više od dve velike šanse u oba meča. Ipak se vidi zašto igra u Fulamu a ne u nekom boljem klubu, koliko god mi njega cenili i gotivili. Bio i ostao veeeliki potrošač šansi... Između Vlahovića i njega ne bi smelo biti ikakve dileme. A Jovića najuriti iz reprezentacije nogom u leđa. Neće to Piksi trpeti više, siguran sam.

 

Tačno su falili ti Mitrovi nepostignuti golovi i rezultat sinoć bi bio mnogo podnošljiviji. Protiv Mađara i ubedljiviji. 

 

Rekao bih da nam je ovaj poraz negde dobro došao. Plus, budimo realni, Danci nisu slučajno na devetom mestu. Ja se, iskreno, nisam ni zaluđivao da će tu pasti neka pobeda ali sve ovo pod Piksijem liči na nešto. Konačno imamo reprezentaciju koja igra fudbal i kad glat gubi 0:3. Uopšte nisam nešto razočaran.

 

Sad treba stisnuti petlju i dobro odigrati LN.

 

edit: Izvukoh Španiju, Urugvaj, Srbiju i S.Arabiju. Bolje ponovo, čak je i ta S.Arabija jebeni komšiluk Kataru. Ne trebaju nam ni oni ni Španci a bogami ni Urusi. 😀

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

Realno je da usled mesta u trecem sesiru pasce nam najverovatnije teska grupa i to je to. Treba gledati da se prodje i pogotovo strucni stab i igraci trebaju verovati da mogu i do prvog mesta u grupi, ali javnost treba biti opreznija i imati ovu utakmicu od sinoc u vidu. Malo da 'oladi sto bi se reklo.

 

Da ne licitiram sada ko bi bio dobar da se izvuce ili ne, mislim da su osim Katra sve ekipe zahtevne na svoj nacin i ako nista drugo trebalo bi to biti dobre utakmice.

 

Ja ne verujem da cemo mi nesto popravljati igru u odbrani previse jer to je sto imamo, mada igra u odbrani ne bi bila toliko losa da smo uradili nesto u napadu do tog drugog gola i stvari bi se verovatno drugacije odvijale. Mitrovic je u odlicnoj formi i pomalo me je iznenadio sto neke sanse nije bolje iskoristio. Da su stigli da ga izblokiraju a tek promasaji. No i dalje su po meni najvise podbacili Kostic i Tadic. Veliki je luksuz za nas to da ti od tri najkreativnija igraca, dva ne odigraju na svom nivou protiv jakog protivnika. 

 

Sergej je bio odlican dok smo igrali fudbal i dok je igrao na svojoj poziciji. Ne znam o kakvoj sporoci kod njega se prica, lopta klizi kod njega. On je ne zadrzava previse i u 90% slucajeva zna sta ce sa njom. On je trkacki spor, ali su mu zato odluke uglavnom brze a i plus je jak da se zagradi ili prihvati loptu pored dva igraca ako je to potrebno i odlozi je slobodnom saigracu.

 

Vlahovic je igrac koji je u ovakvim utakmicama prekopotreban. Kakav crni toranj. Vlahovic je susta suprotnost od Mitrovica. Napadac koji je pre svega brz. Ima sodlinu tehniku da moze da pokupi loptu i nastavi sa njom da ne gubi mnogo vremena. Ali i pored toga Mitrovic je ulazio u sanse i trebao je bolje da reaguje jer on to moze. Tako da pored Tadica i Kostica u kreativnom delu mozemo i Mitrovica da uracunamo tu kao igrace koji su podbacili. Mnogo je protiv Danske. Da su tako podbacili protiv Portugala naravno da ne bi prosli direktno na SP.

 

Sto se tice odbrane jeste bilo ko na vetrometini ali sa Piksijem mi igramo tako i to se nece promeniti kod njega nikada. Ovde je problem sto smo mi izabrali da igramo ofanzivno a ofanzivno nista nismo uradili.

Link to comment
Share on other sites

Moj krajnji utisak je kako nam Ivan Juric opravlja reprezentativce i da bolje od kolega dopre do njihovih glava. Bolje kapira neke stvari, a i nije tu problem jezicka barijera i druga kultura nego nesto sto je svima blisko. Uspon Darka Lazovica se desio sa njegovim dolaskom u Veronu, zatim doveo Ivana Ilica na pozajmicu kog su kasnije otkupili. Evo sada kako je prosle godine dosao u Torino, Sasa Lukic se cini pouzdanim resenjem i blizu je toga da zacementira mesto startera a i Vanja Milinkovic-Savic je starter u Torinu. Vanju sam cisto spomenuo vise u kontekstu toga kako i ''izgubljeni'' slucajevi mogu da se vrate na pravi put kada se kockice posloze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Neme said:

Imao je on i više od dve velike šanse u oba meča. Ipak se vidi zašto igra u Fulamu a ne u nekom boljem klubu, koliko god mi njega cenili i gotivili. Bio i ostao veeeliki potrošač šansi...

Nije dugo trebalo da prođe pa da Mitar opet postane "nije nešto". :sleep_1:Kao da nije igrao u Fulamu i kad je davao golove iz prve šanse, redom jačim i slabijim protivnicima, na sve načine.

 

Nije ispunio očekivanja na ovim mečevima, promašio je ono što treba da da, Vlahović je talentovaniji i generalno bolji igrač i to jesu činjenice. To međutim ne znači da Mitra treba potcenjivati, da neće dobijati šansu i da je neće iskoristiti, kao i do sada. Valjda smo toliko naučili.

 

4 hours ago, diego said:

Kakva "krivudavi putevi kokainskih noci" grupa... 😄

Mi smo tu uljezi, jedini ne govorimo španski. :classic_smile:

 

Što se tiče ždrebeta, u prva dva šešira je po pet evropskih ekipa, a pošto može da bude najviše dve takve u grupi, najmanje dve grupe će biti nedostupne za nas, dok dođe žreb do trećeg šešira. Neka to budu one u kojima su Nemci i Holandezi. :classic_biggrin: Onako napamet, bez puno poznavanja aktuelnog svetskog fudbala, moke želje su Meksiko, SAD ili Švica iz drugog šešira, uz izbegavanje mina u vidu Kanade i evropske reprezentacije iz četvrtog.

 

5 hours ago, dzoneee said:

Katar na sudjen :classic_laugh:

 

C2C2OqA.png

Vlažni san. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Suludo je jednog od najboljih napadača u Evropi gurati na poziciju koju nikad ne igra. To je inače poodavno specijalitet naših trenera koji usled nedostatka autoriteta potezu ta resenja izmisljanja pozicije igračima samo da se ne zamere nekom. Piksi ima samo jedan problem u sastavljanju ekipe a to je desni spoljni gde mora da nekako iskombinuje Lazovica, Radonjica posto pokusaj sa Živkovićem teško da može da prođe na SP.  Realno nemamo nekog igrača na toj poziciji, Gajic stagnira odavno, Gaćinović isto a ni kod mlađih se niko tu ne nameće. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Iskreno mislim da se Piksi nece tako lako odluciti da igra samo sa Vlahovicem ili Mitrovicem kada su obojica dostupni. Mogu da se kladim da cemo u Ligi nacija izaci sa obojicom u timu protiv nekoga. U tom slucaju Lukic otpada a Milinkovic-Savic i Gudelj dva centralna vezna. 

 

Ali kombinovace se u junu, paklen je raspored. 4 utakmice sve na 3 dana se igra.

 

 

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Barkley#34 said:

Nije dugo trebalo da prođe pa da Mitar opet postane "nije nešto". :sleep_1:Kao da nije igrao u Fulamu i kad je davao golove iz prve šanse, redom jačim i slabijim protivnicima, na sve načine.

 

Ajde nemoj meni te naviječketm, brate. Znaš me, znam te... :wink2:

Mitrović je oduvek veliki potrošač šansi i to je notorna činjenica. Pa i kao takav će (tek) biti rekorderčina do kraja karijere (a već jeste), da će morati da se rodi taj koji će ga preteći. A 27 godina. Msm daj, jedno je kritika na mestu (po meni) i omalovažavanje koje već nije na mestu. :wink2:

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Neme said:

 

Ajde nemoj meni te naviječketm, brate. Znaš me, znam te... :wink2:

Mitrović je oduvek veliki potrošač šansi i to je notorna činjenica. Pa i kao takav će (tek) biti rekorderčina do kraja karijere (a već jeste), da će morati da se rodi taj koji će ga preteći. A 27 godina. Msm daj, jedno je kritika na mestu (po meni) i omalovažavanje koje već nije na mestu. :wink2:

Dobro, taj rekord je dosao i kao posledica velikog broja utakmica. Koliko utakmica ima sada a koliko je bilo pre 20 godina

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Neme said:

 

Ajde nemoj meni te naviječketm, brate. Znaš me, znam te... :wink2:

Mitrović je oduvek veliki potrošač šansi i to je notorna činjenica. Pa i kao takav će (tek) biti rekorderčina do kraja karijere (a već jeste), da će morati da se rodi taj koji će ga preteći. A 27 godina. Msm daj, jedno je kritika na mestu (po meni) i omalovažavanje koje već nije na mestu. :wink2:

Kao što je u nekim utakmicama trošio šanse tako je i davao golove iz prve i jedine prilike. Pogledaj samo kvalifikacije.

 

Tvoj post je imao i deo omalovažavanja, priznao ti to ili ne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...