Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

4 hours ago, Ridji said:

Tako da mi nekad nisu jasna ta čuvanja igrača sa 4 faula, za kad? Za poslednja 2 minuta kad su ostali već izgubili utakmicu

 

Generalno se igrac vadi napolje da bi se pribrao, povratio koncentraciju, razumio vaznost situacije. Cesto se desi da igrac i ne bude svjestan koliko licnih je napravio, povuce ga andrenalin da igra jace odbranu, ili istjeruje neku pravdu na svoj nacin, inati se nekom itd. Vecinom je to cuvanje igraca od samog sebe da ne napravi brzinsku glupost. Uz to i skine fokus protivnika sa njega, da ga ne napadaju instantno u nadolazecim napadima, ako znaju da je u faul problemu i da je smanjio angazovanost u odbrani za jednu brzinu.

 

Veci je problem kratka/nekvalitetna klupa, i sto svjez igrac ne moze da ga adekvatno zamijeni tih par minuta. Tu se dodje do strpljenja u razigravanju ostatka igraca, da osjete igru prije kljucnih momenata koji odlucuju tok utakmice. Posto smo konstantno bili u zaostatku, nismo imali taj luksuz razigravanja drugog unit-a, nego je bilo konstantno pronalazenje igraca u ritmu. Sut nas nije isao, kretnje i pnr igra nam je bila sasjecena kombinovanom zonom, uz to pritisak rezultata proizvede neke lose odluke, i na kraju se dodje do hrkljus napada.

 

Na kraju pobjeda izvojevana ekstra trudom, voljom, bacanjem po parketu, pravom rovovskom borbom. Ne znam kad smo postali gadljivi na takve trijumfe, pogotovo protiv direktnog konkurenta za poziciju u plej ofu - Ove utakmice jacaju timski duh (da ne kazem hemiju), pobjednicki mentalitet, kad se zna da mozes pobjediti i kad si u napadackom kanalu. Kada sut krene, i pogode se otvorene trojke, tad ce biti 2x lakse. Za sad su ovakve pobjede zlata vrijedne.

  • Like 11
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Takeshi_Kovacs said:

kakav ti je komentar na ucinak radonje u ovih 5 meseci?

 

Ucinak u odnosu na okolnosti i realna ocekivanja - nije spektakularno, ali nije ni toliko strasno. Specificna je sezona u kojoj je imao vise treninga da mu odsustvuju igraci, nego sto je imao kompletan sastav na raspolaganju. Zgusnut je raspored bez mogucnosti treniranja, upoznavanja, adaptacije, korekcije itd. Drugim rijecima, iako "5 mjeseci" zvuci dugo, realnost je da nije imao dovoljno vremena da uigra tim po njegovom ukusu. Naslijedio je tim koji je bio selektovan da igra drugi stil kosarke, sa drugacijim pravilima, principima, ulogama sada neke stvari mora(o) da mijenja iz korijena, a za to realno nema bas previse manevra (skila igraca), a niti vremena. S toga se prioriteti donose onako u hodu, mikro ciklusi i kratkorocni ciljevi se mijenjaju u odnosu na zdravstveni status ekipe i rasporeda takmicenja. Licno mislim, mozda se i nadam poucen prijosnjim iskustvom, da ove trenutne igre nisu realan pokazatelj timskih mogucnosti, i da se vrijedno trenira u pozadini, i da tek one najbolje igre trebaju da dodju.

 

Radonja ima znanja, iskustva, namazanosti da dovede tim u najbolji stadium sto je u ovom trenutku (sezoni) moguce. Igraci koliko god da imaju mana za EL, ipak imaju sasvim dovoljno kvaliteta da se posibaju sa lokalnom konkurencijom. Po mom nekom osjecaju imamo kapacitet da osvojimo opet ABA ligu, i u odnosu na te plej of utakmice treba donositi zakljucak o radu. Trenutno ocjenjvati trenerov ucinak, nema mi bas previse validnosti.

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Prava lepotica od utakmice - lepa kao unutrašnja lepota Dragana J Vučićevića. Ipak, kada sam isticao da smo mi i dalje favoriti za ABA ligu nisam imao u vidu toliko naš kvalitet koliko ipak fizičku nadmoć nad protivnicima i njihove mane. Loyd, Walden, rudarenje Nnoka + barem neki doprinos Davidovca i Dobrića. Od ostalih ne očekujem baš ništa osim da oru teren koliko mogu. Igokei je sinoć nedostajao neki kvalitetniji bek od Pot - Talić - Vulić osovine, nakon što smo Clemmonsa zatvorili. 

 

Tuga od igre, ali važna pobeda, a ovakve pobede jesu impuls. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Princeton said:

 

Generalno se igrac vadi napolje da bi se pribrao, povratio koncentraciju, razumio vaznost situacije. Cesto se desi da igrac i ne bude svjestan koliko licnih je napravio, povuce ga andrenalin da igra jace odbranu, ili istjeruje neku pravdu na svoj nacin, inati se nekom itd. Vecinom je to cuvanje igraca od samog sebe da ne napravi brzinsku glupost. Uz to i skine fokus protivnika sa njega, da ga ne napadaju instantno u nadolazecim napadima, ako znaju da je u faul problemu i da je smanjio angazovanost u odbrani za jednu brzinu.

 

Veci je problem kratka/nekvalitetna klupa, i sto svjez igrac ne moze da ga adekvatno zamijeni tih par minuta. Tu se dodje do strpljenja u razigravanju ostatka igraca, da osjete igru prije kljucnih momenata koji odlucuju tok utakmice. Posto smo konstantno bili u zaostatku, nismo imali taj luksuz razigravanja drugog unit-a, nego je bilo konstantno pronalazenje igraca u ritmu. Sut nas nije isao, kretnje i pnr igra nam je bila sasjecena kombinovanom zonom, uz to pritisak rezultata proizvede neke lose odluke, i na kraju se dodje do hrkljus napada.

 

Znam to i slazem se sa generalnim nacelom i logikom, samo hocu da kazem da ne moze sve po sablonu da se radi i automatizovano. Nisu sve situacije iste i na stranu sto nisu svi igraci isti (igrao sam sa raznim ljudima, nekog mozes da posaljes i na tusiranja pa u sauna pa na relax masazu i kad se vrati na teren opet ce odmah da zaboravi da ima 4 faula). 
Ovo je bio konkretan primer gde mi poradjamo svaki kos i na ivici smo da izgubimo utakmicu, prakticno smo je bili izgubili i preokret je bilo malo cudo, a Volden je bio njasposobniji za to poradjanje koseva. Kao sto rekoh da videli smo samo nekoliko minuta pre toga kakav sunovrat se desi kad je on izasao a usao Uskokovic ili Davidovac glumio organizatora

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prvo cestitka momcima na pobedi u malom sportskom ratu vidjenom sinoc.

Utakmica mi je skratila koji dan zivota. Stvarno boli neinvetivnost i staticnost nasih napada ali je odbrana u drugom poluvremenu najzad igrana sa velikom zeljom i zarom.

Po obicaju mi ulazimo malokrvno u utakmicu bez motiva i zelje. Sinoc smo se hvala Bogu trgli i kroz odbranu dosli do pobede.

Po meni Nnoko je bio taj igrac koji je doneo prevagu u trenutcima kada se lomila utakmica. Njemu stvarno prijaju fizicki slabiji protivnicki centri od njega i strasno se lako prozicionira za skok. Cini mi se i da su bekovi gledali kada je sa nizim igracem ostane ispod protivnickog kosa i automatski opaljivali trojke u ubedjenju da ce da pokupi promasaj. Ono na cemu mora da poradi jos je igra jedan na jedan (tj. guzenje ispod kosa) gde mu ne ide cesto.

Nerviralo me je u prvom poluvremenu da mi kontre zavrsavamo trojkama a ne na obrucu.

Ritu treba jos minuta nakon ove pauze sto je imao.

Zao mi je Kuridze i zelim mu brz oporavak (da li se zna koliko ce pauzirati)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Chucky said:

Prvo cestitka momcima na pobedi u malom sportskom ratu vidjenom sinoc.

Utakmica mi je skratila koji dan zivota. Stvarno boli neinvetivnost i staticnost nasih napada ali je odbrana u drugom poluvremenu najzad igrana sa velikom zeljom i zarom.

Po obicaju mi ulazimo malokrvno u utakmicu bez motiva i zelje. Sinoc smo se hvala Bogu trgli i kroz odbranu dosli do pobede.

Po meni Nnoko je bio taj igrac koji je doneo prevagu u trenutcima kada se lomila utakmica. Njemu stvarno prijaju fizicki slabiji protivnicki centri od njega i strasno se lako prozicionira za skok. Cini mi se i da su bekovi gledali kada je sa nizim igracem ostane ispod protivnickog kosa i automatski opaljivali trojke u ubedjenju da ce da pokupi promasaj. Ono na cemu mora da poradi jos je igra jedan na jedan (tj. guzenje ispod kosa) gde mu ne ide cesto.

Nerviralo me je u prvom poluvremenu da mi kontre zavrsavamo trojkama a ne na obrucu.

Ritu treba jos minuta nakon ove pauze sto je imao.

Zao mi je Kuridze i zelim mu brz oporavak (da li se zna koliko ce pauzirati)

3 nedelje prve procene.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

To smo slusali vec nekoliko puta, prakticno od pojavljivanja Radonjica na inaguraciji, kako ce oni koji stoje iza DR i podrzavaju ga na klupi da oteraju Covica. 
Pre moze da se desi ovo "dosta je bilo" u Covicevom slucaju

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Ridji said:

To smo slusali vec nekoliko puta, prakticno od pojavljivanja Radonjica na inaguraciji, kako ce oni koji stoje iza DR i podrzavaju ga na klupi da oteraju Covica. 
Pre moze da se desi ovo "dosta je bilo" u Covicevom slucaju

Pa tada ta ideja nije prosla, sada su se poklopile kockice da se ono sto nije uspelo 2017 sada se sprovede u delo.

Tada je obecavan veliki budzet i ko zna sta sve ne jos, samo da DR ostane za trenera a  Covic da  se povuce na protkolarnu funkciju.

Na zalost ili na srecu u zavisnosti ko  preferira koju opciju bice verovatno  onako kako je zamisljeno u leto 2017 samo sa zakasnjenjem od 4 godine. 

A i "dosta je bilo " su pobornici obe strane u ovom slucaju. 

Edited by Šarac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ridji said:

 

Znam to i slazem se sa generalnim nacelom i logikom, samo hocu da kazem da ne moze sve po sablonu da se radi i automatizovano. Nisu sve situacije iste i na stranu sto nisu svi igraci isti (igrao sam sa raznim ljudima, nekog mozes da posaljes i na tusiranja pa u sauna pa na relax masazu i kad se vrati na teren opet ce odmah da zaboravi da ima 4 faula). 
Ovo je bio konkretan primer gde mi poradjamo svaki kos i na ivici smo da izgubimo utakmicu, prakticno smo je bili izgubili i preokret je bilo malo cudo, a Volden je bio njasposobniji za to poradjanje koseva. Kao sto rekoh da videli smo samo nekoliko minuta pre toga kakav sunovrat se desi kad je on izasao a usao Uskokovic ili Davidovac glumio organizatora

 

Da, to su neke stvari koje se rade po automatizmu. Kako igrac napravi svoj cetvrti faul, ili drugi u ranom dijelu utakmice, tako automatski krece prema klupi. Volden jeste paljevina, igra sa puno zara, ulazi u puno kontakta u odbrani, postavlja se za faulove u napadu itd. Njega je cini mi se tesko iskontrolisati, umanjiti mu intenzitet, nego je tako na max nonstop. Vidis mu i reakciju kod petog faula, bas je bio u zoni, a kako si i sam primjetio, on nam je najvazniji igrac i bilo bi ga veoma rizicno ostavljati u utakmici nakon cetvrtog faula. To se vecinom radi kada trener digne ruke od utakmice, nema vise sta da izgubi i igra all in. Kod Radonje je skoro sve iskalkulisano, sve ima neki svoj plan, veoma rijetko ide na te rizicne opcije. Ne znam da li mu je to vrlina ili mana.

 

Uskokovic mi je bio problematican. Ona dva suta i nisu mi zasmetala, uvalili su mu suigraci vruc krompir pri kraju napada, ali ne moze svjez igrac, u utakmici na noz, da onako zaspi u odbrani. Bio je u par prijosnjih utakmica taj energy guy sa klupe, unese zivosti, podigne energiju citavoj ekipi svojim zalaganjem, ali u ovakvim utakmicama kao protiv IgokeE se izrasta u igraca, dajes treneru znak da moze na tebe racunati kada je najvaznije. Malo mi krivo, ali jbga..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Šarac said:

Verujem da ce novi ljudi raditi "brze , jace i bolje" . Ne treba sumLJati.

 

 

 

1 hour ago, Predragdjape said:

Oni koji su doveli Radonjica zamenice Covica. To je prosto. E sad, da li ce biti bolje ili losije, videcemo... 

 

59 minutes ago, Šarac said:

Pa tada ta ideja nije prosla, sada su se poklopile kockice da se ono sto nije uspelo 2017 sada se sprovede u delo.

Tada je obecavan veliki budzet i ko zna sta sve ne jos, samo da DR ostane za trenera a  Covic da  se povuce na protkolarnu funkciju.

Na zalost ili na srecu u zavisnosti ko  preferira koju opciju bice verovatno  onako kako je zamisljeno u leto 2017 samo sa zakasnjenjem od 4 godine. 

A i "dosta je bilo " su pobornici obe strane u ovom slucaju. 

 

I sve ovo znamo iz tvojih upisa kako zli naprednjaci ne mogu da zbace Covica koji skoro svaki drugi dan gostuje na njihovim televizijama, tako od kad je otisao Radonjic njihov nosilac, Covic je bezmalo promenio 30+ stranaca, vecinom veoma skupih i afirmisanih igraca i tuce trenera sa nikad vecim budzetom. Eksel tabela je isla dobro do korone,posle toga je eksel carobna formula nestala pa na leto kad je njihov ''miljenik'' bio slobodan ipak su dali sansu Sasi Obradovicu i ako guraju godinama 10tine miliona u KKCZ. Sad nije NC otpustio SO, vec je to uradio AV. Za Brajanta je Radonjic rekao da se pomerila atmosfera sa njegovim dovodjenjem pa je i on nestao na njegov predlog.

 

Jasno je kao dan da je Radonjic sns pudlica, a Covic se bori sa vetranjacama i jedini je uspeo da prevesla u drzavi sns i da ostane na poziciji. Kad se setim one severne tribine i tuce pa kad se setim ''pesnicenja'' sa Dzajicem sve je kristalno jasno da je Covic jedini u zemlji koji se bori protiv agresije sns-a toliko nije mogao da izdrzi da je svog protivnika za epitet ''legende'' doveo u tim.

 

Sumirajuci ovu sezonu dosli smo do zakljucka da su jedino SO igraci dobri,a da je 2+ugovore sa Simonom,Lazicem, Halom, Rocestijem, Terijem, JOB, Kolomom, Dobricem, Davidovcem potpisao zli sns izaslanik Dejan Radonjic koji je gostujuci na raznim televizijama rezima i ako cak nije radio pola sezone u klubovima nametno se psihopatina vlasti. 

 

Sve je kristalno jasno...

 

Koliko je jednostavno biti ''strucnjak'' govori i cinjenica da je autolimar uspeo da skocka tim za titulu u ABA i sansama za EC...tako da bi neki tamo novi sns funkcioner ne bi mogao bolje od 14-15, 17 mesta u EL i da ispadne u TOP16 fazi EC, da ne pricamo o cuvenom Dzilou sa strasnim timom iz Podgorice i velikim sportskim radnikom Bokanom....uspesi su svake sezone sve veci...mozda opet ne bude mogao da igra dok ljudi umiru okolo....

Edited by Devil In My Pants
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Od početka sezone branim Halla, nalazim opravdanja u pauzama zbog povrede, bolesti, promene trenera... Pišem o nezavidnoj situaciji kada projektovani backup mora da zaigra kao strarter, posebno u EL... o tome da je, limitiran koliko jeste, opet daleko bolje rešenje od Coloma ili Uskoka, na obe strane terena. Većina ovih stavki, da ne kažem sve, stoje i dalje. I mogu se braniti relativno lako. 

Ali... 

Ni na kraj pameti mi nije palo da Hall može toliko nonšalantno igrati u jednom dužem periodu, dovoljno dugom i sa dovoljno utakmica, da se može izvući takav zaključak.

U jednoj EL tekmi je bio strater, napravio dva glupa, brza faula i popio klupu posle minut ipo igre. Kasnije ulazi i odmah pravi treći faul i to na igraču daleko iza linije za 3. Radonja pizdi, opet klupa, gde je ostao do kraja tekme. Slična priča se ponavlja i u nekim drugim utakmicama, što u EL, što u ABA.

Niti je Hall neiskusan, niti glup da pravi ovakve faulove, niti je to mogao biti deo taktike. Nešto drugo je u pitanju, nešto što se vidi iz njegovog govora tela, kako kod navedenog incidenta, tako i kod kasnijih sličnih situacija. Hall igra sa teškom *urcoboljom, a to je nešto što ne bih mogao da istolerišem ni mnogo kvalitetnijim igračima, a ni onima sa dužim stažom u Zvezdi. 

Bilo je primetno i ranije da Hall nije kliknuo sa Radonjom. Kao što su išle i priče da mu se sprema Šilbovanje. I one omiljene oko kašnjenja plate. Moguće je da se tu nalaze neki razlozi za ovakve "igre" Halla, ali ja stvarno nemam razumevanja za profesionalca koji, u najblažem tumačenju, bira utakmice na kojima će igrati. 

Da li ćemo ovaj problem ispeglati, da li će Hall zaigrati kao sa početka sezone kada je vukao tim - su pitanja koja su bitna za konačnicu ove sezone u ABA. Najmanje što trebamo od jednog iskusnog internacionalca sa (za ABA) solidnim nivoom kvaliteta je letargično otaljavanje posla do isteka ugovora, ili nadgornjavanje sa trenerom i upravom koja je, možda, u jednom momentu razmišljala o raskidu ugovora sa njim. Obično ta merenja patke između igrača i kluba završe manje ili više loše po obe strane. Sve mi se čini da bi mi i kod eskalacije ovog problema, kao i kod onih sa npr. JOBom ili Terrijem izvukli deblj kraj, jednostavni smo talentovani za to da sami sebi u toku sezone ispalimo ne jedan metak u nogu, već celi okvir i to u pravilnim vremenskim razmacima, da boli konstantno, tokom cele godine. 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nije da aboliram Radonjića, ali od kada je došao isekla ga je korona i povrede.. Što se tiče selekcije meni je užasna od početka i jedina nada mi je bila da Saša zna šta radi i zašto je nekoga doveo. Plej i centar, ono najvažnije.. Mi smo došli do toga da nam je prvi plej Volden kome to i nije primarna pozicija a 4 pleja nam prošla selekciju, a prvi centar nam je čovek koji je do pre tri meseca bio otpisan za ozbiljnu košarku, a takođe nam je prošlo selekciju 4,5 centara..

Ne znam zašto Radonja nije reagovao kad je došao da dopuni selekciju, da li nije bilo izbora, ili para, ili je jednostavno procenio da mu je to dovoljno za Aba. Mislim da sada i nije vreme da ga ocenjujemo, tamo u junu se podvlači crta a Aba mora biti podvučena bez obzira na turbulencije.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I meni je najveća misterija doselekcija. Nemamo uvid u tržište i finansije, ali mi mi deluje nerealno da nismo mogli da nadjemo boljeg beka od Halla i bolju četvorku od Kuridže. Prosto je neverovatno da u plej of ulazimo bez pravog pleja, bez četvorke i sa pola centra. I sa Lazićem.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Tunis said:

Hoće li igrati Noko protiv Olimpije, pošto nije bio registrovan kada je trebalo da se igra utakmica - da li važi to pravilo?

Ne, nema pravo nastupa. Nisam ispratio datume kada su utakmice trebale biti odigrane i datum njegove registracije ali ako nije bio registrovan kada je trebala biti odigrana utakmica onda nema pravo nastupa.

 

@madafaka73 Što se tiče Halla ja imam utisak da on faulove namerno pravi da bi što manje vremena provodio na terenu. Zašto, ne znam ali sam uveren da to namerno radi. Branio sam ga i ja zbog svega što je preživeo ove sezone i sjajnog početka kada je pokazao šta može, ali ovo što je radio u poslednje vreme nema opravdanja. Takođe, kao i ti, se nadam da će se nešto promeniti u plej ofu jer to bi mogla biti odlučujuća prevaga da pregazimo ostale kao plitak potok.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...