Jump to content

KK Crvena Zvezda u sezoni 2020/21


Tomiprunet

Prognoza na dan 10.04  

65 members have voted

  1. 1. Da li KKCZ osvaja ABA ligu?

    • Da, bićemo šampioni
    • Ne, loši smo ove sezone
    • Ne znam, još uvek nisam siguran

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

6 minutes ago, drakon1 said:

5. faul takodje moze da se svira. Jebiga, nisi inteligentan ici u takav duel a imati 4 faula. Mada, moram priznati da 5. faul nisam usporeno video nego samo live. Ali, trcao je uporedo sa igracem Igokee koji je prenosio loptu i istovremeno pravio pritisak na igracu. Tu uvek mozes ocekivati da ti se dosudi faul. E, sad ako je na usporenom snimku vidljivo da uopste nije bio kontakt, onda... Mada u to iskreno sumnjam.

Ruke sve vreme podignute iznad glave a nijedan kontakt kolenom, video faula nije.

Link to comment
Share on other sites

Just now, pavijan2 said:

@drakon1 4. i 5. faul voldenu moze da se svira, ali moja poenta je da tako nesto nikad ne bi svirali kobsu u podgorici. nikad.

 

Razumem te, ali to nikad necemo znati.... kbbšbb, jbg 🙂

Just now, Knipex said:

Ruke sve vreme podignute iznad glave a nijedan kontakt kolenom, video faula nije.

Faul moze da se napravi i telom (pritisak/guranje pri prodoru)...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Knipex said:

Ima još jedna stvar, čista blokada Karmajkla nad Lazićem koja je okarakterisana kao silazna. To mi je zasmetalo više od bilo koje druge greške, pa i onih na našu štetu.

dirao mrezicu, zato je priznato, a ne kako je kole rekao silazna putanja.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, drakon1 said:

Jesu krivi, mada se oni mogu malo vise tuziti na sudjenje veceras nego mi u PG. Oni su ovde bili nadomak pobede, mi u PG debelo pred kraj utakmice nismo imali nikakvu sansu za bilo sta.

 

Napravili smo 11:0 za minut i po. Od 56:62 na 2:17 do kraja do 67:62 na 00:47 do kraja.

 

Nema sta Bajic da se zali, zna da ne bi bilo ni blizu takve agresije sa nase strane da je bilo +8 na minut i po do kraja, a on je dopustio otvorene suteve, Potu i Carmichaelu da glume ludilo i ne daju loptu nikome.

 

Inace, bas volim ovakve meceve, naravno da cemo da ih jasemo na -12 ili -8, najbolje da kao mnogo jaci od njih pustimo mec i onda su oni kao nesto herojski pobedili i fenomenalno odigrali.

 

Prosto, ovakvi mecevi se dobijaju jakom odbranom i sa sto manje gresaka, tako ce uvek da bude. Kukanje na sudjenje je za luzere koji ne zele da priznaju da su gresili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne samo protivnik, ni sudije se nisu snasle na nasu promenu odbrane koja je krenula krajem 3/4 kada je Radonja pritisnuo hard difens dugme a igraci odreagovali. Promenili smo igru, zbunili sudije, protivnika, cak je i ono nesto malo publike pocelo da urlice. Jednostavno smo preuzeli kontrolu ritma i odbranom slomili protivnika kao nekad.

 

Opet je Bajic prodao Radonji skupljanje u reketu, pustanje suta, zonu 3-2, skoro perfektno prvo poluvreme u kom Zvezda nema nijednu realizovanu uigranu akciju uz katastrofalan sut. Karmajkla je izbacila iz ritma medicinska pomoc inace bila bi i veca razlika.

 

Traljavi pocetak drugog poluvremena a onda iz ciste nemoći po prvi put ove sezone krecemo u puni presing na igraca sa loptom. Odbrana na ivici faula sa puno kontakata. U stilu Djenke Wolden veze dva suta iz dve dobre odbrane, Noko iz skokova pravi prednost u reketu, Lojd se budi i udavismo zabu. 

 

Da valja - ne valja, ali da smo otpocetka nametnuli hard difens verovatno bi sudije i protivnik imali vremena da se adaptiraju, ovako - blizkrig za 11 minuta i ajd zdravo.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, pavijan2 said:

dirao mrezicu, zato je priznato, a ne kako je kole rekao silazna putanja.

??? Koliko znam diranje mrezice/obruca/table ima posledicu samo onda kada lopta ima barem teoretsku sansu da ode u kos. Ovaj mu je pre diranja mrezice odalamio takvu rampu da nije bilo nikakve dileme da lopta ide svuda samo ne u kos. Ali, mozda gresim.

Edited by drakon1
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, drakon1 said:

??? Koliko znam diranje mrezice/obruca/table ima posledicu samo onda kada lopta ima barem teoretsku sansu da ode u kos. Ovaj mu je odalamio rampu i nije bilo nikakve dileme da lopta ide svuda samo ne u kos. Ali, mozda gresim.

on je dirao mrezicu. da li su sudije to pogresno presudile ne znam. silaznu putanju nisu mogli suditi.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pavijan2 said:

on je dirao mrezicu. da li su sudije to pogresno presudile ne znam. silaznu putanju nisu mogli suditi.

Mozda su to odsudili, ali to mi zaista nije padalo na pamet kad sam gledao. Po meni je to bila klasicna situacija kad su pogresno procenili da li je lopta bila u silaznoj putanji. Nisam primetio signalizaciju u tom trenutku, mozda je kako kazes.

Edited by drakon1
Link to comment
Share on other sites

Smesno je poredjenje sa sudjenjem u podgorici. Knipex je nabrojao 3 krupne sudijske greske na nasu stetu koje bukvalno potiru i dobijaju vise na vaznosti par gresaka na stetu igosa u trecem kvartalu.

Ja cak ne bih mogao da nazovem ovo i domacinskim sudjenjem zbog te 3 krupne greske.

Link to comment
Share on other sites

ozbiljno smo pogurani kada smo bili u potpunom nokdaunu, ovo nije fudbal gde se mogu navesti 1 ili 2 odluke kao penal ili crveni karton koje mogu odluciti pobednika, u kosarci se krade perfidnije, promenom kriterijuma u razlicitim deonicama meca ili razlicitim kriterijumom za 2 ekipe

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Recimo ovako: u 1. poluvremenu relativno normalno sudjenje. U 3. cetvrtini sekvenca za nas koju sam spomenuo. Ostatak sa greskama na obe strane. Ali, ovo u 3. cetvrtini se sprecilo nas sunovrat u tom momentu. Trebamo biti zahvalni za to. Mozda nije PG style sudenje, jer tamo to traje ne jednu cetvrtinu nego ponekad celu utakmicu. Ali, pogurali su nas, naravno nesvesno i nenamerno, kad je bilo kriticno.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Isto tako su mogli da nas useru jer su greške koju su bile na našu štetu bile u kritičnim momentima utakmice. Namerna nad Dobrićem u trenutku kada smo imali kakav takav momentum i vraćali se. Ovi koraci su podigli Igokeu na 8 razlike u trenutku kada su bili postigli samo 1 poen u 3/4. Peti faul Voldenu je došao u najgorem mogućem momentu i izvukli smo se dobrom igrom Lojda i Noka u napadu. Uskoro bi trebalo da se pojavi cela utakmica na youtube pa će moći da se pogledaju detalji.

 

Inače evo izjave Bajića, sasvim realan.

 

Rekao sam i igračima u svlačionici pre utakmice, da u igri 'pet na pet' imamo velike šanse da dobijemo, ali sugerisao sam i da izgubljene lopte moramo da svedemo na minimum. Ove ekipe to mogu da kazne. U prvom delu smo imali četiri izgubljene lopte, u drugom 13 i tu tražim najveći razlog. Jednostavno, nismo se prilagodili Zvezdinoj odbrani, uz izgubljene lopte i moram da dodam defanzivni skok koji smo dobro kontrolisali u prvom delu, a Noko je u poslednjoj četvrtini imao pet ofanzivnih skokova", izjavio je on.

Edited by Knipex
Slovo
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kankkunen said:

Mogli bi kaparisati Williamsa iz Trenta, dok je vreme ... na leto će biti kasno.

Neki EL timovi već dogovaraju igrače, sad je pravo vreme za akciju.

Naš sporcki direktor nema kad, jbg.

Pa kako moze ova uprava da ugovara igrace za sledecu sezonu kada :

 

- se ne zna koje takmicenje ce igrati u Evropi

- predsedniku izlazi mandat, samim tim i UO kao i clanovima skupstine,

- valjda se i trener za to pita ali u zavisnosti od (ne) uspeha ove sezone zavisi i dalje angazovanje sadasnjeg trenera (vratiti na prethodni stav)

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Šarac said:

Pa kako moze ova uprava da ugovara igrace za sledecu sezonu kada :

 

- se ne zna koje takmicenje ce igrati u Evropi

- predsedniku izlazi mandat, samim tim i UO kao i clanovima skupstine,

- valjda se i trener za to pita ali u zavisnosti od (ne) uspeha ove sezone zavisi i dalje angazovanje sadasnjeg trenera (vratiti na prethodni stav)

 

 

Ma sve ja to znam, samo ponekad zamišljam kako smo ozbiljan klub ... jbg.

Čeka se da vrhovni odobri još jedan mandat, ili da se menja garnitura ... pa ćemo onda sve natenane, kako nam i dolikuje. :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Kankkunen said:

Ma sve ja to znam, samo ponekad zamišljam kako smo ozbiljan klub ... jbg.

Čeka se da vrhovni odobri još jedan mandat, ili da se menja garnitura ... pa ćemo onda sve natenane, kako nam i dolikuje. :lol_2:

Pa vec je krenuo u rebuilding u decembru, samo da polozi jos neki ispit, otvori jos neki sokak, pa ce se posveti i skautingu. 

Polako

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

Pa kako moze ova uprava da ugovara igrace za sledecu sezonu kada :

 

- se ne zna koje takmicenje ce igrati u Evropi

- predsedniku izlazi mandat, samim tim i UO kao i clanovima skupstine,

- valjda se i trener za to pita ali u zavisnosti od (ne) uspeha ove sezone zavisi i dalje angazovanje sadasnjeg trenera (vratiti na prethodni stav)

 

 

Covic je u dubokom padu i jako lose radi. Vreme je za nove ljude...

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pavijan2 said:

samo sam hteo da isteram na cistinu ove koji tvrde "domacinsko sudjenje kao u podgorici".

 

1 hour ago, Losmi17 said:

Smesno je poredjenje sa sudjenjem u podgorici. Knipex je nabrojao 3 krupne sudijske greske na nasu stetu koje bukvalno potiru i dobijaju vise na vaznosti par gresaka na stetu igosa u trecem kvartalu.

Ja cak ne bih mogao da nazovem ovo i domacinskim sudjenjem zbog te 3 krupne greske.

 

U 3. cetvrtini bukvalno smo imali situaciju da je dosudjeno 6 faulova igracima Igokee i samo 2 igracima Crvene zvezde. To je, zbog nase katastrofalne igre u napadu rezultiralo samo sa serijom od 6-0 i onda su i sudije pocele da sviraju kontakte sa nase strane - zato se Lazic onoliko bunio i dobio tehnicku.

 

Prosto, da smo igrali kako treba prelomili bi mec, ali smo u napadu odigrali jako lose i sudije su promenile kriterijum.

 

Tako da pricamo o potpuno drugacijim stvarima, ni u PG sudije nisu zmurile na faulove kojih je bilo nego su pustile ostriju igru domacina.

Link to comment
Share on other sites

Prvi pit sam veceras imao ozbiljniju zamerku na Radonjicevu logiku a to je bilo sto je izvadio Voldena momentalno kad je dobio 4 ličnu grešku u 4/4 na 6-7 minuta do kraja. Sve i da generalno ima logike u takvim odlukama veceras si samo nekoliko minuta pre toga, u 3/4, imao primer šta se desi kad izadje Kori a udje Uskoković (nebitno i da je ušao Hol). Ekspresno su nam opet podigli razliku.

I jednostavno sa onom kombinovanom odbranom, koju je forsirao Bajić i kojom nam je uništio ionako tup i nemoćan napad, bilo je jasno da je Volden igrač koji može najviše da nas vrati. Igokea je i u 3/4 i u 4/4 brzo izilazila iz bonusa i samo je KV donekle umeo da prepozna kad i kako treba da se napadne onakva odbrana. Na kraju jeste brzo dobio 5 lg ali je vredelo jer i tim kratkim boravkom na parketu nas je opet oživeo. Tako da mi nekad nisu jasna ta čuvanja igrača sa 4 faula, za kad? Za poslednja 2 minuta kad su ostali već izgubili utakmicu

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...