Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

 

Kaže profesor Dragan Delić, infektolog, da je dosadašnje globalno zagrevanje pogodovalo u velikoj meri razmnožavanju insekata koji su najveći prenosioci virusnih infekcija, a da će se zagrevanje verovatno ubrzati i zbog vraćanja elektrana na ugalj u pogon. Stoga se mogu očekivati epidemije novih i mutiranih virusa češće nego dosad.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Prošle godine je dr Tatjana Adžić Vukićević  dala izjavu za medije u kojoj je istakla da pandemije mogu da traju od 2-5 godina.

 

Znači, moramo još da budemo strpljivi..i oprezni.

 

Stanje do danas u 15.00 je sledeće:

 

7.615 / 751 / 3

 

U bolnicama - 96

 

Na respiratorima- 7

 

 

 

 

Kod mene su  svi ti clanovi KS diskreditovani..bilo tacno ono st ona kaze ili ne..na stanu sto ne shvatam kao Sveto Pismo ni ono sto pricjau ljudi u koje iam poverenja..poenta je, i dalje niko nista ne zna..

17 minutes ago, Div said:

 

Kaže profesor Dragan Delić, infektolog, da je dosadašnje globalno zagrevanje pogodovalo u velikoj meri razmnožavanju insekata koji su najveći prenosioci virusnih infekcija, a da će se zagrevanje verovatno ubrzati i zbog vraćanja elektrana na ugalj u pogon. Stoga se mogu očekivati epidemije novih i mutiranih virusa češće nego dosad.

Postovanje dr Delicu, ali, nam trebaju i misljenja mladjih eksperata, koje nemamo, istina..virusa je bilo i bice, da, ali kada ce biti neka sledeca pandmeija, ovih razera, en mozemo znati ni predvidjati..ispada da  ni ova jos nije skroz gotova..

Link to comment
Share on other sites

Preksinoć bili kod mojih u dvorištu, a neplanirano svratili i tast i tašta.
Juče ujutru se tašta žali da je boli grlo i oseća temperaturu - 36,7 (ona inače najviše ima do 36). Palo mi je na pamet da nije korona...
Malopre zovu, bila da se testira pošto joj temperatura noćas skočila na 38 i (opet) pozitivna. A žena mi besni i nervozna jer je tašta opet nije preksinoć slušala i unosila se bebi/detetu u lice. I tako, sad čekamo... 
 

  • Tuzno 5
Link to comment
Share on other sites

Primila je tri Kuneza, ali poslednji je bio davno, još oktobra ako se dobro sećam. S tim da postoji dobra šansa da je već imala koronu februara, bila je negativna ali svi simptomi su bili tu

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Probili smo hiljadarku u velikom stilu danas.

 

Današnji ponedeljak: 1260 novozaraženih, 15% pozitivnih.
Prošli ponedeljak: 751 novozaraženi, 10% pozitivnih.

 

Dakle, danas je za 66% više novozaraženih nego prošlog ponedeljka, dok je udeo pozitivnih među testiranima veći za 50%.

 

Broj hospitalizovanih je skočio za 53% u poslednje dve nedelje, odnosno za 26% u zadnjih nedelju dana.

 

SRj43UQ.png 

 

https://www.b92.net/info/koronavirus/statistika.php

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

proslog leta je bilo bolje, pretproslog u ovo doba su bili izbori, i podaci su se  bas lazirali, mada, licno mislim da je teze bilo tog leta nego sad..vise hosptalizovanih, bolnice su bile prepune, kapaciteti su bili manji, u Novom Pazaru je maltene apokalipsa bila..broj tezih slucejeva je sada jos uvek valjda manji..tako da, ovo je sad srdnja situacija, u poredjenju sa prethodnim letima..videcemo, dokle bude isao pik ovog talasa, i zarazenih i hospiltalizovanih..mislim da cemo imati minimum 3000 zarazenih kao pik, i to ocekujem da id ejos bar 2 nedelje..

Edited by Harmonika
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zvanični podaci, danas do 15.00

 

10.966 / 2.050 / 3

 

U bolnici-  184

 

Na respiratoru- 9

 

****

 

Sutra, ili najkasnije do kraja nedelje idem da primim drugi buster ( četvrtu dozu )..Ponovo ću uzeti Fajzer.

 

U našem Domu zdravlja imaju samo Sinofarm i Fajzer. Ne znam kako je u ostalim DZ i koje vakcine su dostupne po gradovima i opštinama u Srbiji.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2022 at 11:41 AM, Ridji said:

Preksinoć bili kod mojih u dvorištu, a neplanirano svratili i tast i tašta.
Juče ujutru se tašta žali da je boli grlo i oseća temperaturu - 36,7 (ona inače najviše ima do 36). Palo mi je na pamet da nije korona...
Malopre zovu, bila da se testira pošto joj temperatura noćas skočila na 38 i (opet) pozitivna. A žena mi besni i nervozna jer je tašta opet nije preksinoć slušala i unosila se bebi/detetu u lice. I tako, sad čekamo... 
 

 

Kako ste? Sve ok? Svi ok?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Sunshine State said:

 

Kako ste? Sve ok? Svi ok?

Tašta od petka je sve normalno, u ponedeljak je bila prvi put kod nas od tog vidjanja neposredno pre simptoma. 
Mi smo bili ok, 2 dana smo imali nekih problema sa stomakom supruga i ja ali mislim da je bilo do neke hrane. 
Tako da smo dobro prošli, hvala na pitanju :classic_smile:

Što se tiče tašte ona kaže da se dobro oseća, odlično i izgleda, pije neke vitamine i lek protiv zgrušavanja što su joj prepisali a mi smo je posavetovali da popije i antioksidante (i šta su već) koji su bili prepisani supruzi za post kovid, alfalipoinska kiselina, q10, quercentin...

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, AgroLaki said:

Jel kacio neko, jel ima poente da se prima stari Fajzer sad ponovo? Zena i ja smo prelezali i 3 puta vakcinisani, ne bih da trosim nastancovane zalihe da neko pokrije trosak, ako nema svrhe. 

Mislim da nema svrhe, eno par ljudi u Izraelu, vakcinisali se po 4-5 puta (cuvali se celu pandemiju) I fasovali kovid. Koleginica 3x ovde, danas pozitivna. A znam nekog ko je 3x prelezao, 3x vakcinisan. Mislim da je opet pozitivan...

 

Ako nemate neke bolesti koje vas smestaju u rizicnu grupu, ja ne vidim svrhu, ali to je samo moje misljenje. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Angelia said:

Ako nemate neke bolesti koje vas smestaju u rizicnu grupu, ja ne vidim svrhu, ali to je samo moje misljenje. 

 

Pa imamo bebu od 5 i po,meseci, ali mali je ''primio'' dve doze dok je bio kod majke i trecu kroz dojenje ubrzo nakon rodjenja. (Da ne ureknem, mali vec ima 73cm, 7 i po kila i dva zuba, sa svim tim ''primanjem'' vakcina). 😄

Da nije toga, odavno bih zaboravio na korolu.  

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, AgroLaki said:

 

Pa imamo bebu od 5 i po,meseci, ali mali je ''primio'' dve doze dok je bio kod majke i trecu kroz dojenje ubrzo nakon rodjenja. (Da ne ureknem, mali vec ima 73cm, 7 i po kila i dva zuba, sa svim tim ''primanjem'' vakcina). 😄

Da nije toga, odavno bih zaboravio na korolu.  

Mashala! Al vreme leti. Pomenuh ovog prijatelja sa 3 vakcine I 3-4 puta koronu, prestala sam vise I da brojim, troje male dece, ovo najmladje negde malo starije od tvog malca. Tvoj verovatno ima antitela 😀 

Ono sto znam ovde ljudi sa malom decom su svi 3x vakcinisani, niko ne pominje 4ti. 

Uglavnom su ljudi prihvatili da nema smisla. Vakcina ne stiti od zaraze, ako ti je to briga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@AgroLaki Ja bih pitala dr opšte prakse u vezi tog drugog bustera ( četvrte doze ), baš zbog bebe, a i zbog vas. 

 

Ja nisam išla da primim vakcinu, spadam u neku od rizičnih grupa, ali planiram od nedelje, biće manje vruće.

 

Ne verujem da ćemo među prvima dobiti tu apdejtovanu vakcinu Fajzera..ali ko zna..

 

Usput da prenesem i poruku dr Zorana Radovanovića da obične maske ne vrede kod ovog soja virusa, treba da se nose N95 maske.

 

Evo TEKSTA i komentara ispod..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...