Jump to content

Epidemija koronavirusa (Covid-19 / SARS-Cov2) - dnevne aktuelnosti iz zemlje i sveta


djole
Message added by Eddard

Dragi forumaši, molimo vas da u vreme ove krize ostanemo prisebni i racionalni i da pisanjem na ovoj temi ne dođemo u situaciju da naudimo nekome. Stoga:

 

- nemojte davati savete za uzimanje lekova i bilo kakvu terapiju, čak i ako ste zdravstveni radnik - jedini ispravni put za sve one koji eventualno osećaju simptome je da se jave svom lekaru ili na neki od telefonskih brojeva koji su za to predviđeni.

- takođe - ne uzimajte lekove napamet! Ni one proverene, ni one potencijalne - obratite se svom lekaru!

- nemojte prenositi neproverene informacije koje bi mogle nekoga da dovedu u zabludu i eventualno mu načine štetu. Znamo da je u moru informacija po pitanju ove situacije jako teško isfiltrirati one koje su lažne, pogrešne ili zlonamerne, ali potrudite se - radi se o zdravlju svih nas. Pokušajte da informacije sa kojekakvih obskurnih sajtova i sumnjivih izvora ne prenosite. Ili ih prvo proverite pre nego što ih prenesete.

- potrudite se da ne dižete paniku svojim postovima - ostanimo mirni i racionalni.

- aktivno propagiranje naučno neutemeljenih (između ostalih i antivaxxerskih) stavova i pozivanje na nevakcinisanje bazirano na njima nećemo tolerisati.

 

Budimo dostojanstveni u ovoj krizi, ovakve situacije su ogledalo svih nas. 

Hvala na razumevanju.

 

Vaš tim Vox92

Vakcinacija  

193 members have voted

  1. 1. Da li ste vakcinisani protiv Coronavirus-a i kojom vakcinom?

    • Pfizer/Biontech
    • Sinopharm
    • Sputnik V
    • Moderna
    • AstraZeneca/Oxford
    • Johnson & Johnson
    • Nisam i ne želim da se vakcinišem
    • Nisam još sigurna/an da li ću se vakcinisati
    • Preležao/la sam Covid-19, pa čekam da vidim da li i kada ću da se vakcinišem


Recommended Posts

35 minutes ago, Honey Badger said:

Kod mene danas opet nema brasna u supermarketu.

 

GU5xsnE.jpg

 

Pocelo je i profiterstvo. Kod turcina na Willesdenu jos ima neko brasno u kesama po 5kg koje je ranije kostalo £3.99, sad je ££6.29. Fino lik prekrizio raniju cijenu i flomasterom napisao novu. Nisam kupio, neka si *ebe mater profitersku, sutra cu poraniti u supermarket, mozda ulovim par kila.

 

Da ti pošaljemo malo? Nama Precednik i Premijerka obezbedili :high_five:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki21 said:

 

Da ti pošaljemo malo? Nama Precednik i Premijerka obezbedili :high_five:

 

Lako je vama kad imate takvog covjeka za predsjednika i takvu premijerku. Oni se muce i tesko i marljivo rade preko 24h dnevno da bi vi imali, da vam ne fali ni brasna niti bilo cega drugoga. Sve sto traze zauzvrat da se povinujete i radite kako vam se kaze, za vase dobro. :lol_2:

 

Car je AVav, kad napravi onu pauzu nakon sto ga voditeljica pita: "kako ste predsednice?" Pola minute izgleda kao da se usrao, pa onda pocne da nekoliko minuta razvlaci je li dobro ili lose, jer mu je velika dusevna bol za njegovim narodom.. Komedija nevidjenih razmjera, veliki troll.

 

Bez sale, ovo sa brasnom vise nije ni smijesno. U zemlji kao sto je UK da ne mogu obezbijediti da ima dovoljno brasna?  

 

Ne saljite nista, jescu kifle, perece i kroasane sa puterom ako bas dotle dodje.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Koji je ovo bezobrazluk sa ponovnim zakljucavanjem za vikend ali jos i gore sto mere popustaju kod vulknizera i slicnih, ali zato gospoda u MUP-u izgleda nece proraditi ni ovog ponedeljka, vec cemo morati cekati 4. maj. Cista demonstracija sile i izivljavanje!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Romantik said:

Koji je ovo bezobrazluk sa ponovnim zakljucavanjem za vikend ali jos i gore sto mere popustaju kod vulknizera i slicnih, ali zato gospoda u MUP-u izgleda nece proraditi ni ovog ponedeljka, vec cemo morati cekati 4. maj. Cista demonstracija sile i izivljavanje!

ko sme u opkladu da će neka vrsta policijskog časa da ostane i posle 4. maja?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

Kod mene danas opet nema brasna u supermarketu.

 

GU5xsnE.jpg

 

Pocelo je i profiterstvo. Kod turcina na Willesdenu jos ima neko brasno u kesama po 5kg koje je ranije kostalo £3.99, sad je ££6.29. Fino lik prekrizio raniju cijenu i flomasterom napisao novu. Nisam kupio, neka si *ebe mater profitersku, sutra cu poraniti u supermarket, mozda ulovim par kila.

 

Otkuda u UK jagma za brašnom? Šta se to sprema za ishranu što traži brašno, baš toliko, u UK kuhinji? (Pusti na stranu tvoju pasiju za hlebom).

Link to comment
Share on other sites

Just now, urosg3 said:

ko sme u opkladu da će neka vrsta policijskog časa da ostane i posle 4. maja?

 

ja ću.

u paket Grizli Riječkih


da će da ostane posle 4. maja pneka vrsta policijskog, a da ćemo 11. svi da budemo ko ptice na grani uz ogradu da će možda da bude nešto kao treniranje strogoće noćom izmedju 22 i 05 ujutro fazon...  mada ne sme ni to jer su izbori za Vidovdan.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stoned Laki21 said:

 

ja ću.

u paket Grizli Riječkih


da će da ostane posle 4. maja pneka vrsta policijskog, a da ćemo 11. svi da budemo ko ptice na grani uz ogradu da će možda da bude nešto kao treniranje strogoće noćom izmedju 22 i 05 ujutro fazon...  mada ne sme ni to jer su izbori za Vidovdan.

pa to od 22 do 05 osim za povlašćene.  Ako bude baš povoljna epidemiološka slika. Ukoliko ne bude, onda od 20 do 04 radnim danom, a vikende svakako ne računaj. Inače odoše na roštiljanje, a to je užas!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

pa to od 22 do 05 osim za povlašćene.  Ako bude baš povoljna epidemiološka slika. Ukoliko ne bude, onda od 20 do 04 radnim danom, a vikende svakako ne računaj. Inače odoše na roštiljanje, a to je užas!

 

viken mnora biti fraj pa da jež vrši radnju na drugom žeu u predelu ledja.

 

od 11.05.  ide mantra POBEDILI SMO NATO!!!!!!!!!!!!!   POTPISALI PRIMIRJE NA NAŠ ZAHTEV U KUMANOVU DA IH NE BIJEMO VIŠE!!!!!!!  ŽIVELE SRBIJA I NJEN VRHOVNI KOMADANT.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stoned Laki21 said:

 

viken mnora biti fraj pa da jež vrši radnju na drugom žeu u predelu ledja.

 

od 11.05.  ide mantra POBEDILI SMO NATO!!!!!!!!!!!!!   POTPISALI PRIMIRJE NA NAŠ ZAHTEV U KUMANOVU DA IH NE BIJEMO VIŠE!!!!!!!  ŽIVELE SRBIJA I NJEN VRHOVNI KOMADANT.

 

uf, nešto sam skeptičan. Inače danas sam opljačkao apoteku za komšiju, mesečno sledovanje lekova. Pojma nisam imao koliko je toga, bukvalno puna kesa tregeruša ona nova iz Maxija, do vrha.
Ne, stvarno nisam imao pojma da živ čovek može toliko lekova da pije.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

uf, nešto sam skeptičan

 

Zato jer si žitelj "republike" Srbije od njenog osnivanja 2005/6  a verovatno si žive i ranije na ovim prostorima, pa se sećaš kako je to bilo i u SCG ili republici Jugoslaviji jel te.

Veruj meni, ja se krećem s narodom i sa SNS-ovcima izmedju ostalog, vidim kako ide njihova predstava za narod...  za vidovdan izbori, jer ako bude čekao jesen, sjebaće ih leto, koje će biti ekonomski najteže u poslednjih i haj godina...  a AV plaća jako jako dobre savetnike jako jako dobre pare im daje.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Prvo sto ovo nije tacno, drugo, ako treba nesto da mu se zameri je to sto je prema Djokovicu bio preblag.

 

Ne secam se da se Kon oglasavao povodom najsmesnijeg virusa?

A takodje, ni povodom Vuckovog cirkusa po Srbiji sa dodelom respiratora i sl.

Ako gresim slobodno me ispravi

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Laki Marvini said:

 

Ne secam se da se Kon oglasavao povodom najsmesnijeg virusa?

A takodje, ni povodom Vuckovog cirkusa po Srbiji sa dodelom respiratora i sl.

Ako gresim slobodno me ispravi

 

Mekliša je slabašan na Kona  jer se kon upuštao ranije u borbe sa anti vax pokretimaa...  ali ovo tvoje sve stoji, da je politikant i tako to  tu nema greške...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Stoned Laki21 said:

 

Zato jer si žitelj "republike" Srbije od njenog osnivanja 2005/6  a verovatno si žive i ranije na ovim prostorima, pa se sećaš kako je to bilo i u SCG ili republici Jugoslaviji jel te.

Veruj meni, ja se krećem s narodom i sa SNS-ovcima izmedju ostalog, vidim kako ide njihova predstava za narod...  za vidovdan izbori, jer ako bude čekao jesen, sjebaće ih leto, koje će biti ekonomski najteže u poslednjih i haj godina...  a AV plaća jako jako dobre savetnike jako jako dobre pare im daje.

da, da, bolje juče ume da zamagli objektivan pogled, jasno.

Istina, tražiti smisao u ovakvoj brobi za naše bake i deke jeste uzaludno. Da kažem ćeri onda da se igrokaz završava kad beše 11.maja. Tad počinje nova predstava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Yoyogi said:

 

Otkuda u UK jagma za brašnom? Šta se to sprema za ishranu što traži brašno, baš toliko, u UK kuhinji? (Pusti na stranu tvoju pasiju za hlebom).

 

Otkud znam. Jamie Oliver ima program na TV, uci ljude kako se pravi hljeb, svi peku, cijela UK. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Kon je pozvao Nestorovica i Jovanu Stojkovic na odgovornost javno jer su sirili antivakcinalnu histeriju.

 

Kada su ga pitali za Vucicev deda mraz performans sa respiratorima u Nisu i Novom Pazaru rekao je pravila vaze za sve i procenite sami.

 

Ja ne znam sta hocete, da covek koji sedi tamo i radi nesto sto je vaznije od Vucica i njegovog predsednikovanja ovde, ugrozava to sto ce da ima pet minuta opozicione slave i da ga dele na tviteru kao heroja, pa zaborave sve za pet dana posto bude sklonjen, kao sto je bilo sa ko zna koliko javnih licnosti koje su pricale protiv ove vlasti?

 

U ovoj situaciji?

 

Vrlo je poznato sta Srdja Jankovic misli o SNSu. Je l' sada treba, dok sedi pored Zlatibora Loncara, da u direktnom prenosu ima politicke izjave i proglase? Sta bismo time dobili?

 

Ako niste primetili, time sto se Kon (mozda) uvukao u bulju Vucicu, Srdja Jankovic sada sedi u kriznom stabu. A nije bio tu u pocetku, bas zbog toga sto je vrlo poznato sta misli o bagri na vlasti. Nema samo Zorana Radovanovica, iako sam siguran da je i njega hteo da dovede.

 

A Nestorovica nema, osim na Pinku i drugim glupim tabloidnim medijima, da siri svoja sranja.


Sta mislite, ko je zasluzan za to?

 

Predrag Kon je svojim javnim nastupima dokazao samo koliko je veliki covek.

 

Mnogo vise nego da je javno kritikovao Vucica i prozivao ga.

 

Jer to niti treba da radi, niti bi to ista donelo. Samo odnelo jos zivota.

Edited by McLeod
  • Like 9
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Slicna situacija sa brasnom je i u Kanadi, medjutim mislim da je to potpuno normalno.

Nece ljudi da idu u prodavnicu svaki dan po hljeb, pa su poceli da ga prave kuci. Opet nije bas totalna nestasica, ja se trudim da uvijek imam jedno pakovanje od 2,5 kg viska, a i ne jedemo toliko mnogo hljeb, tako da za sada nema problema.

Toalet papir se izgleda normalizuje, ali malo, pomalo sve je poskupilo, bolje reci snizenja ili akcije kako bi rekli kod nas, je sve manje i manje.

Nema policijskih casova, ogranicenja su potpuno normalna, ne rade kafane itd najvise od svega mi nedostaje sto su zatvoreni fitnes centri, ja se tako tesko nakanim kuci da nesto radim.

Ne znam ni kako ce da prezive svi ti biznisi, nemaju nikakav prihod, a renta izgleda mora da se plati, trebali bi i vlasnici tih prostora da podijele dio ovog problema kao i svi ostali.

Edited by Amigo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, McLeod said:

Kon je pozvao Nestorovica i Jovanu Stojkovic na odgovornost javno jer su sirili antivakcinalnu histeriju.

 

Kada su ga pitali za Vucicev deda mraz performans sa respiratorima u Nisu i Novom Pazaru rekao je pravila vaze za sve i procenite sami.

 

Ja ne znam sta hocete, da covek koji sedi tamo i radi nesto sto je vaznije od Vucica i njegovog predsednikovanja ovde, ugrozava to sto ce da ima pet minuta opozicione slave i da ga dele na tviteru kao heroja, pa zaborave sve za pet dana posto bude sklonjen, kao sto je bilo sa ko zna koliko javnih licnosti koje su pricale protiv ove vlasti?

 

U ovoj situaciji?

 

Vrlo je poznato sta Srdja Jankovic misli o SNSu. Je l' sada treba, dok sedi pored Zlatibora Loncara, da u direktnom prenosu ima politicke izjave i proglase? Sta bismo time dobili?

 

Ako niste primetili, time sto se Kon (mozda) uvukao u bulju Vucicu, Srdja Jankovic sedi u kriznom stabu. Nema samo Zorana Radovanovica, iako sam siguran da je i njega hteo da dovede.

 

A Nestorovica nema, osim na Pinku i drugim glupim tabloidnim medijima, da siri svoja sranja.


Sta mislite, ko je zasluzan za to?

 

Predrag Kon je svojim javnim nastupima dokazao samo koliko je veliki covek.

 

Mnogo vise nego da je javno kritikovao Vucica i prozivao ga.

 

Jer to niti treba da radi, niti bi to ista donelo. Samo odnelo jos zivota.

Retko razborito razmisljanje u danasnje vreme sveopste politicke ostrascenosti.

Bra'o Mek 😉

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Bez obzira kakav je Kon i koliko ima ili nema putera na glavi, ne znam zasto se ocekivalo od njega da on na ovim KZS saspe sve u lice AV i da bude glas potlacenog naroda? Na osnovu cega se to misljenje formiralo?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, CLakiSH said:

Bez obzira kakav je Kon i koliko ima ili nema putera na glavi, ne znam zasto se ocekivalo od njega da on na ovim KZS saspe sve u lice AV i da bude glas potlacenog naroda? Na osnovu cega se to misljenje formiralo?

 

A ko ga tera da učestvuje u celom cirkusu za medije? Ima mnogo ljudi koji jednostavno rade svoj posao i ne pojavljuju se na konferencijama za štampu promotivnim skupovima SNS-a.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Eddard featured this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...