Jump to content

WTA


zoe Bg

Recommended Posts

Ovo je ipak previse, ne mogu nikoga da "brendiraju" kao zastitno lice tura jer ko zna sta ce biti za godinu dana. Na poslednjih 10 GS turnira 9 razlicitih sampionki, jos da je Kvitova trijumfovala na AO bilo bi 10 od 10. Ni sponzori ne vole da ulazu u "nesigurna" trzista, ovde u Torontu jos uvek govore o sestrama Vilijams kada najavljuju turnir.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kao njenom simpatizeru za mene je ovo bilo predugo. Za sve to vreme nije bilo kontinuiteta u njenog igri, a GS su dolazili taman kada mi se cinilo da mora da presece i prekine saradnju, pa se ona nastavljala, a agonija produzavala. Nije mi jasno zasto ovo nije uradila na kraju prosle sezone. Moj utisak je da je u ovom trenutku u losojoj poziciji nego 2015 godine, i da je zakasnila sa ovom odlukom. Opet s druge strane kao sto napisa, 2 GS title broj 1 na listi, da li se moglo vise izvuci iz ove saradnje? Ali ako se pogleda njen kompletan ucinak, vrlo, vrlo slabo za ono sto je najavila igrama tokom 2015, mislim da cak izmedju osvojenog RG i Vimbldona nije igrala nijedno finale, a na GS turnirima ima jos samo polufinale RG prosle godine i to je to. Za 4 godine premalo.

Link to comment
Share on other sites

Ona je od prilike bila kao Wawrinka: nema je igde pa zablista na GS. Totalno je bila nekonstantna. Da li je tome uzrok previse medijske paznje posle osvajanja GS titula ili je malo lenja kao Stivens... ne znam. Mozda ti (ili Vanja) mozes bolje da kazes jer je malo podrobnije pratis.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
46 minutes ago, alcesta said:

Nisam dosad ni znala da postoji WTA Council, ne znam je li to dobro ili loše što o njima niko ne govori.

Postoji, ali koliko sam ja shvatila one nemaju predsednika PC. Venus i Vika nisu izabrane ponovo (neki fanovi Venus su stasno uvredjeni time :ajme: ). Znam da su pre izvesnog vremena pitali nesto Pavljucenkovu, Safarova je bila u PC pre koju godinu, Vika je sad skoro pricala za sta se ona zalaze, Venus su pitali sad skoro i ona je totalno sturo odgovarala na pitnaje koji je njen program, u fazonu: sta ja imam da pricam o programu, ako me vole izabrace me. I nisu. 😉

Mozda je dobro da se podmladi njihov PC, da se vidi sta novi narastaji hoce a i one "manje bogate". Videcemo da li ce biti ikakvih aktivnosti (sta god da im je cilj).

Edited by wwww
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mislio sam da sam sve vidio, al' ovo je prosto nadrealno. 

 

Skoro je zavrsen mec 2.kola New Havena u kojem je Jana Cepelova za 30-ak minuta razbila 26-godisnju Rosalyn Small (6:0, 6:0). Small je u ovo 2.kolo dosla tako sto je prvo upala k'o lucky loser i to valjda na mjesto nositeljice (jer niko drugi nije bio prijavljen da bude zamjena, a Small nije igrala ni kvalifikacije) i direktno otisla u 2.kolo, pa je ovim plasmanom ostvarila najveci uspjeh u karijeri, a da ni gem nije osvojila. Za ovih 7 godina koliko vec igra, Small nikada nije osvojila ni jedan jedini set! Na poslednjih 24-25 turnira je osvojila JEDAN gem!!! Stavise, tokom ovih 7 godina skoro sve meceve je izgubila rezultatom 0:6, 0:6. Prije 3 godine je izgubila od 69-godisnje Gail Falkenber (nije zaje*ancija, zena je zaista '47. godiste!) i to rezultatom 0:6, 1:6!?!?

 

 

Edited by x|o
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bogami, dok smo mi pratili USO, Olga osvojila Montreux u Švajcarskoj. Minijaturni ITF turnir ali joj je doneo skok od 30 mesta i opet je u 200.

 

Nina Stojanović osvojila jednako nebitan ITF turnir u Kini (Changsa)  i sada je 133. 

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg changed the title to WTA
  • zoe Bg locked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...