Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

https://www.gofundme.com/f/kxwjn-the-roberts-family-fundraiser?viewupdates=1&rcid=r01-165724326269-af5283fefe5c11ec&utm_medium=email&utm_source=customer&utm_campaign=p_email%2B1137-update-supporters-v5b

 

Kako se zivot okrene za sekundu i onda na kraju zavisi od ljudi koje uopste ne poznajes. Meni je ovo strasno po svim nivoima. 

Skupis familiju da proslavis 4 jul, neki prolupani post tinejdzer koji je bio u sopingu u prodavnici oruzja resi da uzme stvar u svoje ruke. Ubije sedmoro, rani jos dva tuceta ljudi i ovo dete i njegovu familiju upropasti za ceo zivot, a njegova i njihova sudbina ne zavisi od njih, niti od onih koji su resili da tumace 2 amandman, ni od grada gde se ovo desilo, nego od ljudi koji su voljni da pomognu i opet, mozda mu spasu samo zivot koji ce morati da odzivi u kolicima. 

 

Edited by Baby
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Helena said:

 

Amerika je svetski siledžija i kao svaki siledžija napada i maltretira slabije.Kad je rat postao stvarna pretnja po civilizaciju i svet agresijom Rusije, odjednom ih nema, nema principa "slobodnog sveta", nema herojske vojske, nama NATO-a (btw, šta su Amerikanci izjavili u vezi drona koji je pao na Zagreb?), traži se svaki mogući razlog da  se izbegne prava pomoć Ukrajini...na čelu je ostao samo senilni čovek koji se rukuje sa vazduhom...

 

 

Ukrajina nije u NATO i po pravilu, NATO clanice ne mogu da brane vojno zemlje van unije. Prosirenje rata bi bilo realna pretnja da se iko sa strane vojno umesa u rat izmedju Rusije i Ukrajine i prosirio bi se dalje od same Ukrajine po Evropi. To svi zele da izbegnu i daju pomoc Ukrajini na druge nacine, a Rusiji udaraju sankcije (koje licno sumnjam da ce biti delotvorne, bar sto se Evrope tice). 

Americki ratovi nemaju puno veze sa ovim jer ga oni nisu ni zapoceli. To je vec neka druga tema. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Guverner Kalifornije Gavin Newsom potencijalni kandidat Demsa za predsjednika 2024.? Pitanje za ove upucenije, kakav je lik i kakve bi sanse uopce mogao imati? Nesto kontam da bi teskao mogao biti losiji kandidat od Kamale il Bidena od 80+ godina. 

Kad Dems zagrebu po dnu bureta. Naravno da je bolji kandidat od Bidena i Kamale, ko nije, ali ako ce njega (a prica se) da stave nasuprot Desantisu to je unapred izgubljena bitka. on je vec jednom imao recall u Kaliforniji, ljudi mu beze iz Kalifornije masovno. Sa svakakvim skandalima tokom pandemije (drzao zatvorene skole a svoju decu slao u privatne) tesko da ce da zainteresuje nezavisne. Uz to i nije mu neka preporuka sto mu je Pelosi tetka

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Angelia said:

Eno i Macy Gray mora da se brani zato sto je rekla da ne mozes postati zena operacijom, i da je protiv trans zena u zenskom sportu.

Text je samo opravdavanje Midler zato sto je i ona radikalna levica, niko nije branio JK Rawling ili Martinu Navratilovu od twitter rulje.

 

Krajnje desna strana je veoma mali broj ljudi, i nece nista preuzeti, samo mogu sporadicno da prave stetu. Medjutim kad federalna vlada pokusa da uvede zakon u skole, po kome ali neko nazove nekog pogresnim "pronounce" to treba da se tretira kao sexual harrasment - tu mozemo da vidimo ko preuzima mainstream.

Dems su se vec predali radikalnoj levici, zdravorazumski centar je ucutkan.

 

Mali broj ljudi??? Svi koji veruju da su izbori pokradeni jos i dan danas, oko 70% republiknaca - 30% amerikanaca su su totalno ispranih mozgova, thanks to najvecem lazovu ikada, manchild-u. To je meni sve krajne desnica zakuvano u Trampovsku - Quanon-ovsku i 2ndamandatsku corbu. You reap what you sow.

Da su demokrate radili ono sto je radio Trump, da pokrade izbore, tu be vec bio gradjanski rat. Da stavimo sve u perspektivu, u red. Znaci ima kolicine ludaka i sa jesne i sa druge strane, tako ja vidim. Tebi se cini da je samo sa jedne strane a to je mozda zato sto si i sama ta krajna desna strana ili bar blizu.

 

 

Quote

 

Medjutim kad federalna vlada pokusa da uvede zakon u skole, po kome ali neko nazove nekog pogresnim "pronounce" to treba da se tretira kao sexual harrasment - tu mozemo da vidimo ko preuzima mainstream.


 

 

Meni je ovo totalno neprihvatljivo, dok je tebi sve sto Trump ili 2ndamandmanci rade prihvatljivo. Tu je razlika izmedju nas. Jas sam centar ti si skoro kranja desnica.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Guverner Kalifornije Gavin Newsom potencijalni kandidat Demsa za predsjednika 2024.? Pitanje za ove upucenije, kakav je lik i kakve bi sanse uopce mogao imati? Nesto kontam da bi teskao mogao biti losiji kandidat od Kamale il Bidena od 80+ godina. 

Naravno da zavisi i od toga protiv koga bi isao na tim izborima, ali generalno ideje koje su popularne u Kaliforniji su prilicno nepopularne u velikom delu ostatka zemlje. Samim tim sto dolazi odande veliki broj neutralnih bi glasao protiv njega. Mislim da bi Pritzker imao bolje sanse kao kandidat.

Andjelija zaboravila da je Newsom bio ozenjen sa Kimberly Guilfoyle, to mu valjda dodje kao plus? :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Nešto sam razmišljao, zbog ovoga što sam juče pomenuo o ovom bump stock-u tj o kundaku koji se montira na poluatomatsko oružje pa od njega napravi skoro pa pravo automatsko oružje, sa skoro istim karakteristikama. Ma mogu ovi pojedini da galame koliko hoće, eto to je još jedan pokazatelj zašto su USA velike, najveće, i što reče Bohumilo, najuspešniji humanistički projekat ikada.

 

Zemlja tako slobodna da neki smišljaju ideje i izmišljaju takve proizvode kao taj bump stock, na stranu namena tih proizvoda, to nije važno, to se kasnije reguliše ako postoje zloupotrebe ili nešto, ali nije u tome poenta, nego u sistemu gde se podstiče i neguje vulkanstvo "bezbroj različitosti u bezbroj kombinacija", i upravo zbog toga su ljudi potpuno slobodni da se bave kakvim god im padne na pamet idejama, i da ih ostvare.

 

To sa tim kundakom nigde nikome osim u USA ne bi ni palo na pamet, zato što na tim mestima jednostavno nije dozvoljeno da se o takvim stvarima razmišlja. A tamo postoji milion primera kao što je taj. Na primer onaj što sam ga pominjao više puta, Chobani. Eto, za ove ljubitelje socijalizma, on čovek zapošljava izbeglice i imigrante, i plus je razdelio radnicima deo akcija firme, i to je u redu, zato što je njegov izbor, a nije mu to niko nametao.

 

Pa onda onaj dečko, i o njemu sam više puta i godinama na sve strane trubio kad sam čuo tu priču o njemu, davno, pa mi je bilo baš drago kad je posle ta priča svojevremeno bila u knjizi iz engleskog za treći ili četvrti razred gimnazije. O onom dečku koji sa 16 godina nije sedeo i kukao kako jedino što može je da radi u pelenama, i kako je najbolja državna plata, nije nešto ali je sigurno, i trt trt trt kenj kenj kenj, nego je počeo da pravi domaće pekmeze po receptima njegove bake, pa da ih prodaje na internetu, i za nekoliko godina firma počela da vredi milione, slično kao Chobani.

 

To nigde ne može osim u Americi, ali ne zbog tržišta od 300 miliona ljudi, nego zbog slobode. I zato je Amerika najveća, i Jupiter, zaštitinik progresa, a ovi ostali, naročito pojedini, nisu ni telad još, a mogu oni da muuuuuuču koliko hoće o nepravdama. Jedan kad smo pričali o tim stvarima, pre nekoliko godina, rekao je kao, znaš zašto je tako? Zato što na mestima kao što je ovde, mi u stvari sedimo u rupi, ili preciznije, kao u nekoj kotlini, a okolo su svuda brda. I mi van te kotline ne vidimo ništa dalje od tih brda. A oni sede na vrhu planine, i odozgo vide na sve strane beskraj prilika i beskraj novih ideja i mogućnosti.

 

I to je tačno. Nešto najbolje što je ljudska vrsta smislila, a ko zbog toga penuša, ako, to tako i treba. Kiselo grožđe. Mada bi takvima bilo bolje da razmisle zašto oni nisu do sada našli za shodno da promene one tarabe što su starije od cele USA istorije kojima su ograđeni, da iha zapale ako treba, pa i oni da izađu iz rupe. To bi im pametnije bilo.

14 hours ago, Helena said:

Amerika je svetski siledžija i kao svaki siledžija napada i maltretira slabije.

E ako će taj siledžija da maltretira "slabije" tako što će velikom tojagom štititi one još slabije, koje na takvim mestima većina "slabijih" voli da ugnjetava, da bi sprečila bilo kakve promene na tom mestu, vala ako će. I treba da postoji takav siledžija, za promenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

nego u sistemu gde se podstiče i neguje vulkanstvo "bezbroj različitosti u bezbroj kombinacija", i upravo zbog toga su ljudi potpuno slobodni da se bave kakvim god im padne na pamet idejama, i da ih ostvare.

 

 

Ideju mozes da prodas i ne moras, ali nikada ne zaboravi da je US zemlja of rules and regulations u svemu i svacemu. Kvaka 22 koliko god hoces i mozes da ih prebrodis trazeci dobrog advokata i rupe u zakonu.... 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, nonick said:

 

Mali broj ljudi??? Svi koji veruju da su izbori pokradeni jos i dan danas, oko 70% republiknaca - 30% amerikanaca su su totalno ispranih mozgova, thanks to najvecem lazovu ikada, manchild-u. To je meni sve krajne desnica zakuvano u Trampovsku - Quanon-ovsku i 2ndamandatsku corbu. You reap what you sow.

Da su demokrate radili ono sto je radio Trump, da pokrade izbore, tu be vec bio gradjanski rat. Da stavimo sve u perspektivu, u red. Znaci ima kolicine ludaka i sa jesne i sa druge strane, tako ja vidim. Tebi se cini da je samo sa jedne strane a to je mozda zato sto si i sama ta krajna desna strana ili bar blizu.

 

 

 

Meni je ovo totalno neprihvatljivo, dok je tebi sve sto Trump ili 2ndamandmanci rade prihvatljivo. Tu je razlika izmedju nas. Jas sam centar ti si skoro kranja desnica.

 

 

Ne znam ko su 2ndamandmanci, sta ti to uopste znaci? 

Vidis to je problem sa celom levicom, sto im je I centar etiketiran kao desnica, cuj skoro krajnja desnica 😊ja zivim u distriktu koji je definitivno levo, tradicionalno glasa za Dems, i sve sto cujem od ljudi je da su Dems izgubili kompas. Po tebi svi ti ljudi su sad ispranih mozgova Trampisti. A ja znam da niko od njih nije glasao za Trampa. Bili su vise levo pre 4 godine. 

Ti kazes da su Dems probali da ukradu izbore bio bi gradjanski rat....sta su radili sa dva impichmenta I russiagate? Koliko ljudi nije prihvatilo izbore 2016te? 

Ja mogu samo da se nasmejem na etiketu krajnje desnice.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Nešto sam razmišljao, zbog ovoga što sam juče pomenuo o ovom bump stock-u tj o kundaku koji se montira na poluatomatsko oružje pa od njega napravi skoro pa pravo automatsko oružje, sa skoro istim karakteristikama. Ma mogu ovi pojedini da galame koliko hoće, eto to je još jedan pokazatelj zašto su USA velike, najveće, i što reče Bohumilo, najuspešniji humanistički projekat ikada.

 

Zemlja tako slobodna da neki smišljaju ideje i izmišljaju takve proizvode kao taj bump stock, na stranu namena tih proizvoda, to nije važno, to se kasnije reguliše ako postoje zloupotrebe ili nešto, ali nije u tome poenta, nego u sistemu gde se podstiče i neguje vulkanstvo "bezbroj različitosti u bezbroj kombinacija", i upravo zbog toga su ljudi potpuno slobodni da se bave kakvim god im padne na pamet idejama, i da ih ostvare.

 

To sa tim kundakom nigde nikome osim u USA ne bi ni palo na pamet, zato što na tim mestima jednostavno nije dozvoljeno da se o takvim stvarima razmišlja. A tamo postoji milion primera kao što je taj. Na primer onaj što sam ga pominjao više puta, Chobani. Eto, za ove ljubitelje socijalizma, on čovek zapošljava izbeglice i imigrante, i plus je razdelio radnicima deo akcija firme, i to je u redu, zato što je njegov izbor, a nije mu to niko nametao.

 

Pa onda onaj dečko, i o njemu sam više puta i godinama na sve strane trubio kad sam čuo tu priču o njemu, davno, pa mi je bilo baš drago kad je posle ta priča svojevremeno bila u knjizi iz engleskog za treći ili četvrti razred gimnazije. O onom dečku koji sa 16 godina nije sedeo i kukao kako jedino što može je da radi u pelenama, i kako je najbolja državna plata, nije nešto ali je sigurno, i trt trt trt kenj kenj kenj, nego je počeo da pravi domaće pekmeze po receptima njegove bake, pa da ih prodaje na internetu, i za nekoliko godina firma počela da vredi milione, slično kao Chobani.

 

To nigde ne može osim u Americi, ali ne zbog tržišta od 300 miliona ljudi, nego zbog slobode. I zato je Amerika najveća, i Jupiter, zaštitinik progresa, a ovi ostali, naročito pojedini, nisu ni telad još, a mogu oni da muuuuuuču koliko hoće o nepravdama. Jedan kad smo pričali o tim stvarima, pre nekoliko godina, rekao je kao, znaš zašto je tako? Zato što na mestima kao što je ovde, mi u stvari sedimo u rupi, ili preciznije, kao u nekoj kotlini, a okolo su svuda brda. I mi van te kotline ne vidimo ništa dalje od tih brda. A oni sede na vrhu planine, i odozgo vide na sve strane beskraj prilika i beskraj novih ideja i mogućnosti.

 

I to je tačno. Nešto najbolje što je ljudska vrsta smislila, a ko zbog toga penuša, ako, to tako i treba. Kiselo grožđe. Mada bi takvima bilo bolje da razmisle zašto oni nisu do sada našli za shodno da promene one tarabe što su starije od cele USA istorije kojima su ograđeni, da iha zapale ako treba, pa i oni da izađu iz rupe. To bi im pametnije bilo.

E ako će taj siledžija da maltretira "slabije" tako što će velikom tojagom štititi one još slabije, koje na takvim mestima većina "slabijih" voli da ugnjetava, da bi sprečila bilo kakve promene na tom mestu, vala ako će. I treba da postoji takav siledžija, za promenu.

Naravno, tehnologija napreduje i zakonodavstvo mora da ide u korak sa tim.

Sutra ce, sa razvojem 3D Printing tehnologije biti moguce odstampati submachine gun i municiju nevidljive za vecinu detektora zasnovanih na otkrivanju metala i onda se treba vaditi na 2. Amandman?

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, DJORDJE said:

Naravno da zavisi i od toga protiv koga bi isao na tim izborima, ali generalno ideje koje su popularne u Kaliforniji su prilicno nepopularne u velikom delu ostatka zemlje. Samim tim sto dolazi odande veliki broj neutralnih bi glasao protiv njega. Mislim da bi Pritzker imao bolje sanse kao kandidat.

Andjelija zaboravila da je Newsom bio ozenjen sa Kimberly Guilfoyle, to mu valjda dodje kao plus? :classic_biggrin:

Mislim da ljudi vise mrze Pelosi nego KG, zato sto je Kimberly manje bitna. To sto je bio ozenjen sa njom mu vise dodje kao minus kod nezavisnih.

A kod konzervativaca nema sta da ocekuje, morao bi da bude mnogo umereniji.

Sto se tice Reps, sve govori da ce to biti ili Tramp (osim ako nekim cudom ne odustane) ili DeSantis. Iako I DeSantis bi mogao da kaze da nece, mozda mu odgovara tu gde jeste, a I iz privatnih razloga, njemu je zena dobila rak? 

 

Pritzker ima mnogo odluka iza sebe koje ga u ostatku zemlje cine suvise levo. Nije ni nesto popularan iako sam cula da postoji mogucnost da proba. A bio bi bolji kandidat od Newsoma definitivno

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ako bude open Trump vs Biden kuku majko. Klasicni kretenoidni egotriper vs senilni deda. Sve je bolje od njih dvojice. 

 

Ja se iskreno nadam da ce neko Bajdenu reci da ovo ne ide i da se ne kandiduje dalje. Sto se tice Trampa on ima vecu podrsku glasaca nego njegove stranke, a opet i tu je pitanje da li po svaku cenu zele da pobede i samo im je do toga stalo ili da kandiduju nekog ko moze da pobedi, a nije toliko ekstreman i ne pravi toliko svinjarija. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Angelia said:

Ne znam ko su 2ndamandmanci, sta ti to uopste znaci? 

Vidis to je problem sa celom levicom, sto im je I centar etiketiran kao desnica, cuj skoro krajnja desnica 😊ja zivim u distriktu koji je definitivno levo, tradicionalno glasa za Dems, i sve sto cujem od ljudi je da su Dems izgubili kompas. Po tebi svi ti ljudi su sad ispranih mozgova Trampisti. A ja znam da niko od njih nije glasao za Trampa. Bili su vise levo pre 4 godine. 

Ti kazes da su Dems probali da ukradu izbore bio bi gradjanski rat....sta su radili sa dva impichmenta I russiagate? Koliko ljudi nije prihvatilo izbore 2016te? 

Ja mogu samo da se nasmejem na etiketu krajnje desnice.

 

Isto tako je i problem sa desnicom, centar etiketiran kao levica.

 

 

Quote

Ja mogu samo da se nasmejem na etiketu krajnje desnice.

 

You are welcome!

 

 

Edited by nonick
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nonick said:

Isto tako je i problem sa desnicom, centar etiketiran kao levica.


Ovo je poprilicno tacno. Desnicari vecinu ljudi koji su ili centar ili blago lijevo orijentisani automatski nazivaju komunjarama, marksistima i slicnim glupostima, a oni sami su puno ekstremniji u svom politickom spektru nego ti ljudi koje prozivaju. Cak i na ovoj temi imamo svako malo takav slucaj. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Ovo je poprilicno tacno. Desnicari vecinu ljudi koji su ili centar ili blago lijevo orijentisani automatski nazivaju komunjarama, marksistima i slicnim glupostima, a oni sami su puno ekstremniji u svom politickom spektru nego ti ljudi koje prozivaju. Cak i na ovoj temi imamo svako malo takav slucaj. 

 

Evo neki grafikon gde ko od politicara stoji

 

w30qrrdnatg41.png?width=747&format=png&a

 

Sto je najsmesnije od svega, Gabbard koja se protivila nekim demokratskim odlukama je na neki uvrnuti nacin zvezda kod desnicara kada su u putanju levicari, jer je glasna po pitanju nekih stavova. U sustni, ona je mnogo levije nego Bajden (a i ostali). 

Meni se kod nje dopada sto moze da revidira stavove i promeni u odnosu na politicki i istorijski kontekst. 

 

Spoiler

Slowly, I began to realize that the positions I had held previously regarding the issues of choice and gay marriage were rooted in the same premise held by those in power in the oppressive Middle East regimes I saw — that it is government’s role to define and enforce our personal morality.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ako bude open Trump vs Biden kuku majko. Klasicni kretenoidni egotriper vs senilni deda. Sve je bolje od njih dvojice. 

Njih dvoje i jesu u neku ruku povezani, samo sto od one ridje stetocine nema nista gore,  cak ni senilni Biden.

Bidena su demokrate izvukle iz penzije da bi oterali onog manijaka, posto je Biden prihvatljiv za mnoge republikance. Neki od njih nisu ni krili da su glasali za Bidena. Ako se stetocina nekim cudom povuce, povuci ce se i Biden, mada su demokrate prilicno tanke kada se radi o licnostima koje bi mogle da imaju swing state podrsku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Baby said:

 

Evo neki grafikon gde ko od politicara stoji

 

w30qrrdnatg41.png?width=747&format=png&a

 

Sto je najsmesnije od svega, Gabbard koja se protivila nekim demokratskim odlukama je na neki uvrnuti nacin zvezda kod desnicara kada su u putanju levicari, jer je glasna po pitanju nekih stavova. U sustni, ona je mnogo levije nego Bajden (a i ostali). 

Meni se kod nje dopada sto moze da revidira stavove i promeni u odnosu na politicki i istorijski kontekst. 

 

 

 

Svaka pozicija izmedju Bidena i Trampa je duboko u desnoj i autoritarnoj teritoriji... I dok je izbor takav, biracete manje losu opciju - nikako za dobru. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Ovo je poprilicno tacno. Desnicari vecinu ljudi koji su ili centar ili blago lijevo orijentisani automatski nazivaju komunjarama, marksistima i slicnim glupostima, a oni sami su puno ekstremniji u svom politickom spektru nego ti ljudi koje prozivaju. Cak i na ovoj temi imamo svako malo takav slucaj. 

Pa ne bas. To je bas rezervisano za Sandersa, onih par u Squad itd. Uzmi neku popularnu licnost, tipa Sam Harris, veoma levo, slozices se valjda I niko ga ne naziva komunjarom I marksistom. Mozda naidjes na nekog extremnog desnicara, ali to uopste nije stav konzervativaca.

Niko ni Bidena nije nazivao komunjarom I marksistom, njemu se zamera da se dodvorava extremnim levicarima. Ali niko ne tvrdi da je on extrem.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Guverner Kalifornije Gavin Newsom potencijalni kandidat Demsa za predsjednika 2024.? Pitanje za ove upucenije, kakav je lik i kakve bi sanse uopce mogao imati? Nesto kontam da bi teskao mogao biti losiji kandidat od Kamale il Bidena od 80+ godina. 

 

Katastrofa los kandidat. Najgora moguca opcija za kandidata kod demokrata. 

On je nepopularan i u Kaliforniji, a da ne pricamo o drugim delovima USA gde su politicari iz Kalifornije po pravilu nepopularni. 

Pre desetak dana su bili prajmarisi u Kaliforniji i po rezultatima za sada demokrate gube bar dva mesta u kongresu. Sto je strasno los rezultat i analize govore da je glavni krivac za to nepopularnost aktuelnog guvernera. (Kali ima drugaciji sistem prajmarisa od vecine drzava, nisu stranacki vec se svi kandiduju i dva najbolje plasirana idu u drugi krug, tj u redovne izbore). 

 

Bilo koga da kandiduju je bolje nego njega. I prosecan republikanski kandidat bi ga lagano pobedio. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DJORDJE said:

Njih dvoje i jesu u neku ruku povezani, samo sto od one ridje stetocine nema nista gore,  cak ni senilni Biden.

Bidena su demokrate izvukle iz penzije da bi oterali onog manijaka, posto je Biden prihvatljiv za mnoge republikance. Neki od njih nisu ni krili da su glasali za Bidena. Ako se stetocina nekim cudom povuce, povuci ce se i Biden, mada su demokrate prilicno tanke kada se radi o licnostima koje bi mogle da imaju swing state podrsku.

Imaju samo jednu dobru opciju, ali to ce gerijatrija kod Dems da unisti, Manchin.

Biden koliko vidim I njegovi signaliziraju da to ne radi. On ako to uradi Tramp nema sanse da odustane.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Angelia said:

Pa ne bas. To je bas rezervisano za Sandersa, onih par u Squad itd. Uzmi neku popularnu licnost, tipa Sam Harris, veoma levo, slozices se valjda I niko ga ne naziva komunjarom I marksistom. Mozda naidjes na nekog extremnog desnicara, ali to uopste nije stav konzervativaca.

Niko ni Bidena nije nazivao komunjarom I marksistom, njemu se zamera da se dodvorava extremnim levicarima. Ali niko ne tvrdi da je on extrem.

 

Fazon je sto ni sam Bernie nije nikakav ekstremni ljevicar. Ni on ni AOC koje se i najvise proziva da su komunjare i marksisti, veze s mozgom nema. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Imaju samo jednu dobru opciju, ali to ce gerijatrija kod Dems da unisti, Manchin.

Biden koliko vidim I njegovi signaliziraju da to ne radi. On ako to uradi Tramp nema sanse da odustane.

 

On ne moze da bude opcija za demokratskog kandidata na izborima. Covek je ideoloski vise republikanac nego demokrata. Ne moze nikad da dobije siru podrsku baze. 

Kandidat demsa da bi mogao da racuna na dobar rezultat mora da bude centrista, sa izbornom bazom medju radnickom klasom. Bajden jeste prototip kandidata demsa koji ce da uspe, sad treba da nadju nekog takvog, ali znatno mladjeg. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, A sad said:

 

Katastrofa los kandidat. Najgora moguca opcija za kandidata kod demokrata. 

On je nepopularan i u Kaliforniji, a da ne pricamo o drugim delovima USA gde su politicari iz Kalifornije po pravilu nepopularni. 

Pre desetak dana su bili prajmarisi u Kaliforniji i po rezultatima za sada demokrate gube bar dva mesta u kongresu. Sto je strasno los rezultat i analize govore da je glavni krivac za to nepopularnost aktuelnog guvernera. (Kali ima drugaciji sistem prajmarisa od vecine drzava, nisu stranacki vec se svi kandiduju i dva najbolje plasirana idu u drugi krug, tj u redovne izbore). 

 

Bilo koga da kandiduju je bolje nego njega. I prosecan republikanski kandidat bi ga lagano pobedio. 

 

Hvala na odgovoru. 

Citao sam sinoc na Politico-u prilicno afirmativan clanak o njemu pa rekoh da pitam ljude koji se bolje razumiju od mene. Koje iole kvalitetne opcije, po tvom misljenju, Demsi uopce imaju, a da nisu Kamala il Biden?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Hvala na odgovoru. 

Citao sam sinoc na Politico-u prilicno afirmativan clanak o njemu pa rekoh da pitam ljude koji se bolje razumiju od mene. Koje iole kvalitetne opcije, po tvom misljenju, Demsi uopce imaju, a da nisu Kamala il Biden?

 

Gotovo nikakve. Svi ostali su nedovoljno popularni da isplivaju, bar do sada. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...