Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

2 hours ago, Baby said:

Mike Pence: Classified documents found at former vice-president's home

 

FBI izgleda zaredjali po kucama i u svakoj po nesto... 

 

Naravno da u svakoj ima ponesto :classic_biggrin: ali su samo Trampu poslali SWAT team na vrata - za ono sto je savrseno uobicajeno za sve iz Bele Kuce.

Sad to izuzetno izgleda smesno ... Bilo bi interesatno da pogledaju sta Obama ima ili Bush, ili Klinton.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Angelia said:

Naravno da u svakoj ima ponesto :classic_biggrin: ali su samo Trampu poslali SWAT team na vrata - za ono sto je savrseno uobicajeno za sve iz Bele Kuce.

 

 

Pa naravno, njemu mora the best of the best. 🙂 It was the hugest witch-hunt ever.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Angelia said:

Naravno da u svakoj ima ponesto :classic_biggrin: ali su samo Trampu poslali SWAT team na vrata - za ono sto je savrseno uobicajeno za sve iz Bele Kuce.

Sad to izuzetno izgleda smesno ... Bilo bi interesatno da pogledaju sta Obama ima ili Bush, ili Klinton.

 

Aman, mesecima mu traze da vrati i oni se prave blesavi. Za ove nisu ni znali da imaju nesto dok se nisu advokati Bajdenovi sami pojavili da vrate (sto trampovim ne bi palo na pamet, jos su i maglili celu pricu). 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Baby said:

 

Aman, mesecima mu traze da vrati i oni se prave blesavi. Za ove nisu ni znali da imaju nesto dok se nisu advokati Bajdenovi sami pojavili da vrate (sto trampovim ne bi palo na pamet, jos su i maglili celu pricu). 

Kakve to veze ima sto su mu trazili da vrati? Pa Biden godinama nije vratio. Toliko agenata i SWAT team se salju na vrata opasnog kriminalca koji samo sto nije ubio nekoliko ljudi, a ne da pokupe par dokumenata. Znaci jasno je bio politicki cirkus (koriscenje FBI za politicke poene jedne strane).

Zamisli dopustili su Bidenovim advokatima, koji nemaju security clearance da traze po kuci klasifikovana dokumenta - znaci civili citaju nesto sto je tajna.

A smetalo je sto Tramp drzi dokumenta u obezbedjenom zakljucanom prostoru koji cuva tajna sluzba.... :23:

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Kakve to veze ima sto su mu trazili da vrati? Pa Biden godinama nije vratio. Toliko agenata i SWAT team se salju na vrata opasnog kriminalca koji samo sto nije ubio nekoliko ljudi, a ne da pokupe par dokumenata. Znaci jasno je bio politicki cirkus (koriscenje FBI za politicke poene jedne strane).

Zamisli dopustili su Bidenovim advokatima, koji nemaju security clearance da traze po kuci klasifikovana dokumenta - znaci civili citaju nesto sto je tajna.

A smetalo je sto Tramp drzi dokumenta u obezbedjenom zakljucanom prostoru koji cuva tajna sluzba.... :23:

 

 

Ajde probacu polako iako znam unapred da ne vredi.

 

1. Tramp je odneo sa sobom (sto znamo, gledali smo izlazak i svi pisali o kutijama koje iznosi) kofer pun dokumenata

2. Nacionalna arhiva je znala i trazila povracaj

3. Tramp i advokati su se grbavili kada je NA trazila da vrati

4. Poslali su FBI da pokupi

5. Da Tramp nije trazio medijsku paznju punu ljubavi pa sam objavio sta se desava, vereovatno se ne bi znalo ni upola sta se desava

 

1. Bajden i Pense advokati su pronasli fasciklu dokumenata, FBI dosao i pokupio, nema drame

 

Kako to nije politicki motivisano protiv njih dvojice a protiv Trampa jeste?

 

Kreni od tacke 1. posto znam da ces se buniti, ali ja nemam nameru vise da ti odgovaram. 

 

Dokumenti se ispituju kod svih njih jednako, tj. kod Majka jos ne, ali ce i njemu odrediti nekog, da se vidi tezina prekrsaja, nacin skladistenja, nacin rukovana i kakvi dokumenti su bili gde... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Baby said:

 

Ajde probacu polako iako znam unapred da ne vredi.

 

1. Tramp je odneo sa sobom (sto znamo, gledali smo izlazak i svi pisali o kutijama koje iznosi) kofer pun dokumenata

2. Nacionalna arhiva je znala i trazila povracaj

3. Tramp i advokati su se grbavili kada je NA trazila da vrati

4. Poslali su FBI da pokupi

5. Da Tramp nije trazio medijsku paznju punu ljubavi pa sam objavio sta se desava, vereovatno se ne bi znalo ni upola sta se desava

 

1. Bajden i Pense advokati su pronasli fasciklu dokumenata, FBI dosao i pokupio, nema drame

 

Kako to nije politicki motivisano protiv njih dvojice a protiv Trampa jeste?

 

Kreni od tacke 1. posto znam da ces se buniti, ali ja nemam nameru vise da ti odgovaram. 

 

Dokumenti se ispituju kod svih njih jednako, tj. kod Majka jos ne, ali ce i njemu odrediti nekog, da se vidi tezina prekrsaja, nacin skladistenja, nacin rukovana i kakvi dokumenti su bili gde... 

 

 

Znaci Trampov "zlocin" je da je smatrao da ima pravo da iznese dokumenta, I za to "pravo" se borio legalno preko advokata. Tramp je bio predsednik, po njemu njegovo "pravo" pociva u pravu predsednika da deklasifikuje dokumenta.

 

Pazi da ovde ne tvrdim da je on u pravu, samo analiziram legalnu poziciju. 

 

U americkom zakonu imas dva aspekta "zlocina", jedan je da neko (pocinilac) zna da nesto nije uredu (men's rea) a drugi da pocini sam akt.  Ne poznavanje zakona nije opravdanje za krsenje zakona, ali je namera bitna. Posto je Tramp imao pravne savetnike koji tvrde da je to siva Zona, to znaci da men's rea ne postoji.

 

Drugo, nisu oni poslali FBI da uzmu dokumenta, nego da istrkeljisu sva njegova dokumenta, pod izgovorom da on hoce da iskoristi dokumenta za izdaju. Znaci uzeli su njegova privatna dokumenta u procesu, I nisu dozvolili da njegovi advokati budu prisutni za pretres. 

 

Sa druge strane, imas Bidena koji u intervjuu tvrdi da zna da je iznosenje dokumenata I zadrzavanje, nelegalno. Dva meseca se krije da znaju da su nasli dokumenta. FBI dozvoljava njegovim advokatima koji nemaju security clearance da traze dokumenta, ne trkeljisu kucu. Biden nema pravo da deklasifikuje dokumenta, znaci nema legalnu odbranu.  

 

Meni je ovde jasno sta je politicki motivisano, znaci stoji ti pred ocima. 

 

Ali cela rasprava je besmislena, svi znamo da je svako izasao iz Bele Kuce sa nekim dokumentima, isto kao sto je Hilari imala privatni server. To sto je Tramp bio ubedjen, da ima pravo da zadrzi neka dokumenta nije argument. Nije argument ni sto je bio tvrdoglav. 

 

Ubedjenost u svoje argumente ne znaci da si pocinio "zlocin".  

 

Ovde je jasno da od drzavnih agencija imas dva razlicita tretmana. Ali I to je nebitno. 

 

Ovo je cisto izmisljanje problema, gde je problem minoran. Politicka igra da bi se ti I ja raspravljale ko nije u pravu, da bi zaboravile da je ekonomija pred kolapsom. Skoro svaka velika firma otpusta hiljade ljudi expresno, ali mi pricamo o dokumentima. Recesija nam svaki Dan uzima sve sto smo stedeli, ali aj da pricamo ko je uzeo dokumenta.

 

Link to comment
Share on other sites

die hard fanovi ga i dalje smatraju bogom, no po zadnjim istraživanjima Desantis ga je prestigao po popularnosti ali je i dalje tesno. Problem za republikance što su podelili stranku između njih dvojice, otprilike prave istu grešku kao demokrate 2016. godine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, MeanMachine said:

@Angelia

 

Nema dvojnih aršina jer nije ista situacija.

 

Ista će biti ako se otkrije da Bajden ili Pens advokat ili advokati nisu sve vratili pa služba traži da vrate i ostatak dokumenta a oni se prave blesavi i nikom ništa. Tad bi to bili dvojni aršini. Za sad to nije. 

Ne nije ista situacija, Biden je dokumenta imao od 2017te, a neke moguce i od 2009. Za sve te godine valjda je neko trazio da sva dokumenta idu u nacionalnu arhivu? Mislis da je poenta sto je Tramp tvrdio - preko advokata, da su dokumenta legalno njegova da zadrzi?

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

Ne nije ista situacija, Biden je dokumenta imao od 2017te, a neke moguce i od 2009. Za sve te godine valjda je neko trazio da sva dokumenta idu u nacionalnu arhivu? Mislis da je poenta sto je Tramp tvrdio - preko advokata, da su dokumenta legalno njegova da zadrzi?

 

Pa znali bi do sad da je neko trazio dokumenta koja Bajden ima. Ocigledno niko nije trazio.

 

Problem je su ovo dva razlicita dogadjaja, npr i Pens vraca dokumenata ne samo Bajden, dok u slucaju Trumpa on se pravio pametan ili njegovi advokati ali sumljam da bi oni radili tako bez njegovog aminovanja.

 

Pri tome se koristi argument bio je presednik pa je mogao da skine oznaku poverljivosti. Mogao je ali nije.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, MeanMachine said:

 

Pa znali bi do sad da je neko trazio dokumenta koja Bajden ima. Ocigledno niko nije trazio.

 

Problem je su ovo dva razlicita dogadjaja, npr i Pens vraca dokumenata ne samo Bajden, dok u slucaju Trumpa on se pravio pametan ili njegovi advokati ali sumljam da bi oni radili tako bez njegovog aminovanja.

 

Pri tome se koristi argument bio je presednik pa je mogao da skine oznaku poverljivosti. Mogao je ali nije.

 

 

Pisala sam nabrzinu pa mozda nisam objasnila.

Prekrsaj treba da bude "mishandling of classified documents". I to je u ovom slucaju isto za sve, jer ne moze nesto sto je isti prekrsaj da se tretira drugacije za razlicite licnosti. Koliko god to neko zeleo. 

Pretres Trampove kuce je uradjen na osnovu toga da taj prekrsaj postoji, pa posto je odbio da vrati dokumenta onda mu je zalepljena istraga "obstruction of justice".

Ako ne postoji osnovni prekrsaj, mishandling of classified documents, onda ne postoji ni obstruction of justice.

Ako postoji osnovni prekrsaj, onda je svaciju kucu trebao da pretrese FBI, a ne da dokumenta traze civili koji nemaju clearance.  

Tramp je cak dokumenta stavio u zasticen prostor, zakljucan, pod zastitom tajne sluzbe.

Biden u garazi gde je ko zna ko imao pristup tokom godina.

 

Medjutim, oni nijednom ne mogu da prilepe optuzbu o mishandling classified documents, zato sto bi to bio selective prosecution. Posto nisu optuzili Hilari za isto u slucaju servera.  

 

Zato to jeste dvostruki arsin, nebitno da li je Tramp (legalnim putem) tvrdio da su to njegova dokumenta. Hilari je obrisala mailove da sakrije trag.

 

Kako znamo da je Biden predao sva dokumenta? Rekao njegov advokat. To je I Trampov advokat rekao, pa su poslali SWAT team.

 

Nadam se da je sad jasnije.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Angelia said:

Pisala sam nabrzinu pa mozda nisam objasnila.

Prekrsaj treba da bude "mishandling of classified documents". I to je u ovom slucaju isto za sve, jer ne moze nesto sto je isti prekrsaj da se tretira drugacije za razlicite licnosti. Koliko god to neko zeleo. 

Pretres Trampove kuce je uradjen na osnovu toga da taj prekrsaj postoji, pa posto je odbio da vrati dokumenta onda mu je zalepljena istraga "obstruction of justice".

Ako ne postoji osnovni prekrsaj, mishandling of classified documents, onda ne postoji ni obstruction of justice.

Ako postoji osnovni prekrsaj, onda je svaciju kucu trebao da pretrese FBI, a ne da dokumenta traze civili koji nemaju clearance.  

Tramp je cak dokumenta stavio u zasticen prostor, zakljucan, pod zastitom tajne sluzbe.

Biden u garazi gde je ko zna ko imao pristup tokom godina.

 

Medjutim, oni nijednom ne mogu da prilepe optuzbu o mishandling classified documents, zato sto bi to bio selective prosecution. Posto nisu optuzili Hilari za isto u slucaju servera.  

 

Zato to jeste dvostruki arsin, nebitno da li je Tramp (legalnim putem) tvrdio da su to njegova dokumenta. Hilari je obrisala mailove da sakrije trag.

 

Kako znamo da je Biden predao sva dokumenta? Rekao njegov advokat. To je I Trampov advokat rekao, pa su poslali SWAT team.

 

Nadam se da je sad jasnije.

 

Quote

During Friday’s search, which lasted nearly 13 hours, the FBI took six items that contained documents with classified markings,

link AP: FBI searched Biden home, found items marked classified

 

Ono sa Hilari ne znam kako mozes da upletes ovde, jedino ako gledas Newsmax pa tamo cula nesto.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

Ako je nekome promaklo Tucker je predlozio oslobadjanje Kanade od Trudoa, tipa specijalna operacija.

Takeeer bas popularan kod dabicevih Jugoslovena.

 

Tucker kasni, ovo je vec najavio Nestorovic prije par dana... A ima i onih koji se tome nadaju - prvo uklanjanje svih onih koji im ne odgovaraju iz bilo kojeg razloga (Trudeau, Sana Marin, Jacinda, Liberali, Pelosi, Gates, Ukrajinci, Rishi Sunak, Demokrate, Biden, Albanci, Zeleni, Soros, Alexandria Ocasio-Cortez, Pavle Grbovic...) , pa onda svjetski mir...

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ters said:

 

Tucker kasni, ovo je vec najavio Nestorovic prije par dana... A ima i onih koji se tome nadaju - prvo uklanjanje svih onih koji im ne odgovaraju iz bilo kojeg razloga (Trudeau, Sana Marin, Jacinda, Liberali, Pelosi, Gates, Ukrajinci, Rishi Sunak, Demokrate, Biden, Albanci, Zeleni, Soros, Alexandria Ocasio-Cortez, Pavle Grbovic...) , pa onda svjetski mir...

 

Sto donekle objasnjava i Desantisovo zabranjivanje knjiga, pobornici slobode govora... 🤪

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

sve si mi objasnila sta sam pogresno procenila

 

On 1/26/2023 at 2:39 PM, MeanMachine said:

@Angelia

 

Nema dvojnih aršina jer nije ista situacija.

 

Ista će biti ako se otkrije da Bajden ili Pens advokat ili advokati nisu sve vratili pa služba traži da vrate i ostatak dokumenta a oni se prave blesavi i nikom ništa. Tad bi to bili dvojni aršini. Za sad to nije. 

 

On 1/27/2023 at 4:12 PM, MeanMachine said:

 

Pa znali bi do sad da je neko trazio dokumenta koja Bajden ima. Ocigledno niko nije trazio.

 

Problem je su ovo dva razlicita dogadjaja, npr i Pens vraca dokumenata ne samo Bajden, dok u slucaju Trumpa on se pravio pametan ili njegovi advokati ali sumljam da bi oni radili tako bez njegovog aminovanja.

 

Pri tome se koristi argument bio je presednik pa je mogao da skine oznaku poverljivosti. Mogao je ali nije.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Baby said:

 

 

 

Ja vec objasnila zasto jeste dvostruki arsin, a ti ponavljas argumente na koje sam odgovorila. Ako imas kontra-argument koji nudi nesto novo, ponudi. 

Znaci detaljno sam obrazlozila, ako postoji prekrsaj, postoji razlog za pretragu svake kuce gde postoji osnovana sumnja. Ako ne postoji prekrsaj, onda nema obstruction of justice, u tom slucaju to sto je neko rekao da je predao dokumenta, moze da okaci macku o rep. 

Realno, to je sad jasno svim politickim igracima I pravnim expertima, zato su otkrice dokumenata kod Bidena krili 2 meseca. Zato sto u pravu ne funkcionise argument "ali Tramp je bio tvrdoglav" nego zakon treba da bude jednak za sve, cak I da je serijski ubica.

Inace bi imali situaciju gde zakon tretira drugacije one koji nam se ne svidjaju ili imaju istoriju laganja, presumption of innocence je osnova americkog prava.

 

Ne bi da diskriminisemo, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...