Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

23 hours ago, Baby said:

Andy Ngo izvor informacija i izvor nacina zakljucivanja :ajme: 

 

Pa nije ni cudo da pisete sto pisete... 

Informacija je informacija. Koja nije tačna u tom tviter nizu?

 

18 hours ago, zoran59 said:

Izvor članak hit piece prepun paušalnih ocena iz svog političkog ugla. Pri tom ti ne smeta što se izvor proslavio objavljivanjem lažne priče o grupnom silovanju koja se savršeno uklapa u "progresivni" narativ o rape kulturi na američkim koledžima. Usput su oklevetali službenicu administracije da je prikrivala zločin koji se nije dogodio opet u skladu sa svojim narativom. Rugala se šerpa loncu.

 

I kakve veze ima da li je bio u nekom dogovoru sa tim ponosnim dečacima ako su mu informacije tačne a mainstream mediji su iste prikrivali. 

 

7 hours ago, Baby said:

 

WTF you are talking about?

 

Gde ja rekoh nemocan?

 

Jbt koliko su vam umovi zatrovani

 

Btw, procitaj za sta sam napisala i ko je nemocan?! 

Amigo je rekao da si nemoćna slaba žena pa se postavio ispred tebe da te brani jer očigledno misli da nisi sama u stanju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teško je shvatljiv meltdown u nekim krugovima oko promene vlasnika tvitera. Zar nije bio argument da je u pitanju privatna kompanija koja ima pravo da određuje svoja pravila? 

 

Cena tržišno jeste prevelika i verovatno da je Musk izgubio veliki deo tih para ali meni je onaj divan dan histerije kada su ceo i carica za cenzuru najureni i vrhunsko trolovanje koje je usledilo vredan te sume do zadnjeg penija. Trolovanje ovakvog tipa:

 

 

Ozbiljnije, koliko se sećam Muskov program nije bio apsolutna sloboda da laje ko šta hoće nego cenzura u okviru zakona (tako da ne znam šta se onaj bezimeni birokrata iz EU javio) i ne preko toga, transparentna politika cenzure umesto prljavih trikova kojima su se do sada služili i brza i transparentna politika verifikacije naloga na šta su se mnogi kritičari kvazilevice žalili, da ne mogu da dobiju plavu oznaku. Jel može neko od ovih koji su ovde kose čupali (copyright by Semka Sokolović Bertok) da objasni šta im tačno u tom programu smeta? Na stranu lični animozitet prema Musku i neverica da će to uspeti da ostvari (za šta mu ni ja ne dajem velike šanse) nego šta je tačno problem sa tim kratkim programom? Koja tačka?

Edited by Cyrus Smith
slovo
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Cyrus Smith said:

Teško je shvatljiv meltdown u nekim krugovima oko promene vlasnika tvitera. Zar nije bio argument da je u pitanju privatna kompanija koja ima pravo da određuje svoja pravila? 

 

Apsolutno - privatna kompanija ima potpuno pravo da svoju platformu koristi na nacin na koji zeli i promovise ili sprecava sadrzaj koji ne zeli. Kome se uslovi koristenja na dopadaju, mogu pronaci alternativu koja im odgovara.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Cyrus Smith said:

Teško je shvatljiv meltdown u nekim krugovima oko promene vlasnika tvitera.

 

 

Ako znamo o kojim `krugovima` se radi, nije tesko shvatljiva dirigovana histerija iz centrale....kao beli pacovcici nauceni sta se radi kada dirnes plavu zicu a sta crvenu...

 

“The left went from ‘Twitter is a private company, it can do what it wants!’ to ‘Twitter is dangerous and should be shut down!’ all within a week.” :lol_2:

....a islo je do poredjenja kupovine twittera sa putinovom invazijom ukrajine....to je ista stvar za dems histerikuse

no dobro, oni to tako vide - slobodni su da imaju misljenje i da ga iskazu, jedino sto ne razumeju kada im se neko smeje....

 

Musk: “Comedy is now legal on Twitter.”

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

Ovaj Musk stavno nije normalan. Ja ne znam kako neko sa gram mozga moze da postuje ovako nesto. Jedino da je on stvarno poverovao da je to mozda istina, ali kako moze covek sa nekim brilijatnim idejama i uspesnim kompanijama da bude otkidan od stvarnosti? Jbt. ja ucim svoju malu decu a i oni uce u skoli ( i uvek im se ponavlja, svake godine nekoliko puta) da informaciju sa neta ne treba uzeti zdravo za gotovo nikada, mucno glavom, proveri. Znaci deca od 10 godina imaju vise web/eletronic literacy nego najveci Tech Mogul na svetu? How is that? 

 

Quote

In a reply to Mrs. Clinton’s tweet, Mr. Musk wrote, “There is a tiny possibility there might be more to this story than meets the eye” and then shared a link to an article in the Santa Monica Observer. The article alleges that Mr. Pelosi was drunk and in a fight with a male prostitute.

 

 

Quote

A 2021 editorial in The Los Angeles Times about websites that “masquerade as legitimate local newspapers” noted that the Santa Monica Observer, “owned by onetime City Council candidate David Ganezer, is notorious for publishing false news.” In 2016, for example, the publication advanced a claim that Mrs. Clinton had died and that a body double was sent to debate the Republican presidential nominee, Donald J. Trump.

 

Link to comment
Share on other sites

DC United, dugogodisnjii "MLSligas", kaznjem sa 25k doloresa, jer su zaposlili Vejna Runija kao menadzera.

Zasto? Zato su prekrsili zakon o zaposljavanju koji nalaze da rasne/rodne kvote medju kandidatima budu ispunjene. Dakle, pre potpisivanja Runija, nisu imali dovoljno manjinskih grupa u uzem razmatranju.

 

aGXa3jbR_700w_0.jpg

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se svidja da je otpustio 50% ljudi, ako nisu radili. Nisam korisnik twittera, ali znam da ne treba biznis da se bavi ideologijom I politikom. I podrzavam slobodu govora na internetu. Mozda mu uspe, mozda ne, ali barem se trudi. Njegov track record je dobar, uspesno je odradio listu biznisa. Svi su postali uspesni. Cak I ako ne uspe ovde, a deluje da hoce, njegov istorijat govori sam za sebe

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mask se zaleteo i ne da nije postigao nista sa slobodom govora, nego je jos jace zakuvao izmedju neistomisljenika. Govna lete sa jedne na drugu stranu bez ikakve kontrole. On siri dezinformacije na nivou teorija zavera, pa brise postove. Prvo je trazio za bluecheck 20 dolara, pa mu je Stiven King rekao da bi on trebao njega da placa a ne obrnuto. Onda se cenkao sa njim na 8 dolara, na kraju je rekao, ok, evo svi koji hoce da se verifikuju mogu za 8. Naravno, neki se obradovase jer u zivotu se ne bi nigde verifikovali, a drugi pali u trans jer nema smisla. Pa i nema. Vec je napravio gomilu klonova koji prave cirus po tvitu, naravno svog je ekspresno banovao. Politicari u ime SLOBODE GOVORA banuju ljudu da ne mogu da im pisu, a ustvari je to jedina zasticena sloboda govora po ustavu, svidjalo se vama ili ne. 

Sada eno kuka kako je morao da otpusti ljude (slika gore kako je to i uradio) jer gubi po 4 miliona dnevno, a onda optuzio aktiviste za to (necu vam lepiti njegove tvitove, trazite ih sami ako mi ne verujete). A aktivisti su ustvari oni sto placaju tviter najvise za oglasavanje koji su mu rekli dok ne dovede u red, nista od njihovih para. 

E da, za 8 dolara ja ili bilo ko od vas moze biti uzivaoc americkog sna, pa postati npr. Tramp ili Nensi Pelosi i zajebavati ljude do mile volje. 

Inace, za ovu budalastinu je platio 44 biliona i za to zalozio svoje akcije u Tesli. Koliko vidim ako ovako nastavi, onaj lavabo (sink) ce stvarno dobiti pravo znacenje. 

 

On je kao prica kada petanaestogodisnjaku kupis ferari za rodjenda, za 16 mu kupis jahtu, za 17 mu kupis avion, sa 18 mu je vec sve dosadno, pa ajd nesto da sjebe. Totalno nedorastao emitivno. Doduse, posto sam jedno vreme igrala aktivno crypto, secam se onog nesrecnog vodjenja SNL sa mamom i nista me ustvari vise ne cudi. Iako moram priznati, fenomenalno se zabavljam citajuci tviter, ne zna se ko je ludji, jedino se bojim da ce US ostati tviter posle tvitera... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I treba. Ostavis developere/admine/securitytech/SRE/RTS timove koji znaju posao, koji znaju platformu (tehnicki) i sve ostalo oko njih lepo raspustis, sve ne-tehnicke sluzbe pa onda iz pocetka. To je core, ostalo je sporedno.

Menjati tako veliku kompaniju iz korena, ne moze se u kratkom vremenu sa istim ljudima. Dok ti njima objasnis........ihaaa prodje voz. 

Prosao sam kroz to 3 puta kao deo novog tima koji je dosao da napravi nesto od ex drzavne firme, lose postavljene privatne i startup-a koji je prerastao startup. 

 

Prvo sta razbucas je HR. Odmah u korenu. Ako njima das zadatak da se rese ljudi koji ne trebaju vise, odmah se hvataju onoga sto je najbitnije tj otpustaju ing i tehnicka osoblja. Svoje dupe stite pa onda svoje ljude sa kojima su ok po ostalim sektorima. U istom danu controlling/accounting pod strogi nadzor i kreces cesljanje. Sales, Marketing itd ide posle toga i tek na kraju se resavas ljudi po tehnickim sluzbama ali oni najcesce su kratki sa osobljem, ali zato administrativaca ne fali. NIkad. 

 

Tako da sve ovo sto Musk radi je sasvim logicno (plus mu zakoni u US idu u prilog, nema otkaznog roka, otpremnina itd) i cudilo bi me da je drugacije. Za 40Milijardi USD, nece biti milosti. Turnover mora da bude veoma brz, kao sto rekoh to samo sa novim ljudima koji su ok sa ciljevima koji si postavio. Da li ce taj Twiter biti bolji, losiji od ovoga do sada je skroz drugi par opanaka. Ako ne uspe to je samo njegov problem, a i ako uspe je opet samo njegov problem. Problem nas ostalih je sto pokusavamo da se mesamo u posao koji nije nas. Ako hocete bas da uticete i mrzite Muska: ne koristite twiter. Obrisite nalog, ne idite ni kao guest niti citirajte igde neki twit ili share istih. Ako podrzavate radite sve suprotno. Toliko vi mozete da uticete. I tako i treba da bude. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzoni_m said:

I treba. Ostavis developere/admine/securitytech/SRE/RTS timove koji znaju posao, koji znaju platformu (tehnicki) i sve ostalo oko njih lepo raspustis, sve ne-tehnicke sluzbe pa onda iz pocetka. To je core, ostalo je sporedno.

Menjati tako veliku kompaniju iz korena, ne moze se u kratkom vremenu sa istim ljudima. Dok ti njima objasnis........ihaaa prodje voz. 

Prosao sam kroz to 3 puta kao deo novog tima koji je dosao da napravi nesto od ex drzavne firme, lose postavljene privatne i startup-a koji je prerastao startup. 

 

Prvo sta razbucas je HR. Odmah u korenu. Ako njima das zadatak da se rese ljudi koji ne trebaju vise, odmah se hvataju onoga sto je najbitnije tj otpustaju ing i tehnicka osoblja. Svoje dupe stite pa onda svoje ljude sa kojima su ok po ostalim sektorima. U istom danu controlling/accounting pod strogi nadzor i kreces cesljanje. Sales, Marketing itd ide posle toga i tek na kraju se resavas ljudi po tehnickim sluzbama ali oni najcesce su kratki sa osobljem, ali zato administrativaca ne fali. NIkad. 

 

Tako da sve ovo sto Musk radi je sasvim logicno (plus mu zakoni u US idu u prilog, nema otkaznog roka, otpremnina itd) i cudilo bi me da je drugacije. Za 40Milijardi USD, nece biti milosti. Turnover mora da bude veoma brz, kao sto rekoh to samo sa novim ljudima koji su ok sa ciljevima koji si postavio. Da li ce taj Twiter biti bolji, losiji od ovoga do sada je skroz drugi par opanaka. Ako ne uspe to je samo njegov problem, a i ako uspe je opet samo njegov problem. Problem nas ostalih je sto pokusavamo da se mesamo u posao koji nije nas. Ako hocete bas da uticete i mrzite Muska: ne koristite twiter. Obrisite nalog, ne idite ni kao guest niti citirajte igde neki twit ili share istih. Ako podrzavate radite sve suprotno. Toliko vi mozete da uticete. I tako i treba da bude. 

 

Koja je logika da menjaš sve žive u jednoj od najuspešnijih kompanija na svetu ? To što je 15 godina staru kompaniju platio 44 milijarde dolara dovoljno govori da su itekako sposobni da je vode.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Klotzen said:

 

Koja je logika da menjaš sve žive u jednoj od najuspešnijih kompanija na svetu ? To što je 15 godina staru kompaniju platio 44 milijarde dolara dovoljno govori da su itekako sposobni da je vode.

Logika je jednostavna - vlasnik je i moze mu se.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Klotzen said:

 

Koja je logika da menjaš sve žive u jednoj od najuspešnijih kompanija na svetu ? To što je 15 godina staru kompaniju platio 44 milijarde dolara dovoljno govori da su itekako sposobni da je vode.


Platio ju je 44 milijarde jer su pokrenuli tuzbu protiv njega kad je hteo da odustane. Navukli free speechy debila, sad mocna ruka free marketa radi svoj posao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Koja je logika da menjaš sve žive u jednoj od najuspešnijih kompanija na svetu ? To što je 15 godina staru kompaniju platio 44 milijarde dolara dovoljno govori da su itekako sposobni da je vode.


Ono sto ja znam je potpuno drugacije. TW vec dugo kuburi sa modelom oglasavanja, prihodima.

Da li je ispravno to sto radi, to je na trzistu da odluci. Ali da bi uradio to sto hoce, ostali moraju da su OK sa tim i da rade zajedno. Ocigledno je da bi imao problem naterati ljude koji su sada tu da to urade. Onda je brze implementirati svoj sistem ako ih jednostavno uklonis.


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Kronostime said:

Logika je jednostavna - vlasnik je i moze mu se.

 

Naravno, kad isplati  😉 Mogao je biti deo tima kada je kupio akcije, zvali ga, al' jbg. 

 

Jedno je sigurno, radi sta hoce, za ostalo ce vreme pokazati. Trenutno je 'folks, please subscribe'

 

 

1 hour ago, Dzoni_m said:

 


Ono sto ja znam je potpuno drugacije. TW vec dugo kuburi sa modelom oglasavanja, prihodima.

Da li je ispravno to sto radi, to je na trzistu da odluci. Ali da bi uradio to sto hoce, ostali moraju da su OK sa tim i da rade zajedno. Ocigledno je da bi imao problem naterati ljude koji su sada tu da to urade. Onda je brze implementirati svoj sistem ako ih jednostavno uklonis.


Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

Znaci, biznis genije je platio duplu cenu za platformu koja ima finansijske probleme i otpustio drustvo koje je drzalo platformu da ne potone... 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, deez nuts. said:


Platio ju je 44 milijarde jer su pokrenuli tuzbu protiv njega kad je hteo da odustane. Navukli free speechy debila, sad mocna ruka free marketa radi svoj posao.

 

hahaha, on sa free speech-om nema nikakve veze, cuo nesto, pa kao tinejdzeri kad su anarhisti i to, raspolaze bezveze informacijama. Covek je dete, sanjara sto je dobro za njega u mnogim drugim stvarima i za covecanstvo - hopefully 🙂  .

Kad sapne jednu i jedinu rec u vezi logora za Ujgure a ne da otvori Tesla show room bas tamo, onda ce biti chief of free speech. Oops, sorry , on je kritikovao Kinu, my bad, rekavsi da Tajvan nije Tajvan, kao da mu je Si pisao taj twitter essey (da ne kazem Putin), hehehe, koji fail.

 

Quote

Will you bite the hand that feeds you?
Will you stay down on your knees?

NIN

 

Mnogima se desi u zivotu da ne mogu "bite the hand that feeds you" ali se ne proseravaju sa freedom of speech kao on.

 

edit:

samo da dodam, meni je sve jedno sta radi, dali otpusta ili ne, to je njegov posao. On ima neki zamisljen set-up za Twitter, i nek proba da napravi boljeg, uspesnijeg itd. Ima uspesne kompanije, mozda taj novi twitter nece izgledati kao sada nego bice neka mega-platforma sa ja znam. A nove generacije ce da naprave novu platformu, sto je skroz ok.

Samo taj free speech retorika je vredna 0. Ultra levi i ultra desni su problem, sto i on zna, now deal with it.

Edited by nonick
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

 

Koja je logika da menjaš sve žive u jednoj od najuspešnijih kompanija na svetu ? To što je 15 godina staru kompaniju platio 44 milijarde dolara dovoljno govori da su itekako sposobni da je vode.

Kakvoj najuspesnijoj kompaniji koja gubi 270 miliona godisnje? 

Musk je radom I vizijom postao nabogatiji covek na svetu, valja predlostaviti da zna sta radi.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dzoni_m said:

 


Ono sto ja znam je potpuno drugacije. TW vec dugo kuburi sa modelom oglasavanja, prihodima.

Da li je ispravno to sto radi, to je na trzistu da odluci. Ali da bi uradio to sto hoce, ostali moraju da su OK sa tim i da rade zajedno. Ocigledno je da bi imao problem naterati ljude koji su sada tu da to urade. Onda je brze implementirati svoj sistem ako ih jednostavno uklonis.


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Veoma dobro objasnjeno I u tvom prethodnom postu. Tako se radi sa firmama koje imaju problem. Ocigledno je I da ima poverenje akcionara koji su rollover akcije kao ulog, umesto da budu isplaceni, prvi Jack Dorcey je ostavio svoj ulog od 1 bilion vrednosti. I koji sigurno zna sta je problem u firmi. 

Potpuno je pogresno predpostaviti da svaki potez koji Musk pravi nije dobro promisljen, ukljucujuci ono odugovlacenje povlacenjem iz dila. Tu je sigurno pravio dilove sa akcionarima I bankama. 

Nije stigao tu gde jeste zato sto je naivan, iako ne iskljucujem da mozda nije napravio gresku, ziv covek gresi. Ne ulaze neko 44 biliona na impulsivnu odluku.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...