Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

6 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Na ovo ti odgovaras sa ovim:

 

 

Svako sa najbanalnijom sposobnoscu zakljucivanja ce vrlo lako uvidjeti da si fakticki izjednacio MTG i ekipicu sa alt-right. Moje pitanje da li su oni kul i okej si shvatio kao da li je alt-right dobar, da jos dodatno banalizujem u slucaju da ne shvatas prvu recenicu. Nakon toga sljedi koprcanje i logicke vratolomije na koje sam vec ukazao. Stvarno je jednostavno ako se bar malo potrudis i ostavis ideolosku zasljepljenost bar malo po strani. 

 

Ti smatras da su oni alt-right. Zar ne? Iz tvoje perspektive jesu jer svako ko je protiv demorkata, levice a za Trampa je nista drugo nego alt-right. To je tvoja ideja, a unutar te tvoje zamisli me ti sa jesu li pitas jesu li dobri i kul. Sta god ti je izneo kao argument da alt-right nikako nema veze sa MTG i Gosarom ti to neces privhatiti jel tako?! Ako si ipak spreman da menjas misljenje samo reci, ali sumanjam da je to slucaj. Ali dok je ovako kako jeste nemoj me u tom tvom pogresnom shvatanju povezivati sa alt-rughtom, Jan 6. shalabajzerima i tome slicnim stvarima.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, boxcube said:

jer svako ko je protiv demorkata, levice a za Trampa je nista drugo nego alt-right.

 

Netacno. Uopce ne smatram da je citava Republikanska Partija ekstremna desnica. Stavise, postoji dosta stvari u kojima se slazem sa Repsima vise nego sa Demsima po pitanju ekonomije. Samo ukazujem na to da su idioti tipa MTG i Gosara klasicni desnicarski ekstremisti i kao takvi jako slicni samom alt-right pokretu. 

 

5 minutes ago, boxcube said:

Ali dok je ovako kako jeste nemoj me u tom tvom pogresnom shvatanju povezivati sa alt-rughtom, Jan 6. shalabajzerima i tome slicnim stvarima.

 

Apsolutno nigdje nisam tebe povezao sa alt-rightom. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, boxcube said:

 

Ti smatras da su oni alt-right. Zar ne? Iz tvoje perspektive jesu jer svako ko je protiv demorkata, levice a za Trampa je nista drugo nego alt-right. To je tvoja ideja, a unutar te tvoje zamisli me ti sa jesu li pitas jesu li dobri i kul. Sta god ti je izneo kao argument da alt-right nikako nema veze sa MTG i Gosarom ti to neces privhatiti jel tako?! Ako si ipak spreman da menjas misljenje samo reci, ali sumanjam da je to slucaj. Ali dok je ovako kako jeste nemoj me u tom tvom pogresnom shvatanju povezivati sa alt-rughtom, Jan 6. shalabajzerima i tome slicnim stvarima.

 

Aman covece, pa oni se izjasnjavaju da su desnica, a ti pravis pitanje oko toga. Cak si i Depepea prekrstio iako aktivno pise o onom cime se bavi ultra desnica, jer ti se ne svidja. Trebalo je da napises da je antifa i da lepo zavrsis sa glupostima. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Netacno. Uopce ne smatram da je citava Republikanska Partija ekstremna desnica. Stavise, postoji dosta stvari u kojima se slazem sa Repsima vise nego sa Demsima po pitanju ekonomije. Samo ukazujem na to da su idioti tipa MTG i Gosara klasicni desnicarski ekstremisti i kao takvi jako slicni samom alt-right pokretu. 

 

 

Nisu cak ni slicni. Alt-right je bio cisto zlo, ciji je bio projekat nadam se da cemo saznati jednog dana ali niko apsolutno niko pa cak ni Blejk Master koji je po meni najantipaticniji Rep. ne govori takve grozote kakve su govorili Majk Inoh, Richard, Spencer ,Met Hajmbak i ta ekipa koja je bila pravi alt-rigt i zagovarala rasne segregacije, totalno reformisanje Amerike gde bi sustinski bila zbrisana sa lica zemlje. To da je nekom odobojan neki MAGA republikanac to je u redu dok je manje vise realna kritika ali povezivati ih sa tom posasti je van svake pameti.

 

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Apsolutno nigdje nisam tebe povezao sa alt-rightom. 

 

Za ljude koje smatras da su alt-right, a ja tvrdim da nisu, si me pitao da li su kul i to nakone mog posta koji imao sasvim drugu poentu. To nije u redu jer implicitno ispada da ja negde zastupam stavoe koji se mogu povezati sa alt-rightom.

8 minutes ago, Baby said:

 

Aman covece, pa oni se izjasnjavaju da su desnica, a ti pravis pitanje oko toga. Cak si i Depepea prekrstio iako aktivno pise o onom cime se bavi ultra desnica, jer ti se ne svidja. Trebalo je da napises da je antifa i da lepo zavrsis sa glupostima. 

 

Desnica ima raznih, alt-right je posebna kategorija i cisto je zlo. Povezivati je sa ovavkom ili onakvom desnicom nije fer i cisto je mucenje vode. Za Depapea pise kao sto pise da je ono njegova kuca do pre koji dan. Svasta moze da pise a sta je sve tacno od onoga sto pise saznacemo za koji dan/nedelju/mesec.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, boxcube said:

Nisu cak ni slicni. Alt-right je bio cisto zlo, ciji je bio projekat nadam se da cemo saznati jednog dana ali niko apsolutno niko pa cak ni Blejk Master koji je po meni najantipaticniji Rep. ne govori takve grozote kakve su govorili Majk Inoh, Richard, Spencer ,Met Hajmbak i ta ekipa koja je bila pravi alt-rigt i zagovarala rasne segregacije, totalno reformisanje Amerike gde bi sustinski bila zbrisana sa lica zemlje. To da je nekom odobojan neki MAGA republikanac to je u redu dok je manje vise realna kritika ali povezivati ih sa tom posasti je van svake pameti.

 

U oba slucaja pricamo o ekstremnoj desnici. Alt-right pokret kao skup incel idiota sa mracnih dijelova interneta svakako da su radikalniji od zastupnice u kongresu najmocnije drzave svijeta al ideoloski itekako imaju dodirnih tacaka. MTG je i sama imala i islamofobnih i antisemitskih ispada. Isti svakako nisu, kao sto ni svaki ekstremni desnicar nije jednak Hitleru ali poveznice itekako postoje te se ne mogu negirati. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ajme, pape, ala je svetska zavera belaca, patrijarhata, matematičke analize, tačnog dolaženja na posao i sličnih nepravednih, regresivnih i sistemski represivnih stvari ubacila u 11. brzinu ovih dana, teško je i gledati...

 

...Nije im dosta što ode "progresivna" većina u kongresu, nije im dosta što je Ilon istresao 44 milijarde pa sa klozetskom šoljom nahrupio u Centralni komitet i odmah pootpuštao sve cenzore pa još uposlio i svoje inženjere da urade rivju koda i demaskiraju njegove pristrasnosti, pa će - teško je ovo i reći - sada dopustiti da i neko ko nije totalni budni zombi i maoista kaže nešto na Tviteru (zamislite da neko kaže da čovek nije žena, da Fauči nije nauka, da ubijanje ljudi i paljenje imovina u ime rasističkih teorija zavere nije najbogougodnija stvar na svetu - na šta bi to ličilo?), nije dosta što su neki dan nepravedno onog mirnog demonstranta osudili na doživotnu robiju samo zato što je ubio čoveka usred mirne protestne pljačke - nego evo sada i ovog drugog crnokošuljaša proglasilo krivim po svih 76 tačaka - i to samo zato što je namerno na smrt izgazio 6 ljudi (6 belaca, kako bi se to reklo u lažnim vestima) a još 62 povredio. I to ga baš sačekali u sred predizborne kampanje, kada čovek ne može ni mirnu demonstracijicu da organizuje pošto birači baš nešto ne vole kristal i srču i palež i pljačku po ulicama:

 

Darrell Brooks found guilty of first-degree intentional homicide in Waukesha Christmas parade massacre

https://www.foxnews.com/us/darrell-brooks-found-guilty-first-degree-intentional-homicide-waukesha-christmas-parade-massacre

 

Naravno, motivi-šmotivi, kad su se lažne vesti (koje su non-stop drobile teorije zavere koje je ovaj ubica konzumirao) time još bavile:

 

 

76 tačaka optužbe, čini se dosta, Milošević je, sećam se, u svojoj imao 66 tačaka za više hiljada žrtava...

Edited by bohumilo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

 

Brate, kao pokvarena ploca si. Ne znaci da je svima promaja izmedju usiju ako je i tebi. 

 

Vidis da je vec vise njih primetilo da samo prepisujes sa jedne vrste medija i uopste ne razmisljas o napisanom. Pises napamet samo da bi odgovorila nesto

onom "drugom" sa kim se ne slazes.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Baby said:

Andy Ngo izvor informacija i izvor nacina zakljucivanja :ajme: 

...................

 

 

................The source told the Mercury that Ngo and Patriot Prayer have an “understanding” that the group offers him protection when he covers rallies in exchange for favorable coverage. While this has not been confirmed, and Ngo strongly denies these allegations, an audio conversation between members of the Proud Boys, released by Willamette Week seemed to confirm that such discussions between Ngo and the Proud Boys had occurred, as one man is recorded saying that Ngo was attacked on June 29th because he refused an offer of protection. “Andy Ngo was fucking told that if he wanted protection from the PBs [Proud Boys], he went in with us and he went out with us,” the man says. .......................

izvor, citav clanak:  https://www.rollingstone.com/culture/culture-features/andy-ngo-right-wing-troll-antifa-877914/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, boxcube said:

 

Vidis da je vec vise njih primetilo da samo prepisujes sa jedne vrste medija i uopste ne razmisljas o napisanom. Pises napamet samo da bi odgovorila nesto

onom "drugom" sa kim se ne slazes.

 

Vise njih, mislis mrd? Da li uopste mislis da mene briga sta ko misli na forumu o meni? Smesno da ne moze biti smesnije. 

Drugo, ja pratim medije samo da ispratim dogadjaj, ako ne primecujes, ja stavljam sta politicari govore. 

Opredelili ste se za organizovanu hajku koja nema veze ni sa cim, osim sa spinovanjem i to prezentujete ovde kao nesto tacno, drecuci "komunizam i socijalizam."

To sto su vas naplasili glupostima pa morate da prihvatate budalastine koje nemaju veze sa mozgom i sto morate da spinujete da dobijete neku poentu, nije moj problem zaista. 

 

Imamo razlicite poglede na svet i zivot (hvala bogu) i to je ok. Grupnost misljenja vas ne cini tacnijim, nego samo masovnijim, a iz istorije znamo da grupnost ne mora da bude na pravoj strani istorije. Cak cesto i nije. 

 

Amerika nema problem sa socijalizmom, naprotiv, bas oni koji vas tako aktivno plase su ovde iskoristili sve pogodnosti drzave. 

 

Amerika trenutno ima problem sa ekonomijom i inflacijom, ali je ima ceo svet. Vi to ovde predstavljate kao demokartski fail. Ne, ne mislim ja da demokrati rade sve dobro, rade mnogo toga pogresno, ali prosto je bezveze i napomenuti s obzirom sta pisete. I da, mislim da su svi podlozni kritici, ipak ih placamo za posao koji obavljaju, ma koliko god su demokratski izabrani. 

 

Amerika ima problem od samog postojanja sa rasizmom i seksizmom. Isto kao mahom vecina drzava na svetu. Ali se od jel, najnaprednije sile, pionira demokratije ocekuju ipak malo veci standardi, a oni idu samo na dole. 

 

Ono sa cime se Amerika danas bavi (abortusi, gej i trans populacija, i slicno) je ispod svakog nivoa ocekivanja s obzirom da su ta prava vec postojala i sada su se neki puritanci dosetili da samo oni zive ispravan verski zivot i da je njima neprihvatljivo sta drugi rade. 

 

Pa od kada vi, individualci i intelktualci izvikani, se slazete sa tim da su eto u pravu? U pravu grupa, koja pokusava da terorise svoje sugradjane jer im se ne dopada njihov nacin zivota? Niciji nacin zivota nema apsolutno uticaj na ostale, ali apsolutno... 0%. I vi mislite da je uredu je ukidati im prava jer su ovi jako zabrinuti za zivot, za odrastanje dece... a na drugu stranu deca im ni ne govore, nemaju zdravstveno, ali zato pucaju u metu neverovatnom tacnoscu cim prohodaju. 

 

Ako vama ovo nije debilno, nista onda. Nema tu da mi raspravljamo puno. Niko se nece promeniti, a ocito ni promeniti stav koji je pazljivo gradjen decenijama, pocevsi od roditelja pa do uticaja raznih politickih partija koje su nametnule misljenje. I ti hoces da mi imamo konverzaciju?! Kakva konverzacija moze biti? Da me gadjas sa Andy Ngo, Takerom i slicim budalama koje dobijaju silne pare da propagiraju to sto propagiraju?! 

 

Ne, ne pratim cnn, msnbc i ostale, nadjem informaciju u medijima (posto samo tamo mogu da je nadjem, jer nisam na licu mesta), slusam politicare i vidim sta mi se ne dopada, tako i reagujem.

 

Koliko je njih reklo da Tramp nece napustiti predsednicko mesto mirno? Stajali ste tu i ismevali nas. Amerika je postala drzava od 330 miliona ljudi koja ne moze da iscivija problem koji je jedan covek napravio, dignuvsi mulj na povrsinu. I jos kukate o pravdi i pravu. Jos branite nesto sto se nije desilo u istoriji Amerike, jer vama je to normalno. Meni nije. Nema tu rasprave. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mrd said:

:ajme: Bas to sam ti ja onomad govorio, pocni malo i svojom glavom da razmisljas. :lol_2:

 

Ne znam kako te nije stid da koristis svaku priliku da napadas nasu kolegicu. Da tu ima neke razmene argumenata ili da se vodi neka debata o razlicitim pogledima na tematiku o kojoj se raspravlja, bilo bi sve ok, nego direktno ides na njenu licnost.

Zamisli da se neko tako ponasa prema tvojoj supruzi/sestri... ako mozes.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Amigo said:

Zamisli da se neko tako ponasa prema tvojoj supruzi/sestri... ako mozes.

Ne djubri prostacino. Sta se krijes iza zena. Ne mogu da razumem da ovakve ljige kao ti postoje. 

Hoces da pisese, budi spreman da se ljudi sa tobom ne slazu, ali nikada nejace ne turaj isprede sebe kad te biju..

 

Znamo se. Nemoj vise da povracjas.

 

Evo da budem slikovit. kod nje bar izmedju usiju ima promaje, kod tebe nicega i mozgojedci su umrli od gladi.

 

5 minutes ago, Baby said:

Vi to ovde predstavljate kao demokartski fail.

Koji vi? Ovo je jedno rasulo, doduse, Obama ga je nasledio od Busha, ali je to jedno socijalno rasulo, gde jedni vicu ne damo abortus, a drugi vicu raspustite policiju.

Inflacija i recesija su najmanji problemi u celoj prici.

Problem su osobe koje nisu u stanju da razmisljaju svojom glavom, a takvih je vecina. Drugi problem je sto ti slepci, nemaju koga da prate, posto su im i vodje bez socijalnog mozga. 

Link to comment
Share on other sites

Evo kako u praksi izgleda propaganda.

Zauzmes poziciju, iskoriste te budale za njihov dobitak, ti lupetas da bi ucinio jos veci ustupak i na kraju te lupe po dzepu.

 

Javno je pricao kako je Floyd umro od fetanola, onda mu je adidas otkazao ugovor koji je bio vredan 1.5 milijardi, onda mu je ostalo oko 400 miliona i sada je tuzen za 250 milion zbog sirenja deziformacije i klevetanja (tako ustvari funkcionise sloboda govora i ko ne kapira da nije apsolutna ima problem kad tad).

 

 

I na kraju zabave uporedi svoj finansijski gubitak sa gubitkom zivota. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mrd said:

Ne djubri prostacino. Sta se krijes iza zena. Ne mogu da razumem da ovakve ljige kao ti postoje. 

Hoces da pisese, budi spreman da se ljudi sa tobom ne slazu, ali nikada nejace ne turaj isprede sebe kad te biju..

 

Znamo se. Nemoj vise da povracjas.

 

Evo da budem slikovit. kod nje bar izmedju usiju ima promaje, kod tebe nicega i mozgojedci su umrli od gladi.

 

Mozes meni reci sta god hoces, bas me briga, ali pokazi bar malo kulture i postovanje prema rijetkim forumasicama, i ako se ne slazes sa njima.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Amigo said:

 

Mozes meni reci sta god hoces, bas me briga, ali pokazi bar malo kulture i postovanje prema rijetkim forumasicama, i ako se ne slazes sa njima.

Sta hoces da kazes, da zato sto je neko zensko ne treba s njom argumentovano razgovarati? Zasto ne kultura i postovanje za sve?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Angelia said:

Sta hoces da kazes, da zato sto je neko zensko ne treba s njom argumentovano razgovarati? Zasto ne kultura i postovanje za sve?

 

Pa ti govoris samo argumente, zar ne?! 😂

 

Stvarno ste jadni od nemoci... 

Elem, da se vratim bolnoj temi nasih desnicara, zao mi je, ali jbg... 

 

 

3 dana vlasnik... 

 

Izgleda Amerika postaje, ne verujemo nikome vise, samo qanon... 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

 Da li uopste mislis da mene briga sta ko misli na forumu o meni? Smesno da ne moze biti smesnije. 

 

 

Ovaj izvod iz kvota nema veze sa autorom posta osim zbog izvesnih dodirnih tacaka sa demsima....

 

Zaista, pljujem(o) AOC  kao da je ona jedina glupaca u redovima demokrata, nije mi jasno zasto zaboravljamo Kamalu Harris....

 

Zapravo znam zasto se ne pominje, to je cisto zbog toga sto je prva zena mesovitog porekla na mestu vicepredsednika i gleda joj se kroz prste a zapravo je trebalo da bude predmet ruganja upravo zbog mesta sa kog vrsi duznost....Taj tandem Biden-Harris je potpuno neponovljiva stvar u vrhunskoj politici....Odmah da kazem da mi je zao da takve dve bruke uveseljavaju i unutrasnju i spoljasnju javnost a posebno `zabavljaju` republikance.

 

Kada se cuje sta ova zena prica, niko nece verovati sta slusa....

 

 

 

 

A sada smesno da ne moze smesnije:

 

To se kamala cereka...kao i studio (1:47-2:02)

 

 

 

Znaci nije bas da nije vazno sta ljudi misle o tebi, naravno ne sta misle o nekoj forumasici koju bas briga sta i o cemu pise i da li to zvuci hmmm, vec moras da mislis o tome kada si npr. jedna kamala....Ali kao sto vidimo ni Kamalu ne zanima sta ljudi misle, smesno joj je.

 

 

 

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Thread vrlo jasno ukazuje da ovaj manijak ima puno vise poveznica sa modernom ekstremnom desnicom nego ekstremnom ljevicom.

 

Ekstremne desnica i levica imaju vise tacki spajanja od tacki razdvajanja. Potonje koriste demokrate u svojim nastupima, znaci potenciraju tacke razdvajanja i od toga prave svoju politiku.

 

Razdvajanjem ujedinjuju - to je ta politika demokrata.

 

A zaista oni kojima se obracaju su verujuci u sve sto im se kaze ili su apoliticni, ljude generalno uopste politika ne zanima, posebno u redovima `navijaca` demsa i posebno oni koji i nemaju prava da glasaju su bogznakakvi veliki navijaci i zagovornici demokratije koja istini za volju nema veze sa aktuelnim likovima koji demokratiju promovisu. Izuzeci uvek postoje ali ovo kazem da opcenito nemaju pojma pa im je lako servirati Bidena i Kamalu. (aoc i squad necemo ovaj put)

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

 

Pa ti govoris samo argumente, zar ne?! 😂

 

Stvarno ste jadni od nemoci... 

 

 

Naravno da uvek govorim argumentima. Stvarno je jadno kad ne skontas da ti je neko branio pravo da budes ravnopravna u diskusiji, umesto da budes tretirana kao "nemocna" :classic_blink:

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Angelia said:

Naravno da uvek govorim argumentima. Stvarno je jadno kad ne skontas da ti je neko branio pravo da budes ravnopravna u diskusiji, umesto da budes tretirana kao "nemocna" :classic_blink:

 

WTF you are talking about?

 

Gde ja rekoh nemocan?

 

Jbt koliko su vam umovi zatrovani

 

Btw, procitaj za sta sam napisala i ko je nemocan?! 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...