Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

34 minutes ago, Mama_mia said:

 

Samo je pitanje vrste nezadovoljstva....Iskreno ne znam da li je bolje ili gore biti priseban :lol_2:

 

Nego, sta mislis da li ce trump da obznani svoju kandidaturu pre midterma ili posle?

 

Ja mislim posle, rekli su mu da cuti dok ne prodju izbori, da ne mobilizuje glasace Dems protiv njega. 

Iako, jos uvek postoji mogucnost da se ne kandiduje. Zato sto ako DeSantis odluci da se kandiduje, prave podelu glasaca.

 

Iako, ja se ne slazem sa @mrdda ne bi bilo bolje da je Tramp ostao. Njegova ekonomska politika je bila generalno odlicna. On bi povecao proizvodnju energenata, a ne smanjio sto je Biden uradio. I definitivno ne bi videli rat u Ukrajini. I ne bi imali haos na granici. Btw ne bi stampao dodatnih par triliona,  jer mu ne bi trebalo.  

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ja mislim posle, rekli su mu da cuti dok ne prodju izbori, da ne mobilizuje glasace Dems protiv njega. 

Iako, jos uvek postoji mogucnost da se ne kandiduje. Zato sto ako DeSantis odluci da se kandiduje, prave podelu glasaca.

 

Iako, ja se ne slazem sa @mrdda ne bi bilo bolje da je Tramp ostao. Njegova ekonomska politika je bila generalno odlicna. On bi povecao proizvodnju energenata, a ne smanjio sto je Biden uradio. I definitivno ne bi videli rat u Ukrajini. I ne bi imali haos na granici. Btw ne bi stampao dodatnih par triliona,  jer mu ne bi trebalo.  

Ok, znam na šta misliš. Ja smatram da bi polarizacija društva nastavila. Za Ukrajinu se delimično slažem. Naime sigurno Putinu ne bi rekao uđi nećemo da se mešamo. Šta bi Putin uradio, to stvarno ne možemo da znamo, teško je rezonovati šta će ludak uraditi.

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

Ok, znam na šta misliš. Ja smatram da bi polarizacija društva nastavila. Za Ukrajinu se delimično slažem. Naime sigurno Putinu ne bi rekao uđi nećemo da se mešamo. Šta bi Putin uradio, to stvarno ne možemo da znamo, teško je rezonovati šta će ludak uraditi.

Slazem se za polarizaciju, iako nije kao da je stala.

Za Ukrajinu si u pravu da ne mozemo znati, ali mislim da je tu bila situacija ludak se plasi ludaka. Tj da je Tramp bio nepredvidljiv sta ce uraditi. Mislim, postoji I mogucnost da bi on rekao "sta ce nam rat", to uvek stoji. 

Ali inflacija ne bi bila ovolika. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Beonegro said:

Polako sa superlativima, ovo je tek početak, lako je kazniti najglupljeg i najbanalnijeg među ludacima.

Super će biti kada narandžasti i pojedini članovi njegove porodice budu osuđeni, kad se drakonski pooštre kriterijumi za posjedovanje oružja i kada pravo na abortus bude ponovo garantovano federalnim zakonom.

 

Ja se nadam da ce DT biti osudjen za Jan. 6th - i nista vise. Mogao je da ode u istoriju kao najbolji predsednik USA ikada ali nije hteo, bolest je to. 🙂

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nonick said:

 

Ja se nadam da ce DT biti osudjen za Jan. 6th - i nista vise. Mogao je da ode u istoriju kao najbolji predsednik USA ikada ali nije hteo, bolest je to. 🙂

Mislim da ce ti to ostati na nadi. Da su imali dokaze da je organizovao upad na Capitol Hill, do sada bi zvonili na sva zvona. Cela ova istraga je politicki show da probaju da ga sprece da se kandiduje, ili barem da mu umanje sanse da dobije izbore. Za zatvor bi morali da dokazu da je pocinio krivicno delo. Po svemu sto su do sada pokazali I uradili, oni taj dokaz nemaju.

Jos gore, sve ovo od njega pravi nekog koga politicki proganjaju, I to moze da im se olupa o glavu. Nekima vec jeste.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Angelia said:

Mislim da ce ti to ostati na nadi. Da su imali dokaze da je organizovao upad na Capitol Hill, do sada bi zvonili na sva zvona. Cela ova istraga je politicki show da probaju da ga sprece da se kandiduje, ili barem da mu umanje sanse da dobije izbore. Za zatvor bi morali da dokazu da je pocinio krivicno delo. Po svemu sto su do sada pokazali I uradili, oni taj dokaz nemaju.

Jos gore, sve ovo od njega pravi nekog koga politicki proganjaju, I to moze da im se olupa o glavu. Nekima vec jeste.

 

Pa mozda, ali neko ce morati da odgovara za poginule. On je bio glavni i uvek oni odgovaraju na kraju. Nije ovo show, mada znam sta hoces da kazes, on bi verovatno dobio izbore za dve godine i mozda i hoce ako ce moci da se kandiduje. To sto je on uradio u vezi izbora niko do sada nije uradio. Ako bi to bilo po njemu sta ce vama (USA) i uopste izbori? Mesecima pre glasanja je rekao da ce izbori biti pokradeni ako on izgubi. To ce sigurno uraditi i na sledecem izborima. Zamisli da sad demokratski kandidat da isto uradi kao sto je DT radio pa malo jos i gore. Ako izgubi donese stotina hiljada ljudi na proteste, sve Antifu, wokere i far leftiste i 6 Januara 2025. dodju i ubiju DT i jos nekoliko republikanca, jbg imali vise srece nego ovi is 2021 - dokopali se izdajnika.

 

Plus: lepo je trebao da prihvati rezultate ili bar final rerere-count ili ili bar odgovor SCOTUS-a, niko ga nije bio po usima de ne prizna izbore. Sad bi ladno mogao da se kandiduje i pobedi, DeSantis ne bi smeo ni da pisne.

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nonick said:

 

Pa mozda, ali neko ce morati da odgovara za poginule. On je bio glavni i uvek oni odgovaraju na kraju. Nije ovo show, mada znam sta hoces da kazes, on bi verovatno dobio izbore za dve godine i mozda i hoce ako ce moci da se kandiduje. To sto je on uradio u vezi izbora niko do sada nije uradio. Ako bi to bilo po njemu sta ce vama (USA) i uopste izbori? Mesecima pre glasanja je rekao da ce izbori biti pokradeni ako on izgubi. To ce sigurno uraditi i na sledecem izborima. Zamisli da sad demokratski kandidat da isto uradi kao sto je DT radio pa malo jos i gore. Ako izgubi donese stotina hiljada ljudi na proteste, sve Antifu, wokere i far leftiste i 6 Januara 2025. dodju i ubiju DT i jos nekoliko republikanca, jbg imali vise srece nego ovi is 2021 - dokopali se izdajnika.

Jedna osoba je poginula, ne vise.

A drugo sta mislis da je Hilari radila sa Russian collusion? Pa isto sto i on. I sad Dems unapred govore da ako izgube izbore to je zato sto su pokradeni. 4 godine su pokusavali da promene rezultate izbora, pa je i on to uradio. Sad je to postao presedan. Sad cemo za svake izbore da imamo pricu kako su pokradeni.

Sad imas jos jedan presedan, koriscenje FBI za napad na potencijalne kandidate. 

 

Veoma lose za zemlju, polarizacija je toliko suluda. To sto su se nadali da ce Biden da pomiri, malo sutra, on samo potpaljuje.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Angelia said:

Jedna osoba je poginula, ne vise.

A drugo sta mislis da je Hilari radila sa Russian collusion? Pa isto sto i on. I sad Dems unapred govore da ako izgube izbore to je zato sto su pokradeni. 4 godine su pokusavali da promene rezultate izbora, pa je i on to uradio. Sad je to postao presedan. Sad cemo za svake izbore da imamo pricu kako su pokradeni.

Sad imas jos jedan presedan, koriscenje FBI za napad na potencijalne kandidate. 

 

Veoma lose za zemlju, polarizacija je toliko suluda. To sto su se nadali da ce Biden da pomiri, malo sutra, on samo potpaljuje.

 

ako je bas toliko dobar cova, trebao je da uzme primer Bush/Gore pa da prizna poraz. To oko Hilari smo vec vise puta prepricavali ali samo da ponovim, da je kojim igrom slucaja neki demokrata imao u svom apartmanu ruske spijune u vreme izborne kampanje kao sto je DT-jev sin radio republikanci bi imali field day koji bi trajao do dan danas - proglasili bi Demokrate za vecne izdajnike. To je bilo pre nego sto je DT normalizovao diktatore kao Putin i Kim Jong-un. U to vreme republikanci nisu voleli ili bar trpeli Rusiju kao za vreme Trump-a.

 

Quote

 

US President Donald Trump has admitted his son met a Russian lawyer in June 2016 "to get information on an opponent", but argues it was legal.

Donald Trump Jr's meeting with Kremlin-linked lawyer Natalia Veselnitskaya at Trump Tower could constitute a breach of US campaign rules, experts say.

 

link

Edited by nonick
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

On bi povecao proizvodnju energenata, a ne smanjio sto je Biden uradio. 

Ne vidom kako predsednik SAD moze da poveca ili smanji proizvodnju energenata, kada je sve u privatnom vlasnistvu? Ako pogledas proizvodnju nafte, ona je na istom nivou kao 2019te, a znatno visa nego 2016, 2117 ili 2018te. 

4 hours ago, Angelia said:

I definitivno ne bi videli rat u Ukrajini.

Isporucio bi Ukrajinu Putinu na tacni , uz opasku da tako to rade veliki lideri.

4 hours ago, Angelia said:

Btw ne bi stampao dodatnih par triliona,  jer mu ne bi trebalo.  

Kako mu ne bi bilo potrebno kada je svake godine imao trilionski budzetski  deficit? Za cetiri godine je potrosio $7.5 triliona i sta je uradjeno za taj novac?

Nije uspeo ni ogradu da podigne, koju je by the way trebalo da plati Mexico.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DJORDJE said:

 

Isporucio bi Ukrajinu Putinu na tacni , uz opasku da tako to rade veliki lideri.

 

 

Pa kazes nesto. Zelenskija je blackmail-ovao za oruzje. Zelenski je posle rekao da nije, al jbg. nije hteo da se mesa u US unutrasnju politiku, DT je ganjao Biden-a 🙂

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, DJORDJE said:

 

Isporucio bi Ukrajinu Putinu na tacni , uz opasku da tako to rade veliki lideri.

 

Ovo je naka sarena laza u kojoj ljubitelji veliko vodje misle da je putin ziveo u strahu od doticnog i njegove fenomenalne spoljne politike. 

Ustvari je samo cekao da ovaj demontira i Evropu i rascepa ameriku pa da obavi posao preko noci. Kada je veliki vodja odleprsao, putin vise nije imao sta da ceka... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, nonick said:

 

ako je bas toliko dobar cova, trebao je da uzme primer Bush/Gore pa da prizna poraz.

Ne kazem ja da je on dobar cova. I da trebao je da prizna poraz. Ali to ne menja cinjenicu da nije on izmislio tu strategiju

 

38 minutes ago, nonick said:

To oko Hilari smo vec vise puta prepricavali ali samo da ponovim, da je kojim igrom slucaja neki demokrata imao u svom apartmanu ruske spijune u vreme izborne kampanje kao sto je DT-jev sin radio republikanci bi imali field day koji bi trajao do dan danas - proglasili bi Demokrate za vecne izdajnike.

Ali Steel dosije je napravljen u saradnji sa rusima.

 

38 minutes ago, nonick said:

To je bilo pre nego sto je DT normalizovao diktatore kao Putin i Kim Jong-un. U to vreme republikanci nisu voleli ili bar trpeli Rusiju kao za vreme Trump-a.

 

link

😀 da, republikanci bas vole Rusiju. Daj ne zezaj.

36 minutes ago, DJORDJE said:

Ne vidom kako predsednik SAD moze da poveca ili smanji proizvodnju energenata, kada je sve u privatnom vlasnistvu? Ako pogledas proizvodnju nafte, ona je na istom nivou kao 2019te, a znatno visa nego 2016, 2117 ili 2018te. 

Licence za bushenje na federalnoj zemlji, I da u pravu si Tramp je podigao proizvodnju, svake godine. O tome upravo pricam. A Biden je zaustavio izdavanje licenci do 2023  

36 minutes ago, DJORDJE said:

Isporucio bi Ukrajinu Putinu na tacni , uz opasku da tako to rade veliki lideri.

To je cisto nagadjanje. Cinjenica je da je Putin anexirao Krim za vreme Obame, a napao ostatak Ukrajine cim je Biden dosao na vlast. Ostalo nagadjamo

36 minutes ago, DJORDJE said:

Kako mu ne bi bilo potrebno kada je svake godine imao trilionski budzetski  deficit? Za cetiri godine je potrosio $7.5 triliona i sta je uradjeno za taj novac?

Nije uspeo ni ogradu da podigne, koju je by the way trebalo da plati Mexico.

Zato sto ne bi morao da kupuje glasove. Nemoj da se pravimo blesavi zasto je Biden to radio ili zasto ovo "otpisivanje kredita" studentima. Zna se dobro kako to funkcionise, svaki Predsednik trosi prvi termin, da bi dobio drugi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, nonick said:

Mogao je da ode u istoriju kao najbolji predsednik USA ikada

Za sve koji poznaju američku istoriju samo od George Busha mlađeg naovamo, vjeruju da je zemlja ravna ploča jer je tako stvorio boK i oženjeni su sestrom od tetke.

 

Šta je sa founding fathers, sa Lincolnom, Woodrow Wilsonom, FDR-om, Ikeom, Trumanom, Reaganom?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Beonegro said:

Za sve koji poznaju američku istoriju samo od George Busha mlađeg naovamo, vjeruju da je zemlja ravna ploča jer je tako stvorio boK i oženjeni su sestrom od tetke.

 

Šta je sa founding fathers, sa Lincolnom, Woodrow Wilsonom, FDR-om, Ikeom, Trumanom, Reaganom?

 

Cak sam i smajli stavio - self proclaimed genius, greates president, the best in everything etc.

 

 

Edited by nonick
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Angelia said:

Licence za bushenje na federalnoj zemlji, I da u pravu si Tramp je podigao proizvodnju, svake godine. O tome upravo pricam. A Biden je zaustavio izdavanje licenci do 2023  

Prica je bila o proizvodnji energenata, ona je danas identicna poslednjoj godine Trumpove administracije i znatno visa nego prve tri godine njegove administracije.  Licence za busenje na federalnoj zemlji i proizvodnja energenata su  dve razlicite stvari.

 

16 hours ago, Angelia said:

 

To je cisto nagadjanje. Cinjenica je da je Putin anexirao Krim za vreme Obame, a napao ostatak Ukrajine cim je Biden dosao na vlast. Ostalo nagadjamo

 

Znaci i ono tvoje ne bi bilo rata u Ukrajini je isto nagadjanje? :wink2:

16 hours ago, Angelia said:

Zato sto ne bi morao da kupuje glasove. Nemoj da se pravimo blesavi zasto je Biden to radio ili zasto ovo "otpisivanje kredita" studentima. Zna se dobro kako to funkcionise, svaki Predsednik trosi prvi termin, da bi dobio drugi.

Ovo vec nema veze sa diskusijom. Tvrdila si da Trump ne bi "stampao" novac, a on napumpao deficit $7.5 triliona za cetiri godine. Bajden moze barem da kaze kako je oprostio dugove, gde je otislo onih $7.5? Sta bi sa balansiranjem budzeta? Mexico nije platio koliko treba?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, DJORDJE said:

 

Isporucio bi Ukrajinu Putinu na tacni , uz opasku da tako to rade veliki lideri.

 

 

20 hours ago, mrd said:

 Šta bi Putin uradio, to stvarno ne možemo da znamo, teško je rezonovati šta će ludak uraditi.

 

Ako sve znamo sta bi neko uradio, zbog cega onda da ne znamo sta bi putin uradio isto kao sto znamo

 sta bi uradio trump

 

- pa isporucio bi ukrajinu pukiju kao na tacni....samo je steta sto su ova znanja potpuno neproverljiva dok se ne dogode.

 

Da ne pocnemo da se vrtimo u krug sa pitanjem odakle uopste ideja da bi Trump isporucivao poklone u obliku Ukrajine i zasto .....

 

To sto se tice nagadjanja sta bi neko uradio, mora da postoji bar jedan logican delic iz koga izvlacimo zakljucak i koji podupire neku nasu tvrdnju.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Constantin said:

emoji23.png
New york post???1eaae71d78631e7eb1c6c0a8242f68b0.jpg

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

 

NY post je: 

 

MBFCMixed.png?w=355&ssl=1

 

rightcenter011.png?w=600&ssl=1

 

Btw, ja ne znam kako oni mere inflaciju, to mi je uvek bila enigma, ali cim pocne da se pise o njoj i udaraju neke cifre, znaci postoji i znaci da je ljudi osete mnogo vise od tih njihovih cifara.

 

Na drugu stranu, inflacija je u celom svetu, nisam bas sigurna da sve moze da se svali na Bajdena...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

Prica je bila o proizvodnji energenata, ona je danas identicna poslednjoj godine Trumpove administracije i znatno visa nego prve tri godine njegove administracije.  Licence za busenje na federalnoj zemlji i proizvodnja energenata su  dve razlicite stvari.

Kako mislis da su razlicite? Kad das vise licenci imas vise busenja, tako I proizvodnja raste, a cena pada. Cim je Biden izasao s tim planom cena je krenula na gore.

Da ne pominjemo da je ispraznio strateske rezerve.   

 

2 hours ago, DJORDJE said:

Znaci i ono tvoje ne bi bilo rata u Ukrajini je isto nagadjanje? :wink2:

Naravno, to sam I rekla. 

2 hours ago, DJORDJE said:

Ovo vec nema veze sa diskusijom. Tvrdila si da Trump ne bi "stampao" novac, a on napumpao deficit $7.5 triliona za cetiri godine. Bajden moze barem da kaze kako je oprostio dugove, gde je otislo onih $7.5? Sta bi sa balansiranjem budzeta? Mexico nije platio koliko treba?

Kako nema veze, pa ja sam lepo rekla zato sto mu ne bi trebalo. Bidenu je receno da to ne radi. Btw sto se tice Trampa dobar deo je otisao na pandemiju u trenutku kad smo komplet zatvorili ekonomiju. I on je preterao za to, ali je bilo ocekivano.

I za to oprastanje duga, koliko ce to da kosta? Da ne pominjemo da ce verovatno biti zaustavljeno na sudu, jer on nema pravo to da radi. Sta tu ima da pokaze? Da je ukrao iz mog dzepa da bi dao nekom ko se zaduzio da glasa za njega?

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Constantin said:

emoji23.png
New york post???1eaae71d78631e7eb1c6c0a8242f68b0.jpg

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 

Pa on bukvalno sad kad god odrzi govor nesto laze. Covek rekao da je inflacija 2%, da je gorivo uvek bilo 7$ po galonu u CA, I da mu je sin poginuo u Iraku. I to samo u dva-tri dana. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/13/2022 at 1:39 PM, Angelia said:

...................

Iako, ja se ne slazem sa @mrdda ne bi bilo bolje da je Tramp ostao.

...................

 

Imala si priliku da glasas za njega, kao i mnogi. Srecom, veci broj ljudi je glasao protiv njega (za neke licno znam, sami su rekli, da nisu glasali ZA Bidena nego PROTIV Trumpa - kao sto je i 4 godine ranije mnogo ljudi glasalo protiv H. Clinton).

Trumpova ekipa je pokrenula preko 60 sudskih sporova osporavajuci rezultate - i sve ih izgubila.

 

 

On 10/13/2022 at 5:24 PM, Angelia said:

............  Cela ova istraga je politicki show .............................

 

Naravno, kad politicara uhvate u nepodopstini, taj izjavljuje da je to podmetacina politickih protivnika - a sledbenici jedva docekaju da mu poveruju.

 

 

................ The cumulative effect of all the Jan. 6 hearings, culminating in Thursday's wrap-up of the central narrative, has made clear that Donald Trump set up the coup before the election, was personally involved in the various attempts to execute it, understood that violence was possible on Jan. 6, and incited the crowd to storm the Capitol and refused to take any action to stop them. Everything that happened came at his direction and was done in his name.  .....

..... Beyond that, Trump has turned the country upside down for two years and built an anti-democratic movement dedicated to destroying the right to vote and sabotaging elections, entirely in service to his injured ego and his refusal to admit that he could ever possibly lose. He is a damaged, destructive narcissist, beyond all help.

But the really disturbing question now is why so many people are eager to believe his dangerous fantasies.

izvor, citav clanak: https://www.salon.com/2022/10/14/donald-planned-and-directed-the-whole-damn-thing--why-is-anybody-still-defending-him/

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

I da mu je sin poginuo u Iraku. 

 

Sreca pa je Tramp govorio suvu istinu... i kako usi postaju osetljive na politicke protivnike, dok je voda u njima bila dok su pricali oni koji se odbravaju... 

 

Btw. Biden lupi s vremena na vreme jer je mator i izlapeo, ali je pricao o onima sa ratista i o tome koliki je broj njih kasnije oboleo, a Beau je sluzio u Iraku, pa je odvalio... 

 

https://www.pbs.org/newshour/health/biden-addresses-possible-link-between-sons-fatal-brain-cancer-and-toxic-military-burn-pits

 

 

Evo sada gledajte i divite se da je Biden pobedio Trampa, znaci, pobedio bi ga i kamen da se kandidovao toliko je bio dobar. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...