Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

On 6/30/2022 at 5:50 PM, DJORDJE said:

Danasnja odluka suda o imigraciji je jos jedna potvrda da sudije glasaju shodno svom misljenju, a ne po partijskim linijama. Kavanaugh, kojeg je imenovao Trump, glasao protiv "remain in Mexico".

Aj se dogovorite ko od vas laže-preko nekoliko stranica sam pročitala da su troje sudija koje je tramp izabrao svi listom glasali protiv Wade presude ili kako se već čita i da su zato i izabrani.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Helena said:

Aj se dogovorite ko od vas laže-preko nekoliko stranica sam pročitala da su troje sudija koje je tramp izabrao svi listom glasali protiv Wade presude ili kako se već čita i da su zato i izabrani.

Niko ne laze. Oni jesu glasali protiv Roe vs Wade, ali to ne znaci da nisu glasali po licnom pravnom misljenju na neke druge teme. Nisu oni politicki predstavnici.

 

Ja sam prethodno rekla da samo zato sto su sudije konzervativne, to ne znaci da su republikanci. Niihov konzervatizam je pravni, a ne politicki

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, boxcube said:

.....................................

u svaka ozbiljna prica o drzavnom udaru koji je pokusao Tramp sa pravom izaziva (pod)smeh.

 

Ne znam da li si pratio saslusanja/svedocanje pred 9/11 komisijom i komentare.

Malo opservacije:

1. republikanci se bune da je ovo jednostrano, ovante-onante. Zaboravljaju (tj. precutkuju) da je postojao predlog da se komisija oformi u Senatu, ali je to McCarthy sprecio i odbio da nominira senatore za to - a imali bi jednaki broj reps i dems. Onda je komisija formirana u House of representatives, gde dems imaju vecinu.

Tough shit, dumbasses...

2. do sada su svedocili skoro iskljucivo republikanci - stavise, clanovi ili sluzbenici Vlade, koje je postavio Trump sam. I skoro svi kazu da je, citiram iz tvog posta, "ozbiljna prica o drzavnom udaru koji je pokusao Tramp" razlog za veliku brigu, pa cak i razlog za krivicno gonjenje.

 

 

3. (namerno odvajam od gornjeg). Ljudi zaboravljaju da je Trump 2016. pricao da je previse nestabilnosti i promena u vladi, a on ce sastaviti Vladu od najboljih.

Ipak, ispostavilo se da je kroz njegovu Vladu proslo daleko najvise ljudi. On ih je sam hvalio kako su najbolji kad ih je postavljao, a onda lajao da su nesposobne budale kad su dali ostavke ili ih je sam najurio.

A sada se sa negativnim komentarima o njemu javljaju cak i oni koje nije najurio nego su se samo racocarali. I dalje su desni konzervativci, ali kazu (moja konstrukcija, karikiram) da je Trump sebicni pokvareni egomanijak bez respekta za zakon, Ustav ili bilo sta sto mu se ne svidja.

4. vecina intervjuisanih vidjenih reps se slaze da bi za Trumpa bilo najbolje da zacuti i da da ne zajebava kandidaturom u 2024.

 

5. Moje licno misljemje.

Trumpa bi trebalo optuziti za kriminalne radnje, tek toliko da se javnosti pokaze sta je sve usrao.

Ali ne i osuditi. Trebalo bi da mu Biden udeli pomilovanje, kao sto je i Ford dao Nixonu. Zato jer bi sudjenje (i eventualna osuda) izazvalo tolike podele, nerede i sranja da bi steta bila veca nego korist.

 

 

 

1 hour ago, Helena said:

Aj se dogovorite ko od vas laže-preko nekoliko stranica sam pročitala da su troje sudija koje je tramp izabrao svi listom glasali protiv Wade presude ili kako se već čita i da su zato i izabrani.

 

Sudije... - sve je to politicka igra. Abortus? Evo, McConnell (glavni rep u Senatu) se hvalise kako je politickom igrom doprineo obaranju Roe vs Wade. Blokiranjem izbora sudeje za Obaminog mandata.

 

McConnell Says Blocking Obama Supreme Court Pick Led to Overturning Roe

.... Senate Minority Leader Mitch McConnell said his decision to block former President Barack Obama from filling a Supreme Court vacancy after conservative Justice Antonin Scalia died in 2016 led directly to the reversal of the Roe v Wade decision that legalized abortion nationwide. .....

izvor, clanak: https://www.msn.com/en-us/news/politics/mcconnell-says-blocking-obama-supreme-court-pick-led-to-overturning-roe/ar-AAZ0izg

 

Nazadovanje Vrhovnog Suda je, po mojem misljenju, pocelo kad je potvrdjena nominacija pokvarenjaka: Clarence Thomas.

(na zalost, dovoljno sam star i dovoljno dugo zivim u USA da se secam procesa)

Tada je u politicki, zakonodavni ili javni recnik usla sintagma "sexual harassment" (seksualno napastvovanje). Izmedju ostalog, Anita Hill ga je optuzila da je negde rekao "ko je stavio svoju stidnu dlaku u moju Coca-Colu?" Naravno, zatupljenim i neobrazovanim masama ("narodu," pucina je stoka jedma grdna" [Njegos] ) opsednutim seksom je to bilo predmet za raspravu.

 

Medjutim, skroz "ispod radara" javnosti je prosla druga, po meni puno bitnija stvar.

Direkno upitan, na live TV senatskom salusanju, sta misli o Roe vs Wade - odgovorio je da nema misljenje!!! Molim? Covek sa decenijskim iskustvom u pravosudju nema misljenje!?

Danas se vidi da ipak ima misljenje. Nakaradno. Ne samo o abortusu nego i o vakcini, Ne znam savetuju li se on i zena, ali ona i danas laje o pokradenim izborima...

 

 

Zena i ja smo odrasli u Jugoslaviji. Nase jedino dete je rodjeno u USA. Zelim joj (cerki) da provede zivot u Australiji, New Zealandu ili Skandinaviji - tj. da se ne zajebava sa budalama ovde ili na Balkanu.

A mozda moze i jednostavnije. Moj dobri drug Dave je, ne zeleci da ga salju u Vijetnam circa '71,  pobegao u Kanadu.

  • Like 3
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, handys said:

 

Jeste, ali logika GOP je dvojaka u dva slucaja. Kad je rec o oruzju, drzava nema sta da se mesa ljudima u privatnost, a kada je rec o abortusu, drzava moze (po SCOTUS-u) odnosno mora (u 20ak drzava) za se umesa.

Nije to logika GOP-a nego Ustava - kojim je pravo na posedovanje i nošenje oružja eksplicitno garantovano ljudima, dok je takođe određeno da federalni organi mogu imati ona i samo ona prava koja su im eksplicitno i pozitivno data - sve ostalo ostaje rezervisano za države ili za individualne građane (abortus spada u ovu kategoriju, kao i ubistvo generalno, u najvećem broju slučajeva).

 

11 hours ago, handys said:

Iako bi striktniji zakoni o nabavljanju oruzja sacuvali neke zivote, to nije dovoljno (iz nekog razloga) da se primeni ista logika.

Neke možda i bi sačuvao, vervatno bi još mnogo veći broj života ugrozio i izgubio (kao što ja mislim da bi). Ali to što neko misli daj će nekakva politika dati ovakve ili onakve rezultate nije , ne može i ne sme biti razlog da se ljudima njihova prava kompromituju - prosperitetno društvo slobodnih ljudi( a ne kmetova) mora biti zasnovano na tome.

 

11 hours ago, handys said:

Logika ovog drugog je da drzava hoce da sacuva ljudske zivote. 

Ne, logika nije da "država sačuva živote", ovo je jako važno da se naglasi. Uloga liberalne države (i Amerike posebno, onako kako je koncipirana - što se, budući da je postala najuspešniji humanistički eksperiment u istoriji, pokazalo kao 100% ispravno) nije da čuva živote - nije da zabranjuje pušenje i koka-kolu kad neko misli da su štetni, nije da stavlja ljudima brnjice i da im zabranjuje izlazak iz kuće kad Lord Fauči to odredi, nije da rasparča jednog čoveka i njegove organe podeli petorici drugih kojima trebaju jer će to biti neto dobitak od 4 života itd. Uloga države je isključivo u tome da štiti ljudska prava svojih građana, da se stara da neko ne bude ubijen ili pokraden i slično. I to je, kako sam napisao ranije, logika zabrane abortusa, da se zaštiti PRAVO bebe na život, a ne da se zaštiti svetost života, da što više bude ljudi ili šta slično.

 

A budući da smo na srbijanskom forumu, uvek je zanimljivilo primetiti razliku koja u ovom smislu postoji u Srbiji, kao zemlji koja nije zasnovana na liberalnim vrednostima. Tamo niko ne zna koja prava imaju njeni građani, niti se bilo kada bilo kakva debata toga uopšte dotiče. Svaka debata je uvek i isključivo instrumentalna, kako će nešto uticati na GDP, kako na natalitet, kako na "ugled u svetu",  kako na strane investicije, kako na "nova radna mesta", eno ga predsednik svaki dan presamićen od brige "kako da sačuvamo živote naših ljudi" itd, isl. To podseća, pisao sam ranije, na okeanijske domorodačke "kargo kultove" tokom WWII, koji su, ne shvatajući zašto američkim trupama namirnice padaju sa neba (iz aviona) pokušali da imitiraji spoljne manifestacije njihovog ponašanja (oblačeći se kao oni, praveći drveno oružje poput njihovog itd...) ne bi li i njima pali darovi s neba...

Edited by bohumilo
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, bohumilo said:

Nije to logika GOP-a nego Ustava - kojim je pravo na posedovanje i nošenje oružja eksplicitno garantovano ljudima, dok je takođe određeno da federalni organi mogu imati ona i samo ona prava koja su im eksplicitno i pozitivno data - sve ostalo ostaje rezervisano za države ili za individualne građane (abortus spada u ovu kategoriju, kao i ubistvo generalno, u najvećem broju slučajeva).

 

Neke možda i bi sačuvao, vervatno bi još mnogo veći broj života ugrozio i izgubio (kao što ja mislim da bi). Ali to što neko misli daj će nekakva politika dati ovakve ili onakve rezultate nije , ne može i ne sme biti razlog da se ljudima njihova prava kompromituju - prosperitetno društvo slobodnih ljudi( a ne kmetova) mora biti zasnovano na tome.

 

Ne, logika nije da "država sačuva živote", ovo je jako važno da se naglasi. Uloga liberalne države (i Amerike posebno, onako kako je koncipirana - što se, budući da je postala najuspešniji humanistički eksperiment u istoriji, pokazalo kao 100% ispravno) nije da čuva živote - nije da zabranjuje pušenje i koka-kolu kad neko misli da su štetni, nije da stavlja ljudima brnjice i da im zabranjije izlazak iz kuće kad Lord Fauči to odredi, nije da rasparča jednog čoveka i njegove organe podeli petorici drugih kojima trebaju jer će to biti neto dobitak od 4 života itd. Uloga države je isključivo u tome da štiti ljudska prava svojih građana, da se stara da neko ne bude ubijen ili pokraden i slično. I to je, kako sam napisao ranije, logika zabrane abortusa, da se zaštiti PRAVO bebe na život, a ne se zaštiti svetost života, da što više bude ljudi ili šta slično.

 

A budući da smo na srbijanskom forumu, uvek je zanimljivilo primetiti razliku koja u ovom smislu postoji u Srbiji, kao zemlji koja nije zasnovana na liberalnim vrednostima. Tamo niko ne zna koja prava imaju njeni građani, niti se bilo kada bilo kakva debata toga uopšte dotiče. Svaka debata je uvek i isključivo instrumentalna, kako će nešto uticati na GDP, kako na natalitet, kako na "ugled u svetu",  kako na strane investicije, kako na "nova radna mesta", eno ga predsednik svaki dan presamićen od brige "kako da sačuvamo živote naših ljudi" itd, isl. To podseća, pisao sam ranije, na okeanijske domorodačke "kargo kultove" tokom WWII, koji su, ne shvatajući zašto američkim trupama namirnice padaju sa neba (iz aviona) pokušali da imitiraji spoljne manifestacije njihovog ponašanja (oblačeći se kao oni, praveći drveno oružje poput njihovog itd...) ne bi li i njima pali darovi s neba...

Ako je postala najuspešniji humanistički eksperiment u istoriji, cemu zidovi ka Meksiku i Kanadi?

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, alpaka Bereta Sida said:


Gubis vrijeme u pokusaju odgovora na klasicni stranacki propagandni pamflet. Na svako pitanje mozes dobiti samo novi spin do besvijesti i promociju MAGA ideologije. 

Znam i vise ni ne pratim, ali mi ostala navika branjenja od novogovora.

Ovo je najbolja ilustracija kako funkcionise kult stabilne budale.

5370598720313020

 

Interesantno je i kada pocnu da uporedjuju Obamu i stabilnog, navodeci njegove ekonomske uspehe (bio je jedan na .hr koji je redovno hteo da proda Down Johnes porast kao ogromni uspeh stabilnog, pa je na neko vreme nestao kad je DJ pao), ignorisuci pri tom stanje i tendencije, koje je Obama nasledio od Busha, kao i stanje i tendencije ekonomije koje je ostavio stabilnom.

Da ne pricamo o pokusaju razaranja demokratskih institucija (ne samo 6.1.), kao i svesrdnom nastojanju na sirenju podela i mrznje.

 

Ipak, za mene je najgore njegova neotesanost (pored manjka opsteg obrazovanja) i  neprestano laganje, kao pokusaj uvodjenja "alternativnih cinjenica" (novogovor iz 1984.) i neprekidno "fakenewisanje". Evo sta je njegova cerkica napisala, a odgovara i njegovim nastojanjima.

 

“Perception is more important than reality. If someone perceives something to be true, it is more important than if it is in fact true. This doesn't mean you should be duplicitous or deceitful, but don't go out of your way to correct a false assumption if it plays to your advantage.”

― Ivanka Trump, The Trump Card: Playing to Win in Work and Life

Edited by Dragan
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Helena said:

Aj se dogovorite ko od vas laže-preko nekoliko stranica sam pročitala da su troje sudija koje je tramp izabrao svi listom glasali protiv Wade presude ili kako se već čita i da su zato i izabrani.

Ko smo to mi kada se obracas meni? Ja pisem za sebe, a ne neku imaginarnu grupu, cvajte, to sto si nesto procitala ne znaci da sam ja napisao. Obrati paznju cije postove citas i kome repliciras.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

Ko smo to mi kada se obracas meni? Ja pisem za sebe, a ne neku imaginarnu grupu, cvajte, to sto si nesto procitala ne znaci da sam ja napisao. Obrati paznju cije postove citas i kome repliciras.

Danasnja odluka suda o imigraciji je jos jedna potvrda da sudije glasaju shodno svom misljenju, a ne po partijskim linijama. Kavanaugh, kojeg je imenovao Trump je rečenica  koju sam replicirala, pošto, ko što rekoh, na par strana pre, pročitala da su trojica sudija izabrana da glasaju protiv abortusa, ne znam što me teraš da ponavljam kad znaš o čemu govorim...

 

I čim ti (vi) tako decidirano tvrdite da postoji JOŠ JEDNA POTVRDA, polako mi postaju jasne neke stvari iz najuspešnijeg humanističkog eksperimenta u istoriji...

Link to comment
Share on other sites

Ovde u selu kod mene bila jedna crkva (još je) bio jedan čovek (više nije) i jedan pop(bio, pa nije. pa sad opet jeste).

 

Crkva je tu, nije nikud otišla, čovek je umro, a pop je pobegao iz sela, pa se vratio...

 

Elem, taj pop je tom čoveku tako grdno zacenio sahranu njegove žene i tražio je taj novac odmah ili neće vršiti službu i čovek je bio prisiljen da pozajmi novac.

 

Posle svake naredne nedeljne mise, čovek je tražio da mu se objasni s kim su se oženili Adamovi sinovi kad na zemlli nije bilo drugih ljudi...Iako su popovi trenirani da vrlo vešto i uvek isto odgovaraju na ovakve stvari, čovek je insistirao da dobije sasvim prost odgovor, a koji nikad nije ni dobio, pošto je pop tražio da ga prebace u drugo mesto...

 

Kad je čovek umro, tražio je da se vrati..

 

Pričica zgodna-kao seoski pop kad ponavlja večito istu stvar s kim su ženili Kain I Avelj a ne znaju, naše pristalice i ljubitelji vatrenog oružja takođe ponavljaju isto-amandman i privatna svojina i pravo da je brani, pa sam već i ja naučila floskule šta je najuspešniji humanistički ekperiment u istoriji :lol_2:

 

Drugo naravoučenije-ako nemaš da platiš sahranu (oružje), paaa...nemaš pravo na odbranu...jel?

 

I prosto mi je nemoguće da izgradim sliku u glavi gde dva klinca od 18 godinica krenu u dućan da kupe dva pištoljčića, zlu ne trebalo...možda postoje akcije kupiš dva, treći je gratis ili ako kupite mitraljez 10. u mesecu, imate popust 10%.Za potrošenu sumu od 500 dolara, isporuka na kućnu adresu...

 

 

Edited by Helena
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo kod mene u selu upucan covek u hotelu jer je trazio od jednog sto se usunjavao u klub kroz zadnja vrata da napustil hotel. Ovaj uvredjeni iskoristio pravo na njegov drugi amanman tako sto je upucao radnika hotela 6 puta. Verujem da ovom familiji i rodbini od ubijenog nece puno pomoci to sto su ovog uhvatili i sto ce ici u zatvor. Inace, resavanje ubistva je palo na 50%, pa me bas zivo interesuje cemu na svakom koraku kamere i pracenja na telefonu ako ne mogu da nadju ubice, ali ga nadju da mu salju reklame na telefon i kad prodje na crveno... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Helena said:

Ovde u selu kod mene bila jedna crkva (još je) bio jedan čovek (više nije) i jedan pop(bio, pa nije. pa sad opet jeste).

 

 

i to ti daje odlican pregled zivota u US, i pravnog sistema, i razumevanje ekonomije i drustva.

Prosto ti je nemoguce da izgradis sliku u glavi, o drustvu o kome nemas pojma. Jel imas razumevanje 330 mil stanovnika, sa obale na obalu dva okeana, sa potpuno razlicitm drustvom? Sa ogromnom razlikom sta je NYC koji je mega-grad nasuprot mid-america? Sa problemima ljudi u Minesoti nasuprot problema u Luizijani...Ne znam, meni pre dolaska u US nije padalo na pamet da komentarisem kao da razumem te stvari, i jos uvek pokusavam da ih razumem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Molim vas da ovde stanete sa ovom raspravom. Ukoliko želite da natavite o ovoj temi otvorite poseban topik.

 

Predlazem da splitujes i tako kanalises diskusiju o kapitalizmu koja ima potencijal da se razvije jer je tema uvek aktuelna o cemu svedoci i cinjenica da se kapitalizam/marksizam svako malo poteze pomalo, ponegde. Ovako ispadne da se stavlja poklopac na nesto sto ima potencijal da se razvije i sto ce neizbezno izvirivati na raznim mestima ukoliko ne dobije svoje mesto. Pa i ako krene da izviruje na drugom mestu u znacajnoj meri  - samo se preseli na maticnu temu. Tako bi se diskusija smestila u odgovorajuci okvir i time dobila mogucnost da se oplodi, a sto je valjda i svrha diskusionog foruma. Verujem da bi se tada vise njih ukljucilo u diskusiju dok se ovde ustrucava jer oseca da je off topic. Ista stvar i sa diskusijom o abortusu koja je, sasvim ocekivano, prevazisla pocetne premise (odluku americkog VS-a) i koja bi se sasvim prirodno mogla preseliti na temu o abortusu koja vec postoji. Tako bi nekako prirodno forum generalno dobijao smislenu tematsku formu, zrno po zrno. Ovako sve neke flekice i sitna zarista i drzi vodu dok majstori odu. Ne treba gushiti teme, samo se kaze a i vidi koliko je to kontraproduktivno.

Edited by Cyber
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Cyber said:

 

Predlazem da splitujes i tako kanalises diskusiju o kapitalizmu koja ima potencijal da se razvije jer je tema uvek aktuelna o cemu svedoci i cinjenica da se kapitalizam/marksizam svako malo poteze pomalo, ponegde. Ovako ispadne da se stavlja poklopac na nesto sto ima potencijal da se razvije i sto ce neizbezno izvirivati na raznim mestima ukoliko ne dobije svoje mesto. Pa i ako krene da izviruje na drugom mestu u znacajnoj meri  - samo se preseli na maticnu temu. Tako bi se diskusija smestila u odgovorajuci okvir i time dobila mogucnost da se oplodi, a sto je valjda i svrha diskusionog foruma. Verujem da bi se tada vise njih ukljucilo u diskusiju dok se ovde ustrucava jer oseca da je off topic. Ista stvar i sa diskusijom o abortusu koja je, sasvim ocekivano, prevazisla pocetne premise (odluku americkog VS-a) i koja bi se sasvim prirodno mogla preseliti na temu o abortusu koja vec postoji. Tako bi nekako prirodno forum generalno dobijao smislenu tematsku formu, zrno po zrno. Ovako sve neke flekice i sitna zarista i drzi vodu dok majstori odu. Ne treba gushiti teme, samo se kaze a i vidi koliko je to kontraproduktivno.

Prebačeno.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, DameTime said:

 

Ima jedna što je govorila još pre par vekova

 

Ima jos jedna koja je u stavise u novom veku govorila da joj nista nije po volji, a sto nije ni cudo jer dolazi iz jedne zabiti ove planete, gde uslovi nisu normalni ni za koga pa je bilo normalno da je i ta osoba bila nezadovoljna....i bez obzira na svoje prosecno obrazovanje, neprimecene talente i nerazumevanje sveta oko sebe iz mnogih neznanja pa i jezckih, nigde bila nista videla ali osecala da joj pripada nesto bolje i vece nego sto ona sredina iz koje potice moze da joj pruzi. Tako rukama i nogama, misicima takoreci stigne u drzavu na cijoj smo temi. Da pobegne iz one zabiti u obecanu zemlju.

 

No, opet je stize isto nezadovoljstvo i iste ili slicne primedbe, sve smeta nista nije kako treba da bude kao sto je neko negde obecao i sto je iz one zabiti zvucalo preprimamljivo....i sada

kao da osoba zeli da od nove zemlje napravi istu onu iz koje je pobegla... Ali takvi su progresivci, oni stalno zele bolje i vise ali da to bude isto za sve - svi isto da imaju i svi isto da nemaju. Inace ne ide.

To se desava recimo kod ovih squad i slicnih po anti-us stavovima. Ali to se ne govori uvek javno, demokrate imaju dlake na jeziku (ako se tako kaze kada prikrivas ocigledno) ...kaze se da one upravo zele da od us naprave sve ono sto ona nije.

Ako im kazes da se vrate tamo gde im je bolje, ili nedajboze ono sto je rekao Trump - `more mrs u svoju pm`:lol_2: - to sasvim normalno izazove buru i odvratnost prema izrecenom jer imas pravo da bulaznis sta hocess i da te niko zbog toga ne vraca odakle si dosao....Tako meni se cini, da je upravo to ono sto njih, nenaviknute, nervira - mogu da bulazne i nista se ne desava.

Oni i dalje bulazne ili negoduju - nista. Sustav radi. Histerisu i nista. Sustav opet radi i bez njih kao i sa njima. Hrckovi na tockicu....kazu - Abortus oslobadja. Karijere putem abortusa cvetaju i kad si neuk - nebo se otvara za zene. Naslovi u novinama su jezivi - dete trudno ne moze da abortira jer zakon - zena umrla na porodjaju jer zakon....ovo kao da samo aoc pise

 

I vrlo lako je ono gore o oslobadjanju izgovorila AOC i pratilje joj, necu da kazem `iz onih zabiti` jer koga briga odakle je ko, vazno je da zna zasto nije u toj zabiti nego je u drzavi ove teme...aoc i pratilje, koje ni cule nisu za recimo decentralizaciju, nesto normalno i pohvalno. U svojim drzavama da delegiraju ljude kakve zele i koji ce ili nece podrzavati sporna pitanja koja na federalnom nivou nece da se resavaju. To lose? Kakva neobicna briga za neobicne stvari koje su lako resive bez upliva drzave.

 

ps. slazem se da donom i sajber, bilo je dosta marksa, a bice i dosta abortusa....sada moj post je u vezi sa politicko iseljenickim i progresivnim... uz one senatorke koje ne cenim i zbog kojih je potrebno biti na suprotnoj strani jer znamo ih.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...