Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

4 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Nemate pojma, to sve je u stvari dobro. Kad predsednik nije budala i narcis kao Tramp, slusace savetnike

:thumbsup:

 

Iako mislim da je Biden drtina, što je liderima ego manji, to bolje. U suprotnom, dobiješ Vučića, Putina i ostale diktatore, veća opasnost po demokratiju jer oni "znaju najbolje". 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Baby said:

 

Pa nista ti ne tvrdis 100% ali ono sto zelis da proguras kao apsolutnu istinu provlacis na svako malo cim pronadjes bilo gde neku vest koja se slaze sa tvojim misljenjem. Ne mislim da amigo treba da slusa tebe, jer previse si ispolitizirana i polarizovana. 

 

Stvarno mi se ne rapsravlja jer ne mogu da citam kako mi objasnjavas da nista nisi pogresila jer su daca ilegalci koji glasaju za demokrate, pa zato uvoze ilegalce, mislim wth od papazjanije... 

 

 

Ok, znaci nisam tvrdila da je lab leak tacan ono 100%. Rekla sam da je logicno moguc I verovatan.

Znaci ja samo opravdavam svoje misljenje informacijama koje se pojavljuju u medijima. Iako ne kontam sta je tu lose, ok. Ali znaci ne izmisljam I ne lazem. Kako si ti ono tvrdila. Podrzavam svoje misljenje argumentima. 

Barem ne izmisljam sta je cije misljenje.

Da li si videla da ja ovde tvrdim da je neko nesto rekao I onda trazim da izvrcem cinjenice da je to tacno, pravim interpretacije, ucitavam nekom znacenje...? 

Eto I tebe sam korektno pitala sta pokusavas da kazes I da argumentujes izjavu. Ti to ne mozes jer ja to nisam rekla.

Ne mislim da Amigo treba da slusa mene, nije me slusao ni kad sam rekla da mu Tucker nije dobar izvor. Samo sam dala preporuku nekih izvora za koje mislim da su u odredjenom kontextu balansirani. Tebi se ti izvori ne svidjaju iako su I levo I desno I centar. Daj mu svoju preporuku.

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, mrd said:

A jos nije ni crn, da mu se pripise tezak  zivot. Ti si fenomenalna, sada ti direktno smetaju oni koji rade.

Predlazem, da samo ostanes na stavu da im treba oduzeti zaradjeno i dati onima koji ne rade. Ove izjave, prevazilaze sve tvoje prethodne. :puke: 

 

Smetaju sto rade? Ti si totalni cirkus 😄 

 

11 hours ago, Milenko Puzigaca said:

Nemate pojma, to sve je u stvari dobro. Kad predsednik nije budala i narcis kao Tramp, slusace savetnike, a americki predsednik ima najbolje i najstrucnije savetnike na svetu. I one koji savetuju tojagu, jer mogu ovi neki da se bune koliko hoce, ama ko ce drugi govoreci tiho i noseći veliku batinu ako ne USA stati u odbranu progresivnih vrednosti, koje bi mnogi rado ukinuli odmah, pa bi nastavili sa vise hiljada godina dugom "tradicijom" progona svega sto nije oni, samo kad bi smeli.

 

Neuporedivo bolje. Bajden bar ima biolosko opravdanje za lapsuse, ali stvarno ne moraju da ga guraju na bajs da pokazu da je u formi i na kraju da padne jer nije u takvoj formi. Bilo je tu mladjeg progresivnog sveta za predsednike, ali procenili su da budaletinu od trampa samo moze jos jedan za penziju da smakne da ne demolira i ono malo preostalo i sada zbog ovih stvari opet preti jos 4 godine demoliranja... 

6 hours ago, Helena said:

Pitanje je da li zna ko su mu savetnici ( a te doskočice nisu odgovori, nego samo doskočice).

Odgovor je da mu čovek ne bi dozvolio da pazi ni na parking.

 

A onom drugom ni ovcu nacrtanu da das da pricuva... pa sad.. koji je izbor bolji?

Link to comment
Share on other sites

Mrde, pretpostavljam po upisu da si ti odusevljen kada odes u prodavnicu pa ti neka bakica ili dekica od sedamdeset i kusur na kasi pita da ti odnese kese do automobila (da se ne zamaras), time kako su vredni... a rade da mogu da prezive, kupe hranu ili lekove, jer ti nisi odusevljen da deo takse nad kojom svakako nemas kontrole ide na njihovo zdravstveno. Zato si cirkus. Sve same forumske vrednice, sa svojih 10 prstiju i svoje dve ruke da slucajno nesto podele... Posle kukate kako morate na prozore da stavljate resetke jer vam obijaju kuce... 

Edited by Baby
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mrde, pretpostavljam po upisu da si ti odusevljen kada odes u prodavnicu pa ti neka bakica ili dekica od sedamdeset i kusur na kasi pita da ti odnese kese do automobila (da se ne zamaras), time kako su vredni... a rade da mogu da prezive, kupe hranu ili lekove, jer ti nisi odusevljen da deo takse nad kojom svakako nemas kontrole ide na njihovo zdravstveno. Zato si cirkus. Sve same forumske vrednice, sa svojih 10 prstiju i svoje dve ruke da slucajno nesto podele... Posle kukate kako morate na prozore da stavljate resetke jer vam obijaju kuce... 
Vidim srećo da te podmetanje i učitavanje dobro služi. Samo bi htela da ti drugi daje pare za to što ne radiš. Još se da primetiti da ti svinjarija sa BLM nije otvorila oči, opet kriviš mrda, a ti si samo htela da ti on da malo para.

Smešna si u svom neradničkom plaču.

Samo cepaj, život je jedan.

 

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

 

 

 

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Baby said:

 Posle kukate kako morate na prozore da stavljate resetke jer vam obijaju kuce... 

 

Zato se naoruzas kakve resetke....

nikako ne dozvoliti da se naoruzanje dovodi u pitanje :wink2:

 

Znaci - Ili oruzje ili resetke ili da delis sakom i kapom siromasnima ali nenaoruzan, to su ponudjene opcije.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/20/2022 at 3:31 AM, Baby said:

 odes u prodavnicu pa ti neka bakica ili dekica od sedamdeset i kusur na kasi pita da ti odnese kese do automobila (da se ne zamaras), time kako su vredni... 

Ima dve godine kako su penzioneri nestali iz prodavnica. To je kategorija zaposlenih koju je COVID opustosio i sada na tim poslovima vidjam samo srednjoskolce. Ta kategorija "mladih" penzionera koji vise ne rade je i jedan od razloga zasto je nezaposlenost na rekordno niskom nivou. Mnogi su prestali da rade, sta god bio razlog za to.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Ima dve godine kako su penzioneri nestali iz prodavnica. To je kategorija zaposlenih koju je COVID opustosio i sada na tim poslovima vidjam samo srednjoskolce. Ta kategorija "mladih" penzionera koji vise ne rade je i jedan od razloga zasto je nezaposlenost na rekordno niskom nivou. Mnogi su prestali da rade, sta god bio razlog za to.

 

Primetila sam da ih je manje, ali kod mene ima jos po koji. Valjda su prestali zbog virusa, ipak su to bila visoko rizicna radna mesta, a oni ugrozena starosna kategorija. 

Secam se kada sam otisla u home depot i kupila nesto tesko sto ne mogu da podignem u auto. Pridjem nekom 2x2 i pitam da mi pomogne. Kaze on, evo sada ce pomoc. I posle 10 minuta dolazi dekica od jedno 77 godina. 

Link to comment
Share on other sites

Al je fascinantna licemjernost konzervativaca sirom USA. Frku su dizali kad se pricalo o poostravanju regulacija za nabavku oruzja i to im je bio direktan udar na slobodu i demokratiju, a kad se stvari kao sto je abortus ili recimo istospolni brakovi zabranjuju onda to nije udar na slobodu i demokratiju. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Al je fascinantna licemjernost konzervativaca sirom USA. Frku su dizali kad se pricalo o poostravanju regulacija za nabavku oruzja i to im je bio direktan udar na slobodu i demokratiju, a kad se stvari kao sto je abortus ili recimo istospolni brakovi zabranjuju onda to nije udar na slobodu i demokratiju. 

 

Vec oni imaju spisak razloga kojima ce da brane pravo da oni odredjuju ko ima koja prava. Je-zi-vi su... jbn talibani. Raspravljali su i o pravu da zene glasaju. U Teksasu se umesto zakona o oruzju posle ovog masovnog ubistva desetogodisnjaka u skoli, bave zakonima o seksualnim pomagalima. Raspravljaju da trans i gej osobe treba ili ne da pohadjaju skolu. Pogurali bi sve u crkve (naravno je pozeljno oni da odrede ko ce u koju). Bore se za nerodjene, a rodjenima ne daju pravo da se lece. Glasaju protiv uvoza bebi hrane jer njihova fabrika je kiksnula. 

Pola nacije je retardirano i zatucano i j. licemerno. Ne kapiram ko moze za ovo da glasa zbog par stotina dolara godisnje vise koje ce ustedeti na taksi. Fuj, fuj, fuj!!! 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Katolibansko ludilo

Zapravo uloga katolicke crkve u svemu tome je neznatna, mada bi jos bolje bilo reci nikakva. Ovo je kampanja koju vode evangelisti sa juga. Interesantno je da do polovine 70tih nisu imali jasno definisan stav  protiv abortusa, bilo je slucajeva da su cak i podrzavali pravo zena na odluku, a onda su krajem 70tih napravili nagli zaokret prema zabrani.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...