Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

@bohumilo

Mada, nesto se mislim, mozda si ti ipak u pravu.

Do svega ovoga ne bi ni doslo da je stabilna budala osvojila jos jedan mandat (u stvari jeste, ali su ga zeznuli na kvarnjaka).

 

- Kao prvo, drzava se ne bi mesala u svoj posao.

Posto svi znamo da je corona fake news, izmisljena od demokrata, nije bilo potrebe ni za kakvim lockdownom.

Corona zapravo ni ne postoji (izvor QAnon), a i ako je postojala, ona bi "na cudesan nacin nestala".

Donald Trump's coronavirus timeline: how the President’s message has changed

Mada, nije da nije imao kreativnih ideja:

Трампове Корона идеје и изглед Деборе Биркс

 

Saluting the Heroes of the Coronavirus Pandumbic

 

- Shodno tome, kao drugo, nije bila ni potrebna drzavna pomoc gradjanima (etatizam uaaaaaa)

Umesto da stampaju novac i da se zaduzuju (sto stabilna budala nikako nije cinila, uprkos odlicnom razvoju privrede nasledjenom od Baraka Obmane - САД: Државни дуг од 2001. до 2020. и пројекције до 2027. године ), trebali su da smanje porez bogatima (Trickle-down-Theorie), koji bi onda (ako im se cefne) donirali onima koji su u nekoj nevolji (jer nisu hteli lako da koracaju).

 

- I kao trece, do ove specijalne operacije u Ukrajini i inflacije ne bi ni doslo, jer su zli gnom i stabilna budala BBF.

 

Samo da nije ovih komunista demokrata, svet bi bio puno bolje mesto za zivot, zar ne ?

 

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Dragan said:

Samo da nije ovih komunista demokrata, svet bi bio puno bolje mesto za zivot, zar ne ?

 

Verovatno, nemam nista generalno protiv demokrata, ali ova ekipa koja je sada na vlasti je katastrofa.

Brojevi sve pokazuju.

Sto je jos gore po mene je da je i u Kanadi isto tako jako losa vlast poslednjih godina.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dragan said:

Kapitalizma ne bi ni bilo da nema kamata i inflacije.

To su dva potpuno disjunktna fenomena. 

 

Kamata je posledica gotovo fizičkog i matematičkog zakona da ako dobijete 100 dolara danas imate veći skup mogućnosti (tj, pred vama je veći broj staza koje se račvaju, kako bi rekao Borhes) nego ako ih dobijete za godinu dana, ceteris paribus. Zašto je to tako, i kakve veze fizika i matematika imaju sa tim? Pa imaju, zato što se u skupu svih opcija koje se pred vama otvaraju ako 100 dolara dobijete danas nalazi (kao samo jedan od elemenata tog skupa) i opcija da dobijete 100 dolara za godinu dana - prosto gurnete 100 dolara u dušek i izvadite za godinu dana. Kao takva, ona je, naravno, prisutna u kapitalizmu i u svakom drugom ekonomskom sistemu (osim onih koji negiraju zakone fizike i matematike).


Inflacija, s druge strane nema ništa sa kapitalizmom. Ona je isključivo monetarni fenomen i proizvodi je onaj ko proizvodi novac, a kako to danas uglavnom rade države onda to jeste tipična manifestacija državizma. Originalna definicija inflacije i jeste "povećanje količine novca u opticaju", a ove definicije koje danas figuriraju a koje se odnose na povećanje opšteg nivoa cena i merenje potrošačkog indeksa su varljive jer ne samo da prikrivaju pravu pravu prirodu inflacije (jer u isti koš ubrajaju više različitih fenomena) već i omogućavaju državi da biranjem metodologije umanji i sam stvarni rast cena (koji u onim dobrima koja ljudi zaista i žele da kupuju zaista prati monetarnu ekspanziju). To nije nikakva tajna da svaka centralna banka ima "ciljani nivo inflacije" čije dostizanje smatra jednim od svojih najvažnijih zadataka (NBS, FED, Bank of England, ECB). S druge strane, u doba zlatnog standarda i tvrde valute (što je ujedno vreme najvećeg ekonomskog razvoja u kapitalizmu) inflacija u ovom smislu nije postojala nego su cene opadale iz godine u godine - tj. kupovna moć dolara je RASLA iz godine u godine. Razlog tome je da ljudi kada mogu da biraju za valutu izaberu uvek ono što je najteže za proizvesti - količina zlata, npr, raste stopom od oko 1%, ako ekonomija raste brže od toga cene u zlatu opadaju. Tako da - da, kapitalizma još kako ima bez inflacije, to je istorijska činjenica.
 

Ove ostale pokušaje jeftinih poskočica i doskočica koje nemaju nikakve veze sa bilo čime što sam napisao u postovima na koje, kao, repliciraš ću uzeti slobodu da ne adresiram.

Edited by bohumilo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Baby said:

 

Politifact je dobio pulicerovu nagradu zbog objektivnosti. Washington post ima fact check koji nije paralelan sa njihovim pisanjem, nego sa proveravanjem tacnosti i isto tako imaju neke nagrade zbog objektivnosti (i gle cuda, stavljaju pinokijev nos Bajednu kad odvali/izmisli nesto, a ne izvrcu kao sto Tucker radi kad Tramp odvali nesto).

Jbg. ti navedes ljude koji su konzervativni komentatori i kazes, evo slusaj ovog, on ce ti istinu reci. Pa hoce, njegovu stranu istine. Fact check ne bi trebalo da se bavi uopste preispitivanjem necega sto ne postoje dokazi. Ali problem je da ljudi zele i jedino zele da cuju ono sto oni zele da cuju tako se i stvaraju paralelni univerzumi. Pa ti si furala pricu o prevari na glasanju, namestanju sa aparatima, glasanju ilegalaca i slicno... gde skupljas te podatke kada su eto, desno orijentisane drave i izabrane sudije rekle da to nije tacno?! 

 

Ako cemo tako, da, ja cu vecno biti u paralelnom univerzumu sa tobom. 

Nemam pojma, meni se ucinilo da sam navela ljude i koji su konzervativni, i centar i levo....

A ovaj bold, nemam pojma odakle ti te izjave, iskreno. Zato i zivimo u pralelnom univerzumu jer ti cujes neke stvari koje neko ne govori. 

Link to comment
Share on other sites

Amerika i ljudska prava: Preživeli Gvantanamo, pa prebačeni u Srbiju i Albaniju - „I dalje smo u zatvoru"

https://www.bbc.com/serbian/lat/svet-61792150

 

Ovo je možda  više za neku drugu temu jer o Gvantanamu smo pričali i pisali, ali je interesantno pročitati kakav je život u Beogradu čoveka koji prošao kroz pakao Gvantanama, 19 godina bio držan u pritvoru bez podignute optužnice i mogu da kažem slobodno nasilno naseljen u Srbiji....kao da su ga osudili, a nisu.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Angelia said:

 

A ovaj bold, nemam pojma odakle ti te izjave, iskreno. 

 

On 1/29/2022 at 5:03 PM, Angelia said:

Ne. Drzavne zakone ne odobrava federalni kongres, nemam pojma odakle ti takva ideja. Ima tacno sta je jurisdikcija federalnog nivoa a sta drzava. Glasanje je jurisdikcija drzava. Znaci ovo je pokusaj da se drzavama oduzme ustavno pravo. Nikom ne smeta da glasa svako ko ima pravo, smeta da glasa ko nema pravo, kao npr neko ko nije gradjanin, ili nije legalno na spisku glasaca. Demokratama ne smeta da u demokratskim drzavama se za glasanje trazi ID, ali im to isto smeta u republikanskim - zasto?

Ako mozes da pojasnis taj stav? Ti zakoni koji su republikanci promenili se uopste ne razlikuju od zakona recimo u Delaware

NYC je dozvolio ilegalcima da glasaju u lokalnim izborima, e toga se plase republikanci. I to je razlog zasto sad Dems pokusavaju da prigrabe glasanje, isto zasto su pustili milione ilegalaca u zemlju za godinu dana.

Zakoni u PA nisu isti kao u NJ, ili CA. 

 

Iz istog razloga je Bidenov vaccin mandate pao na SC jer je to u jurisdikciji drzava, iako je on probao da to zaobidje. 

 

Quote

Starting next year, 800,000 legal permanent residents will be eligible to vote in municipal elections.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

 

 

Da I? Mislim sta ti je poenta? Oduvek je bilo da na izborima glasaju gradjani. Gde ja tu pominjem aparate I prevari na glasanju? Iako toga ima. Pricam o guranju da se dozvoli glasanje onima koji nisu gradjani. 

Ja sam bila legal permanent resident, pa mi je bilo jasno da pravo glasa sticem dobijanjem drzavljanstva.

Kakve desno izabrane drzave I sudije pominjes? Koliko znam to je dozvoljeno u NY. Prvo su doneli zakon da za ID ne treba dokaz o drzavljanstvu a onda da svako sa ID ima pravo glasa na lokalnim izborima (tu im ID nije rasisticki). Nit sam pominjala aparate ni desne drzave ni sudije.

 

Nemam pojma, napravila si neku salatu od proste izjave da pravo glasa treba da bude samo za gradjane.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Angelia said:

Da I? Mislim sta ti je poenta? Oduvek je bilo da na izborima glasaju gradjani. Gde ja tu pominjem aparate I prevari na glasanju? Iako toga ima. Pricam o guranju da se dozvoli glasanje onima koji nisu gradjani. 

Ja sam bila legal permanent resident, pa mi je bilo jasno da pravo glasa sticem dobijanjem drzavljanstva.

Kakve desno izabrane drzave I sudije pominjes? Koliko znam to je dozvoljeno u NY. Prvo su doneli zakon da za ID ne treba dokaz o drzavljanstvu a onda da svako sa ID ima pravo glasa na lokalnim izborima (tu im ID nije rasisticki). Nit sam pominjala aparate ni desne drzave ni sudije.

 

Nemam pojma, napravila si neku salatu od proste izjave da pravo glasa treba da bude samo za gradjane.

 

Ne znam sta da ti kazem, napisala si ilegalci. Ovo sam nasla u tri klika, naci cu ti i gde pises da je bilo varanje na izborima.... (iako su sudije potvrdile da nije). 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Angelia said:

 

Nemam pojma, napravila si neku salatu od proste izjave da pravo glasa treba da bude samo za gradjane.

 

Nisam ja napravila nikakvu salatu od glasanja, nego se ti informises ocito na pogresnom mestu (poenta celog pisanja je da dajes savete gde da se informisu ljudi, a ti pises svasta nesto, a ne u glasanju) i pises da demokarate dovlace ilegalce u zemlju da bi osvojili vise glasova. Ilegalci nigde, pa ni u NYC nemaju pravo da glasaju, niti ce imati dok ne ozvanice status, ako ozvanice. 

 

Quote

Under the bill, people who have lived in the city for at least 30 days and are legal permanent residents in the United States would be allowed to vote.

That includes DACA recipients, green card holders and people with workers permits.

 

Nije dovoljan samo ID... to su izgovori. Neke drzave traze neke ne ID, ali ne mozes biti uvrsten u spisak biraca ako se nisi prijavio sa svim dokumentima, tako da, suplja prica. 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Baby said:

 

Nisam ja napravila nikakvu salatu od glasanja, nego se ti informises ocito na pogresnom mestu (poenta celog pisanja je da dajes savete gde da se informisu ljudi, a ti pises svasta nesto, a ne u glasanju) i pises da demokarate dovlace ilegalce u zemlju da bi osvojili vise glasova. Ilegalci nigde, pa ni u NYC nemaju pravo da glasaju, niti ce imati dok ne ozvanice status, ako ozvanice. 

 

 

Nije dovoljan samo ID... to su izgovori. Neke drzave traze neke ne ID, ali ne mozes biti uvrsten u spisak biraca ako se nisi prijavio sa svim dokumentima, tako da, suplja prica. 

Jel to sad opet pricamo o glasackom pravu ili o tvojim izjavama? 

Ozbiljno me zbunjujes, pa da vidim gde sam ja to pominjala aparate i sl. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Baby said:

 

Pricamo o tvojim izjavama i nudjenju drugima odakle da se informisu. 

To nisu bil moje izjave nego tvoje. Iliti tvoje interpretacije mog misljenja, a koje ja nikad nisam izrekla.

A za preporuke gde da se neko informise, mislim da sam navela lep skup raznolikih ljudi koji i imaju veliko pracenje bas zbog tog balansa.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

To nisu bil moje izjave nego tvoje. Iliti tvoje interpretacije mog misljenja, a koje ja nikad nisam izrekla.

A za preporuke gde da se neko informise, mislim da sam navela lep skup raznolikih ljudi koji i imaju veliko pracenje bas zbog tog balansa.

 

u paralelnim univerzumima smo 😄

 

Ja stvano sada pojma nemam o cemu ti pricas... 

 

Quote

NYC je dozvolio ilegalcima da glasaju u lokalnim izborima, e toga se plase republikanci. I to je razlog zasto sad Dems pokusavaju da prigrabe glasanje, isto zasto su pustili milione ilegalaca u zemlju za godinu dana.

 

Ovo nisam ja napisala

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Baby said:

 

u paralelnim univerzumima smo 😄

 

Ja stvano sada pojma nemam o cemu ti pricas... 

 

 

Ovo nisam ja napisala

Jbga:

 

https://www.nytimes.com/2022/01/09/nyregion/noncitizens-nyc-voting-rights.html

 

https://www.wsj.com/articles/almost-anybody-can-now-vote-in-new-york-noncitizen-illegal-alien-election-interference-11639331608

 

The city’s bill at least requires 30-day residency by noncitizen voters. But Councilman Mark Gjonaj, a Bronx Democrat, said that would cover “a transient,” who’s “coming in for the duration of that job or that project and going back to their home country.” He warned it would make New York “vulnerable to outside influence,” including from Russia, suggesting a one-year residency requirement instead.

.....

 

Green-card holders pay taxes, yet so might second homeowners, international students, and illegal aliens. For voting, citizenship is a clear place to draw a bright line. Mr. Gennaro, the Queens Democrat, said noncitizens can’t hold office, so under the city’s bill “they’re good enough to vote for Mayor but not be Mayor.” Cynics, he added, would say “we’re looking for permanent residents to vote for us, but you don’t get a chance to, like, run against us.”

 

Ja kad sam zadnji put proverila DACA su bili illegal immigrants :classic_smile:

 

 

Aj sad da mi das te aparate koje sam ja pominjala....

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

Andjelija, DACA su dobili dozvole da zive ovde i vise nisu ilegalni osim ako im se oduzme status. Sada pocinjes da cepidlacis, te DACA, te NYC... a napisala si da demokrate uvoze ilegalce da bi dobili na glasanju (slobodan prevod). Sigurno nisi mislila da osvoje NYC, koji su demokrate osvajali gotovo uvek i ovako je to glasanje od sledece godine.... znaci, tresla se gora, rodio se mis. 

 

I koji je problem da ljudi koji zive legalno u gradu glasaju za gradsku upravu, ako placaju porez tom gradu?! 

Evo ti primer moje strine, koja iz ciste nezinteresovanosti nije otisla da polozi za drzavljanstvo vise od 45 godina... i sta njoj posle svih zivih poreza treba zabraniti da bira gradsku upravu?!

 

U krajnjem slucaju sto republikanci tretiraju imigrante kao stoku, pa nemaju podrsku u njima... ko ih... 

Mislim, stvarno nisam htela da razglabam o glasanju po zilioniti put, nego da kazem da imas qanonovske ispade samo tako, a onda predlazes drugima gde da se informisu, pritom kritikujes mozda i najrelevantnije izvore informacija... Neka se informisu gde hoce i ovako traze da procitaju ono sa cim se vec slazu da bi potvrdili da su u pravu, uostalom kao gotovo svi... 

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Baby said:

Andjelija, DACA su dobili dozvole da zive ovde i vise nisu ilegalni osim ako im se oduzme status. Sada pocinjes da cepidlacis, te DACA, te NYC... a napisala si da demokrate uvoze ilegalce da bi dobili na glasanju (slobodan prevod). Sigurno nisi mislila da osvoje NYC, koji su demokrate osvajali gotovo uvek i ovako je to glasanje od sledece godine.... znaci, tresla se gora, rodio se mis. 

 

I koji je problem da ljudi koji zive legalno u gradu glasaju za gradsku upravu, ako placaju porez tom gradu?! 

Evo ti primer moje strine, koja iz ciste nezinteresovanosti nije otisla da polozi za drzavljanstvo vise od 45 godina... i sta njoj posle svih zivih poreza treba zabraniti da bira gradsku upravu?!

 

U krajnjem slucaju sto republikanci tretiraju imigrante kao stoku, pa nemaju podrsku u njima... ko ih... 

Mislim, stvarno nisam htela da razglabam o glasanju po zilioniti put, nego da kazem da imas qanonovske ispade samo tako, a onda predlazes drugima gde da se informisu... Neka se informisu gde hoce i ovako traze da procitaju ono sa cim se vec slazu da bi potvrdili da su u pravu, uostalom kao gotovo svi... 

Znaci DACA su ilegalni imigranti sa privremenom amnestijom. Samo da zakljucimo da nisam rekla nista pogresno.

 

E sad da mi pokazes gde sam ja tvrdila prevaru na aparatima, I neku voters fraud za koje su desne drzave I sudije rekle da nije tacno...

 

Postoje dokumentovani voters fraud, mozes da nadjes te slucajeve, tako da ne mozemo reci da toga nema. Samo hocu da dokazes tvoju tvrdnju da sam ja gurala neke imaginarne stvari.

 

Uopste me ne interesuju anegdotalne price tvoje strine I slicno. Nemas drzavljanstvo, nemas pravo da glasas.  

 

Znam I ja ilegalne imigrante koji su postali legalni, ovako I onako, za mene su uvek ilegalni imigranti. 

 

Edit: ne osudjujem, privatno se I druzim s takvim ljudima, ali cinjenice su cinjenice. To sto je neko prevario sistem, ne menja cinjenice. Dems guraju tu pricu jer pokusavaju da promene glasacki sistem, to nije ni neka tajna ili teorija zavere, govorili su o tome. Kad je Tramp trazio da se u census ubaci pitanje o drzavljanstvu, zestoko su se borili protiv, da bi prekrajali voting districts.  

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

Znaci DACA su ilegalni imigranti sa privremenom amnestijom. Samo da zakljucimo da nisam rekla nista pogresno.

 

E sad da mi pokazes gde sam ja tvrdila prevaru na aparatima, I neku voters fraud za koje su desne drzave I sudije rekle da nije tacno...

 

Postoje dokumentovani voters fraud, mozes da nadjes te slucajeve, tako da ne mozemo reci da toga nema. Samo hocu da dokazes tvoju tvrdnju da sam ja gurala neke imaginarne stvari.

 

Uopste me ne interesuju anegdotalne price tvoje strine I slicno. Nemas drzavljanstvo, nemas pravo da glasas.  

 

Znam I ja ilegalne imigrante koji su postali legalni, ovako I onako, za mene su uvek ilegalni imigranti. 

 

Edit: ne osudjujem, privatno se I druzim s takvim ljudima, ali cinjenice su cinjenice. To sto je neko prevario sistem, ne menja cinjenice. Dems guraju tu pricu jer pokusavaju da promene glasacki sistem, to nije ni neka tajna ili teorija zavere, govorili su o tome. Kad je Tramp trazio da se u census ubaci pitanje o drzavljanstvu, zestoko su se borili protiv, da bi prekrajali voting districts.  

 

Ok Andjo... carsav od posta, nije ono jedini put da si pisala ovakve dezinformacije... Iskreno me mrzi da trazim po 660 strana bez da radi pretraga na forumu. Ovo sam nasla na brzinu, imas dosta takvih upisa. Eno i na virusu tvrdis da je lab leak dokazano, ono 100%... 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Baby said:

 

Ok Andjo... carsav od posta, nije ono jedini put da si pisala ovakve dezinformacije... Iskreno me mrzi da trazim po 660 strana bez da radi pretraga na forumu. Ovo sam nasla na brzinu, imas dosta takvih upisa. Eno i na virusu tvrdis da je lab leak dokazano, ono 100%... 

Aha znaci nemas da sam to rekla. Znaci tvoja prica a ne moja. To se zove projekcija.

Takodje I za lab leak, nadji gde sam rekla da je dokazano ono 100% 🤣to bi bila cista laz, kao sto je tvoja tvrdnja.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Baby said:

 

Naravno 😄 

Danas vidim vest da WHO glavni lik kaze da je lab leak najverovatnija verzija. Nece nikad biti 100% sigurna dok Kina ne oslobodi podatke. A I tada mozda nece...ali ...

 

To sto se tebi ne svidja ko je tvrdio isto, ne menja cinjenice da je to realno veoma moguce.

 

Znaci od tvoje tvrdnje ostaje:

1. Ja sam pricala da NYC omogucava ilegalcima da glasaju I da ukida pravilo u kome glasaju samo gradjani, sto je tacno

2. Ti si tvrdila da sam ja rekla nesto o aparatima za glasanje, sto nisam, ali ti sad elegantno nemas dokaz

3. Nesto si tvrdila o voters fraud, sto nisam ni skontala

4. Tvrdila si da sam rekla da je lab leak 100% dokazan, sto nije tacno.

 

Znaci suma sumarum, to sto si rekla je netacno. Sad izaberi, ili projektujes ili izmisljas.

 

Ako ja kazem da je lab leak veoma verovatan, I logican scenario I nije teorija zavere, to ne znaci da tvrdim da je ono 100% dokazan, jer nije. 

 

Bilo bi lepo da ne izmisljas interpretacije nego citas sta je napisano. 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Angelia said:

Danas vidim vest da WHO glavni lik kaze da je lab leak najverovatnija verzija. Nece nikad biti 100% sigurna dok Kina ne oslobodi podatke. A I tada mozda nece...ali ...

 

To sto se tebi ne svidja ko je tvrdio isto, ne menja cinjenice da je to realno veoma moguce.

 

Znaci od tvoje tvrdnje ostaje:

1. Ja sam pricala da NYC omogucava ilegalcima da glasaju I da ukida pravilo u kome glasaju samo gradjani, sto je tacno

2. Ti si tvrdila da sam ja rekla nesto o aparatima za glasanje, sto nisam, ali ti sad elegantno nemas dokaz

3. Nesto si tvrdila o voters fraud, sto nisam ni skontala

4. Tvrdila si da sam rekla da je lab leak 100% dokazan, sto nije tacno.

 

Znaci suma sumarum, to sto si rekla je netacno. Sad izaberi, ili projektujes ili izmisljas.

 

Ako ja kazem da je lab leak veoma verovatan, I logican scenario I nije teorija zavere, to ne znaci da tvrdim da je ono 100% dokazan, jer nije. 

 

Bilo bi lepo da ne izmisljas interpretacije nego citas sta je napisano. 

 

Pa nista ti ne tvrdis 100% ali ono sto zelis da proguras kao apsolutnu istinu provlacis na svako malo cim pronadjes bilo gde neku vest koja se slaze sa tvojim misljenjem. Ne mislim da amigo treba da slusa tebe, jer previse si ispolitizirana i polarizovana. 

 

Stvarno mi se ne rapsravlja jer ne mogu da citam kako mi objasnjavas da nista nisi pogresila jer su daca ilegalci koji glasaju za demokrate, pa zato uvoze ilegalce, mislim wth od papazjanije... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

Zasto ovi ljudi ne idu u penziju kada im je vreme, ubice ih ambicije od kojih nece imati nista vise. 

A jos nije ni crn, da mu se pripise tezak  zivot. Ti si fenomenalna, sada ti direktno smetaju oni koji rade.

Predlazem, da samo ostanes na stavu da im treba oduzeti zaradjeno i dati onima koji ne rade. Ove izjave, prevazilaze sve tvoje prethodne. :puke: 

Link to comment
Share on other sites

Nemate pojma, to sve je u stvari dobro. Kad predsednik nije budala i narcis kao Tramp, slusace savetnike, a americki predsednik ima najbolje i najstrucnije savetnike na svetu. I one koji savetuju tojagu, jer mogu ovi neki da se bune koliko hoce, ama ko ce drugi govoreci tiho i noseći veliku batinu ako ne USA stati u odbranu progresivnih vrednosti, koje bi mnogi rado ukinuli odmah, pa bi nastavili sa vise hiljada godina dugom "tradicijom" progona svega sto nije oni, samo kad bi smeli.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...