Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

31 minutes ago, Angelia said:

Znaci, ti podrzavas 2A samo mislis da treba proveriti da psihopate ne dobijaju oruzje? Ok, slazemo se.

 

Sta cemo sa 80% onih u school mass shootings koji su "pozajmili" tudje pruzje? Sta cemo sa 99% onih koji poginu a nisu mass shootings? Zar to nije bitnije? 40+% je kriminal. Ja glasam da naoruzamo i finansiramo policiju da obavi crack down na ilegalno oruzje i pohapsi kriminalce koji ubijaju druge... Slazes se? Vise ljudi pogine od toga. Btw uglavnom manjina (POC). Tako cemo i resiti deo problema "strukturnog rasizma".

 

Win-win.

 

Drago mi je da se konacno slazemo.

 

Ne bih ja to tako definisala. Po ovom sadasnjem stanju i izgovorima koje slusam da bi se oruzje prodavalo na kile i da ga nema samo onaj koji ga nece, ne podrzavam tumacenje 2a. U sustini smatram da ljudi imaju pravo na oruzje, ali da mora biti strogo regulisano. 

 

Kada pricas o kriminalu, na sta tacno mislis? Kradje, upade u kucu, napade na ulici, obracun bandi... sta tacno?! Jer samoodbrana u ovakvim slucajevima je sasvim razlicita i cesto oruzje tu ne pomaze. 

 

Ne znam zasto stalno pravis neke paralele mass shooting vs kriminal ili samoubistvo. Kao, ne treba oruzje za mass ali treba za kriminal, ne kapiram. Svakako, manje oruzja na ulici, manje problema sa njim. Bolja kontrola, svi smo bezbedniji. 

 

 

49 minutes ago, zoran59 said:

Ne znam je li rep. Louie Gohmert tipicni republikanac ili gluplji od ostalih. Pokvareniji od vecine najverovatnije nije.

Ono sto stvar cini tragicnijom je da je pre politicke karijere bio SUDIJA!

 

I sada se pozalio da su republikanci u losem polozaju jer ne smeju da LAZU Kongresu ili FBI!

 

Ko nema strpljenja da pogleda citav video, samo neka pogleda 16sec. - od 00:12 do 00:30.

(inace, ima vesti o ovome u svim medijima...)

 

https://www.youtube.com/watch?v=Q2xjuRVVjGM&ab_channel=NJ.com

 

 

 

 

 

 

Ma naletim na snimak gde CTucker kuka kako Liz nije reagovala posto je ovaj uhapsen. Jesu oni kolektivno normalni. Liz nije sudija i prekoracila bi svoja ovlascenja da federalnom birou govori sta da radi. Ja to jednostavo vise ne mogu da slusam, paralelna realnost. Nije mi vise ni zabavno. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2022 at 8:34 PM, MeanMachine said:

 

Cela prica o 2 amadmanu pada u vodu kad se vidi sta pise:

 

A well regulated Militia, being necessary to the security of a free State, the right of the people to keep and bear Arms, shall not be infringed.

 

Jebem li ga ja vidim da odmah na pocetku founding fathers lepo kazu WELL REGULATED, gde to majku mu nestade?

 

Na stranu sto je totalno glupo misliti da nekakvi Dzonovi sa AR15 mogu da postignu ista protiv bilo koje ozbiljnije vojske, npr ne mogu da postignu ista protiv najobicnijih oklopljenih hamvija a kamoli protiv tenkova.

 

 

 Well regulated u jeziku tadasnjice znaci isto sto i well supplied. Definitivno ne regulacije federalnih ili lokalnih vlasti od cije preteranje moci bi trebala da stiti. Ne treba da pobede vojsku nego da odvrate od masovnih hapsenja i odvodjena u logore smrti/prinudnog rada. Zato je spominjanje borbenih aviona, helikoptera, podmornica, nuklearki, nosaca besmisleno i odraz nerazumevanja USA ustava koji je veoma specifican i 2A kao takvog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, boxcube said:

 

 Well regulated u jeziku tadasnjice znaci isto sto i well supplied. Definitivno ne regulacije federalnih ili lokalnih vlasti od cije preteranje moci bi trebala da stiti. Ne treba da pobede vojsku nego da odvrate od masovnih hapsenja i odvodjena u logore smrti/prinudnog rada. Zato je spominjanje borbenih aviona, helikoptera, podmornica, nuklearki, nosaca besmisleno i odraz nerazumevanja USA ustava koji je veoma specifican i 2A kao takvog.

 

Well regulated znaci well organized pa i well disciplined, u istorijskom konceptu. Da se ljudi oraganizuju i upotrebe oruzje da bi se odbranili od tiranije (engleske krune, a ne nove kolonijske vlade), samostalno, bez upliva kolonije da im odredjuje kako. 

"People" u istorijskom konceptu znaci uglavnom beli muskarci, jer crni su bili robovi, a zene nisu imale prava, sto implicira da iz "people" je sasvim moguce napraviti izuzetke i nekima ograniciti pravo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Sunshine State said:

I dok neki mirno spavaju:

 

3 dead, 11 wounded in downtown Philadelphia shooting

 

Sinoc...

 

Quote

An officer saw several gunmen firing into a crowd of people on South Street in Philadelphia shortly before midnight, police said. That officer then fired his gun at one of the shooters

 

Ovo izgleda za neke vec pocinje da bude zabava. Ono, sta cemo da radimo veceras... pa ajd idemo malo pobijemo neke. 

 

Quote

South Street is a popular area in Philadelphia lined with restaurants, shops and bars. It is highly trafficked among both locals and tourists.

 

Super je ovo oruzje za turizam i ekonomiju. Ljudi ce prestati da izlaze na ulice, piju i jedu, sopinguju, a turisti ce se okrenuti nekim drugim destinacijama. 

 

Amerika je upucala sebe u nogu, ako ovako nastave i u glavu ce jednog dana. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Baby said:

Super je ovo oruzje za turizam i ekonomiju. Ljudi ce prestati da izlaze na ulice, piju i jedu, sopinguju, a turisti ce se okrenuti nekim drugim destinacijama. 

 

Juce neka kisurina ovde, pa otisli do International Mall (Tampa), puno ljudi, setam i pomislim da sad neko randomly zapuca, sta covek moze da uradi, sve i da ima pistolj kod sebe?

Mozes samo da se ponadas da jos nije dosao "tvoj dan" i da ce bas tebe promasiti...

 

Inace, procitah negde da je u 2021. bilo skoro 700 mass shootings - neko ce reci:"Pa i nije puno na 300 + miliona stanovnika"

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Sunshine State said:

 

Juce neka kisurina ovde, pa otisli do International Mall (Tampa), puno ljudi, setam i pomislim da sad neko randomly zapuca, sta covek moze da uradi, sve i da ima pistolj kod sebe?

Mozes samo da se ponadas da jos nije dosao "tvoj dan" i da ce bas tebe promasiti...

 

Inace, procitah negde da je u 2021. bilo skoro 700 mass shootings - neko ce reci:"Pa i nije puno na 300 + miliona stanovnika"

 

Nista ne mozes da uradis. Stavila sam ovaj video pre koju stranu:

 

 

Znaci, eventualno da si Mr. or Mrs. Smith mozda nesto uradis. 

 

Moja drugarica je svojevremeno radila u molu i oni su imali obuku sa obrazlozenjem da je biti prodavacica u molu high risk job. Obuka je bila kako da sacuvaju sebe u situacijama. 

Cak i da ti upadnu u kucu sansa da ti je pistolj blizu i da reagujes je poprilicno mala jer oni te vec drze na nisanu. 

 

Te reakcije, velika drzava pa nije strasno... pa nije, kada se nekom drugom desava, a mislim da ako se nadjes u situaciji brzo menjas misljenje. Nije valjda da treba svi da dozivimo ovako nesto da bi reagovali?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Sunshine State said:

 

Juce neka kisurina ovde, pa otisli do International Mall (Tampa), puno ljudi, setam i pomislim da sad neko randomly zapuca, sta covek moze da uradi, sve i da ima pistolj kod sebe?

Mozes samo da se ponadas da jos nije dosao "tvoj dan" i da ce bas tebe promasiti...

Na taj način u Americi godišnje pogine manje od 50 ljudi (46.5 ljudi tačno (884 ubistva za 19 godina), po statistici FBI-a od 2000. do 2018. godine*, što je vremenski opseg koji uključuje najveće ubistvo ovog tipa u SAD, u Las Vegasu 2017. godine). 


Rečju, ako ste već - uzimimo navedeni primer - odlučili da deo dana provedete u šoping molu, mnogo je racionalnije da brinete da ćete toga dana poginuti:

 

- padom iz kreveta ujutru (i to oko 15 PUTA racionalnije, pošto 15 PUTA više ljudi pogine na OVAJ nacin)

- tokom jutarnjeg tuširanja u kupatilu (preko 400 PUTA racionalnije, pošto 400 PUTA više ljudi pogine nesrećom u kupatilu (dosta opasno mesto))

- tako što će vas udariti struja tokom sušenja kose ili korišćenja sličnog električnog kućnog uređaja (preko 4 PUTA racionalnije)

- tako što će na vas pasti komad nameštaja ili kućni uređaj (dobro, o ovome morate podjednako da brinete kao i o napadu, pošto otprilike sličan broj ljudi umre na ovaj način kao i od nasumičnog pucanja)

- u saobraćajnoj nesreći do tržnog centra (preko 1000 PUTA racionalnije)

- padom na stepenicama u tržnom centru (ili kući) (250 PUTA više ljudi pogine na ovaj nacin)

- davljenjem hranom prilikom užine u centru (preko 100 PUTA racionalnije)


...itd, itd...

 

 

Naravno iracionalno je i dangubno a i nemoguće brinuti da ćete poginuti na bilo koji od pomenutih načina jer je ljudska intuicija neosetljiva na toliko sitne razlike u verovatnoći nekih događaja (šansa da poginete na bilo koji od ovih načina je dosta manja od 1 promil, tj. razlika između nepostajanja takve mogućnosti (0%) i realne verovatnoće je dosta manja od nekog praga nakon kojeg ljudska intuicija može da kaže "aha, boga mu, ova dva ishoda imaju različite šanse da se ostvare"). Ovde je, međutim, po sredi ono što Danijel Kaneman u svojoj popularnoj knjizi zove availability bias (iliti "heuristika dostupnosti", kako je to preveo domaći prevodilac) - pojava da ljudi pridaju mnogo veći značaj pojavama čije pojedinačne instance mogu neposredno i lako da izvuku iz sećanje (koje su im kognitivno lako dostupne). A lako dostupnim ih u ovom slučaju, naravno,čini konstantno "feniranje" publikuma (i to sa fenom uključenim na level 11) od strane lažnih vesti (koji, npr, u ovom slučaju, poput šibicara koji vam pokazuje kutije u kojima čas ima čas neme klikera, jedna te ista ubistva čas prikazuje kao "mirne demostracije" ili ih u potpunosti skriva od očiju javnosti kada se priča o posledicima neodgovorne demokraturske politike u velikim gradovima, a čas ih broji kao "ubistva vatrenim oružjem, za koje je krivo oružje"; a kada neko pokuša da priča o tim ubistvim na nivou koje je dublje od "oružje krivo" - onda opet dolazi "sad ga ne vidiš", tj "koja ubistva?", iteracija, itd)

 

 

 

* istina je da je ovaj broj u porastu u 2020. i 2021., godinama koje nisu obuhvaćene ovom statistikom (povećanje od 33% u 2020 i 52.5% u 2021 (u odnosu na, redom, 2019. i 2020.)), ali za njih postoje posebni izveštaji na FBI-jevom sajtu, koga zanima može pročitati

Edited by bohumilo
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Sunshine State said:

I dok neki mirno spavaju:

 

3 dead, 11 wounded in downtown Philadelphia shooting

 

Sinoc...

Nazalost, ovo se desilo tamo gde se obicno ne desava, lokacija puna turista I mladih. Ovo je legat proteklih 2-3 godine I defund the police. A ne oruzja. Ovo govorim jer znam tacno lokaciju, I sta se desava u lokalu. Pre "reforme" policije zbog BLM protesta, ovo bi u tom kraju bilo nemoguce, jer je policija bila na svakih 100m.

Umesto hapsenja kriminalaca sada se pustaju nakon par sati.

 

Zato I idem iz Phillija. Unistili su grad.   

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Angelia said:

Nazalost, ovo se desilo tamo gde se obicno ne desava, lokacija puna turista I mladih. Ovo je legat proteklih 2-3 godine I defund the police. A ne oruzja. Ovo govorim jer znam tacno lokaciju, I sta se desava u lokalu. Pre "reforme" policije zbog BLM protesta, ovo bi u tom kraju bilo nemoguce, jer je policija bila na svakih 100m.

Umesto hapsenja kriminalaca sada se pustaju nakon par sati.

 

Zato I idem iz Phillija. Unistili su grad.   

 

Da, sva sreca pa se u Floridi ne desavaju masovna ubistva tamo gde se mladi skupljaju (skole, nocni klubovi, koncerti...) jer nisu defund police. Ali su bar napravili korak dalje od ostalih, zabranili prodaju oruzja ispod 21.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

Da, sva sreca pa se u Floridi ne desavaju masovna ubistva tamo gde se mladi skupljaju (skole, nocni klubovi, koncerti...) jer nisu defund police. Ali su bar napravili korak dalje od ostalih, zabranili prodaju oruzja ispod 21.

Ovo je centar grada, exkluzivan kraj. Ne znam kako kod vas, ali kod nas se u tim delovima nije pucalo pre defund the police

Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2022 at 3:48 PM, Sunshine State said:

 

Juce neka kisurina ovde, pa otisli do International Mall (Tampa), puno ljudi, setam i pomislim da sad neko randomly zapuca, sta covek moze da uradi, sve i da ima pistolj kod sebe?

Mozes samo da se ponadas da jos nije dosao "tvoj dan" i da ce bas tebe promasiti...

 

Inace, procitah negde da je u 2021. bilo skoro 700 mass shootings - neko ce reci:"Pa i nije puno na 300 + miliona stanovnika"

 

 

Htela sam da napisem da mi se cini nemoguce da bilo ko odlazi u setnju i kupovinu sa ovakvim mislima sbbkbb da neko zapuca...

Ali to jeste stvarno individualan osecaj, pa tako moj individualni osecaj `sta bi bilo da neko u setnji zapuca`, bi me ostavio zakljucanu kod kuce za svaki slucaj....cak i kada se ukrcas u avion ne mislis o nesreci iako se desavaju....

 

lepo je bohumilo dao onu statistiku, bilo mi je smesno jer nije ni normalno brinuti samo zbog ulicne pucnjave pored toliko toga sto moze coveku da se dogodi ... Naravno da nije tema sta coveku sve moze da se dogodi od padanja saksije na glavu do ujeda divlje zivotinje, vec je tema vatreno oruzje...pa zbog toga i takve misli pri setnji.

 

 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Mama_mia said:

Ali to jeste stvarno individualan osecaj, pa tako moj individualni osecaj `sta bi bilo da neko u setnji zapuca`, bi me ostavio zakljucanu kod kuce za svaki slucaj....cak i kada se ukrcas u avion ne mislis o nesreci iako se desavaju....

 

Avion je sredstvo za putovanje, i kada se srusi, to je nesrecan slucaj.

Oruzje je sredstvo za ubijanje i dijeljenje oruzja bez kontrole ce sigurno dovesti do potpuno nepotrebnog gubitka zivota, tako da je to poredjenje neadekvatno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Amigo said:

 

Avion je sredstvo za putovanje, i kada se srusi, to je nesrecan slucaj.

Oruzje je sredstvo za ubijanje i dijeljenje oruzja bez kontrole ce sigurno dovesti do potpuno nepotrebnog gubitka zivota, tako da je to poredjenje neadekvatno.

Nisi u pravu. Avioni su 911-og iskorisceni kao oruzje. Daklem, prc sto nije oruzje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

................................

lepo je bohumilo dao onu statistiku, bilo mi je smesno jer nije ni normalno brinuti samo zbog ulicne pucnjave pored toliko toga sto moze coveku da se dogodi ... Naravno da nije tema sta coveku sve moze da se dogodi od padanja saksije na glavu do ujeda divlje zivotinje, vec je tema vatreno oruzje...pa zbog toga i takve misli pri setnji.

 

Nije je "lepo dao" jer ta statistika, koliko god bila tacna (nisam proveravao, ali nemam razloga da mu ne verujem) nije relevantna, tj. nema uticaj na moj osecaj bezbednosti (ili bilo kojeg pojedinca).

 

Bicu cinican: statitsticki, zivot jeste opasan, na nacin da cim duze zivis, vece sanse imas da ces umreti. Nije li i to statistika?

 

Treba uzeti u obzir dva faktora:

 

1. kao sto je @Amigo ispravno primetio, vecina stvari ima drugu namenu. Moguce ih je zloupotrebiti (ubiti nekoga cekicem), ali samo oruzje ima jedinu namenu da nekoga povredi ili ubije. Jbm li ga, nije isto pistolj i mokre stepenice!?

 

2. kod svega navedenog (sa mogucim izuzetkom saobracajnih nesreca), covek je sam sebi kriv ako strada. Moj licni izbor je koliko cu biti oprezan u radu sa elektricnom strujom ili prilikom tusiranja. Tu mogu stradati samo neoprezni. Ajde, da dozvolim da je moguc i nesrecni slucaj - malfunkcija nekog aparata, recimo da pukne uze i padne lift, ali to je retkost.

 

Dakle, za vecinu uzroka smrti (koji su verovatniji od pucnjave), odgovornost za jedan ili drugi ishod je na (evantualnoj) zrtvi.

Kod masovne pucnjave, odgovornost je iskljucivo na napadacu.

Ja i takve stvari izbegavam, na nacin da ne setam po getu ili sumnjivom delu grada u 3 ujutru. Ali, jebiga, moram da povremeno odem u supermarket ili postu i nisam sam sebi kriv ako je nekome doslo da isprazni mitraljez u gomilu bas kad sam i ja u njoj!?

 

Podrzavam ustavno pravo na privatno vlasnistvo, pa i na posedovanje oruzja - kao i automobila.

Ipak, da to malo poredimo, posto je i autom moguce nekoga ubiti, mada je osnovna namena auta prevoz ljudi i robe, a nakon toga rekreacija i sport.

 

Ako ne sedi u mojem ambaru nego se koristi izvan mojeg poseda, auto mora biti registrovan, a tu je zabelezen i njegov serijski broj i prozvodjac. Stavise, mora da bude ispravan (godisnji tehnicki pregled). I za koriscenje istog, neophodno je osiguranje, za slucaj da istim nekom nanesem stetu.

Dalje, za upravljanje istim treba vozacka dozvola. Za sticanje iste, prvo treba poznavanje zakona - teoretski ispit, saobracajni propisi. A onda prakticni ispit - umece upravljanja potencijalno opasnim sredstvom.

I ako te policija nadje bez necega od navedenog, od dozvole do osiguranja, slede sankcije.

Samo za bezazleno prevozno sredstvo!!

I niko se ne buni, ne urla da je prevoz njegovo ljudsko/gradjansko pravo koje mu drzava ogranicava!

 

Za oruzje, nema ispita, nema dozvole, nema registracije. Odes u ducan, platis i kupis ubojito sredstvo.

 

Da ponovim, podrzavam pravo na posedovanje (ili nosenje) oruzja. Ali smatram:

- potreban je ispit polaganjem kojeg se dokazuje kompetencija

- potrebna je registracija, sa sve serijskim brojem i dokazom ispravnosti

- potrebna je klasifikacija. Kao sto neko sa dozvolom za moped ne sme da vozi avion, tako i onaj sa dozvolom za pistolj ne sme da puca iz mitraljeza (ili poseduje isti)

 

Moji predlozi su prakticni,iz obicnog zivota. Nema tu velike filozofije ili politicke ideologije (kao ni u stavovima o voznji auta).

A neko neka mi objasni gde gresim.

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, zoran59 said:

1. kao sto je @Amigo ispravno primetio, vecina stvari ima drugu namenu. Moguce ih je zloupotrebiti (ubiti nekoga cekicem), ali samo oruzje ima jedinu namenu da nekoga povredi ili ubije. Jbm li ga, nije isto pistolj i mokre stepenice!?

NIste u pravu. Da oruzje ima namenu da eliminise, ulovi itd, ali svaka od pomenutih masina ima ubojitu namenu. Sekira, noz, automobil, avion. Medjutim, da se operira automobilom, camcem, avioonom, neophodan je lekarski pregled. Za oruzje to nije. Dakle, ne radi se ovde o nameni alata, vec o pristupu distribuciji.

Sta reci, kad ti dodje osoba, koja hoce samo da nauci da leti, dok je u vazduhu i ti im das casove. Poletanje i sletanje ih ne zanima. 

Mozda svi trebaju malo vise da rade na ozbiljnosti.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

NIste u pravu. Da oruzje ima namenu da eliminise, ulovi itd, ali svaka od pomenutih masina ima ubojitu namenu. Sekira, noz, automobil, avion.

...............................

 

Nema ubojitu primarnu namenu, samo ima potencijal da bude opasna, pa i ubojita. Primarna namena je prevoz, pripremanje hrane (kod nozeva), obrada materijala (cekic) itd.

Eventualno stradanje je sekundarni i nenamenski efekt.

 

Pistolj ima namenu da ubije ili ozledi (bez obzira  da li se radi o napadu ili obrani). Umes li da nadjes neku sekundarnu namenu?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Ovo je centar grada, exkluzivan kraj. Ne znam kako kod vas, ali kod nas se u tim delovima nije pucalo pre defund the police

 

Nigde gde su masovna pucanja se nije pucalo ranije, sporadicno tu i tamo u nekim obracunima, ali ovako ne, tako da nije nikakvo obrazlozenje. Ne znas vise sta da izmislis da prebacis krivicu na demokrate. Od virusa, pucanja, ekonomije, zivota... mslm 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, zoran59 said:

 

Nema ubojitu primarnu namenu, samo ima potencijal da bude opasna, pa i ubojita. Primarna namena je prevoz, pripremanje hrane (kod nozeva), obrada materijala (cekic) itd.

Eventualno stradanje je sekundarni i nenamenski efekt.

 

Pistolj ima namenu da ubije ili ozledi (bez obzira  da li se radi o napadu ili obrani). Umes li da nadjes neku sekundarnu namenu?

Ko to spori? Sekundarna namena je recimo kucanje oraha i lomljenje ljuske.

Vidi, namena je nebitna, ako je distribucija propisna.

To sto ti i ja u autu vidimo prevozno sredstvo, mozda neko drugi to vidi durgacije.

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, zoran59 said:

 

A neko neka mi objasni gde gresim.

 

Iz mog ugla vidjenja uopste ne gresis. I ovako se meni cini ova rasprava vise politickog opredeljenja nego stvarnog ubedjenja da je normalno da svaka budala samo pokaze ID (kao da kupuje cigare) i kupi ubojito sredstvo bez ikakve kontrole. Cak u nekim slucajevima ni ID ne mora da pokaze, ako kupuje od nekog rendom. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Baby said:

 

Nigde gde su masovna pucanja se nije pucalo ranije, sporadicno tu i tamo u nekim obracunima, ali ovako ne, tako da nije nikakvo obrazlozenje. Ne znas vise sta da izmislis da prebacis krivicu na demokrate. Od virusa, pucanja, ekonomije, zivota... mslm 

Ne, ovo je kriminal koji je usao gde ga nije bilo. Ti mozes da pokusavas da to relativizujes, ali ja zivim u Filiju. Ljudi su ubijeni u nekad sigurnim ulicama pre nego nam je DA postao progresivni demokrata koji misli da kriminalci ne treba da idu u zatvor, I kreten gradonacelnik koji smatra da treba da defund the police. 

Jbga skocio kriminal drasticno a ti ces da mi pomenes kako to nije krivica administracije 😊jok slucajno se potrefilo.  

 

Vidis ljudi koji ovde zive znaju pa se iseljavaju. Grad je vec imao FBI istragu, lopine, sad imaju class act tuzbu...oce to sa progresivcima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

 

 

Htela sam da napisem da mi se cini nemoguce da bilo ko odlazi u setnju i kupovinu sa ovakvim mislima sbbkbb da neko zapuca...

Ali to jeste stvarno individualan osecaj, pa tako moj individualni osecaj `sta bi bilo da neko u setnji zapuca`, bi me ostavio zakljucanu kod kuce za svaki slucaj....cak i kada se ukrcas u avion ne mislis o nesreci iako se desavaju....

 

lepo je bohumilo dao onu statistiku, bilo mi je smesno jer nije ni normalno brinuti samo zbog ulicne pucnjave pored toliko toga sto moze coveku da se dogodi ... Naravno da nije tema sta coveku sve moze da se dogodi od padanja saksije na glavu do ujeda divlje zivotinje, vec je tema vatreno oruzje...pa zbog toga i takve misli pri setnji.

 

 

 

Ne plasim se ni ja - da se plasim, ne bih nikud mrdala.

Napisala sam da sam pomislila, dok sam se setala, sta bi bilo da se desi nesto kao u, recimo, Buffalo....takve misli mi, recimo, nikad nisu pale na pamet u Evropi.

 

Isto tako napisah - bahatom komsiji u NL bez problema mogu/smem da kazem sta mi smeta; tako nesto mi (sad) ne pada na pamet u US, jer je velika verovatnoca da bahati komsija ima neko oruzje i nikad ne znas s kim imas posla.

 

Isto i kad vozis - evo vam statistika, a vi nadjite za EU:

 

"Angry Drivers, Lots of Guns: An Explosion in Road Rage Shootings

 

In the past, people curse one another, throw up the finger and keep moving,” Mayor Sylvester Turner of Houston said in an interview. “Now instead of throwing up the finger, they’re pulling out the gun and shooting.”

As more motorists seemed to be firing guns last year, the Dallas Police Department began tracking road rage shootings for the first time. The results were alarming: 45 people wounded, 11 killed."

 

For its report on an increase in road rage shootings, the gun control group Everytown for Gun Safety relied on the Gun Violence Archive, a nonprofit that compiles data from government sources and media reports. The group found that more than 500 people had been injured or killed in reported road rage shootings last year, up from fewer than 300 in 2019.

“The story that it’s telling is a definite and really worrying increase in incidents of road rage involving a gun,” said Sarah Burd-Sharps, the senior director of research at Everytown for Gun Safety. “Only in this country is someone shot and injured or killed every 17 hours in a road rage incident.”

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ne, ovo je kriminal koji je usao gde ga nije bilo. Ti mozes da pokusavas da to relativizujes, ali ja zivim u Filiju. Ljudi su ubijeni u nekad sigurnim ulicama pre nego nam je DA postao progresivni demokrata koji misli da kriminalci ne treba da idu u zatvor, I kreten gradonacelnik koji smatra da treba da defund the police. 

Jbga skocio kriminal drasticno a ti ces da mi pomenes kako to nije krivica administracije 😊jok slucajno se potrefilo.  

 

Vidis ljudi koji ovde zive znaju pa se iseljavaju. Grad je vec imao FBI istragu, lopine, sad imaju class act tuzbu...oce to sa progresivcima.

 

Ah revitalizacija. Jbt kao nisu se desavala masovna ubistva ranije?! Sta je sa Las Vegasom, centar grada, dolaze ljudi zabave radi.. pa izginuse na desetine, na stotine ranjeno. 

 

Kakve veze ima da li je luksuzni deo grada ili ne, ako su svi opasani, pa i mentalni bolesnici?! Sta, njima je zabranjeno u centar grada, gledaju novcanik pre nego sto udjes na ulicu? Policija reaguje tek kada je vec neko zaginuo, sve i da ih je bilo na 10 metara. 

 

Ili je Las Vegas ili Florida, ili Teksas imao defund police sistem? Nije, desava se bilo gde i moze da se desi bilo gde. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...