Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

7 hours ago, Klotzen said:

Ovaj je ujedinio ceo zapad za godinu dana svog mandata. Isrpavio sve idiotluke koje je Tramp radio na međunarodnom planu. Doduše Putin mu je pomogao u tome ali čita se rezultat na kraju. Jedino što još nema rezultata kod Bajdena je politika prema Kini i Severnoj Koreji, tu još nismo videli u kom pravcu će ići.

 

Sto se tice Kine, nema te politike, osim partnerstva sa Kinom da moze da bude pozitivna po SAD. Ta prica je gotova, oni su htjeli globalizaciju i dobili su je.

Poslovi su otisli u Aziju i nema nikakve sanse da ce da se vrate u SAD, jer tu su sve u pitanju privatne pare, a niko nece dobrovoljno da se odrekne profita i da vrati u proizvodnju u SAD sa neizvjesnim ishodom.

Imamo najmnogoljudniju drzavu u svijetu, koja se drasticno promijenila u prosle 3 decenije i tehnoloski strasno napredovala da moze da prozivede gotovo sve. Jos da ovladaju sa najnovijom tehnologijom za prozivodnju cipova, sto ce se eventualno desiti, samo je pitanje vremena i to je to.

Sa druge strane imamo i najvecu i po prirodnim bogatstvima najvecu drzavu na svijetu, koju je takodje tesko ignorisati i sa kojom se takodje moraju uspostaviti neki normalni odnosi.

Politika koja ce te dvije zemlje posmatrati iskljucivo kao neprijatelje, ne moze donijeti nista pozitivno, nikome na svijetu, pa ni Americi.

Tu je i vjeciti problem Izraela, koji se do sada najvise rjesavao oruzjem, tako da se nista nije tu rjesilo, niti ce se rjesiti na taj nacin, sve dok se nadje neki predsjednik u Americi koji ce da digne ruke od Izraela i tako rijesi tu situaciju.

Sve u svemu uloga svjetskog policajca ce da bude samo kamen oko vrata americkoj ekonomiji u buducnosti. Koliko je samo para baceno tokom tih 20 godina u Avganistanu, mogli su npr da povezu cijelu Ameriku brzim prugama itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Baby said:

Pa Ben je u pravu u oba, on je zli debil... 

 

 

 

Ta opcija nije u opticaju, jer je diskusija da li je on super inteligentan, ili glup. Ako je glup, onda ne moze biti zli genije koji je smislio kako ce da obori demokratiju. A ako je debil, onda nije nikakva opasnost...koliko se secam to je bio Benov odgovor na Russian collusion, gde je rekao "I don't think Trump can collude with his left foot".  Po meni on nije ni jedno ni drugo, nego biznismen I reality star, I te dve persone je I pokazivao. Kao biznismen je donosio odredjene odluke koje su bile dobre, ali mu je nastup bio reality star, gde je lupetao sve u 16, sto bi rekli, za klikove. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Ta opcija nije u opticaju, jer je diskusija da li je on super inteligentan, ili glup. Ako je glup, onda ne moze biti zli genije koji je smislio kako ce da obori demokratiju. A ako je debil, onda nije nikakva opasnost...koliko se secam to je bio Benov odgovor na Russian collusion, gde je rekao "I don't think Trump can collude with his left foot".  Po meni on nije ni jedno ni drugo, nego biznismen I reality star, I te dve persone je I pokazivao. Kao biznismen je donosio odredjene odluke koje su bile dobre, ali mu je nastup bio reality star, gde je lupetao sve u 16, sto bi rekli, za klikove. 

 

Kod tebe moze da bude u opticaju koja god opcija zelis... imas tri reci u opticaju, meni je davno jasno koju si ti izabrala 😄 

 

On ne da nije super inteligentan, nego je polu moron. Njegova kompletna inteligencija je pocela i zavrsila kod zapusavanja finansijskih rupa/korpucija (kako pozajmiti novac a ne vratiti, proglasiti bankrot i ostati sa nekretninama). Ne interesuje me Benov odgovor stvarno... mozes da se kacis na bilo cije izjave i nalazis ih relevantnim... 

 

Ja ne znam da li je problem u meni ili u tebi, ali ja mozda jasno ne obsanjavam svo ovo vreme sta se meni ne dopada kod Trampa, ili objasnjavam ali ti nekako razvodnjavas i teras na svoju vodenicu... Ti sigurno nisi ta koja mi moze promeniti misljenje, niti Ben, niti odokativno tumacenje kojekakvih zakona.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Baby said:

 😄 

 

Ja ne znam da li je problem u meni ili u tebi, ali ja mozda jasno ne obsanjavam svo ovo vreme sta se meni ne dopada kod Trampa, ili objasnjavam ali ti nekako razvodnjavas i teras na svoju vodenicu... Ti sigurno nisi ta koja mi moze promeniti misljenje, niti Ben, niti odokativno tumacenje kojekakvih zakona.

Iskreno receno ti si odavno ovde dokazala da je tvoje misljenje bazirano na emocijama, a ne logici I razumu. Tako da se ja ne bi ni trudila da tebi nekako menjam misljenje, to bi bilo suludo. Samo sam ti objasnila gde si omasila pitanje, I guras I dalje logicki konflikt.

Nije ni Ben probao da nekom menja misljenje, nego je rekao ne moze logicki neko biti zli genije I debil istovremeno, to logicki nema smisla pa stoga lupate gluposti.  

 

TDS svakako ne daje prostor razumu I logici.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Angelia said:

Iskreno receno ti si odavno ovde dokazala da je tvoje misljenje bazirano na emocijama, a ne logici I razumu. Tako da se ja ne bi ni trudila da tebi nekako menjam misljenje, to bi bilo suludo. Samo sam ti objasnila gde si omasila pitanje, I guras I dalje logicki konflikt.

Nije ni Ben probao da nekom menja misljenje, nego je rekao ne moze logicki neko biti zli genije I debil istovremeno, to logicki nema smisla pa stoga lupate gluposti.  

 

TDS svakako ne daje prostor razumu I logici.

 

Kome dokazala? 

 

Ti se zaista cimas o dokazima na forumu?! 

 

Meni tvoja logika nije bliska, ali je razumem. Imas svoje razloge sto radis ovo sto radis. Pola Amerike se slaze sa tobom, pola sa mnom, tako su i glasali. Znaci, kome sam sta dokazala?! 

 

Ja ne moram nikom da se uvlacim. Nije mi bitno sta ce misliti bilo ko. Mogu da pisem po sosptvenom nahodjenju a to sto se tebi ne dopada, to zaista nije moj problem... Svo vreme ovde pises kako ustvari samo sve pises zarad dobrobiti Amerike, nikako nije da volis Trampa, a pogledaj poslednje dve strane. Ubi se da onima koji misle da je kreten, objasnis da nije glup, da crtas sta je on mislio, da li je stvarno ili sarkasticno... mslm, sizifovog posla si se uhvatila ako to radis u RL, a i brate nije te ni malo blam njegovih budalastina nego svaki put skaces da "objasnis".... Covek je moron, korumpirani moron i to nema nikakve veze sa tim kakva je Hilari, Bajden, Obama... pa ni drugi republikanci, on je prica za sebe. Ti bi pristala da zivis u bilo cemu samo da ti politicka opcija odgovara, ja ne. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mrd said:

@Amigo kako je Izrael večiti problem, kad je tonešto voše od 70-ak godina. Drugo pitanje je:"Zašto bi se neki US vođa odrekao istog?"

 

A zasto ne bi? Izrael okupira tudje teritorije, bombarduje susjedne drzave, provodi politiku aparthejda itd.

Sta ima od toga neki Amerikanac?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Angelia said:

Meni

 

 

:lol_2: Ok

 

Sad necu moci da spavam od brige. 

 

26 minutes ago, Angelia said:

 

Naravno, to se zove argumentovana komunikacija. 

 

Naravno... samo sto ti lose ide argumentacija iako si ubedjena u suprotno

btw @Angelia evo ti jedan od mojih argumenata zasto ne podnosim Trampa i njegovu kliku

 

 

Ajd sad malo argumenata o sarkazmu... ubedi nas da oni ne misle to sto govore, nego se bas dobro zajebavaju... 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

:lol_2: Ok

 

Sad necu moci da spavam od brige. 

 

 

Naravno... samo sto ti lose ide argumentacija iako si ubedjena u suprotno

btw @Angelia evo ti jedan od mojih argumenata zasto ne podnosim Trampa i njegovu kliku

 

 

Ajd sad malo argumenata o sarkazmu... ubedi nas da oni ne misle to sto govore, nego se bas dobro zajebavaju... 

Kako mrzis Trampa zato sto je neko ko je bivsi savetnik u njegovoj administraciji btw ne Trumpu nego sekretaru odbrane, nesto rekao?

Jel to onaj isti sto je bio protiv intervencije na Kosovu?

Znaci po istom principu mrzis I Hilari Klinton, posto je za vreme Bila bio planer za Wesley Clarka...koji je podrzao Hilari. I mrzis Busha, posto je bio savetnik za rat u Iraku, I mrzis Izrael jer je bio cenjeni gost IDFa...I zagovornik preseljenja ambasade u Jerusalim...sto te automatski stavlja na stranu nekih anti-semita.

 

Odlican argument 😁ta igra asocijacija

 

Jesi barem pogledala ko je covek?

Jbga misljenje, svako ga ima ...

 

 

Edit: I samo da razumes koliko ti je logika pogresna, on je to mesto dobio u Novembru 2020. Mislim bas je Trampova klika. Svasta ti koristis kao argument, zato sto je neko na twitteru manipulativno napisao Trampov savetnik...

 

 

 

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

Ne Andjelija.

 

Rekla sam: "jedan od mojih argumenata"

 

Taj savetnik prica isto sto i Tramp koji nije sarkastican, ali tebi ne odgovara pa pravdas sarkazmom.

 

Drugo, jedan od razloga, lista je poduza... 

 

Ne pricam o Kosovu, ne interesuje me u ovoj konkretnoj situaciji

 

Savetnik!!! kaze, ostaviti Rusiju da uzme sta joj treba od Ukrajine

 

To je i bio Trampov plan, sve je na to licilo sta i kako radi. Zato je Putin i cutao, cekao da Tramp obavi pola posla sa Evropom i Natom. 

 

Da, svi imaju misljenje pa i ti... Tramp je sarkastican, sure.... Covek bi napravio za jos 4 godine Rusiju od Amerike, ali nije bitno, radio je dobro za Izrael i spustio takse kompanijama, jedino bitno i vazno... ostalo, ma koga boli uvo za ekologiju, kopaj... koga boli uvo za zene i njihova pravo, bitni su fetusi, koga boli uvo za ljudska prava, koga boli uvo za ustav... sudije ustavnog suda treba da rade u njegovu korist, a njegova deca da budu zaposlena u WH... 

 

Dok ti shvatis da nisi na njegovoj listi prioriteta i da bi te potkacio kad tad, mnogo vode ce proteci  mnogo vode Misisipijem. 

 

 

Pritom, nepismeni, nemusti moron...

 

Ne postoji drugi koji nije bolji od njega, pa cak i Bajden... 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Baby said:

Ne Andjelija.

 

Rekla sam: "jedan od mojih argumenata"

 

Taj savetnik prica isto sto i Tramp koji nije sarkastican, ali tebi ne odgovara pa pravdas sarkazmom.

 

Drugo, jedan od razloga, lista je poduza... 

 

Ne pricam o Kosovu, ne interesuje me u ovoj konkretnoj situaciji

 

Savetnik!!! kaze, ostaviti Rusiju da uzme sta joj treba od Ukrajine

 

To je i bio Trampov plan, sve je na to licilo sta i kako radi. Zato je Putin i cutao, cekao da Tramp obavi pola posla sa Evropom i Natom. 

 

Da, svi imaju misljenje pa i ti... Tramp je sarkastican, sure.... Covek bi napravio za jos 4 godine Rusiju od Amerike, ali nije bitno, radio je dobro za Izrael i spustio takse kompanijama, jedino bitno i vazno... ostalo, ma koga boli uvo za ekologiju, kopaj... koga boli uvo za zene i njihova pravo, bitni su fetusi, koga boli uvo za ljudska prava, koga boli uvo za ustav... sudije ustavnog suda treba da rade u njegovu korist, a njegova deca da budu zaposlena u WH... 

 

Dok ti shvatis da nisi na njegovoj listi prioriteta i da bi te potkacio kad tad, mnogo vode ce proteci  mnogo vode Misisipijem. 

 

 

Pritom, nepismeni, nemusti moron...

 

Ne postoji drugi koji nije bolji od njega, pa cak i Bajden... 

Taj savetnik koji je na tom mestu bio 2 meseca, to prica vec 30 godina. Nema nikakve veze sa Trampom. To je pricao pod raznim administracijama za koje je radio nakon svoje vojne karijere.

Nije Tramp dao Krimeju Putinu, nego Obama I Biden. Bukvalno su sproveli tu pricu. Prakticno. A ti spekulises sta bi Tramp uradio - a ne mrzis one koji jesu.

To je cisto licemerje. Ali ti je Biden bolji 😁

Kao sto rekoh, nigde logike.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Taj savetnik koji je na tom mestu bio 2 meseca, to prica vec 30 godina. Nema nikakve veze sa Trampom. To je pricao pod raznim administracijama za koje je radio nakon svoje vojne karijere.

Nije Tramp dao Krimeju Putinu, nego Obama I Biden. Bukvalno su sproveli tu pricu. Prakticno. A ti spekulises sta bi Tramp uradio - a ne mrzis one koji jesu.

To je cisto licemerje. Ali ti je Biden bolji 😁

Kao sto rekoh, nigde logike.

 

On 2/27/2022 at 2:48 PM, Baby said:

 

Covek je moron, korumpirani moron i to nema nikakve veze sa tim kakva je Hilari, Bajden, Obama... pa ni drugi republikanci, on je prica za sebe.

 

Da, Bajden mi je bolji, svi su mi bolji od Trampa. Ne znam, moracemo da pitamo moderaciju da uvede neki sistem gde moze da se crta. Ili hoces polako: S V A K O   J E   B O LJ I   O D  T R A M P A

 

Znas koja je razlika izmedju republikanaca i demokrata? To sto republikanci nemaju trunke samo-kritike. 

Danas imas nezadovoljstvo za Bajdena od strane demokrata 50%, a nezadovoljstvo od strane republikanaca za Trampa je vecno bilo oko 4% ma sta on radio i rekao.

Link to comment
Share on other sites

On 2/27/2022 at 3:49 AM, DJORDJE said:

Mogao je tata da mu kupi pet Wharton diploma, ali on nije u stanju da sastavi prosto prosirenu recenicu.

 Ja u ovoj emisiji iz '88 čujem dosta prosto proširenih rečenica.  Takođe, to što priča dosta liči na deo programa koji je istakao kada se kandidovao. Koga mrzi da sluša ovde govori kako misli da saveznici iskorišćavaju USA:

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

OMG
Nekako loše se crta. Nema tu neke priče. Demokrate volem i oni su svesni, republikance ne volim, oni su ološ. Ne razmišljam puno da me glava ne boli.
Bre, ima li kraja?
Zar nije jasno, da nema progresivnih misli.
Nekako se razvilo mišljenje da je u redu tući za svoje ispravno mišljenje.


Sent from my SM-G998U using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Za one koje zanimaju pikanterije americke politike, narocito na desnom kraju spektra, zanimljiv clanak.

Crni humor, napisano u maniru kakav bi u Srbiji pokazao Zoran Kesic, a u Hrvatskoj Ivancic i Dezulovic...

 

Marjorie Taylor Greene at a white nationalist conference? Probably Joe Biden’s fault.

Opinion by Rex Huppke, USA TODAY

 

Hi there! I’m with the Republican Party’s public relations department, and I’d like to speak with you briefly about a little “whoopsie” we had over the weekend involving GOP Rep. Marjorie Taylor Greene.



But before I get to that, God bless America, except for the godless liberals and anyone who disagrees with us! And please don’t forget to donate so we can continue to patriotically pay former President Donald Trump’s legal bills and defeat wokeness and Hillary Clinton and also invade Canada.

Now, on to the weekend kerfuffle. Funny story. Turns out Greene – or MTG, as we love to call her – spoke at a white nationalist conference in Orlando on Friday night, which we’re sure was a total accident, because who among us hasn’t accidentally walked into a crowd of white supremacists and started talking about “America first”?

MTG is 'not aligned with anything that is controversial' 

This completely unplanned pre-planned speech was both regrettable and probably President Joe Biden’s fault. The fact that the crowd at the America First Political Action Conference engaged in some light Hitler praising and, before Marjorie spoke, was asked to give “a round of applause for Russia” before breaking into an enthusiastic chant of “Putin! Putin! Putin!” was certainly not a reflection on Greene’s decision-making. It was likely the fault of left-wing saboteurs, or possibly antifa or Democratic Rep. Alexandria Ocasio-Cortez.

The conference was put on by Nick Fuentes. He is – funny story – an American far-right and white nationalist political commentator, but the only way anyone could possibly know that is if they went through the laborious and unreasonable process of typing “Nick Fuentes” into Google and seeing that the very first entry describes him as “an American far-right and white nationalist political commentator.”

Also, the Anti-Defamation League describes him as a white supremacist. Again, nobody could possibly know that unless they Googled his name and read the second sentence of the first entry, which says: “The Anti-Defamation League has described Fuentes as a white supremacist.”

That’s obviously a bridge too far for a busy patriot like MTG, so it makes sense that she responded to the weekend “whoopsie!” by saying: “I do not know Nick Fuentes. I have never heard him speak I have never seen a video. I do not know what his views are so am not aligned with anything that is controversial.”

Correct. He introduced her, but she doesn’t know him and has never heard him speak. She is not aligned with anything controversial, instead focusing on important issues like "Jewish space lasers" and appearing on conspiracy theorist Alex Jones’ "Infowars," as she did last week, to talk about beating up transgender people.

Greene is a favorite among our beloved Republican base and a big-time GOP fundraiser ($$$!), and former President Donald Trump praised her during his Saturday night speech at the Conservative Political Action Conference, which was also in Orlando. Soo we here at the Republican Party certainly stand behind Greene and accept the calm and respectful response she offered Sunday as news of her appearance at the conference spread: “The Pharisees in the Republican Party may attack me for being willing to break barriers and speak to a lost generation of young people who are desperate for love and leadership.”

We did Nazi that coming. Isn’t she a hoot?!?

Anyway, to appease basic-human-decency scolds in the lamebrain media, Republican National Committee Chairwoman Ronna McDaniel issued a statement Sunday that said: “White supremacy, neo-Nazism, hate speech and bigotry are disgusting and do not have a home in the Republican Party.”

Focus on Trump. Oh, and America

But we don’t want to lose any of you awesome supporters out there, so rest assured people like Greene (or you!) who attend events that include hate speech, bigotry, white supremacy and neo-Nazism DO have a home. Anything less would be Cancel Culture.

Plus, we don't want to distract MAGA-loving Americans from our core message, which is presently: “Woke Ukraine's refusal to bow down to the kind, great and powerful Vladimir Putin is going to tank Hillary Clinton's presidency and we should all drive large trucks to block school board meetings and invade Canada.”

Thank you for your continued support, and again, please donate or Hunter Biden will become secretary of Education and turn all public schools into Marxist reeducation camps.

God bless Donald Trump, and then america!

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

 

Da, Bajden mi je bolji, svi su mi bolji od Trampa. Ne znam, moracemo da pitamo moderaciju da uvede neki sistem gde moze da se crta. Ili hoces polako: S V A K O   J E   B O LJ I   O D  T R A M P A

 

Znas koja je razlika izmedju republikanaca i demokrata? To sto republikanci nemaju trunke samo-kritike. 

Danas imas nezadovoljstvo za Bajdena od strane demokrata 50%, a nezadovoljstvo od strane republikanaca za Trampa je vecno bilo oko 4% ma sta on radio i rekao.

Ma jasno je meni sta ti mislis, iako to sto pises nema smisla. Ti ides sa pozicije napravila sam misljenje, kakve veze sto nema logike.

 

Mozda bi trebalo da razmislis da demokrate i republikanci imaju razlicite razloge za nezadovoljstvo. Recimo meni se cini da je republikancima bitno kakav im je standard i kako ce sutra ziveti, a ne bave se previse virtue signaling, pa im nije smetalo sta je Tramp pricao cesto. Dok su demokrate povremeno nezadovoljne jer im neko nije dovoljno progresivan.

 

moraces da uvedes neki sistem gde se crta da znas, posto si iskoristila bivseg vojnika koji je radio u 3 administracije, i 30 godina se protivi americkim intervencijama gde nema koristi, da tvrdis da je on Trampova klika. A da nisi ni pogledala da to jedno s drugim nema veze, pa si sad presla na definiciju "jedan od argumenata".

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ma jasno je meni sta ti mislis, iako to sto pises nema smisla. Ti ides sa pozicije napravila sam misljenje, kakve veze sto nema logike.

 

 

Aman, iz mog iskustva ima logike. Ti pises kao da je politika matematika... 

 

1 hour ago, Angelia said:

 

Mozda bi trebalo da razmislis da demokrate i republikanci imaju razlicite razloge za nezadovoljstvo. Recimo meni se cini da je republikancima bitno kakav im je standard i kako ce sutra ziveti, a ne bave se previse virtue signaling, pa im nije smetalo sta je Tramp pricao cesto. Dok su demokrate povremeno nezadovoljne jer im neko nije dovoljno progresivan.

 

 

Evo, recenicu pre mi kazes da moje razmisljanje nema logike, a onda napises sledecu da imaju razlicite razloge za nezadovoljstvo?! 

 

Pritom si napravila dva razloga koja ti vidis i dalje te ne interesuje. Jbt 100 ljudi, 100 cudi, svako ima neki svoj razlog, mozda nesto moze da se grupise ako je omasovljeno, ali ne znaci da iko mora da spadne u pod isto nezadovoljsto. 

 

Btw, necu da razmisljam jer sam razmislia. Nego, sto ti ne razmisljas na nacin koji predlazes meni?

 

1 hour ago, Angelia said:

 

moraces da uvedes neki sistem gde se crta da znas, posto si iskoristila bivseg vojnika koji je radio u 3 administracije, i 30 godina se protivi americkim intervencijama gde nema koristi, da tvrdis da je on Trampova klika. A da nisi ni pogledala da to jedno s drugim nema veze, pa si sad presla na definiciju "jedan od argumenata".

 

Andjelija, ti si pre strane gotovo tvrdila da je Tramp ipak genije, obrazovani genije 😄 a sada se vadis na savetnika od dva meseca...

 

Morace da se crta, taj savetnik prica sto mnogi misle, pa i tvoj Tramp, bio mu savetnik dva sata, dva dana, dva meseca ili dve godine, totlano je nebitno. Pogledaj ankete, republikanci vise podrzavaju Putina nego Bajdena, poslusaj ih malo, svaki tu i tamo iskoci sa nekom idejom kako je eto Putin bas ... pa epitet. Hvala bogu ipak mnogi jos nisu, sto ne znaci da nece, videcemo koliko ce Tramp da ih pritiska njegovom propagandom.

 

Ja ni ne mislim da ti treba da povezes ono sto ja pricam, mi smo na totalno dva kraja planete iako na istom kontinentu. Ma sta planete, u razlicitim galaksijama po mentalitetu, sklopu razmisljanja, prioritetima... svemu. Jedino sto kazem je da ne moras da mi repliciras na svaki post jer:

 

1. nemas ti taj argument koji mene moze ubediti da promenim misljenje, citam vec 5 godine, nije se pojavio

2. nema ni potrebe da me ubedjujes iz gore navedenih razloga

3. lepota je oku posmatraca

 

Voli sta hoces da volis, pisi sta hoces da pises, a misiju koju si ovde zacrtala (jednom si rekla nekom na ovoj temi kako imas neverovatne ubedjivacke sposobnosti) ti na mene nece delovati, osim ako hoces da i dalje pravimo budale od sebe jer se ne zaustavljamo... Ja tebi mnogo jednostavniju stvar od politike pokusavam da objasnim pa ne vredi, a to je da me ne mozes ubediti da gledam tvojim ocima jer imam svoje. 

 

I za kraj, na svim listama o rangu predsednika, od 45 Tramp je na 41 mestu. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, zoran59 said:

Za one koje zanimaju pikanterije americke politike, narocito na desnom kraju spektra, zanimljiv clanak.

Crni humor, napisano u maniru kakav bi u Srbiji pokazao Zoran Kesic, a u Hrvatskoj Ivancic i Dezulovic...

 

Marjorie Taylor Greene at a white nationalist conference? Probably Joe Biden’s fault.

Opinion by Rex Huppke, USA TODAY

 

 

 

Stvarno su cista parodija. 

 

Malo pre dodjem od strica koji mi ubaci telefon u ruke i kaze kako da pobrise i onda spisak za brisanje. Naidjem na poruku i reko neke reklame, kazem mu brisi to, nemoj ni da otvaras. A on, ljubitelj Trampa (a sada i Putina) mi kaze 'ma to republikanci traze donacije po 5 puta dnevno.' E kad je i njemu preselo. 

 

Inace MTG

 

 

Gazpacho, gestapo... who cares :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

@Baby Smaras, ja nigde nisam tvrdila da je Tramp genije. Niti je Tramp "moj". Nego tebi nije jasno da neko moze objektivno da analizira pros and cons, a da se ne ulece u ideologiju.

 

Samo sam rekla da nema smisla zvati ga zlim genijem koji ce oboriti US sistem, a istovremeno tvrditi da je budala. 

 

Te dve stvari nemaju logike. Ali hej, slobodna si da mislis sta god hoces. Ja cu I dalje misliti da taj stav nema smisla jer nije logican 

 

Tebe logika nikad nije zaustavila.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Angelia said:

@Baby Smaras, ja nigde nisam tvrdila da je Tramp genije. Niti je Tramp "moj". Nego tebi nije jasno da neko moze objektivno da analizira pros and cons, a da se ne ulece u ideologiju.

 

Samo sam rekla da nema smisla zvati ga zlim genijem koji ce oboriti US sistem, a istovremeno tvrditi da je budala. 

 

Te dve stvari nemaju logike. Ali hej, slobodna si da mislis sta god hoces. Ja cu I dalje misliti da taj stav nema smisla jer nije logican 

 

Tebe logika nikad nije zaustavila.

 

Andjo, vec 200 strana ti govorim da mi ne repliciras na svaki post. Sada cu da te blokiram na neko vreme, nemoj da se ljutis, ali zarad licne 'higijene'... i 'higijene' foruma. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

Andjo, vec 200 strana ti govorim da mi ne repliciras na svaki post. Sada cu da te blokiram na neko vreme, nemoj da se ljutis, ali zarad licne 'higijene'... i 'higijene' foruma. 

Ni ti baš ne đoreš na svaki post ds pišeš isti odgovor. I ptičice su već svetile, da je kod tebe "Kog voljem, voljem, a kog ne voljem, koljem." Odmori malo, biće ti lakše : [emoji23]

 

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mrd said:

Ni ti baš ne đoreš na svaki post ds pišeš isti odgovor. I ptičice su već svetile, da je kod tebe "Kog voljem, voljem, a kog ne voljem, koljem." Odmori malo, biće ti lakše : emoji23.png

 

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

 

 

 

 

Pa bilo je i toga, ali pogledaj u zadnje vreme ko kome pocne da replicira, uostalom ti se u to uklapas isto. Pitala sam te za kamion, nisi odgovorio 3 strane, ali meni drzis slovo kako sam ovakva i onakva... Da, da ne zaboravim, @Amigo ti je trn u oku, u 90% slucajeva si ti njega krenuo da cackas, pritom nemas bas puno sta da kazes. 

 

Tvoj doprinos na temi je da pomognes drugarici, a ne da pises na temu.

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Pa bilo je i toga, ali pogledaj u zadnje vreme ko kome pocne da replicira, uostalom ti se u to uklapas isto. Pitala sam te za kamion, nisi odgovorio 3 strane, ali meni drzis slovo kako sam ovakva i onakva... Da, da ne zaboravim, [mention=778]Amigo[/mention] ti je trn u oku, u 90% slucajeva si ti njega krenuo da cackas, pritom nemas bas puno sta da kazes. 

 

Tvoj doprinos na temi je da pomognes drugarici, a ne da pises na temu.

A o čemu bi ti pisala. Koji kamion, šta? Hoćeš i broj cipela da ti napišemo, kako bi pisali, da li italijanske ili francuske cipele više volimo. Gde ti vidiš temu u onome o čemu pišeš. Pišeš dezinformacije o cenama California-i kao da tamo živiš, a udaljena si 3000milja. I kao šlag sad u ovaj nebitan post dodaješ[mention=778]Amigo[/mention] koji je totalno nebit i niko ga nije pomenuo, ali ti se čini da bi mogla da izprovociraš svađu.

Shvati, kad napišeš nešto vredno ozbiljnog odgovora, dobićeš ga. U međuvremenu prestani da provociraš!

Odoh ja sada, da čitam ozbiljne stvari. Ne znam da li si čula Putin je ušao, svojim trupama, u Ukrajinu.

 

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mrd said:

A o čemu bi ti pisala. Koji kamion, šta? Hoćeš i broj cipela da ti napišemo, kako bi pisali, da li italijanske ili francuske cipele više volimo. Gde ti vidiš temu u onome o čemu pišeš. Pišeš dezinformacije o cenama California-i kao da tamo živiš, a udaljena si 3000milja. I kao šlag sad u ovaj nebitan post dodaješ[mention=778]Amigo[/mention] koji je totalno nebit i niko ga nije pomenuo, ali ti se čini da bi mogla da izprovociraš svađu.

Shvati, kad napišeš nešto vredno ozbiljnog odgovora, dobićeš ga. U međuvremenu prestani da provociraš!

Odoh ja sada, da čitam ozbiljne stvari. Ne znam da li si čula Putin je ušao, svojim trupama, u Ukrajinu.

 

Sent from my SM-G998U using Tapatalk

 

 

 

 

Nije ni bitno o cemu bi ja pisala, ne bih pisala uopste o kamionima, ali ti kao ti, uvek promasis poentu i onda lupis nesto i napravis novu temu... i to sve iz razonode zvano 'da odbrusim Amigu'

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...