Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

23 minutes ago, mrd said:

Me too je toliko degradirao žene, da je stvorena atmosfera, da prijavi da ju de neko silovao, stvoren je uslovni reflex, ma opet se prenemaže. Užas!

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Da, bas steta, trebalo je da ostane misljenje o zenama da je kratka suknja ustvari otvoreni poziv.. 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Da, bas steta, trebalo je da ostane misljenje o zenama da je kratka suknja ustvari otvoreni poziv.. 
 
Hm, čini se da je baš suprotno postignuto. :(

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mrd said:

Hm, čini se da je baš suprotno postignuto. 😞

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

Pa to je samo ugao posmatranja. Recimo meni je bas drago da su napokon mnogi kao sto je Harvey ogoljeni... inace bi nastavili sa svojim zlostavljanjem neometano. Ono sto je jos vaznije da ce da vodi ka tome da to ne bude sramota u cetiri zida, nego da se prijavljuje, a i sanse da se to dogadja vremenom ce da se smanje. Neka se smanje za 5% opet je uspeh... 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

Poredjenje sa Holokaustom je nevidjeno ruzno, koriscenje izraza je bilo namerno. Isto kao sto Kahn upotrebio u Londonu da se Tramp poredi sa Hitlerom.

 

 

Jel moze neko da nas spasi od ovog "me too" pokreta?

Najozbiljnilje nikad vece stete za zene u istoriji

 

Tu je pogresio. Njegova odbojnost ka ratovima, u ovom slucaju je stetna.

Ne, ne mislim tako. Ovo je bila provokacija Irana. A verovatno na nagovaranje Rusije - zele da uvuku Ameriku u jos jedan problematican rat na Bliskom istoku. 

Dobar takticki potez Trumpa.

Edited by Darth Bane
Link to comment
Share on other sites

Iako znam šta hoćete da kažete i da niste mizogini, molio bih vas da ne pišete na takav način o mogućem silovanju. Da, verovatno je stunt u pitanju, ali to mi ne znamo sa sigurnošću i samim tim to predstavlja grubu relativizaciju jednog mogućeg krivičnog dela. 

Link to comment
Share on other sites

Kakve su sanse da USA napadne Iran, posebno pred izbore?

 

Iran, sem sto pomaze Asada, pomaze i Hute. Naoruzanje im je sve kvalitetnije, kao i pasivnost USA.

 

Mislim da bi nspad sa pozitivnim ishodom za USA bio znak da su se vratili i da nece dati dalje uplicanje terorizma i nekih religijskih kultova u promene na svetskoj sceni. 

 

Cak i ako krenu, mislim da ce Izrael onda sravniti ostatak IRG sto imaju po Siriji.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, djole said:

Sve sam čuo ali da je odbojnost prema ratu štetna, to još nisam. Možda štetna za one koji prave oružje.

Nije to u pitanju , vec verovatno mogucnost da se i Rusija ukljuci. Makar preko logisticke podrske Iranu. Plus sto bi cena nafte skocila ... nebu pod oblake! Verovatno oko 200 dolara barel. A to bi Rusima odgovaralo. Plus da isprobajy neka od svoji naoruzanja u jos jednom "proxi" ratu! Trump je kao stari lisac sve to prozreo. 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Pavaroti said:

Kakve su sanse da USA napadne Iran, posebno pred izbore?

 

Iran, sem sto pomaze Asada, pomaze i Hute. Naoruzanje im je sve kvalitetnije, kao i pasivnost USA.

 

Mislim da bi nspad sa pozitivnim ishodom za USA bio znak da su se vratili i da nece dati dalje uplicanje terorizma i nekih religijskih kultova u promene na svetskoj sceni. 

 

Cak i ako krenu, mislim da ce Izrael onda sravniti ostatak IRG sto imaju po Siriji.

Nikakve - zapalilo bi jos zesci odgovor Muslimana u vidu teroristickih napada, Siiti s jedne, Suniti s druge strane. Cui bono?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:

... iako znam šta hoćete da kažete i da niste mizogini, molio bih vas da ne pišete na takav način o mogućem silovanju. Da, verovatno je stunt u pitanju, ali to mi ne znamo sa sigurnošću i samim tim to predstavlja grubu relativizaciju jednog mogućeg krivičnog dela

 

Reci da si se salio?

Znamo vrlo lepo za pattern slicnih histericnih sakaluda koje besprizivno i bez ikakvih dokaza optuze nekog, nikada ne odu na sud, a optuzeni mora da se nosi sa posledicama. Sto je histericarkama osnovna pobuda, a niposto da zaista dokazu da su bile zrtve. 

Ne bih da kacim slicke zadovolnih likinja sa Vajnstinom sto su ocigledno usle u slobodnu razmenu - 'tante za kukuriku', pa onda se, naknadno, predomislile. No, dobitak iz te razmene - novac / nagrade nisu ni pomislile da uvredjeno vrate.

A i kako bi - pa to su 'posteno zaradile'!

:wink2:

 

Bez dokaza, tuzbe, policijske istrage - dozvoljeno je razmatrati sve mogucnosti, kako 'za' tako i protiv', sve dok se ne donese sudska odluka. Posle toga je drugacije.

 

Nego, bogamu, a sta bi sa principom 'prezumpcija nevinosti', ili to za DT ne vazi?

 

...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Koji put već Iranci ponižavaju US vojsku ? Kako beše ono sa zarobljavanjem onog patrolnog čamca, kad su se sprdali jer je onaj plakao ?

I još  se posprdno osvrću na trenutni odnos snaga - US je nekad bila prijetnja, a sad je prilika odnosno meta  . . .:default_2guns:

 

Dugoročno, iranski režim mora pasti, samo je pitanje koliko dugo će taj pad trajati i koliko će koštati.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, e4_guy said:

Koji put već Iranci ponižavaju US vojsku ? Kako beše ono sa zarobljavanjem onog patrolnog čamca, kad su se sprdali jer je onaj plakao ?

I još  se posprdno osvrću na trenutni odnos snaga - US je nekad bila prijetnja, a sad je prilika odnosno meta  . . .:default_2guns:

 

Dugoročno, iranski režim mora pasti, samo je pitanje koliko dugo će taj pad trajati i koliko će koštati.

 

Pokusaj obaranja "iranskog rezima" bi doveo do ujedinjenja radikalnih Muslimana svih frakcija protiv Zapada.

Da li mislis  da je to pametno?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kronostime said:

Pokusaj obaranja "iranskog rezima" bi doveo do ujedinjenja radikalnih Muslimana svih frakcija protiv Zapada.

Da li mislis  da je to pametno?

 

Ujediniti Sunite i Šiite ? Zajebavaš ?

 

Apropo pokušavanja obaranja režima, pa jbt to se čini cijelo vrijeme. To je neminovnost, samo je pitanje datuma. Po mom skromnom mišljenju, što se duže bude čekalo, više će koštati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, e4_guy said:

Koji put već Iranci ponižavaju US vojsku ? Kako beše ono sa zarobljavanjem onog patrolnog čamca, kad su se sprdali jer je onaj plakao ?

I još  se posprdno osvrću na trenutni odnos snaga - US je nekad bila prijetnja, a sad je prilika odnosno meta  . . .:default_2guns:

 

Dugoročno, iranski režim mora pasti, samo je pitanje koliko dugo će taj pad trajati i koliko će koštati.

 

Iranski rezim nece pasti skoro. Ali ne treba dizati tenzije. 

Da hoce, Amerika moze baciti atomsku bombu na Teheran! Pobiti 15 miliona ljudi u jednoj sekundi! Ali, jeli to resenje? Jel bi to bio dobar i pravedan odgovor? Zamisli: 15 miliona zivota - da ne racunamo kucne ljubimce - u jednom trenutku odsjaja zlokobne svetlosti! 

Rusija ni tada ne bi intervenisala - jer nikome nije cilj sveopsti nuklearni rat! 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Kronostime said:

Nikakve - zapalilo bi jos zesci odgovor Muslimana u vidu teroristickih napada, Siiti s jedne, Suniti s druge strane. Cui bono?

 Kakvih terorisickih napada? Iran je ozbiljna sila, ali njih bi resio i izrael bez problema. Iran je izvor svih problema na bliskom istoku. Asadisti su manje vise u situaciji kakva je ovde sa AV, samo jos gore. Posto oni tamo vladaju sto godina i manjina hbe vecinu. Problem opozicije jeste bilo sto su se pojavili extremisti i potpuno sam siguran da su neki bili ubaceni tu da upravo uspore i obezvrede opoziciju. Naravno IRG je tu non stop i oni im i vode sve vojne opracije i veoma su blizu Golanske doline sa sve Hezbolahom. Ono je bure baruta i malo fali da sve ode u 3pm.

 

Rusi su se porpilicno zeznuli sto su usli dole i to ce trajati ni sam Bog ne zna koliko. Svakako mislim da ce USA NAPRAVITI  neke udare, ali sa visine, nece oni silaziti na teren sigurno. Posto tamo nema opozicije 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, e4_guy said:

 

Ujediniti Sunite i Šiite ? Zajebavaš ?

 

Apropo pokušavanja obaranja režima, pa jbt to se čini cijelo vrijeme. To je neminovnost, samo je pitanje datuma. Po mom skromnom mišljenju, što se duže bude čekalo, više će koštati.

Hahah, skoro pa nemoguce ih ujediniti. Lakse zavaditi 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Pavaroti said:

Hahah, skoro pa nemoguce ih ujediniti. Lakse zavaditi 🙂

 

Nikad se nece ujediniti. Glavni huskaci za rat i jesu sunitske despotije. 

Nemoj misliti da u Iranu nema opozicije, cim pocne rat ili cim rezim oslabi pojavice se opozicija. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Opozicija u Iranu postoji, čak unutar režima. O tome kako omladina gleda ne njihove vjerske budalaštine i sveobuhvatne zabrane ne treba ni pričati, dole kad narodni bunt pukne ima da ih vješaju na one kranove samo tako.

 

"Zapadni" način života i slobode su privlačni svima, bez obzira kojem kulturnom/vjerskom obrascu pripadaju, pa tako i Irancima, i to je nešto što će u konačnici dovesti do rušenja. Ako tu bude neke pomoći sa strane, ta pomoć mora biti diskretna uz racionalizaciju kroz dogmatske norme.

 

Direktan napad bio imao sasvim pogubne posljedice, iako bi i tako režim pao, samo uz mnogo, mnogo više žrtava.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, e4_guy said:

Opozicija u Iranu postoji, čak unutar režima. O tome kako omladina gleda ne njihove vjerske budalaštine i sveobuhvatne zabrane ne treba ni pričati, dole kad narodni bunt pukne ima da ih vješaju na one kranove samo tako.

 

"Zapadni" način života i slobode su privlačni svima, bez obzira kojem kulturnom/vjerskom obrascu pripadaju, pa tako i Irancima, i to je nešto što će u konačnici dovesti do rušenja. Ako tu bude neke pomoći sa strane, ta pomoć mora biti diskretna uz racionalizaciju kroz dogmatske norme.

 

Direktan napad bio imao sasvim pogubne posljedice, iako bi i tako režim pao, samo uz mnogo, mnogo više žrtava.

 

Zapadni nacin zivota i slobode - DA ! Ali ne i libtardizovan nacin zivota! Ako treba njihovu dzamahiriju da zameni libtardizam onda .... e hebiga!!! 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Amigo said:

 

Ne kontam? Sto je steta, sta to zene gube, mislis nece ih vise niko zvati u hotelske sobe :smiley33:

 

Totalno kontraproduktivno. Optuzbe bez bilo kakvih dokaza, samo vode do izbegavanja da se zene zaposljavaju.

Da ne pricamo da su stvarne sexualne napade, i uznemiravanje, toliko razvodnili da je sad isto kao "rekao nesto" i silovao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Angelia said:

Totalno kontraproduktivno. Optuzbe bez bilo kakvih dokaza, samo vode do izbegavanja da se zene zaposljavaju.

Da ne pricamo da su stvarne sexualne napade, i uznemiravanje, toliko razvodnili da je sad isto kao "rekao nesto" i silovao.

 

Vecina zena ne misli tako ...

Link to comment
Share on other sites

Zamolio bih vas da nastavite razgovor bez uvreda i real life insinuacija. Nemojte me terati da moram da delim banove za neke stvarno banalne stvari. Neki postovi ce biti obrisani, za sledeci prestup ide ban. 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic
  • Lobotomija locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...