Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

6 hours ago, Doorn said:

 

 

Nista novo, to je valjda bilo jasno da je cela prica oko rusije podmetacina. Ono sto je dobro da je vidljivo koliko su sluzbe bile politicki kompromitovane.

Ovo sa NBC je sad vec pokazalo manipulaciju, oni su toliko bili ocigledni da su morali da se izvinjavaju.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Angelia said:

Nista novo, to je valjda bilo jasno da je cela prica oko rusije podmetacina. Ono sto je dobro da je vidljivo koliko su sluzbe bile politicki kompromitovane.

Ovo sa NBC je sad vec pokazalo manipulaciju, oni su toliko bili ocigledni da su morali da se izvinjavaju.

Levati, podmetacina i istina nikako ne mogu zajedno. Staljinova skola. 

 

As facts about the Obama administration's spying and leaking are spilling out, media have a brief window of opportunity to salvage some credibility.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Doorn said:

Dobar text i analiza. Mediji su totalno pobenavili, toliko su ocajni da su poceli otvoreno da lazu i izmisljaju, a kad su uhvaceni u lazi prave se blesavi.

Medjutim u kratkom roku sada je izaslo toliko brljotina.

Recimo kao ovo sa Bidenom i optuzbom za sexual harassment - kazu naprasno treba "due process', znamo coveka....odjednom se zaboravilo na "treba verovati zeni", mediji odmahuju rukom, kao pa nije to bitno....

 

i misle da ljudi to ne vide.

 

Nisu naravno svi Dems extremni levicari, pa cak ni mediji, samo su sebi opravdali koriscenje komunistickih metoda 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dobar text i analiza. Mediji su totalno pobenavili, toliko su ocajni da su poceli otvoreno da lazu i izmisljaju, a kad su uhvaceni u lazi prave se blesavi.

Medjutim u kratkom roku sada je izaslo toliko brljotina.

Recimo kao ovo sa Bidenom i optuzbom za sexual harassment - kazu naprasno treba "due process', znamo coveka....odjednom se zaboravilo na "treba verovati zeni", mediji odmahuju rukom, kao pa nije to bitno....

 

i misle da ljudi to ne vide.

 

Nisu naravno svi Dems extremni levicari, pa cak ni mediji, samo su sebi opravdali koriscenje komunistickih metoda 

Ovo su vučja vremena! Da ne pišem komunisti, mnogi se uvrede, ali ljudi koji bi da budo bitni, a ne ulažu ništa, nalaze razne načine da naplate svoju nestručnost i nerad. Došlo je neko čudno, posebno za US, vreme kada skills nisu bitne, već samo pakovanje.

Sto bi[mention=778]Amigo[/mention] rekao lenjofobija! [emoji14]

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2020 at 6:15 PM, mrd said:

Na zalost mogli bi samo da spekulisemo, a ne da odgovorimo na to izuzetno pitanje. Ja tvrdim da bi da je Obama predsednik g. Newsom dobio njegov trilion dolara i potrosio ga. Osiguranje zaposlenih amerikanaca bi skocilo da se plati osiguranje onih koji ne rade. 

Da dodam i jos ...

 

e vise ne moramo da spekulisemo, obama se probudio i kritikuje odgovor trumpove administracije na pandemiju

a to znaci da bi on pandemiju daleko bolje odradio i sprecio samo da se ranije probudio

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mama_mia said:

 

e vise ne moramo da spekulisemo, obama se probudio i kritikuje odgovor trumpove administracije na pandemiju

a to znaci da bi on pandemiju daleko bolje odradio i sprecio samo da se ranije probudio

 

 

 

A jel potpisao Hussein novi ugovor sa Netflix-om? :roflmao: Kol'ko? 60 miliona dolara! Vajdica je na ovu skupocu.

 

Gospodja OBama je oduvek zelele da bude producent ........... zelja joj se ispunila ...... talentovana, mlada zena. 56 godina, najbolje vreme za pocetak karijere.

 

Quote

Michelle Obama will produce films and TV shows for Netflix.

 

Kakvi qrac zadruge i parovi ............. nema nista bez dobre stare americke sapunjare :roflmao:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

2 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

 

Gospodja OBama je oduvek zelele da bude producent ........... zelja joj se ispunila ...... talentovana, mlada zena. 56 godina, najbolje vreme za pocetak karijere.

 

 

 

molimo se bogu samo da iz osvete trumpu, obama ne popije onu dezinfekt tekucinu za akvarijum

i gospodja snimi nastavak filma A Fish Called Wanda 2.

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mama_mia said:

 

e vise ne moramo da spekulisemo, obama se probudio i kritikuje odgovor trumpove administracije na pandemiju

a to znaci da bi on pandemiju daleko bolje odradio i sprecio samo da se ranije probudio

 

 

To sto on trenutno radi, je big no-no u US politici, prethodni predsednik nikad ne kritikuje naslednika, bez obzira sto su politicki suparnici. To je nepisano pravilo.

Jedna stvar je da podrzi svog kandidata, to je normalno, ali ne da ljaga trenutnog predsednika. Ali jbga kad je vec podrivao preuzimanje pozicije, sto ne bi ni sada.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Niti je trumpetalo običan predsednik koji se ne bavi u svakom svom govoru bivšim predsednikom, niti je situacija sa koronavirusom u USA stabilna.
Kome se ne sviđa neka se prosto prekobluje sa Netflixa na stare epizode “The Aprentice”.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Angelia said:

To sto on trenutno radi, je big no-no u US politici, prethodni predsednik nikad ne kritikuje naslednika

 

Koliko ja znam to nije pravilo samo u politici, vec generalno u poslu, pa i u zivotu. O pokojniku sve najbolje. :s_d:

 

Vucic gradi Djindjicu spomenik ........ ali u Keniji su drugaciji svetonazori. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Down With The Sickness said:

 

Koliko ja znam to nije pravilo samo u politici, vec generalno u poslu, pa i u zivotu. O pokojniku sve najbolje. :s_d:

 

Vucic gradi Djindjicu spomenik ........ ali u Keniji su drugaciji svetonazori. 

Ne, ovo nije sa te pozicije. Nego to pravilo postoji zato sto bivsi predsednik zna sta pozicija zahteva, i ne zele da se podriva sam office.

U poslu i zivotu, veoma cesto ljudi govore "ja bi to bolje", kod predsednika to ne bi smelo, jer ima 2 mandata, i sve nakon toga je politicko gadjanje blatom.

Link to comment
Share on other sites

 

Ja ne vidim da je Obama bilo šta promenio u svojim stavovima. Za razliku od trumpetala koji se od slikanja sa klanom Klinton transformisao u ksenofoba koji proziva svog prethodnika svaki put kada se nađe u nebranom groždu i traži hapšenje osobe s kojom je ispijao skupa pića.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Trump u nikad boljoj poziciji za trijumf u novembru ........ ako ne uprska epohalno ........ :roflmao:

 

Samo da zajase anti-kineski sentiment koji je vec sada mnogo jaci nego protiv Japanaca posle Pearl Harboura.

 

Idemo majstore, skini medalje i napuni sale ........ 🖕🤘👍 gazi komije !!!

 

 

8 minutes ago, Kronostime said:

Hoce li podici Spomenik zrtvama Covida na Hart Islandu i  kleknuti pred njim ili ce reci: I didn`t do it?:default_coffee:

 

Ako podignu spomenik u Briselu, trebalo bi i u Vasingtonu. Slazem se s'otim. :s_d:

 

Ono fakat, vi u Srbiji ne morate da brinete ........ Vucic ce pobediti trijumfalno kao i uvek !!! Zivela bratska Kina ! Ziveo Dji ping ..... pong !!! Zivela Spbija !

 

 

6 minutes ago, melankolic said:

Ja ne vidim da je Obama bilo šta promenio u svojim stavovima. 

 

Polako bre, gde se zuris, menja iz dana u dan ...... sa'cemo da vidimo collusion :roflmao:

Edited by Down With The Sickness
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, melankolic said:

Ti hoćeš da kažeš da je šikaniranje Amerikanaca azijskog porekla pozitivna stvar?


Ne. :roflmao:

 

Citiram CNN. Analiziram politicku situaciju u USA pred predsednicke izbore.

 

https://www.cnn.com/2020/04/10/us/sinophobic-racism-rise-coronavirus-research-trnd/index.html

 

Ti si nesposoban za bilo kakav smislen razgovor. Verbalno hendikepiran. Komunistickim zlom motivisan.

 

Iz tog razloga sto si opterecen namestanjem bana sagovorniku, karakteristicno za levicare (progoni, zatvaraj, likvidiraj) ti si maskota ovog foruma .....

 

Moje misljenje o emigrantima iz Azije se nikada nije promenilo. Vrlo vredni i sposobni ljudi i po mom misljenju trebalo bi ih jos vise useljavati na ovaj kontinent, jer se vrlo brzo adaptiraju i postaju veoma produktivan deo drustva. Neki kazu i najproduktivniji.

 

Obozavam njihovu hranu, njihove zene, jos uvek imam nameru da se preselim tamo u penziji ....... ja nikada nisam imao niti cu ikada imati bilo sta protiv azijskih naroda, uvek cu imati protiv komunistickih dikatora i lesinara.

 

Ti to nikada neces shvatiti ........ nije ti se dalo.

Edited by Down With The Sickness
Link to comment
Share on other sites

Text koji opisuje sve ono sto govorimo o demokratama vec par godina, i to od koga:

 

Democrats Have Abandoned Civil Liberties

The Blue Party’s Trump-era Embrace of Authoritarianism Isn’t Just Wrong, it’s a Fatal Political Mistake

 

Russiagate cases were often two-level offenses: factually bogus or exaggerated, but also indicative of authoritarian practices. Democrats and Democrat-friendly pundits in the last four years have been consistently unable to register objections on either front.

Flynn’s case fit the pattern. We were told his plea was just the “tip of the iceberg” that would “take the trail of Russian collusion” to the “center of the plot,” i.e. Trump. It turned out he had no deeper story to tell. In fact, none of the people prosecutors tossed in jail to get at the Russian “plot” – some little more than bystanders – had anything to share.

Remember George Papadopoulos, whose alleged conversation about “dirt” on Hillary Clinton with an Australian diplomat created the pretext for the FBI’s entire Trump-Russia investigation? We just found out in newly-released testimony by McCabe that the FBI felt as early as the summer of 2016 that the evidence “didn’t particularly indicate” that Papadopoulos was “interacting with the Russians.”

......

Nowhere has this been more evident than in the response to the Covid-19 crisis, where the almost mandatory take of pundits is that any protest of lockdown measures is troglodyte death wish. The aftereffects of years of Russiagate/Trump coverage are seen everywhere: press outlets reflexively associate complaints of government overreach with Trump, treason, and racism, and conversely radiate a creepily gleeful tone when describing aggressive emergency measures and the problems some “dumb” Americans have had accepting them.

On the campaign trail in 2016, I watched Democrats hand Trump the economic populism argument by dismissing all complaints about the failures of neoliberal economics. This mistake was later compounded by years of propaganda arguing that “economic insecurity” was just a Trojan Horse term for racism. These takes, along with the absurd kneecapping of the Bernie Sanders movement, have allowed Trump to position himself as a working-class hero, the sole voice of a squeezed underclass.

The same mistake is now being made with civil liberties. Millions have lost their jobs and businesses by government fiat, there’s a clamor for censorship and contact tracing programs that could have serious long-term consequences, yet voters only hear Trump making occasional remarks about freedom; Democrats treat it like it’s a word that should be banned by Facebook (a recent Washington Post headline put the term in quotation marks, as if one should be gloved to touch it). Has the Trump era really damaged our thinking to this degree?

 

https://taibbi.substack.com/p/democrats-have-abandoned-civil-liberties

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Sprivel said:

I to od koga....trumpovca.

 

Sve sami Trampovci;

In August 2019, Taibbi launched a political podcast co-hosted with Katie Halper titled Useful Idiots, released through Rolling Stone. The podcast has since featured interviews with Tulsi Gabbard, Jimmy Dore, Andrew Yang, Bernie Sanders, Chris Hedges, Krystal Ball, Nadya Tolokonnikova, Michael Moore, Tim Robbins, Glenn Greenwald, Dennis Kucinich, Ro Khanna, Noam Chomsky, Adam McKay, and Rashida Tlaib.

 

.....

In 2008, Taibbi was awarded the National Magazine Award in the category "Columns and Commentary" for his Rolling Stone columns. He won a Sidney Award in 2009 for his article "The Great American Bubble Machine"

 

Covek koji je podrzavao Sandersa - Trampovac :lol_2:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites


Ne. :roflmao:
 
Citiram CNN. Analiziram politicku situaciju u USA pred predsednicke izbore.
 
https://www.cnn.com/2020/04/10/us/sinophobic-racism-rise-coronavirus-research-trnd/index.html
 
Ti si nesposoban za bilo kakav smislen razgovor. Verbalno hendikepiran. Komunistickim zlom motivisan.
 
Iz tog razloga sto si opterecen namestanjem bana sagovorniku, karakteristicno za levicare (progoni, zatvaraj, likvidiraj) ti si maskota ovog foruma .....
 
Moje misljenje o emigrantima iz Azije se nikada nije promenilo. Vrlo vredni i sposobni ljudi i po mom misljenju trebalo bi ih jos vise useljavati na ovaj kontinent, jer se vrlo brzo adaptiraju i postaju veoma produktivan deo drustva. Neki kazu i najproduktivniji.
 
Obozavam njihovu hranu, njihove zene, jos uvek imam nameru da se preselim tamo u penziji ....... ja nikada nisam imao niti cu ikada imati bilo sta protiv azijskih naroda, uvek cu imati protiv komunistickih dikatora i lesinara.
 
Ti to nikada neces shvatiti ........ nije ti se dalo.

Samo si malo kontradiktoran.
S jedne strane podstičeš antikineski sentiment a Kinezi im izgradili pruge, imaju brojnu zajednicu i čak čitave četvrti.
Ne znam kako bi se osećao neko iz te zajednice da pročita tvoj prethodni post?
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Sprivel said:

Pogledaj tekstove oko Ukrajine, pa onda nesto napisi. A i gospodin Breitbart je bio "vizionar".

 

Zar niste i vi ovde bili demokrate?

Pa covek pisao istinu oko Ukrajine.

Pisanje istine te ne cini Trampovcem, to ga cini samo objektivnim novinarom. Procitaj njegove textove iz vremena izbora.

Malo su neki pobrljali pojmove

Link to comment
Share on other sites

Sta je tu ustvari istina? Oko bilo cega? Evo iznesene lazi u vezi Ruske umesanosti u izbore, pa onda Hilari koja laze cim zine, pa i Tramp nije bolji, pa onda ova hajka na Kinu zbog korona virusa i to da su Kinezi namerno slali gradjane kao turiste da rasire virus,....

Ne znam ko tamo moze da veruje kao istinito. Sve sto zvuci istinito u roku od 3-4 god se dokaze da je bila laz.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, I, Ja Sam Laki said:

Sta je tu ustvari istina? Oko bilo cega? Evo iznesene lazi u vezi Ruske umesanosti u izbore, pa onda Hilari koja laze cim zine, pa i Tramp nije bolji, pa onda ova hajka na Kinu zbog korona virusa i to da su Kinezi namerno slali gradjane kao turiste da rasire virus,....

Ne znam ko tamo moze da veruje kao istinito. Sve sto zvuci istinito u roku od 3-4 god se dokaze da je bila laz.

Neka nova kultura, javna laz. Jednostavno zahvaljujuci veoma rasirenoj informisanosti, svako moze da kaze sta hoce i nekako se cini radi kako hoce. Medjutim, mnogo je lepo kriviti DT-a za sve sto se desava, posto on nema dlake na jeziku. Nemati dlake na jeziku je jednostavno novo u politici. 🙂

Kako ti rece tamo licemerno. 😛 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, melankolic said:


Samo si malo kontradiktoran.
S jedne strane podstičeš antikineski sentiment a Kinezi im izgradili pruge, imaju brojnu zajednicu i čak čitave četvrti.
Ne znam kako bi se osećao neko iz te zajednice da pročita tvoj prethodni post?

 

 Ne odustajes od levicarskog podmetanja :roflmao: Kako ti ne dosadi?

 

Ne podsticem ja nikakvu sinofobiju nego pricam sta pise u novinama ........ broj napada u Americi je presao 100 dnevno, a u Kanadi bar po jedan svaki dan.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Eddard changed the title to [USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja
  • Lobotomija locked this topic
  • Lobotomija unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...