Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

1 minute ago, Darko said:

Nisam ja, pomešala si me sa nekim drugim, mislim da je Ters. Za boldovano, nije lako uočiti razliku da li se oseća kao žena ili ne kada ti takva grdosija uđe u toalet :classic_biggrin:

 

A kako se ti osecas kada ti udje neko opasan oruzjem, istetoviran po celom telu, mozda malo udrogiran u wc a mozda je gej ili ga samo mozda malo nerviras? 

 

Mislim, pisemo bezveze hipoteticki i lecimo strahove ili sta?!

 

 

4 minutes ago, Darko said:

Anecdotal evidence. Prosečni muškarac je podosta veći od prosečne žene, viši i teži. Sem ako si možda okružena Južno-Vijetnamcima :classic_biggrin:

 

Ili latinosima. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Darko said:

Nisam ja, pomešala si me sa nekim drugim, mislim da je Ters. Za boldovano, nije lako uočiti razliku da li se oseća kao žena ili ne kada ti takva grdosija uđe u toalet :classic_biggrin:

 

Kao i obično kad postoji neprihvatanje neke grupe u društvu (mada se svi prave da je prihvataju), radi se na nekoj demonizaciji iste i upinje se da se predstavi kako oni mogu biti opasni, silovatelji, poremećeni itd. Da, kao i među nama koji nismo transgender, i među njima može biti onih opasnih po društvo, sa nekim mentalnim poremećajima, silovatelja. 

 

Ne znam koliko transgender osoba ste imali prilike uopšte da vidite, ali osoba sa takvim neskladom između pola i roda, gleda da sebe što više približi rodnom identitetu kroz fizički izgled - šminku, garderobu itd. Dakle, teško će u ženski WC ući takva grdosija koja se oseća kao žena, ali sa dugom bradom, pivskim stomakom i sl. (karikiram, ali kapiraš poentu) Tako da način na koji je osoba obučena, našminkana, njen govor tela, sve to daje neki znak i na osnovu toga vršimo procenu.

 

Evo jednog primera, gde je postala poznata a da niko nije imao pojma da je transgender i da je rođena kao dečak, dok nije to rekla:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Baby said:

A kako se ti osecas kada ti udje neko opasan oruzjem, istetoviran po celom telu, mozda malo udrogiran u wc a mozda je gej ili ga samo mozda malo nerviras? 

 

Mislim, pisemo bezveze hipoteticki i lecimo strahove ili sta?!

Mešaš teze, po običaju. Mada su meni WC-ovi manji problem od sporta. Što se mene tiče, neka idu trans žene u ženski WC. Ali ne muškarci koji se osećaju kao žena a nisu izvršili ili ne nameravaju da izvrše operaciju. To mi je da izvineš, smehotresno.

 

@DameTime, o WC-ovima gore. Talk about bringing down the conversation to the gutter ... :classic_biggrin: 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Baby said:

Kako iko moze da te natera da imas vezu sa nekim sa kim neces, nevezano za pol?

I sta ako te zbog toga proglase trasfobom, mislim, taj ko to radi nije cist u glavi, a ko kaze da nema mentalno poremecenim medju njima?

 Naravno da ne moze niko da te natera imas vezu za transosobom. Ali stekao sam utisak da moze vrlo lako da te proglasi transfobom i da to nije stav samo nekih retkih mentalno poremecenih pojedinaca vec sve vise mainstream ideoloski stav koji se sve cesce javno iznosi i zastupa, ukljucujuci vise "woke" postmodernisticke akademske krugove nego same transosobe. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darko said:

Mešaš teze, po običaju. Mada su meni WC-ovi manji problem od sporta. Što se mene tiče, neka idu trans žene u ženski WC. Ali ne muškarci koji se osećaju kao žena a nisu izvršili ili ne nameravaju da izvrše operaciju. To mi je da izvineš, smehotresno.

 

 

Ja mesam teze, ti pricas o wc-u ali ti je problem sport.... 

 

Evo mali poklon, mozda i treba da se plasis, jbg. zajebano je

 

GettyImages-1204389126.jpg

 

 

Link to comment
Share on other sites

@Baby, @DameTime, @Helena

 

Znam da je ovo lično pitanje, i verovatno na forumu potpuno neprimereno. Svejedno... Da li imate žensku decu? Naglasak je na žensku. Mislim da je to veoma bitno za percepciju ove teme i granica dokle tolerancija i prihvatanje mogu da idu.

 

Otac sam dve devojčice. Hipotetički da se nametne transovoono u njihove prostore (svlačionice, toaleti,...) ili dalje u živote - u zubima bih ga izneo odatle, pa neka je 2m ili 22m visok. Jednom kada se dođe do dece, tolerancija/prihvatanje/saosećanje nestaje.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, tomas.hokenberi said:

 Naravno da ne moze niko da te natera imas vezu za transosobom. Ali stekao sam utisak da moze vrlo lako da te proglasi transfobom i da to nije stav samo nekih retkih mentalno poremecenih pojedinaca vec sve vise mainstream ideoloski stav koji se sve cesce javno iznosi i zastupa, ukljucujuci vise "woke" postmodernisticke akademske krugove nego same transosobe. 

 

Vidi, moze svako da me proglasi za sta hoce, laprdanje nije zabranjeno. Problem je kada oni na vlasti donose zakone da uskrate nekoj grupaciji nesto i propagandom naprave da se ljudi na ulici obracunavaju sa nepozeljnim. 

 

Woke je izmanipulisan naravno, kao i sve ostalo. Woke je bio pokret zbog rasne diskriminacije i zapocet je 1920tih i trebalo je da znaci 'probudi se u cilju socijalne pravde' a onda su ga vesto izmanipulisali, naravno u politicko hriscanske svrhe. 

7 minutes ago, VladimirB said:

@Baby, @DameTime, @Helena

 

Znam da je ovo lično pitanje, i verovatno na forumu potpuno neprimereno. Svejedno... Da li imate žensku decu? Naglasak je na žensku. Mislim da je to veoma bitno za percepciju ove teme i granica dokle tolerancija i prihvatanje mogu da idu.

 

Otac sam dve devojčice. Hipotetički da se nametne transovoono u njihove prostore (svlačionice, toaleti,...) ili dalje u živote - u zubima bih ga izneo odatle, pa neka je 2m ili 22m visok. Jednom kada se dođe do dece, tolerancija/prihvatanje/saosećanje nestaje.

 

Da, imam zensko dete. Apsolutno otvorenog uma koja zivi na mestu gde je sve nenormalno normalno i tacno zna kako da izbegne glupave zamke. Zivi na mestu gde se gotovo svakodnevno susrece sa gej i trans populacijom i jedine neprijatnosti do sada je imala od muskarcina koji misle da je ok pipkati i nabacivati se bez mere. 

 

Ko zna sta ce sutra biti, ali do sada je iskustvo ovakvo. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Baby said:

Vidi, moze svako da me proglasi za sta hoce, laprdanje nije zabranjeno.

Nemoj mi reci da nikada nije bilo slucajeva da osobe optuzene transfobiju izgube posao ili da budu izlozene progananju na drustvenim mrezama, da "transfobni" studenti dobiju neprelazne ocene zato sto ne slede ideoloske stavove svojih "woke" profesora itd?  Laprdanje nije problem dok to "laprdanje" nema direktne posledice po one na koje je usmereno. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, tomas.hokenberi said:

Nemoj mi reci da nikada nije bilo slucajeva da osobe optuzene transfobiju izgube posao ili da budu izlozene progananju na drustvenim mrezama, da "transfobni" studenti dobiju neprelazne ocene zato sto ne slede ideoloske stavove svojih "woke" profesora itd?  Laprdanje nije problem dok to "laprdanje" nema direktne posledice po one na koje je usmereno. 

 

Verovatno jesu, bile su optuzene i za rasizam i za maltretiranje i za uznemiravanje i za silovanje i za mizigoniju i za svasta su ljudi bili optuzeni. Da li to znaci da treba svaku grupaciju da eliminisemo iz drustva u slucaju da...? 

No, da li je bas splet okolnosti bio da te trans tera na seks pa te optuzi pa te otpuste, to je vec jako diskutabilno. 

I ja kazem da laprdanje nije problem dok je laprdanje, ali kada krene iz vlasti pa zakonom, onda postaje problem.

 

Sto se tice profesora, ovde to i nije slucaj, rade se testovi, pa i u slucaju ako ima verbalni test, pisani dokaze da je nemoguce da si pao i mozes da se zalis. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

Ako bi mi usao u wc i ne osecam se prijatno izasla bih napolje.

 

Nisu samo žene tu ugrožene :classic_ninja:

 

MC02NTE2LmpwZWc.jpeg   reklama-vip.jpg


p.s. mada u WC ne ideš da opušteno gledaš ko ulazi sledeći već da radiš radnju, a sumnjam da bi baš izlazila u sred radnje... :default_coffee:

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, fancy said:

 

Nisu samo žene tu ugrožene :classic_ninja:

 

MC02NTE2LmpwZWc.jpeg   reklama-vip.jpg


p.s. mada u WC ne ideš da opušteno gledaš ko ulazi sledeći već da radiš radnju, a sumnjam da bi baš izlazila u sred radnje... :default_coffee:

 

 

 

Imam zid koji mi daje privatnost, ne bih izasla u sred radnje. Sumnjam da vi sa pisoarima imate problem kada vam udje trans osoba koja isto koristi privatni zid za radnju. Mnogo bre dramite. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

Moze, ali je mnogo redje. Tako da na tasu, cime prvo da se bavis su uglavnom stvari koje se frekvetnije desavaju. To ti je char logike.

 

Pa u ovome i jeste sustina price - prvo idemo da rijesimo stvari koje se frekventnije desavaju, recimo 38 ubistava transgender osoba u USA u 2022 je 38 puta veca frekvencija nego JEDNA medalja koju je osvojio neki plivac.... I broj silovanja i "sexual assault" od strane zatvorskih  cuvara se mjeri hiljadama - procjene su da je 2-3% zatvorenica u USA silovano od strane cuvara - broj koji se mjeri desetinama hiljada, koji je veci od 2 zatvorenice koje je silovala trans zatvorenica. Broj siolovanja koja pocine vojnici, svestenici, policajci je daleko veci od broja silovanja koja pocine trans osobe (koje su btw dva puta cesce zrtve silovanja nego druge grupe)... Frekvencija treba utvrditi prioritet za rjesavanje - prvo u zatvor covjeka sa 34 krivicna djela, pa onda one sa 1-2...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Baby said:

Mnogo bre dramite. 

 

Ma ja se zezam, opusti se...  ne da ne bih imao problem da mi gornje trans dame / bate, šta li su već, upadnu u pisoar nego bismo napravili pravi pissing contest na licu mesta :s_w:

 

Iako mi nije svejedno kad mi na poslu tetkica upadne u WC (tu joj se nalaze hemije i oprema) kad ostanem prekovremeno...  doduše, polako se navikavam :default_coffee:

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, tomas.hokenberi said:

Ja sumnjam da se iko ovde zalaze za zlostavljanje transosoba, pa ni da je ikom problem da  za transosobu koristi zamenice koje zeli. Problem je meni u glasnim ekstremima iz zajednice koji insistiraju da "prihvatanje" mora ici i nekoliko koraka dalje, npr. Ka primer pomenucu  stav da je svaki "cis" muskarac koji ne zeli da ima vezu sa transzenom automatski transfob i "losa osoba".  Koliko god prihvatao pravo transosobe da uradi sta hoce sa svojim telom i smatrao da je to njeno pravo (pod uslovom da donosi svesnu i dobro promisljenu odluku kao punoletna osoba) i prihvatao da koristim zamenice koje zeli ako je to toj osobi stalo, moje (i svih drugih "cis" muskaraca i zena) je pravo da biramo partnere po svojim prefetencama ukljucujuci pravo da ne zelimo veze sa transzenama ili transmuskarcima i da to nije transfobija.

 

 

Ovo je neka cudna teza za koju stvarno nikada nisam cuo dok Lazarus ili Darko nisu stavili JEDAN clanak u kojem je ta tema obradjivana  na nekom nivou prica u 4 ujutro kada drustvo na zurci zaspe, a dvojica najpijanijih pocnu da filozofiraju... Za one koji nisu procitali argument u tom clanku  je da ako ste pokazali da vas neko privlaci i ako va odgovara za dejt, onda je transfobija ukoliko privlacenje prestane kada otkrijete da je rijec o trans osobi... I nije mi jasno kako oni koji su sasvim sigurni da mogu prepoznati trans zenu po cetvrtastoj vilici, ogromnim  sakama, velikim stopalima, sirini ramena  misle da mogu doci u takvu situaciju - da ih prvo zavara da je zena i da pokazu da im se dopada, i da se kasnije pojavi problem.....

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Nemoj mi reci da nikada nije bilo slucajeva da osobe optuzene transfobiju izgube posao ili da budu izlozene progananju na drustvenim mrezama, da "transfobni" studenti dobiju neprelazne ocene zato sto ne slede ideoloske stavove svojih "woke" profesora itd?  Laprdanje nije problem dok to "laprdanje" nema direktne posledice po one na koje je usmereno. 

 

Naravno da je bilo takbvih slucajeva - kao sto ima i slucajeva u obrnutom pravcu gdje su trans osobe otpustene nakon sto se otkrije da su trans... I onda u obje situacije to rjesavaju sudovi.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Baby said:

@VladimirB samo da ti kazem jos ovo. Juce je bio memorial day, neradni dan, 30c. Ljudi su iskoristili da idu na plazu. Nekoliko milja od mene je dosao neki idiot i poceo da puca po plazi, ranio 9 ljudi, medju njima dete od godinu dana. Da li zaista mislis da treba da se plasimo trangendera u wc-ima? 

 

Problem oružja i masovnih ubistava u Americi postoji odavno i nema nikakve veze sa LGBTQIA*kqweufgqlcb+++++ wokeraj dešavanjima u poslednjih deceniju i nešto.

 

Tako da tvoje pitanje i povezivanje dve apsolutno nepovezane teme nema smisla.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, VladimirB said:

 

Problem oružja i masovnih ubistava u Americi postoji odavno i nema nikakve veze sa LGBTQIA*kqweufgqlcb+++++ wokeraj dešavanjima u poslednjih deceniju i nešto.

 

Tako da tvoje pitanje i povezivanje dve apsolutno nepovezane teme nema smisla.

 

29 minutes ago, ters said:

Pa u ovome i jeste sustina price - prvo idemo da rijesimo stvari koje se frekventnije desavaju, recimo 38 ubistava transgender osoba u USA u 2022 je 38 puta veca frekvencija nego JEDNA medalja koju je osvojio neki plivac.... I broj silovanja i "sexual assault" od strane zatvorskih  cuvara se mjeri hiljadama - procjene su da je 2-3% zatvorenica u USA silovano od strane cuvara - broj koji se mjeri desetinama hiljada, koji je veci od 2 zatvorenice koje je silovala trans zatvorenica. Broj siolovanja koja pocine vojnici, svestenici, policajci je daleko veci od broja silovanja koja pocine trans osobe (koje su btw dva puta cesce zrtve silovanja nego druge grupe)... Frekvencija treba utvrditi prioritet za rjesavanje - prvo u zatvor covjeka sa 34 krivicna djela, pa onda one sa 1-2...

 

Evo ti ukratko odgovor. Resavaju se realni problemi, ne problemi fiktivnog straha od nepoznatog gde je kriminal na nivou statisticke greske. Znam da ne volite skretenja, jer ne odgovara narativu. Vidim samo da imate nevidjen strah od nepoznatog. Cerke ce ti biti ok, bolje pazi na muskarce. U wc mogu da se zateknu sa trans osobom za koju nece ni posumnjati da je trans, sto je cesce nego grmalj od 2 metra koji hoce da ga zoves zenom. 

 

Nafilovali su vas sa woke valjano. To je kao kada slomis nogu, a lecis zanokticu. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Darko said:

Anecdotal evidence. Prosečni muškarac je podosta veći od prosečne žene, viši i teži. Sem ako si možda okružena Južno-Vijetnamcima :classic_biggrin:

Tacno, prosjecan muskarac je veci od prosjecne zene - sa velikim regionalnim odstupanjima... Prosjecan Meksikanac (pola Texas-a) je iste visine kao prosjecna Crnogorka... Plus - broj natprosjecno visokih zena koje su visinom iste kao prosjecni muskarci je veci nego broj trans osoba - u gotovo svakoj sredini... Sansa da cu na ulici sresti zenu visoku 178 cm (koliko je visok prosjecan kanadski muskarac)  je nekoliko desetina puta veca nego da cu sresti trans osobu i to na mjestu koje se smatra "capital of LBGT+" zejdnice u Kanadi...

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

 

@DameTime, o WC-ovima gore. Talk about bringing down the conversation to the gutter ... :classic_biggrin: 

 

Nadovezala sam se na diskusiju o toaletima, čisto da podsetim da se nekad vršila segregacija Afroamerikanaca u odvojene toalete od belačke populacije. Verujem, ili se bar nadam, da smo danas bolji od toga. Ne vidim razlog da vršimo segregaciju transrodnih osoba i četvorimo dlaku oko toga u koji WC treba da idu. Što se tiče sporta, iznela sam mišljenje na tu temu. 

 

@VladimirB Još uvek nisam majka. Nadam se da ću jednog dana imati i ćerku i sina i da ću ih vaspitavati u skladu sa vrednostima koje poštujem. Razumem da roditelji mogu imati određene vrste bojazni različite u odnosu na neroditelje, ali isto tako verujem i da su u stanju da revidiraju svoje mišljenje i prihvate neke stvari.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Pa u ovome i jeste sustina price - prvo idemo da rijesimo stvari koje se frekventnije desavaju, recimo 38 ubistava transgender osoba u USA u 2022

"New study estimates 1.6 million in U.S. identify as transgender"

"All homicides

Number of deaths: 26,031"

Populacija SAD: oko 330 miliona

Frekvencija ubistava ukupne populacije na 100.000: 7,878

Frekvencija ubistava TG na 100.000: 2,375

==> Frekvencija ubistava TG je 3.3 puta manja od opste populacije ako su svi ovi ulazni podaci tacni.

 

Statistika je cudo svasta moze da se pokaze kreativnom upotrebom.

 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, tomas.hokenberi said:

"New study estimates 1.6 million in U.S. identify as transgender"

"All homicides

Number of deaths: 26,031"

Populacija SAD: oko 330 miliona

Frekvencija ubistava ukupne populacije na 100.000: 7,878

Frekvencija ubistava TG na 100.000: 2,375

==> Frekvencija ubistava TG je 3.3 puta manja od opste populacije ako su svi ovi ulazni podaci tacni.

 

Statistika je cudo svasta moze da se pokaze kreativnom upotrebom.

 

 

Nije ovo kreativna upotreba - statistika nepogresivo pokazuje gdje je problem - 26,031 ubistava u USA godisnje... Sto je daleko vise od JEDNE medalje koju je na prvenstvu koledza osvojila JEDNA plivacica, JEDNE godine. Ali hajde da se ne prica bas stalno o assault weapons - drz'te plivacicu....

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

 

Ovo je neka cudna teza za koju stvarno nikada nisam cuo dok Lazarus ili Darko nisu stavili JEDAN clanak u kojem je ta tema obradjivana  na nekom nivou prica u 4 ujutro kada drustvo na zurci zaspe, a dvojica najpijanijih pocnu da filozofiraju... Za one koji nisu procitali argument u tom clanku  je da ako ste pokazali da vas neko privlaci i ako va odgovara za dejt, onda je transfobija ukoliko privlacenje prestane kada otkrijete da je rijec o trans osobi... I nije mi jasno kako oni koji su sasvim sigurni da mogu prepoznati trans zenu po cetvrtastoj vilici, ogromnim  sakama, velikim stopalima, sirini ramena  misle da mogu doci u takvu situaciju - da ih prvo zavara da je zena i da pokazu da im se dopada, i da se kasnije pojavi problem.....

 

 

Uf, baž ružan, da ne kažem nešto jače, pokušaj diskreditacije bez ikakvog argumenta.

Što se članaka tiče, postavio sam ono prvo što mi je izašlo searchom na google, a ima ih još koliko oćeš, samo ako si voljan da potražiš (čisto sumnjam).

Još je gore kad takve teze i aludiranja dolaze od profesora psihologije na univerzitetu u Kanadi, a na sve to taj univerzitet objavi članak.

i ja sam sad, po mišljanju profersorke psihologije iz Kanade, transfoban jer me ne privlače tete sa batinom.

A na soc. mrežama, pogotovo na TW i Qoura-i  je jedno vrijeme vodjena jaka polemika na tu temu, opet kažem, ko želi da nadje, naći će, ko ne želi, žmuriće i plasirati teze o nekim člancima na nivou priča u 4 ujutro.

 

 

http://www.cambridgeblog.org/2019/06/who-will-date-a-trans-person/

 

 

https://www.bbc.com/news/blogs-trending-42652947.amp

 

 

 

https://www.advocate.com/commentary/2019/12/14/refusing-date-trans-people-transphobic

Edited by LazarusMNE
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

Pa u ovome i jeste sustina price - prvo idemo da rijesimo stvari koje se frekventnije desavaju, recimo 38 ubistava transgender osoba u USA u 2022 je 38 puta veca frekvencija nego JEDNA medalja koju je osvojio neki plivac....

 

25.993 non-transgender ubijenih u USA 2022-e...

 

 

3u04h5.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Baby said:

 

Odgovorila sam u vidu pitanje, citaj. 

Odgovor na pitanje, pitanjem nije odgovor

6 hours ago, Baby said:

 

Ja znam zene koje imaju 2 metra i veoma muzevne crte lica. Mislim da zbog dve grdosije od 2 metra nemamo pravo da demonizujemo kompletnu grupu. 

Ako bi mi usao u wc i ne osecam se prijatno izasla bih napolje. 

Aha, znaci ja da se pokrijem do clanka da ih ne izazivam. To je tvoj odgovor na zenska prava.

 

6 hours ago, Baby said:

Sto se tice dece nije to bas tako kao sto se prica, to ukljucuje gomilu psihologa, psihijatara, pravnika, roditelje, sudove... a ne samo evo izvolite menjajte pol... ko ce to da plati, nego roditelji, ne zanosite se propagandom koju valjaju da poberu politicke poene. Isto tako valjaju i ovo oko transgendera da bi sebe predstavili hriscanskim moralistima dok na drugu stranu raspravljaju kako ne treba da postoji granica od 18 godina za stupanje u seksualne odnose sa devojcicama. 

Ne ukljucuje, znaci pricas gluposti. U dosta US drzava je dovoljno da se pojave klinci u klinici I kazu da su trans I dobiju lekove za suzbijanje puberteta, cak I bez znanja roditelja. Doticni medikamenti se u nekim slucajevima koriste za kastraciju pedofila I silovatelja.

Mislim, moj je odrastao, nece ga sad niko ubediti da je rodjen u pogresnom telu, ali jbte sta radimo deci?

 

Da bi se neki osecali moralno visoko jer eto prihvataju manjinu. Ma naravno, prihvataju kad ih se ne dotice. I ceo Hollywood prihvata beskucnike dok zive iza obezbedjenih ograda, I cuva ih privatno obezbedjenje, a beskucnike vide kad izadju da se slikaju. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...