Jump to content

[USA] SJEDINJENE AMERIČKE DRŽAVE - unutrašnja politika i uticaj na svetska kretanja


McCarthy

Recommended Posts

3 hours ago, MeanMachine said:

 

Naravno da je tačno. Bio bih šokiran da nije, sve da ovaj lik nije izašao sad da olakša dušu, par dana pre Karterove smrti.

 

Nego, zaista topla preporuka da se 40+ minuta provede uz Stewarta i Hislopa - sjajna diskusija na temu medija, desničarske metodologije propagande još od 70-ih, Mardoka, razlika USA i UK i dosta toga još. Vredi poslušati.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Baby said:

 

Fair enough. Sa druge strane te interesovala neka druga ideologija koja je bila posledica njegove i nije ic uticala na tvoj zivot (npr. Portland demonstracije). Ali ok...

Portland demonstracije su dorektno uticale na moj zivot, cela budalastina podrske toj politici je napravila moj grad nemogucim. 

 

16 hours ago, Baby said:

Sto onda ne ignorises Huntera, on ne utice na tvoj zivot zar ne? Uticu samo doneseni zakoni... 

 

Da dodam, na mene isto uticu i zakoni i ideologija, jer idologija vozi u kriminal, maltretiranje, socijalne nestabilnosti, etc. 

Pa Hunter je odgovor na pricu kako je Tramp porodica korumpirana. Dokaz licemerstva onih koji tvrde da im Tramp smeta jer su "korumpirani" a onda im Hunter ne smeta. 

12 hours ago, Brynner said:

 

Zašto se Tramp nije povukao iz Avganistana nego je to učinio Bajden, zbog čega su ga mediji čerečili mesecima? 

Pa Tramp je pokrenuo inicijativu ali nije stigao za mandata da to uradi. Plan je bio za 2021, prosli izbori, Biden preuzeo I uradio sta je uradio.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Angelia said:

Portland demonstracije su dorektno uticale na moj zivot, cela budalastina podrske toj politici je napravila moj grad nemogucim. 

 

 

To se zove lecenje uzroka a ne posledica. 

 

6 hours ago, Angelia said:

 

Pa Hunter je odgovor na pricu kako je Tramp porodica korumpirana. Dokaz licemerstva onih koji tvrde da im Tramp smeta jer su "korumpirani" a onda im Hunter ne smeta. 

 

 

Ovo se zove ne videti drvo od sume.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Samo da naznacim kakvo je taj Fox-news govno. Biden je danas u kanadskom parlamentu i nijedan malecki news-a nema na front page-u. Ali zato ima  "Gwyneth Paltrow's ski accident trial" i "Biden against houshold appliances" 🙂 

Evo od jutra, gledam, menjaju headlines ali ni jednom nema o dvodnevnoj poseti. 🙂 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

E ovo ti je velika greska, gubis neprovrano zivotno vreme na Fox 

 

Ovde u Srbiji smo Fox News imali vrlo kratko. Uglavnom imamo CNN, i jedno vreme na jednoj manjoj kablovskoj je bio stari NBC. Kako izgleda taj FOX ako se izuzme ona budala Tucker. Da li tamo ima emisija gde se pozivaju i demokrate ? Da li je bilo kritike Trampove administracije. Ja ovde često slušam primedbe republikanaca na CNN koji imam ali ja na tom CNN vidim itekako da se kritikuje svaka demokratska administracija, kada god je neka važna tema dolaze i republikanci u te emisije gde se polemiše. Da li je FOX obrnuti CNN, odnosno da li je na FOX-u realno izveštavanje ako izuzmemo neku manju dozu pro republikanstva kao što je to slučaj na CNN ?

 

Ono što gledam na YT mi deluje u stilu vučićevih medija, ali to što ja gledam je možda pola sata od celo nedeljnog programa tako da neću da prosuđujem na osnovu par videa pošto uvek postoji mogućnost da su izvučeni iz konteksta.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Fox News je i dalje dostupan u Srbiji. Npr. Kod Telekoma je u osnovnom paketu (sa CNN i Sky News-om).

 

 

Ako pratiš, možeš i ti da odgovoriš. A za to što si na telekomu ćemo ti suditi zajedno sa AV kada ga skinemo 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

 

Ovde u Srbiji smo Fox News imali vrlo kratko. Uglavnom imamo CNN, i jedno vreme na jednoj manjoj kablovskoj je bio stari NBC. Kako izgleda taj FOX ako se izuzme ona budala Tucker. Da li tamo ima emisija gde se pozivaju i demokrate ? Da li je bilo kritike Trampove administracije. Ja ovde često slušam primedbe republikanaca na CNN koji imam ali ja na tom CNN vidim itekako da se kritikuje svaka demokratska administracija, kada god je neka važna tema dolaze i republikanci u te emisije gde se polemiše. Da li je FOX obrnuti CNN, odnosno da li je na FOX-u realno izveštavanje ako izuzmemo neku manju dozu pro republikanstva kao što je to slučaj na CNN ?

 

Ono što gledam na YT mi deluje u stilu vučićevih medija, ali to što ja gledam je možda pola sata od celo nedeljnog programa tako da neću da prosuđujem na osnovu par videa pošto uvek postoji mogućnost da su izvučeni iz konteksta.

 

@Brynner je stavio na ovoj strani stavio intervju Jon Stewart-a sa Ian Hislop-om i govore bas o ovom sto pitas. 

 

Ako izuzmes Tuckera, tu su Hanniti, Laura, a mahom i ostali i uglavnom su u pitanju nijanse medju njima. Ne kritikuju Murdoch-a bez razloga u celom svetu. Imas i aktulno sudjenje Dominion na osnovu  gde su isplivale privatne poruke gore imenovanog trojca iz koje se vidi da ih bukvalno mreza tera na guranje politike no matter what i da su se toliko uvalili da moraju da guraju do kraja. 

 

Spoiler

640810bafe06040019bf4ca0?width=1300&form6407df48fe06040019bf49b4?width=1300&form6407f55e1257390018795942?width=1300&form6407e7c012573900187958c4?width=1300&form

 

CNN je isto ono sto u ovom gore intevjuu Hislop kaze (parafraziram): 'BBC sve administracije mrze jer ih kritikuju' a gledaoci zato sto ne govore ono sto oni zele da cuju.'

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Amigo said:

 

Not from the footage i've seen. :lol_2:

Sta to kritikuju, imas li neki konkretan primjer?

 

Inace Fox news je najgledanija informativna televizija u Americi.

https://www.statista.com/statistics/373814/cable-news-network-viewership-usa/

 

VNDdEqg.jpg

 

Tacno, jesu najgledaniji, ali to ne govori o njihovom kvalitetu. I Kardasijani su najgledaniji show. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

Tacno, jesu najgledaniji, ali to ne govori o njihovom kvalitetu. I Kardasijani su najgledaniji show. 

 

Ne bih Kardasijane mijesao u ovo, niti to gledam, ali kada neko spomene Zadrugu i slicno, znamo odakle je to doslo :lol_2:

Ja inace ne gledam ni Fox, ni CNN, niti imam kablovsku, ne treba mi ta propaganda, samo ponekad Takera na Youtube :classic_biggrin:

 

 

Edited by Amigo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Baby said:

 

Tacno, jesu najgledaniji, ali to ne govori o njihovom kvalitetu. I Kardasijani su najgledaniji show. 

 

Paradoksalno stanje nacije - truju se nekvalitetom i pritom uzivaju :lol_2:

 

nego, tesko je kad si informativna kuca, da budes kvalitetan, posebno je tesko za pratioce sa visokim standardima kada moras da prenosis recimo bidena i kamalu..

Kad se ima kamala i biden to je vec kvalitet sam po sebi. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

 

Not from the footage i've seen. :lol_2:

Sta to kritikuju, imas li neki konkretan primjer?

 

Inace Fox news je najgledanija informativna televizija u Americi.

https://www.statista.com/statistics/373814/cable-news-network-viewership-usa/

 

VNDdEqg.jpg

 

Evo ti analiza Bajdenovog govora od pre mesec dana gde ga u sitna crevca kritikuju :

 

 

 

 

evo ti samo zadnje dve velike teme. A ovakvih gostiju kod njih imaš svaki dan.

 

Kod nas Pink najgledanija televizija a njihove i vesti i program su septička jama srpskog novinarstva. Nije gledano ono što je kvalitetno nego ono što se dodvorava mišljenju velikog broja građana.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Klotzen said:

 

Evo ti analiza Bajdenovog govora od pre mesec dana gde ga u sitna crevca kritikuju :

 

 

 

 

evo ti samo zadnje dve velike teme. A ovakvih gostiju kod njih imaš svaki dan.

 

Kod nas Pink najgledanija televizija a njihove i vesti i program su septička jama srpskog novinarstva. Nije gledano ono što je kvalitetno nego ono što se dodvorava mišljenju velikog broja građana.

 

 

Bas su ga iskritikovali :lol_2:  (ovo je sa tvog videa)

 

m8qmZMd.jpg

Link to comment
Share on other sites

Gledam samo američke kanale na stranoj IPTV listi, a od domaćih kanala maltene jedino sport ako ima nešto (čak sam i utakmice Srbije na Mundijalu u Kataru gledao na Foksu i Foks sportu), i slobodno mogu da kažem da u SAD i dalje postoji dobra TV ponuda. Ona više nije u tolikoj meri prisutna kao nekada pre niti je izložena široj javnosti i treba je pronaći, ali svakako postoji.

 

Takođe, produkcijski nivo u SAD je i dalje liga za sebe, a ko ima mogućnost neka pogleda produkciju u nekim drugim razvijenim zemljama i sve će mu biti jasno. 

 

I kao u slučaju Kardašijana, Foks vesti su najgledanije ne samo zato što ciljaju one sa najnižim konzumentskim standardima, iako ima i do toga, već i u tome što ima nešto i u konkurenciji. Jer Foks, za razliku od Pinka i Hepija koji su ovde protežirani i u smislu što su kanali Telekomovog konkurenta procentualno sve manje vidljivi, nije na taj način protežiran u SAD.

 

Takođe, svako ko je barem jednom pogledao istraživanja i TV rejtinge u Srbiji, zna da Slagalica, primera radi, bije svaki Mitrovićev televizijski format, kao i da većina dramskog sadržaja koja se emitovala na Javnom servisu, poput Čizmaša ili Ćosićeve triologije, a pogotovo Senke nad Balkanom, ima jaču gledanost od rijalitija u danu kad se emituje.

 

Tako da nije sve u Staniji Dobrojević i Kim Kardašijan, niti su one baš toliko omnipotentne... Neka oni koji napadaju taj šund odgovore prelazeći sa reči na dela tako što će kreirati nove kvalitetne sadržaje, pa ćete videti kako Stanija i Mitrović odlaze u fejdaut.

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Amigo said:

 

Ja inace ne gledam ni Fox, ni CNN, niti imam kablovsku, ne treba mi ta propaganda, samo ponekad Takera na Youtube :classic_biggrin:

 

 


Odlican ti izbor 😂 I jos priznajes da gledas svojom voljom- treba otkucati sta hoces na YT 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

CNNu je toliko pala gledanost da su napravili cistku, I da pokusavaju da sa extremno leve pozicije predju na centar, zato sad povremeno moze da se vidi kritika Bidena. Cak su valjda priznali da isplata od kineskih firmi Biden porodici ne izgleda dobro 😳skoro pa su ostali na gledanosti na aerodromima. Nije to nista cudno koliko su gusili proste informacije. Nije ljude odbio bias, nego laganje.

Za to vreme je Fox cini mi se najgledaniji, iako bias prema konzervativcima, nije izgubio na kvalitetu vesti. Uz to su zadrzali pro-sloboda govora. Uz to, publika voli kritiku vlasti, CNN je imao bolju gledanost sa Trampom. Fox ce malo da pogodi prica oko izbora, ne drasticno. 

 

Kardashian uopste nisu nesto specijalno gledani, ali jesu presisali CNN. Sto vise govori o kvalitetu CNNa.

 

Generalno svi ti tradiocionalni mediji moraju da podignu kvalitet da zadrze publiku, sa razvojem podcasta, ljudi mogu da biraju da gledaju sta hoce. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Angelia said:

 Nije ljude odbio bias, nego laganje.

 

 

Interesantno da ih nije odbilo lagaje od foxa

 

Boli ljude dupe dok pricaju ono sto oni hoce da cuju da li lazu ili ne. 

5 hours ago, Angelia said:

 

 

Kardashian uopste nisu nesto specijalno gledani, ali jesu presisali CNN. Sto vise govori o kvalitetu CNNa.

 

 

Kardasijani su napravili milijarde skoro svi po na osob jer nisu gledani i ljudi uopste ne gledaju i ne pricaju o njima... ma da. 

 

Televizijske kuce obicno vole da prave tv programe koji nisu mnogo gledani, i to po 10 - 20 godina

 


et7SSpW.jpg

 

 

I napravila sam paralelu sa kvalitetom, ne da ih poredite sa programom koji se bave vestima. 

 

 

Edited by Baby
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Baby said:

 

Interesantno da ih nije odbilo lagaje od foxa

 

Boli ljude dupe dok pricaju ono sto oni hoce da cuju da li lazu ili ne. 

 

Kardasijani su napravili milijarde skoro svi po na osob jer nisu gledani i ljudi uopste ne gledaju i ne pricaju o njima... ma da. 

 

Televizijske kuce obicno vole da prave tv programe koji nisu mnogo gledani, i to po 10 - 20 godina

 


et7SSpW.jpg

 

 

I napravila sam paralelu sa kvalitetom, ne da ih poredite sa programom koji se bave vestima. 

 

 

obrati paznju da sam rekla da ce Fox biti ostecen za laganje oko izbora.

 

Takodje obrati paznju da su Kardashian objavili da su "most watched series premier", sto nije isto kao najgledaniji program. Mozda se nesto promenilo u medjuvremenu ali zadnji put kad sam pogledala imali su oko 1mill + gledalaca, sto je mizeran procenat gledalaca, samo je jaci u poredjenju sa prime time programa recimo za CNN. To su potpuno razlicite kategorije.

 

To je ono poredjenje babe i zabe.

 

Edit: u poredjenju Joe Rogan je imao preko 11 mill predplatnika, znaci 11 mill je platilo da gleda njega.

Edited by Angelia
Link to comment
Share on other sites

https://www.statista.com/statistics/379648/cable-networks-viewers-usa/

 

 

Hulu says “The Kardashians” is its biggest series premiere in U.S. history, Variety has learned exclusively.

The streamer did not provide specific viewing numbers, as the platform does not release ratings. Outside of actual subscriber numbers, which Disney has to reveal for shareholders, the Disney-owned streamers have never given out any actual viewership data.

 

Znaci u specificnoj kategoriji, ali ne objavljuju brojeve.

 

How many viewers has Keeping Up with the Kardashians?

Overall, the season averaged 1.9 million total viewers, a seven percent increase from last season. Among adult viewers under 50, the season was up five percent overall, at 1.2 million.

 

 

Fox News dominated its rivals in February viewership and landed the top ten shows in total viewers and a key demographic.

But the month saw the major cable news networks all lose audience versus February 2022.

Fox News averaged 2.26 million total viewers in primetime, down 14% from a year earlier. MSNBC averaged 1.17 million viewers, down 2%, and CNN averaged 587,000, down 24%. In the 25-54 demo, Fox News averaged 299,000, down 33%, followed by CNN with 122,000, down 42%, and 119,000 for MSNBC, off by 15%.

 

https://deadline.com/2023/02/fox-news-ratings-february-cnn-msnbc-1235274986/

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

obrati paznju da sam rekla da ce Fox biti ostecen za laganje oko izbora.

 

Takodje obrati paznju da su Kardashian objavili da su "most watched series premier", sto nije isto kao najgledaniji program. Mozda se nesto promenilo u medjuvremenu ali zadnji put kad sam pogledala imali su oko 1mill + gledalaca, sto je mizeran procenat gledalaca, samo je jaci u poredjenju sa prime time programa recimo za CNN. To su potpuno razlicite kategorije.

 

To je ono poredjenje babe i zabe.

 

Edit: u poredjenju Joe Rogan je imao preko 11 mill predplatnika, znaci 11 mill je platilo da gleda njega.

 

Ti gledas koliko Kardasijani imaju gledanost? LOL

1 hour ago, Angelia said:

https://www.statista.com/statistics/379648/cable-networks-viewers-usa/

 

 

Hulu says “The Kardashians” is its biggest series premiere in U.S. history, Variety has learned exclusively.

The streamer did not provide specific viewing numbers, as the platform does not release ratings. Outside of actual subscriber numbers, which Disney has to reveal for shareholders, the Disney-owned streamers have never given out any actual viewership data.

 

Znaci u specificnoj kategoriji, ali ne objavljuju brojeve.

 

How many viewers has Keeping Up with the Kardashians?

Overall, the season averaged 1.9 million total viewers, a seven percent increase from last season. Among adult viewers under 50, the season was up five percent overall, at 1.2 million.

 

 

Fox News dominated its rivals in February viewership and landed the top ten shows in total viewers and a key demographic.

But the month saw the major cable news networks all lose audience versus February 2022.

Fox News averaged 2.26 million total viewers in primetime, down 14% from a year earlier. MSNBC averaged 1.17 million viewers, down 2%, and CNN averaged 587,000, down 24%. In the 25-54 demo, Fox News averaged 299,000, down 33%, followed by CNN with 122,000, down 42%, and 119,000 for MSNBC, off by 15%.

 

https://deadline.com/2023/02/fox-news-ratings-february-cnn-msnbc-1235274986/

 

Nevidjeno. Jbt ajd malo pricamo o gledanosti i prebrojavamo glasove da bi dokazali da je fox bolji od cnn... Mislim stvarno. :smiley5:

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Baby said:

 

Ti gledas koliko Kardasijani imaju gledanost? LOL

 

Nevidjeno. Jbt ajd malo pricamo o gledanosti i prebrojavamo glasove da bi dokazali da je fox bolji od cnn... Mislim stvarno. :smiley5:

Ja pricam argumentovano, sa cinjenicama, a ne kakav osecaj imam. I da - kod news channals rating je objektivno merilo koliko dobro obavljaju svoj posao. To nije reality show, iako bi ti ovde mesala svakakve stvari.

 

 

I da gledam koliku gledanost imaju odredjeni programi, informisem se, nisam znala da je to smesno...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...