Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

7 hours ago, McLeod said:

 

Kad bi svet bio ovako ruzicast kao sto tvoj drug advokat kaze, onda se nikada ne bi desilo da nekome odbiju vizu/ulaz u neku zemlju jer tamo ide zbog posla.

 

Sto se inace desava svaki dan. Poznajem licno preko pet ljudi koji nisu dobili odobrenje da udju u SAD, iako idu tamo poslovno.

 

Work permit je narocito vesela tema u Velikoj Britaniji, predlazem tvom drugu da se specijalizuje za to i postane milijarder, posto na desetine hiljada ljudi svake godine trazi ulaz u Britaniju iz poslovnih razloga i ne dobije dozvolu.

Pa u pocetku kada je covid bio da kazem opasnija varijanta postojala je opcija da ako treba da ides zbog posla u neku drzavu treba da imas negativan test i/ili obavezu karantina - postojala je mogucnost da odes i obavis posao ako si spreman na karantin plus negativan test eventualno, nije bilo totalno nemoguce kao sto je sada bez obzira na sve. Sve to nema veze u smislu - niti ja znam da li Novak uopste ima nameru da nekog tuzi niti koliko bi to bilo uspesno ali u ovom periodu kada je covid opasan koliko i grip (da se pozovem i na forumskog doktora @Eddardkoji kaze da ga treba tako tretirati sada po nemackim standardima koji su moze se reci bili uzor evropi tokom pandemije) mi se to insistiranje na vakcini ili nista cini stvarno besmislenim. Ali uvek postoji kod nekog ko hoce izreka rulzarrulz i mogu da dodam c'est la vie.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, ciao said:

da se pozovem i na forumskog doktora @Eddardkoji kaze da ga treba tako tretirati sada po nemackim standardima koji su moze se reci bili uzor evropi tokom pandemije


Nije to ni po kakvim nemačkim standardima, to je bilo isključivo moje lično mišljenje. Nemački standardi su, po tom pitanju, ipak malo strožiji. 
 

Kad se već pozivaš na mene, onda se bar tačno pozivaj.

Link to comment
Share on other sites

Vjeruj mi, više se gledao potpis nego vrsta vakcine.Ja sam mislila da će to vremenom proći, ali nije.

 

Ja sam se vakcinisals. početkom februara-svi u Domu su dobili fajzera.

Ali veliki broj njih nije želio, tako da je vakcinacija protiv gripa obavezna a korone nije.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Skorije bezveze naleteo na insert iz jednog podkasta, nas dzudista olimpijac pricao i sad u jednom delu intervjua pomenuo je Djokovica.

 

Kaze najveci utisak u vezi njega je to koliko postuje neku svoju rutinu i da to na prvi pogled izgleda preterano preko svake mere i granice, ali opet ima smisla.

 

Stalno sa fizioterapeutom i kondicionim i dok je tu u selu sa drugima, prica i druzi se, oni su oko njega, mora da ima ledenu kupku tamo gde odseda. Kaze da to ima smisla jer velika vecina profesionalnih sportista imaju mnogo mikro povreda kojih nisu ni svesni i na ovaj nacin sebi produzavas "rok trajanja".

 

Prica se i da Kristijano Ronaldo ima slicne rutine.

 

Sigurno jedan od glavnih razloga Djokoviceve dugovecnosti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Eddard said:


Nije to ni po kakvim nemačkim standardima, to je bilo isključivo moje lično mišljenje. Nemački standardi su, po tom pitanju, ipak malo strožiji. 
 

Kad se već pozivaš na mene, onda se bar tačno pozivaj.

Izvinjavam se , mislila sam da je tvoje misljenje bazirano na nemackim standardima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2022 at 2:52 PM, berti said:

 

 

Rafa v Novak last 10 matches on clay:

 

2022 Roland Garros Nadal 3-1

2021 Roland Garros Djokovic 3-1

2021 Rome Nadal 2-1

2020 Roland Garros Nadal 2-1

2019 Rome Nadal 2-1

2018 Rome Nadal 2-0

2017 Madrid Nadal 2-0

2016 Rome Djokovic 2-0

2015 Roland Garros Djokovic 3-0

2015 Monte Carlo Djokovic 2-0

 

---

 

Rafa v Novak first 9 matches on clay:

 

2009 Madrid Nadal 2-1

2009 Rome Nadal 2-0

2009 Monte Carlo Nadal 2-1

2009 Davis Cup Nadal 3-0

2008 Roland Garros Nadal 3-0

2008 Hamburg Nadal 2-1

2007 Roland Nadal 3-0

2007 Rome Nadal 2-0

2006 Roland Nadal 2-0 (ret)

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites


Sadrzaj tvita je prenela i beogradska sportska stampa.

 

Quote


Naravno,nisu preneli da je Kenedijev bratanac vremenom postao jedna od ikona anti-vaks pokreta i likova koji propagandisu ovakve baljezgarije. Sto neko odavno rece - za Novaka je stvarno bolje da ga ovakvi ne brane i ne podrzavaju..mislim,objektivno bi bilo bolje po njega. Mada mislim da njemu samom ovo veoma prija i da ne vidi nikakav problem tu.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nemam pojma kakav je i sta prica Kenedi jr ali evo sad me interesuje - da li je on antivax u smislu da je protiv bilo kakve vakcine? Ili je samo protiv covid vakcine? Ili je protiv forsiranja covid vakcine u ovom momentu? To nisu iste stvari niti imaju veze veze sa Novakom.

Objektivno, sada zabranjivati nekom ulazak u neku bilo koju drzavu zbog nevakcinacije covidom je besmisleno i sasvim sigurno nema bilo kakvo medicinsko opravdanje.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nista od Djovaka na USO turneji. Bar po nekim izjavama Gorana Ivanisevica u poslednje vreme (jedan intervju kojeg je dao tokom turnira u Umagu i jedan dat rimskoj "Republici").
Iskreno,mislim da je tako i bolje. I za samog Novaka iako,pretpostavljam,on misli drugacije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pretpostavljam iz istih razloga iz kojih bi bilo bolje da ni u Australiju nije išao. Jedino je šteta za bodove, ali šta da se radi, njegov izbor.

Doduše čitala sam neku njegovu izjavu gde kaže da do kraja sezone neće juriti bodove jer misli da ih već ima dovoljno za top 20 na kraju godine i učešće na završnom turniru. Nisam baš sigurna ko mu je to i kako računao, mada mu otkazivanje turnira u Kini pomaže, ali svakako bi bolje bilo da odigra više manjih turnira po Evropi i održava formu umesto da samo briše termine iz kalendara.

Link to comment
Share on other sites

Mislis da i ako dobije neku specijanu dozvolu ce ga opet na granici blokirati pa ga nece pustiti u USA? Da je sa Australijom sve proslo kao sto je trebalo sa papirima bolje bi bilo da je ucestvovao kao sto bi po meni bez dileme bilo bolje da ucestvuje na USO i osvoji jos jedan GS

 

Edit - u medjuvremenu Crni odgovorio; Mislim da bi u tom slucaju samo seo ponovo u avion i vratio se u Beograd ili gde vec, sasvim sigurno ne bi vodio proces, to je naucio, ali ako uspe da dobije specijalno izuzece (ja procitah da teorijski ima sanse ali samo teorijski) nek proba odleti i vrati se kad mu se igra a ocigledno mu se igra - moje misljenje

Edited by ciao
Link to comment
Share on other sites

Ja sam odavno prezalio US Open. Bar dok su demokrate na vlasti nece on videti Ameriku, bojim se. Sto kaze Drug Crni, mozda je bolje tako, nikada nije igrao dobro tamo, nit mu odgovaraju uslovi, nit ga je sreca nesto mazila, niti pa ga publika nesto voli narocito. Previse je bilo tu nekih sok poraza, povreda, mucenje sa formom, mentalnih lomova da bi se nesto previse zalilo za taj turnir jbg...

Ono oko cega sam se ponadao je da ga ipak puste sledece godine u Australiji, ali ipak izgleda nista od toga, deluje da se pravi teren tamo da isteraju do kraja sa tom trogodisnjom zabranom ulaska. E to bi bilo veliki udarac za njegove ambicije ako se ispostavi kao tacno. 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...