Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

Uslovljavanje ulaska u zemlju primanjem neapdejtovane vakcine, u julu 2022, nakon 30 meseci korone, gde je nemoguće da je bilo ko izbeg'o kontakt s dotičnim virusom je obična birokratija, koja ne doprinosi ničemu osim rulzarrulz fazona, samo zato što eto, ako mora vakcina protiv kovida19, logično je da sada, u julu 2022 mora i sezonska vakcina protiv gripa, isti je nivo opasnosti po državu i njeno stanovništvo.

 

Mislim, ako NĐa ne puste, a Nadal osvoji US Open, igraće NĐ još godinu dve duže, to će biti jedina posledica.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Sve zaboravljam da pitam, šta se zapravo kvalifikuje kao vakcinisana osoba? Ja kad putujem svuda nosim potvrdu o trećoj dozi od prošle godine iako to sigurno više nije od neke praktične koristi kad je prenos zaraze u pitanju. Traže li Amerikanci samo da je neko bio vakcinisan bilo kad ili da ima vakcinu iz recimo prethodnih 6 meseci?

Link to comment
Share on other sites

@ciao i @alcesta , devojke drage, ništa se vi ne sekrajte-ako vam je dan takav mračite.Ali Novak se toliko uzdigao nad svim nedaćama, toliko je visoko da je doživeo da ga pravi znalci tenisa zovu GOAT-om-vratila sam BBC-jev snimak i Kastl je rekao "Greatest player", ne "Best Player ever".Nisam bila sigurna pa nisam ni htela pišem.

 

I sad meni treba nešto da znači pisanije smrde Rotenberga (i armije klonova), koju je svoju reputaciju stekao pisanjem ko je slupao reket a ko (možda) tukao devojku.Lepo sam smešna sama sebi:classic_laugh:

 

Pa još i on napisao naveći ikad:classic_biggrin:

 

Naš mali, mili prgavi Nole ❤️ 

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Boxy said:

Hahaha, po kom osnovu da ih odere? :lol_2:

Ja nisam pravnik ali drug advokat odavde kaze da nije svejedno da li neko putuje kao turista u neku zemlju ili putuje zbog svog posla, i da u principu ako je za posao neophodno neko putovanje onda postoji izuzece i ne vaze ista pravila - na osnovu toga, jer Novaku je ucesce na turnirima posao, ne ide kao turista.

Niko ne garantuje da ce proces dobiti ali sasvim sigurno ima razlog za pokretanje procesa (kad god hoce to ne zastareva a misli da mu je najbolje kada zavrsi svoju karijeru)  i poveliku verovatnocu da ce dobiti odstetu kad tad

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ciao said:

Ja nisam pravnik ali drug advokat odavde kaze da nije svejedno da li neko putuje kao turista u neku zemlju ili putuje zbog svog posla, i da u principu ako je za posao neophodno neko putovanje onda postoji izuzece i ne vaze ista pravila - na osnovu toga, jer Novaku je ucesce na turnirima posao, ne ide kao turista.

Niko ne garantuje da ce proces dobiti ali sasvim sigurno ima razlog za pokretanje procesa (kad god hoce to ne zastareva a misli da mu je najbolje kada zavrsi svoju karijeru)  i poveliku verovatnocu da ce dobiti odstetu kad tad

 

Po tome bi onda svako ko putuje poslom mogao da tuzi drzavu zato sto mu je uskratila ulaz, a taj neko nije ispunio uslov :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ciao said:

Ja nisam pravnik ali drug advokat odavde kaze da nije svejedno da li neko putuje kao turista u neku zemlju ili putuje zbog svog posla, i da u principu ako je za posao neophodno neko putovanje onda postoji izuzece i ne vaze ista pravila - na osnovu toga, jer Novaku je ucesce na turnirima posao, ne ide kao turista.

Niko ne garantuje da ce proces dobiti ali sasvim sigurno ima razlog za pokretanje procesa (kad god hoce to ne zastareva a misli da mu je najbolje kada zavrsi svoju karijeru)  i poveliku verovatnocu da ce dobiti odstetu kad tad

 

Kad bi svet bio ovako ruzicast kao sto tvoj drug advokat kaze, onda se nikada ne bi desilo da nekome odbiju vizu/ulaz u neku zemlju jer tamo ide zbog posla.

 

Sto se inace desava svaki dan. Poznajem licno preko pet ljudi koji nisu dobili odobrenje da udju u SAD, iako idu tamo poslovno.

 

Work permit je narocito vesela tema u Velikoj Britaniji, predlazem tvom drugu da se specijalizuje za to i postane milijarder, posto na desetine hiljada ljudi svake godine trazi ulaz u Britaniju iz poslovnih razloga i ne dobije dozvolu.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Na stranu Kon, zato sam i pitala gore traže li se skorašnje vakcine, jer s ovim novim sojevima vakcina svakako ne štiti mnogo ni od zaražavanja ni od prenošenja, a da bi štitila i to malo trebalo bi valjda da se ljudi koji nisu preležali ponovo vakcinišu jer im je dosad izvetrio i taj imunitet na prvobitni soj koji su dobili od vakcine.

Tako da se praktično na ulasku u SAD i Kanadu sad traži dokaz da nisi antivakser a ne da si nešto zaštićen i bezopasan za okolinu. Ukoliko ne nameravaju da apdejtuju vakcine ovo je više pitanje birokratije nego medicinske svrhe.

S druge strane, nema smisla ni pričati o finansijskoj odšteti, Novaku nikakav novac ne može da nadoknadi šanse koje propušta. Ali to je njegov izbor i znao je da će biti tako, da se nije zarazio pred Australiju ne bi tamo ni polazio, što bi iz ove perspektive i bilo najbolje. Za USO mi nije nešto specijalno krivo jer tamo u zadnje vreme pronalazi sve moguće načine da ne osvoji titulu, tako da se svake godine pitam šta još može da mu se desi, nije kao da je ulazak u SAD jednako tituli. Šteta bodova naravno, ali ne znam koliko vrede bodovi prema medijskoj hajci koja ga čeka.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alcesta said:

Ukoliko ne nameravaju da apdejtuju vakcine ovo je više pitanje birokratije nego medicinske svrhe.

 

 

To je bilo od pocetka. Znalo se da vakcine ne stite 100%. Ali kada bi svi bili vakcinisani u isto vreme, efekat bi bio takav da bi opasnost od korone spala na dovoljnu meru da se zivot vrati u normalu. Posto su se pojavili antivakseri koji su odbili da se vakcinisu, to je prouzrokovalo politicke probleme i drzave su te probleme resile na ovaj ili onaj nacin i u samom startu je to vidjeno kao kazna zato sto odbijas da se vakcinises i samim tim ne mozes da imas benefite kao vakcinisani, sto ukljucuje i recimo slobodu putovanja/kretanja.

 

I ako mene pitas tako i treba da bude.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije da mi to posebno smeta kao princip, ali onda bi morali da imaju isti aršin i prema sopstvenim državljanima antivakserima. Nisi se vakcinisao, možda možeš napolje ali više ne možeš unutra.

Edit: pri čemu naravno pretpostavljam da su iz svega toga izuzeti oni koji imaju pravi medicinski razlog da se ne vakcinišu.

I naravno mnogo je veća razlika u postotku zaštite od prvobitnih sojeva za koje su vakcine i pravljene i ovih sada, ni ne pratim više jesmo li još na omikron varijantama ili je nešto novo sad aktuelno.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Po nekoj mojoj procjeni minimum 50% ljudi se vakcinisalo zbog moranja a ne htenja.

 

Pre dve nedjelje je stigao dopis da smo u sedmom talasu korone i moja ambulanta je dobila 30 doza-uz neviđene muke smo dali pet doza i sve su bile 4.doza.

I ponoviću ko zna koji put-Novak nije javno govorio protiv vakcinacije, a u svakoj državi MORAŠ da daš saglasnost, niko ti neće ni prići bez te famozne saglasnosti.

I nemojte mi pričati ŠBKBB jer to niko ne zna.(sem Steve, naravno).

Edited by Helena
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kod nas u CG od početka dođeš na punkt, popričaš sa dežurnim i vakcinišu te, to je sve; niko mi nikakvu saglasnost nije tražio niti ikom drugom, ako misliš na nešto što se potpisuje. U potvrdi piše da te lekar obavestio o mogućim posledicama ili nešto slično, nije mi sad pri ruci, ali drugo ništa.

 

Edit: evo ovde može da se potpiše peticija ako neko hoće da lično pomogne :classic_biggrin:

 

https://www.change.org/p/allow-djokovic-to-play-in-us-open-2022

Edited by alcesta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, oko Ibada said:

a jel se potpisuje saglasnost pri ulasku na autoput? :classic_tongue:

Mislim da bi tu trebalo pre nego za vakcinu :classic_biggrin:

1 minute ago, double fault said:

cemu ova peticija ?

usa kaze ne moze da udje , novak nedvosmisleno rekao da nema nameru da se vakcinise .... 

Jedina logika koju ja vidim je da je peticija pritisak na USTA da se predomisli i zatraži izuzeće.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alcesta said:

Kod nas u CG od početka dođeš na punkt, popričaš sa dežurnim i vakcinišu te, to je sve; niko mi nikakvu saglasnost nije tražio niti ikom drugom, ako misliš na nešto što se potpisuje. U potvrdi piše da te lekar obavestio o mogućim posledicama ili nešto slično, nije mi sad pri ruci, ali drugo ništa.

 

Edit: evo ovde može da se potpiše peticija ako neko hoće da lično pomogne :classic_biggrin:

 

https://www.change.org/p/allow-djokovic-to-play-in-us-open-2022

https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2021&mm=01&dd=25&nav_id=1800643&version=amp

E sad ako sam se zaletela za sve državi, izvinjavam se, ali u Srbiji je ovako.

Za obavezni(dečji program se ne potpisuju).

Link to comment
Share on other sites

Pa ja za Srbiju ništa i ne kažem, vi sigurno znate bolje.

Pretpostavljam da su ovo sve podaci koje već imaju u sistemu za svakog osiguranika, kod nas samo treba poneti ličnu kartu i naravno isto te ispitaju na licu mesta za svaki slučaj. Ali ništa se ne popunjava i ne daješ nikakve papire, samo ti odštampaju potvrdu.

E sad ko nije osiguranik ili je strani državljanin moguće da prolazi komplikovanije procedure, to već nisam nikog pitala.

Nažalost samo je za prve rizične grupe bilo aktuelno zakazivanje, i u početku za prvu dozu, dok još nisu postavili sve punktove. Kasnije se toliko proredilo da nije bilo potrebe :classic_sad:

22 minutes ago, Helena said:

https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2021&mm=01&dd=25&nav_id=1800643&version=amp

E sad ako sam se zaletela za sve državi, izvinjavam se, ali u Srbiji je ovako.

Za obavezni(dečji program se ne potpisuju).

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...