Jump to content

Novak Djokovic


wwww

Recommended Posts

14 hours ago, Dracarys said:

Jeste, jedan od mečeva o kome se vrlo malo govori, a viđen je strašan kvalitet tenisa.

 

USO 2012, 1/4 finale, poslednji mec, cetvrtak uvece (nakon onog tragicnog poraza Janaka od Ferera), Novak dobio 3-0 i verovatno se mec i ne pamti, ali nivo vidjenog tenisa :Hail: . Kako su sevali forhendi sa obe strane, Delpo otera Novak metar dva iza linije, ali Novak vraca, bekhend paralela fantazija. Uh, kad pogledam te snimke ne verujem da nije uzeo turnir, proklinjem onaj vetar i oluju u subotu, da je sve bilo "normalno" bila bi to 2 ciscenja za vikend.

 

Pa onda Masters iste godine, polufinale preokret Novaka, jos jedan fantastican mec.

 

Pa IV sledece godine, polufinale, ovog puta Delpo preokrenuo, jos jedan neverovatan mec.

 

I na kraju kruna ovog perioda, to polufinale Vimbldona, skoro 5 sati igre, neverovatan nivo i intezitet razmena. Novak 80 direktnih poena, preko 20 asova i nikako nije mogao da ga slomi. Delpo je uvek nekako nalazio neki odgovor i na kraju je Novak napravio brejk u samom finisu petog seta. Mislim da su obojica jedva stajala na nogama nakon meca.

 

Njih dvojica su u tom periodu 2012/13 odigrali bas dosta meceva, tu su bili i OI, Sinsinati, Dubai, finale Sangaja, jos jedan na Mastrersu. Cesto su igrali 3 seta, mnogo uzbudljivih i ekstra kvalitetnih meceva. Rivalstvo koje je na zalost ostalo u senci Delpovih povreda i cestih odsustvovanja sa tura.

  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Kad se prica o nekim starijim mecevima Djokovica, pogledao pre neko vreme duzi hajlajts njegovog meca protiv Vavrinke sa AO 2014. Jeste da se puno vise prica o njihovom duelu iz 2013, I jeste da je Novak tada izgubio, ali kakav je ono tenis bio jbt. Vanzemaljski tenis u poredjenju sa ovime sta gledamo danas. 😳

Link to comment
Share on other sites

Quote

“Spetta al governo decidere se Novak possa giocare o meno il torneo. Sto facendo del mio meglio. Ho detto a Novak che sarebbe il benvenuto e che molte persone non vedono l’ora di rivederlo in campo in Australia. Mi sono congratulato con lui e con il suo team per il successo ottenuto a Wimbledon” Craig Tiley

Mozda vecera sa Kirgiosom bude u Australiji :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2022 at 8:34 PM, alcesta said:

Pa vidiš da su prsti prekršteni na kraju, nada se kao. Sram ga bilo :classic_laugh:

Nisam sigurna da treba reci sram ga bilo, u Francuskoj to kad se prekrste prsti ima znacenje otprilike kao sto mi kazemo - "drzimo pesnice" , nadajmo se, priznajem da ne znam kako englezi ili ameri to tumace obizirom da je njihova komunikacija na engleskom.

Ima i tekst sa tim naslovom - u prevodu "Djokovic ukrsta prste za ucesce na USO"

 

https://www.journaldemontreal.com/2022/07/10/us-open-novak-djokovic-se-croise-les-doigts

 

Inace koliko vidim sve vise ljudi iz teniskog sveta daje komentare u smislu da je potpuno besmisleno sa medicinskog stanovista zabraniti mu USO ali ...

Edited by ciao
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Milutinov Tata said:

 

USO 2012, 1/4 finale, poslednji mec, cetvrtak uvece (nakon onog tragicnog poraza Janaka od Ferera), Novak dobio 3-0 i verovatno se mec i ne pamti, ali nivo vidjenog tenisa :Hail: . Kako su sevali forhendi sa obe strane, Delpo otera Novak metar dva iza linije, ali Novak vraca, bekhend paralela fantazija. Uh, kad pogledam te snimke ne verujem da nije uzeo turnir, proklinjem onaj vetar i oluju u subotu, da je sve bilo "normalno" bila bi to 2 ciscenja za vikend.

 

Pa onda Masters iste godine, polufinale preokret Novaka, jos jedan fantastican mec.

 

Pa IV sledece godine, polufinale, ovog puta Delpo preokrenuo, jos jedan neverovatan mec.

 

I na kraju kruna ovog perioda, to polufinale Vimbldona, skoro 5 sati igre, neverovatan nivo i intezitet razmena. Novak 80 direktnih poena, preko 20 asova i nikako nije mogao da ga slomi. Delpo je uvek nekako nalazio neki odgovor i na kraju je Novak napravio brejk u samom finisu petog seta. Mislim da su obojica jedva stajala na nogama nakon meca.

 

Njih dvojica su u tom periodu 2012/13 odigrali bas dosta meceva, tu su bili i OI, Sinsinati, Dubai, finale Sangaja, jos jedan na Mastrersu. Cesto su igrali 3 seta, mnogo uzbudljivih i ekstra kvalitetnih meceva. Rivalstvo koje je na zalost ostalo u senci Delpovih povreda i cestih odsustvovanja sa tura.

 

Hvala za ovaj upis. Delpo mi je uvek bio omiljeni teniser, pored Novaka i šteta je što su ga silne povrede sasekle. A njegovo rivalstvo sa Novakom na terenu obeleženo je iskrenim prijateljstvom van terena. ❤️

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dvojici nevakcinisanih igraca FC Chelsea - Loftus-Cheeku i N'golo Kanteu - nije dozvoljen ulazak u SAD gde njihov klub obavlja deo priprema. Ako se nesto ne promeni (a sumnjam da hoce) nece Novak videti Veliku jabuku ove godine (mislim da je to u redu..ako ne promene pravila,napominjem)

Pojma nemam sta su mu planovi,ali prilicno sam siguran da ce igrati DC u septembru.

Link to comment
Share on other sites

Sinoć sam preslušala Wish&Go onako na pola uva, ništa specijalno, ali najzanimljivija insajderska informacija mi je bila ova:

Kad su dogovarali da Brajanom meč između dece za nedelju, tu su bili i njih dvojica i Stefan je Brajanovom sinu rekao: "I will kick your ass" :classic_laugh:

Nažalost ne zna se rezultat :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alcesta said:

Sinoć sam preslušala Wish&Go onako na pola uva, ništa specijalno, ali najzanimljivija insajderska informacija mi je bila ova:

Kad su dogovarali da Brajanom meč između dece za nedelju, tu su bili i njih dvojica i Stefan je Brajanovom sinu rekao: "I will kick your ass" :classic_laugh:

Nažalost ne zna se rezultat :classic_biggrin:

Ја МИСЛИМ да сам чула да је Стефан победио:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

QF Vimbldona 2018, Nadal-Del Potro, isto odličan meč.

---

Visoko open 2022: manje-više, NĐ (preko Obmanagovića) napravio sebi jedan betonski i jedan šljakasti teren, da vežba pred odgovorajuće slemove, malo istezanje, malo joga, malo piramide pa onda treninzi.

Mislim, ne znam šta da mislim, uvek ima ono godine i to, samo što su NĐ (i Nadal (i Federer)) srušili sve teniske zakone vezane za gornju starosnu granicu uspešnog igranja tenisa, sve nešto mislim da ćemo opet da se nerviramo zbog toga što će NĐ da igra OI 2024 i time smanji šanse da osvoji US Open...

 

Videćemo..

Edited by Brian Setzer
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...