Jump to content

Testiranje Google reklama


MetalHead

Recommended Posts

7 minutes ago, MetalHead said:

@Honey Badger sasvim je moguce da te Google mesa sa nekim, ili opet ne moras direktno posecivati takve sajtove da bi njihove reklame dobijao, Google pravi tvoj profil na osnovu raznih pretraga i svrstava te u neku grupu ljudi... da se ne frljam sa terminologijom, to je onako prosto receno.

 

Imas onaj primer kada je cale neke tinejdzerke saznao da mu je cerka trudna jer mu je prodavnica u kojoj kupuju online pocela da servira reklame za bebece stvari jer cerka par nedelja nije narucila uloske/tampone pa je algoritam pretpostavio da je trudna... tako i ti, mozda nisi posetio neki od tih sajtova ali grupa u koju te je Google svrstao interesuje se i za ovakve stvari koje si screenshot-ovao 🙂

 

Poznato mi je kako to funkcionise i prilicno mi je drago da me google tako slabo poznaje. Moj post je bio najvise zabavnog karaktera, sva zabrinutost je bila odglumljena zarad komedijskog efekta. Priznaces da su mi servirane urnebes reklame, morao sam to da podijelim sa auditorijem.

 

 

 

 

Edited by Honey Badger
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MetalHead said:

Hajde ono za devojke, ali ono za sahrane mi nije bilo za salu (mislim ok je ti da se salis, a ne da te ja zezam za to) 🙂 

 

Od Topalovica nisam drugo ni ocekivao. Dobro me nisu pitali koliko sam dugacak. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Honey Badger said:

imam AdBlocker, sto i tebi preporucujem da instaliras. Vidjeces koliko je zivot laksi.

 

ako cemo svi koristiti AdBlocker onda nista od Google reklama. na sajtovima koji se financiraju od Google reklama stalno iskacu upozorenja / molbe da se iskljuci AdBlocker. primjera radi -> https://titlovi.com/clanci/1095/adblock-plus-i-nas-sajt/

 

 

2 minutes ago, MetalHead said:

Zato sto imamo koliku-toliku korist od njih, dopunjuju budzet, i sa onom prethodnom rundom donacija sigurni smo jos barem godinu dana.

 

 

Nije bila anketa, vec je otvorena ova tema upravo ako imate zalbe, komentare i slicno. Odluka je interna stvar rukovodstva foruma kao sto sam objasnio gore. 

 

 

Ako sam dobro razumeo, mislis da smo sa donacijama prestali iz razloga da clanove foruma ne bi morali da pitamo u vezi odluka koje donosimo? 

Ako je tako, molim te reci mi koliko si uplatio i na koji nacin da ti izvrsim refundaciju jer se ocigledno nismo razumeli sta znaci donacija. Vazi i za sve ostale koji ovako misle. 

 

Oni = svi mi koji smo radili na ovom forumu ikada, u smislu organizacije, administracije i moderisanja. Ja se zaista ne osecam kao vlasnik ali neko formalno mora biti kad je u pitanju registracija domena i placanje hostinga. Nismo pravno lice, doo, pa da sada imamo neku vlasnicku strukturu. 

 

 

 

 

koliko sam uplatio imas u PM-u koji ti je poslan kad sam uplatio. tada nije bilo govora o reklamama. dakle nemoj sad okretati pricu da sam kao ja tu nesto zabrljavio, odnosno da nisam razumio sto donacije znace. ja znam sto donacije znace, a znam i sto znaci drzati se dogovora.

 

ovo si napisao 23.10.2019.

Quote

 

Rekao sam da cu izaci sa nekim detaljima pa evo ono sto je najvaznije - prikupljena sredstva su dovoljna da, ukoliko nema nikakvih promena cena i neplaniranih troskova, budemo pokriveni za narednih barem godinu dana (za hosting i licencu).

 

Imamo nesto vise od toga u budzetu, pa smo planirali da napravimo neke kozmeticke promene a mozda da omogucimo i neke dodatne funckionalnosti. Pazljivo cemo raspolagati tim budzetom kako bi uvek bili sigurni da mozemo da izguramo narednih godinu dana. 😉 

 

 

sad (29.03.) pises (u vezi reklama koje si odlucio postaviti bez ankete zele li forumasi reklame ili ne)

Quote

Zato sto imamo koliku-toliku korist od njih, dopunjuju budzet, i sa onom prethodnom rundom donacija sigurni smo jos barem godinu dana.

 

 

...

 

dakle ne svidja mi se takva netransparentnost i "ljudi smo dogovorit cemo se" brca-buraz filozofija palanke. na to je upozoravano od samog pocetka rada ovog boarda, da se stvari kristalno jasno postave. na starom boardu pisalo je ko je vlasnik (medijska kuca B92). zasto na vrhu ovog foruma jos uvijek ne stoji kristalno jasno tko je vlasnik i tko cini rukovodstvo? i kako to rukovodstvo fercera, ko ga uopce imenuje? administrator ne znaci vlasnik, valjda znas sto administrator nekog sajta znaci? to sto se ti "ne osjecas vlasnikom" meni nista ne znaci, jer se ponasate i donosite odluke upravo kao da jeste vlasnici. 

 

da se razumijemo. ne mislim ja da si ti los momak, mislim upravo obrnuto, da si dobrica koji se uistinu puno angazirao da stari sajt ne propadne, odnosno da se forumasi koji su pisali na jednom mjestu ne rastrkaju po internet nebu. ali put do pakla poplocan je dobrim namjerama. zato treba sve biti TRANSPARENTNO!

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Vjekoslav said:

ako cemo svi koristiti AdBlocker onda nista od Google reklama.

Necemo svi, ali ti svakako mozes. Sta radis u svom browser-u je tvoja stvar. Evo ja ne koristim ad-blocker. Cak sam nekada u iskusenju da kliknem na neku reklamu koja mi je servirana jer je relevantna i interesuje me ali to ne smem da radim jer ce Google blokirati reklame. 

 

Od svih clanova foruma, neki vec koriste ad blocker, pominjali su ovde, a ako ga jos par bude koristilo to je ok... nece mnogo uticati jer ima mnogo vise posetilaca nego clanova foruma, i mnogo vise onih koji ne koriste ad blocker od ovih koji koriste... 

 

33 minutes ago, Vjekoslav said:

koliko sam uplatio imas u PM-u koji ti je poslan kad sam uplatio. tada nije bilo govora o reklamama. dakle nemoj sad okretati pricu da sam kao ja tu nesto zabrljavio, odnosno da nisam razumio sto donacije znace. ja znam sto donacije znace, a znam i sto znaci drzati se dogovora.

 

Aham, znaci logika ti je da jednom pomognes i ako se u medjuvremenu nesto promeni, to je problem. A svrha promene je upravo kao sto je receno, da vas manje cimamo za pomoc.

Bice ti refundirano, oprosti sto nemamo isti stav o donacijama. Kad se budemo registrovali kao pravno lice i kada budemo prodavali akcije sa upravljackim pravima, ti onda upotrebi taj novac. Posteno? 

 

Sto se transparentnosti tice i citata: 

23.10.2019. - "prikupljena sredstva su dovoljna da, ukoliko nema nikakvih promena cena i neplaniranih troskova, budemo pokriveni za narednih barem godinu dana (za hosting i licencu)"

Dakle 23.10.2019. sam to rekao. Pre vise od 5 meseci. Posle toga smo ukljucili reklame, nikakve vise donacije nismo trazili...

Danas, 29.03.2020. sam rekao "imamo koliku-toliku korist od njih, dopunjuju budzet, i sa onom prethodnom rundom donacija sigurni smo jos barem godinu dana"... 

 

Pa sada ti presaberi, sta to znaci. Hajde da ti pomognem. Recimo da su nam godisnji troskovi tonu banana. I mi u jednom trenutku (oktobru) imamo nesto malo vise od tone banana. Pojedemo 1/12 toga mesecno... Onda uradimo nesto i nakon 5 meseci (u martu) mi i dalje imamo oko tone banana (mozda neku bananu manje kad ti aktiviras ad blocker)... sta ti to govori? Pa ili da smo poceli da gajimo banane ili da smo prestali da ih jedemo. 🙂 Sta ti tu nije jasno?

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ObiW said:

Metalhead, ti se razumeš u ovu novu tehniku, u ove kompjuktere, kako ide adblock za ovi pametni telefoni, evo recimo za ajfon? Pitam za druga.

 

Instaliraj aplikaciju adblock plus for safari

Nakon toga u safari app podesavanjima omoguci taj adblock [settings -> safari -> content blockers -> enable adblock plus]

Link to comment
Share on other sites

Meni na PC ne smeta ali smeta na telefonu jer kad se učita stranica reklama zauzima ceo ekran i onda kada hoću da skrolujem nekad slučajno kliknem na nju. Ovako što se tiče pozicija bila je jedna koja se nekako umetala na spisku tema (oko 10 teme) kada se uđe u podforum pa je čak i bagovala pa je to izgledalo katastrofalno. No posle par dana ste je uklonili tako da ostale su ok što se tiče pozicija. Ali u suštini ako pomaže izdržavanje foruma ja sam prvi za to da malo istrpimo.

Edited by Klotzen
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ObiW said:

Metalhead, ti se razumeš u ovu novu tehniku, u ove kompjuktere, kako ide adblock za ovi pametni telefoni, evo recimo za ajfon? Pitam za druga.

Eno odgovorise ljudi... ja nisam ljubitelj Jabuke pa nemam iskustva sa tim 🙂

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Honey Badger said:

Jednom sam napisao da nesto nemam motivaciju da treniram i da me ova situacija sa koronavirusom deprimira i dobijem ovo:

 

WkkHVma.png

 

Pa nije bas dotle doslo, ili cekaj makar da me korona zahvati, majku ti poljubim...

 

Jeste da je ovo gerijatrijski forum ali barem kod mene jos nije dotle doslo da gledam ovo:

 

MPdd4RJ.png

 

Ili je to zato sto sam se zalio na povrede koljena i kuka? OK, ali zasto onda ovo gledam:

 

ddAVN0n.png

 

Pa majka mu stara, nisam toliki invalid, ni pacenik bez zene. Vidi ih samo. Kako li ga je izgurala po pijesku u onim kolicima. Sad bi trebali biti u goloj vodi. 

 

Pa dodje red reklama za neke farbe, materijale za industrijsku proizvodnju, Tokyo Haneda Airport i onda, kao slag na tortu, ovo:

 

 

naTZhdD.png  

 

"Novcem ne mozes kupiti srecu ali mozes kupiti nju! WTF?

 

Ovaj je jos bolji:

 

gUNIoUk.png

 

"Take her shopping..." Aha, mozemo skupa po brasno i tjesteninu dok nije razgrabljeno. Ne znam samo kakva je kad rano ustane, jer penzosi razgrabe sve ujutru pa se treba s njima natjecati.

 

Ovaj nikako da se odluci, jesam li ja pred smrt paraplegic-spastic zeljan istinske romantike ili sam neko kome je okej da glumimo romantiku za pare.

 

Veze nema ni sa cime, dzaba mi handri ceif skrolanja po forumu. 

 

 

Nije to ništa, meni mesecima izlazi na facebook-u reklama za Alibabu i prvo što mi nude je mrtavčki sanduk.

Ovi moji su baš direktni.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Non stop mi idu reklame palme i levijatana. Izgleda da google nije bas dobro procenio kome ce da ih prosledi. Poceo sam i da klikcem na njih neka im naplate ako su cpc ads.

 

Jel video neko neku drugu stranku ovde na forumu ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...