Jump to content

Testiranje Google reklama


MetalHead

Recommended Posts

:lol_2: Ja imam add blocker na laptopu, a videla sam u neko vreme na telefonu da ima neke reklame, ali nisam obratila paznju, posto retko koristim tel za logovanje. Mislila sam to moj tel nesto zeza, bas cu da pogledam. Samo FB nemos nikako blokirati reklame.

Link to comment
Share on other sites

Da, trebalo je malo stvari da se slegnu i definitivno da se ne dozvoli Google-u da divlja 🙂 mnogo je bolje ovako, i ja mislim da nije napadno a opet vidim da i ovako nesto kaplje... pa je mozda taj balans koji smo trazili. U svakom slucaju iskustvo forumasa je najbitnije.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, MetalHead said:

Da, trebalo je malo stvari da se slegnu i definitivno da se ne dozvoli Google-u da divlja 🙂 mnogo je bolje ovako, i ja mislim da nije napadno a opet vidim da i ovako nesto kaplje... pa je mozda taj balans koji smo trazili. U svakom slucaju iskustvo forumasa je najbitnije.

Disclaimer: nije pretnja.:lol_2:

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Jednom sam napisao da nesto nemam motivaciju da treniram i da me ova situacija sa koronavirusom deprimira i dobijem ovo:

 

WkkHVma.png

 

Pa nije bas dotle doslo, ili cekaj makar da me korona zahvati, majku ti poljubim...

 

Jeste da je ovo gerijatrijski forum ali barem kod mene jos nije dotle doslo da gledam ovo:

 

MPdd4RJ.png

 

Ili je to zato sto sam se zalio na povrede koljena i kuka? OK, ali zasto onda ovo gledam:

 

ddAVN0n.png

 

Pa majka mu stara, nisam toliki invalid, ni pacenik bez zene. Vidi ih samo. Kako li ga je izgurala po pijesku u onim kolicima. Sad bi trebali biti u goloj vodi. 

 

Pa dodje red reklama za neke farbe, materijale za industrijsku proizvodnju, Tokyo Haneda Airport i onda, kao slag na tortu, ovo:

 

 

naTZhdD.png  

 

"Novcem ne mozes kupiti srecu ali mozes kupiti nju! WTF?

 

Ovaj je jos bolji:

 

gUNIoUk.png

 

"Take her shopping..." Aha, mozemo skupa po brasno i tjesteninu dok nije razgrabljeno. Ne znam samo kakva je kad rano ustane, jer penzosi razgrabe sve ujutru pa se treba s njima natjecati.

 

Ovaj nikako da se odluci, jesam li ja pred smrt paraplegic-spastic zeljan istinske romantike ili sam neko kome je okej da glumimo romantiku za pare.

 

Veze nema ni sa cime, dzaba mi handri ceif skrolanja po forumu. 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Honey Badger said:

Jednom sam napisao da nesto nemam motivaciju da treniram

 

pa nisi bas samo jednom  :wink2:

 

https://vox92.net/forum/index.php?/search/&q=motivacije&author=Honey Badger&search_and_or=or&sortby=relevancy

https://vox92.net/forum/index.php?/search/&q=motivacija&author=Honey Badger&search_and_or=or&sortby=relevancy

https://vox92.net/forum/index.php?/search/&q=motivaciju&author=Honey Badger&search_and_or=or&sortby=relevancy

 

al ajd, nek ti bude. 

 

...

 

ja inace ne shvacam bas najbolje cemu te iritantne google reklame koje vec mjesecima guse board i glume nepostojece nickove na threadovima. ako vec postoje donacije kao izvor financiranja, a postoje, cemu reklame? isto tako, receno je da ce testiranje trajati maksimum mjesec dana. taj mjesec je prosao 09.12., dakle prije skoro 4 mjeseca.

 

On 11/9/2019 at 10:45 PM, MetalHead said:

Kako bi stekli uvid u potencijal Google reklama na Vox92.net u narednom periodu cemo vrsiti testiranje istih. Testiranje ce trajati minimum 2 nedelje a maksimum mesec dana - zavisno od toga koliko informacija prikupimo za to vreme. 

...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Vjekoslav said:

pa nisi bas samo jednom  :wink2:

 

Spomenuo sam motivaciju u vise razlicitih konteksta, sto je ovaj tvoj search i pokazao. Ne da ja nemam motivacije za zivotom i da si trebam planirati sahranu.

 

@MetalHead

 

Znaci, mozes maknuti ove sahrane, invalide i babe sa joint support reklame? De ako mozes, molim te.

 

Djevojke lagane mozes ostaviti, nisu teske za oko. :wink2:

 

 

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Vjekoslav said:

 

oprosti ali ne shvacam. zasto su reklame ostale? ko je o tome odlucio?

meni reklame smetaju. da li je bila neka anketa koju sam propustio, tipa zelite li reklame na threadovima?

 

Bilo je, propustio si. Da ne bi morali prosjaciti za donacije, isprobali su google reklame da vide moze li se forum izdrzavati od toga, ispalo je da moze i reklame su ostale.

 

Ne volim ih ni ja, pogotovo sto mi slute bolest, invalidnost i smrt ali se brzo scrolla na telefonu, a na desktopu ih i ne gledam jer imam AdBlocker, sto i tebi preporucujem da instaliras. Vidjeces koliko je zivot laksi.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Honey Badger said:

Bilo je, propustio si.

 

daj mi link na tu anketu.

 

 

3 minutes ago, Honey Badger said:

Da ne bi morali prosjaciti za donacije, isprobali su google reklame da vide moze li se forum izdrzavati od toga, ispalo je da moze i reklame su ostale.

 

ili da ne bi morali nikoga za nista pitati, postoji i ta opcija. sad jos samo da saznam ko su to oni, i ko je uopce vlasnik ovog boarda. ili sam i to propustio primjetiti? 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Honey Badger said:

Znaci, mozes maknuti ove sahrane, invalide i babe sa joint support reklame? De ako mozes, molim te.

 

Ne mogu, reklame su individualne na osnovu tvojih pretraga i sajtova koje si posecivao (ili neko iz tvoje kuce, ili neko sa tvoje IP adrese, ako je delis sa nekim). 

Mozes kliknuti u gornjem desnom uglu reklame na ono X dugme i reci Google-u da ti ne servira takve reklame jer te ne interesuju.  

Takodje mozes instalirati i neki ad blocker. Postoji jos par ideja ali nisu jos testirane pa ne bih jos da ih pominjem...

 

26 minutes ago, Vjekoslav said:

oprosti ali ne shvacam. zasto su reklame ostale? ko je o tome odlucio?

 

Zato sto imamo koliku-toliku korist od njih, dopunjuju budzet, i sa onom prethodnom rundom donacija sigurni smo jos barem godinu dana.

 

 

26 minutes ago, Vjekoslav said:

meni reklame smetaju. da li je bila neka anketa koju sam propustio, tipa zelite li reklame na threadovima?

Nije bila anketa, vec je otvorena ova tema upravo ako imate zalbe, komentare i slicno. Odluka je interna stvar rukovodstva foruma kao sto sam objasnio gore. 

 

 

5 minutes ago, Vjekoslav said:

ili da ne bi morali nikoga za nista pitati, postoji i ta opcija. sad jos samo da saznam ko su to oni, i ko je uopce vlasnik ovog boarda. ili sam i to propustio primjetiti? 

Ako sam dobro razumeo, mislis da smo sa donacijama prestali iz razloga da clanove foruma ne bi morali da pitamo u vezi odluka koje donosimo? 

Ako je tako, molim te reci mi koliko si uplatio i na koji nacin da ti izvrsim refundaciju jer se ocigledno nismo razumeli sta znaci donacija. Vazi i za sve ostale koji ovako misle. 

 

Oni = svi mi koji smo radili na ovom forumu ikada, u smislu organizacije, administracije i moderisanja. Ja se zaista ne osecam kao vlasnik ali neko formalno mora biti kad je u pitanju registracija domena i placanje hostinga. Nismo pravno lice, doo, pa da sada imamo neku vlasnicku strukturu. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Vjekoslav said:

 

daj mi link na tu anketu.

 

 

 

ili da ne bi morali nikoga za nista pitati, postoji i ta opcija. sad jos samo da saznam ko su to oni, i ko je uopce vlasnik ovog boarda. ili sam i to propustio primjetiti? 

 

Nema ankete i najvjerovatnije je bas zato da ne moraju nikoga nista pitati. To je takodje legitimno, mada ne i drugarski.

 

Meni se isto ne svidja ton kojim se moderacija obraca forumasima, kao JNA desetari mladim regrutima, niti mi se svidja pravac u kom forum ide ali imam opciju da ovdje ne pisem i kod ovakvih situacija, uvijek razmatram i tu opciju. 

 

 

3 minutes ago, MetalHead said:

Ne mogu, reklame su individualne na osnovu tvojih pretraga i sajtova koje si posecivao (ili neko iz tvoje kuce, ili neko sa tvoje IP adrese, ako je delis sa nekim). 

Mozes kliknuti u gornjem desnom uglu reklame na ono X dugme i reci Google-u da ti ne servira takve reklame jer te ne interesuju.  

Takodje mozes instalirati i neki ad blocker. Postoji jos par ideja ali nisu jos testirane pa ne bih jos da ih pominjem...

 

Ma okej je sve, meni je to vise zabavno. Na desktopu imam adblock, na mobilnom ili nemam ili je iskljucen. Ne iritira me ni toliko da provjerim. Ne posjecujem inace eskort sajtove, niti grobare, zato sam i postavio, vise sale radi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Honey Badger sasvim je moguce da te Google mesa sa nekim, ili opet ne moras direktno posecivati takve sajtove da bi njihove reklame dobijao, Google pravi tvoj profil na osnovu raznih pretraga i svrstava te u neku grupu ljudi... da se ne frljam sa terminologijom, to je onako prosto receno.

 

Imas onaj primer kada je cale neke tinejdzerke saznao da mu je cerka trudna jer mu je prodavnica u kojoj kupuju online pocela da servira reklame za bebece stvari jer cerka par nedelja nije narucila uloske/tampone pa je algoritam pretpostavio da je trudna... tako i ti, mozda nisi posetio neki od tih sajtova ali grupa u koju te je Google svrstao interesuje se i za ovakve stvari koje si screenshot-ovao 🙂

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...