Jump to content

Testiranje Google reklama


MetalHead

Recommended Posts

Kako bi stekli uvid u potencijal Google reklama na Vox92.net u narednom periodu cemo vrsiti testiranje istih. Testiranje ce trajati minimum 2 nedelje a maksimum mesec dana - zavisno od toga koliko informacija prikupimo za to vreme. 

 

To znaci da ce razne reklame biti vidljive a u tom periodu cemo se truditi da njihov prikaz optimizujemo. Bicemo zahvalni na svakom komentaru koji imate i koji nam moze pomoci da reklame optimizujemo tako da napravimo dobar balans izmedju reklama i korisnickog iskustva. 

Stoga ce ova tema biti slobodna za komentarisanje 😉 

 

Svako dobro,

Pozdrav!

M

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, melankolic said:

Da li postoji razlika u prikazu reklama između foruma na browseru i na Tapatalku?
 

 

Hmmmm ne bih znao da ti kazem jer ne koristim Tapatalk. A on takodje ima neke svoje reklame, zar ne?

Rekao bih da Tapatalk ne dovlaci ove forumske Google reklame vec samo lepi neke svoje. 

 

Delite screenshot-ove da vidim kako se vidi 😉 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, MetalHead said:

 

Hmmmm ne bih znao da ti kazem jer ne koristim Tapatalk. A on takodje ima neke svoje reklame, zar ne?

Rekao bih da Tapatalk ne dovlaci ove forumske Google reklame vec samo lepi neke svoje. 

 

Delite screenshot-ove da vidim kako se vidi 😉 


Čisto sumnjam da imate bilo kakve veze sa norveškim oglašivačima.

Ja bih se raspitao koja su vaša prava kao vlasnika foruma u pogledu reklamiranja preko ove platforme. Šalim se, možda to nema veze sa reklamiranjem preko browsera već moraš imati premium nalog na Tapatalku da bi mogao da naplatiš reklamiranje. Ne znam, zaista se ne razumem u tu stvar. Samo sam se raspitao da li se zna nešto o tome.

Link to comment
Share on other sites

Tačno zna šta radim. Pre neki dan sam kupio karte za Thai na Thai Airways. Pogledao sam i AirAsia (lowcoster ali im je biz klasa ista a po ceni kao normalna na TG).

NokAir nisam ni pogledao i za koji sam mislio da leti samo domaće letove u Thai dođe preko Google ads da pogledam. Ima letove do Tokija i Osake sa Boeing 777. Nisam ni znao da imaju taj aparat.

Letovi za Japan, na japanskom

 

2019vimeo03.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako to funkcioniše, na laptopu ne vidim reklame, a na mobilnom ih ima. To nisu reklame koje idu na Forum, nego reklame koje idu na svakog od nas, pojedinačno, prema profilu kako nas Google vidi. Ili, kako vi kažete.

 

Screenshot_20191110_072804_com.android.c  


Screenshot_20191110_073334_com.android.c      

Edited by Div
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

Znas kako se to radi u kraju: Politiku pod misku i vodi ih na Centralno ako nije slobodna gajba.:classic_biggrin:

 

Šta če mi to, mene ne zanima politika.

 

edit:

Ajde, ljudi, pobrišite ovo, nije mesto. Izvinjavam se.

Edited by Div
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Eddard said:

Na mobilnom su malo velike reklame. Meni nudi robota za usisavanje 😁

 

23 minutes ago, melankolic said:

Meni nudi veš mašine i opremu za kola iako ništa od toga nisam pretraživao.

Govorim o Safari browseru na mobilnom (ne Tapatalk).

 

03cbdef7b0e97201a55ee90684bd29b8.jpg

 

Moguće da je neki algoritam u pitanju.

 

Hm, nudi vam nacine cisenja?

Meni samo recepte za rostilj.:s_d:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja koristim Google Chrome, oni znaju sve. Isti je i FaceBook, ako ne i gori. Ne dirajmo Google i FaceBook tek tako. Nije to ono što su oni izmislili.
Čovečanstvo je na to pristalo odavno, da njihov mobilni kaže provajderu gde su i kada bili. Sadašnja preciznost je +/- na 1 metar.

 

NTT docomo, japanski provajder mobilne telefonije, 60 miliona pretplatnika, dobija od policije zahteve, 8-10 dnevno, gde je bio ovaj mobilni telefon tada i tada.

 

Nissan, car maker, je imao svoju reklamu na Google koja je išla pa se čak i pojavila uz clip odescanja glave testerom ženi negde u nekom *stanu od država. Odmah je otkazao to reklamiranje kada se ne zna u kom je kontekstu reklama prikazana. Google ne zna kontekst. Verovatno su to unapredili ali opet je glavni problem još uvek tu.

 

Ne zna da sam ja karte već kupio i šta mi dalje prikazuje reklame za druge kompanije?

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, MetalHead said:

Ajde da ne brisem postove ali please nemojte ove siriti neku generalnu pricu o reklamama... 

 

Pa to je neminovno kada uvedeš reklame. To bi i drugi pitali.

Što se tebe tiče, dao sam ti kako se kod mene vide, to si tražio.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, melankolic said:

Meni nudi veš mašine i opremu za kola iako ništa od toga nisam pretraživao.

Govorim o Safari browseru na mobilnom (ne Tapatalk).

 

03cbdef7b0e97201a55ee90684bd29b8.jpg

 

Moguće da je neki algoritam u pitanju.

 

Ako imaš ženu, rekao bih da te čeka neki trošak u narednom periodu u vidu veš mašina sa novim tehnologijama 😄 

 

Moja preporuka je samo da se smanji ova reklana preko mobilnog pretraživača, neka bude neka horizontalna, a ne da prekrije bukvalno ceo ekran.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Knipex said:

Opera na desktopu (+ublock origin) i opera na mobilnom i nema reklama.

 

Što se tiče toga da vam nudi nešto što niste pretraživali to je zato što je pretraživao neko sa iste ip adrese (wi-fi mreža npr) u skorije vreme.

 

Ovo nije tacno... promenio sam IP adresu, grad, drzavu , kontinent ...iste su reklame kao i kada sam "tamo". Pre ce biti da ako imas google nalog , da prema istom sortira reklame

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

Meni preko laptopa na Voxu sem ovog unlimited.rs http://prntscr.com/pv4hsv ne prikazuje nikakvu reklamu whatsoever. Koristim Comodo Ice Dragon browser (na bazi Firefoxa) i paranoičan setup Internetsecurity, antivirus, antimalware i antriransomware programa (ako to uopšte ima nekakvog uticaja na to pitanje). Čak sam i na torrent trackerima uglavnom miran od reklama:   http://prntscr.com/pv4j66   😁

Edited by Akiro
Link to comment
Share on other sites

Nisam ni rekao da ne prate google nalog nego da prate i ip adresu :classic_tongue: Redovno mi se dešava da mi iskaču reklame za neke kolače i svašta nešto što znam da je žena pretraživala, ili za igre tipa war thunder što klinac igra...

 

@Akiro

Meni se ne prikazuje bukvalno nijedna reklama na forumu, rekoh već opera browser koja ima ugrađen addblock i na desktopu i na telefonu s tim što na desktopu imam i addon ublock origin.

Edited by Knipex
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Knipex said:
11 minutes ago, Knipex said:

@Akiro

Meni se ne prikazuje bukvalno nijedna reklama na forumu, rekoh već opera browser koja ima ugrađen addblock i na desktopu i na telefonu s tim što na desktopu imam i addon ublock origin.

 Hvala za info. 👍 Na laptopu nemam problem, ali me ubiše reklame na mobilnom, pogotovo kada sam u Grčkoj. Staviću Operu na mobilni.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...