Jump to content

Epska fantastika i SF ...


kalistenika u rutini

Recommended Posts

1 hour ago, urosg3 said:

Već sam dobio preporuku iz nezavisnog izvora, sad ova tvoja, hmm, od čega da počnem?

Ako si gledao Blade Runner ja bih krenuo od "Da li androidi sanjaju električne ovce", ako nisi onda zbirke kratkih priča a ako toga nema na srpskom onda Ubik 😄

 

 

Link to comment
Share on other sites

Gde bre od Ubika da počinje jesi li normalan, to je baš za die hard fanove, neka se navikne prvo a ne odmah da se pita ko je tu lud :lol_2:

Ne bih ni Androide preporučila odmah jer se ljudi često razočaraju kad vide koliko se knjiga razlikuje od filma, mada meni to nije minus, naprotiv. Ali nešto prvo malo lakše, ako ne mogu da se nađu priče možda Čovek u visokom dvorcu, mada na njega imam neke primedbe ali vidim da se ljudima uglavnom svidi na prvu loptu.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/17/2021 at 4:59 PM, Knipex said:

Aj da zanemarimo kvalitet papira i štampe ali prevodi su jako problematični tako da radije preskačem. Uostalom, u 99% slučajeva se može naći pdf ako baš zapne da se mora čitati, dok ne izađe normalno izdanje. Ako izađe :classic_smile:

Ima baš bezobraznih cena na KP. Prekjuče sam malo kopao oko knjiga iz serijala Točak vremena i ima par koje cene sa po 5000din po komadu. Čak ima i onih koje su dostupne u Laguni sa višom cenom na KP od sajta izdavača. Nije mi prvi put da se srećem sa tim jer nisam alergičan na polovne očuvane knjige. 

Trenutno sam na 176 stranici prvog toma, kako mi je ovaj autor promakao? Verovatno sam, devedesetih, bila okupirana drugim temama ili nisam dobro slusala decu koja mi obicno preporucuju SF autore. Svidja mi se ovo sto sam do sada procitala, mada, nakon ponovnog citanja opusa U. Le Gvin, malo mi je preopsirno, sporo i mucim se sa imenima likova ali - obecava. Nasa biblioteka ima 13 tomova ovog serijala, bibliotekar mi ga je preporucio kao primer hard core SF. Ako nekog ne mrzi, dobro bi mi dosla neka kvalifikacija, citati ili ne?

 

Ako bas moram da imam neki naslov koji je rasprodat, nema ga na KP, uzimam knjigu iz biblioteke i pravim kvalitetnu kopiju, 1 primerak! Sta da radim, jace je od mene. 

Edited by Pletilja
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alcesta said:

Divim se ljudima koji mogu tako, ja nikad nisam umela. Vidim cenu, platiću toliko ili neću kupiti, zdravo doviđenja :classic_biggrin:

 

 

Buvljak tome i sluzi, u tome je lepota citavog posla 🙂 Kad se ljudi dogovore, retke su situacije da neko na kraju bude nezadovoljan 🙂

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, alcesta said:

Taman javite valja li pa da uzmem u razmatranje kad izađu sve, neko je ovde ranije pominjao :classic_smile:

 

Kako ne valja, odlicno je, pravi hardcore sci fi! Par momenata mi je oduvalo glavu, otvarate na sopstvenu odgovornost 

 

Spoiler

kad Trisolarijanci "stampaju" sofon u prvom, i kad Kapljica unisti flotu u drugom delu

 . Voleo bih da ovaj serijal mogu da ponovo procitam po prvi put.

 

Nestrpljivo cekam trecu knjigu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nicklord said:

Jel čita(o) neko poslednju Aberkrombijevu trilogiju? Age of Madness, meni možda i najbolje od njega do sad

Procitao prvu knjigu. Zaista dobra stvar, svidja mi se socijalni momenat uz tipicnu Aberkrombdzinu. Lako me je uvukao u novu eru. Takodje, posle po meni tanjih likova u Crvenoj zemlji (oprobano jahanje na 9tki i Nikomu Koski je tu spaslo stvar), vratio se i na tom polju. Orso, Rike i Detelina su mi brzo prirasli srcu. S druge strane, Brok, Savina i Staur su mi nekako reciklirani, nadam se da nece imati put kao njihovi 'originali'. Na kraju, bojao sam se da ce Aberkrombi puno igrati na 'emociju' ka starim likovima, ali sem neke jeze kad se pojavi Bajaz, nisam imao filing da me iskoriscava...

 

Jedino sam imao jedan what-a-fuck moment: 

Spoiler

Kako je Kalder 'skrajnut' na severu.

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, de Havilland Mosquito said:

22.10. datum izdavanja

 

Da, bas su brzo zavrsili trecu knjgu s obzirom da je druga izasla prosle godine (cini mi se negde u novembru-decembru), a od prve do druge proslo nekoliko godina (valjda tri?). Hvala bratu Siju 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sajamski popusti za ljubitelje SF i EF:

 

1. Carobna knjiga: ilustrovano koriceno izdanje Dine sa 2500 na 1650 din

2. Imperijalni Radc komplet triologija sa 2800 na 500 din (!)

3. Dosta dobrih naslova 3 za 500

 

2. Laguna - popust od 20 posto plus kolicinski popust (za tri kupljene jos 15 posto itd), a krajem meseca (29-31) su dani fantastike sa dodatnim pogodnostima. Treci deo triologije Liu Cisina "Besede o Zemljinoj proslosti" - "Kraj smrti" izlazi 22. oktobra.

 

3. Publik Praktikum - izbacio dve Tolkinove knjige "Beren i Lutijena" i "Farmer Gil od Hama", u pretprodaji do 25. 10. sa 25 posto popusta i besplatnom isporukom.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Prijatelj Mitar said:

1. Carobna knjiga: ilustrovano koriceno izdanje Dine sa 2500 na 1650 din

2. Imperijalni Radc komplet triologija sa 2800 na 500 din (!)

3. Dosta dobrih naslova 3 za 500

Hvala za tip. Imperijalni Radč mi je stajao u listi želja jedno 2 godine. Ova cena je za neverovati. Kupio još dve knjige (Jankovića "Poslednji Cirkus" i Grejem Grin "Ministarstvo straha") iz akcije 3 za 500 i zajedno sa kompletom Imperijalni Radč mi uračunali kao akciju tako da me ukupno sa dostavom izašlo 1033din :s_w: Sve ostalo što mi je interesantno kod njih sam već kupio ranije. Pratim ih zadnjih 4-5 godina od kad su počeli malo ozbiljnije da rade knjige i često iznenade ponudom.

 

Nisam očekivao Jankovića u čarobnoj knjizi jer mu je većinu knjiga izdala Laguna.

 

Sad ću da pregledam ostale izdavače. Dvoumim se da kupim ove dve Tolkinove iz publik praktikuma sada ili kasnije kada izađe "Pad Gondolina" . Fali mi i "Deca Hurinova". U Laguni me čeka "Gavranov pad"...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...