Jump to content

Epska fantastika i SF ...


kalistenika u rutini

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
5 hours ago, Knipex said:

Izašao je i peti deo pre neki dan :classic_smile:

 

Znam 🙂  Često sam u kontaktu sa autorom koji voli da bude u kontaktu sa svojim sadašnjim, ali i budućim čitaocima.

 

Peti deo "Dopisani" obrađuje temu II svetskog rata kod nas, i čini mi se da je dobar...

 

Neću da prekidam čitanje serijala Lusinde Rajli, ali moram da kažem da sam nestrpljiva da pročitam prva dva dela PZ.

 

Planiram da uradim još jedan intervju na blogu sa Zoranom Petrovićem, u kome će glavna tema biti ovaj peti deo..

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja sam je kasnije opet čitala i nije mi se promenio utisak, ali je ta knjiga iz nekog razloga jedino što ima veze sa erom dinosaurusa da mi je ikad bilo zanimljivo. Filmovi i ostali mediji na tu temu nikad nisu uspeli da me zainteresuju, ni kad sam bila mala ni kasnije.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Pročitala Problem tri tela, mnogo mi se sviđa. Sad mi je krivo što nisam ponela i drugu knjigu, da odmah nastavim.

On 2/5/2023 at 5:52 PM, DameTime said:

Meni je ostao još treći deo... I ja ću da čitam pa da gledam.

Malo mi je splasnuo entuzijazam kad sam shvatila da samo prva sezona ima 30 epizoda, a druga se valjda sad snima. Ako bude po jedna tolika sezona za svaku knjigu, ko zna hoću li se nakaniti da gledam do kraja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 8/17/2023 at 9:00 PM, alcesta said:

Pročitala Problem tri tela, mnogo mi se sviđa. Sad mi je krivo što nisam ponela i drugu knjigu, da odmah nastavim.

Malo mi je splasnuo entuzijazam kad sam shvatila da samo prva sezona ima 30 epizoda, a druga se valjda sad snima. Ako bude po jedna tolika sezona za svaku knjigu, ko zna hoću li se nakaniti da gledam do kraja.

 

Negde sam naisao na editovanu verziju, lik je 30 epizoda kompresovao u 6 sati materijala i ostavio samo ono najbitnije, kad nadjem okacicu. Meni se gledanje serije bas oteglo negde od 18. do 27-28. epizode, jedva sam se naterao da pogledam. Nije serija losa, prilicno je verna knjizi, ali mnogo je brt sestro. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pročitah ponovo Prvi Zakon od Aberkrombija.Trebalo mi je nešto lako za čitanje i moram priznati da mi je prijalo vratiti se najzanimljivijim likovima u žanru.Prosto sam progutao nekih 1800 stranica za 20-ak dana.I ovaj put mi se događalo da usred čitanja zatvorim stranice kako bih se slatko ismejao.

Razmišljao sam da započnem Junake koje imam na polici,ali nešto nisam siguran da je jednako dobra kao ova trilogija.Ako je neko čitao,dobrodošli su utisci :classic_smile:.

Poneo sam na posao dve knjige-Prolaz i Proces od Kafke.Ovu prvu sam već čitao.Videću u toku dana za koju ću se odlučiti.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/16/2023 at 10:52 AM, sasha arsenal said:

Pročitah ponovo Prvi Zakon od Aberkrombija.Trebalo mi je nešto lako za čitanje i moram priznati da mi je prijalo vratiti se najzanimljivijim likovima u žanru.Prosto sam progutao nekih 1800 stranica za 20-ak dana.I ovaj put mi se događalo da usred čitanja zatvorim stranice kako bih se slatko ismejao.

Razmišljao sam da započnem Junake koje imam na polici,ali nešto nisam siguran da je jednako dobra kao ova trilogija.Ako je neko čitao,dobrodošli su utisci :classic_smile:.

Poneo sam na posao dve knjige-Prolaz i Proces od Kafke.Ovu prvu sam već čitao.Videću u toku dana za koju ću se odlučiti.

 

Heroes je apsolutno najbolji roman u kompletnom opusu First Law. Preporučujem i stand alone pre toga - Best Served Cold, pa tek onda Heroes. Ako ti se svidi, nastavi dalje. Ima još jedan stand alone, pa nova trilogija, u kojoj se globalna priča nastavlja... Što se mene tiče, sve preporuke, iako ne znam šta voliš da čitaš. Ukusi su različiti, ali kvalitet ovih knjiga nije sporan.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Rex said:

Heroes je apsolutno najbolji roman u kompletnom opusu First Law. Preporučujem i stand alone pre toga - Best Served Cold, pa tek onda Heroes. Ako ti se svidi, nastavi dalje. Ima još jedan stand alone, pa nova trilogija, u kojoj se globalna priča nastavlja... Što se mene tiče, sve preporuke, iako ne znam šta voliš da čitaš. Ukusi su različiti, ali kvalitet ovih knjiga nije sporan.

Čitao sam Osvetu davno nakon čitanja Prvog Zakona i bila mi je ok.Kasnije sam započeo Pola Kralja i odustao.Nije mi legla uopšte.

Kada završim Prolaz i ova još dva dela trilogije,onda ću verovatno započeti Junake.Vidim i da su preveli u Laguni i Doba Ludosti.To je verovatno ta nova trilogija koju pominješ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
On 11/19/2023 at 3:06 AM, Rex said:

Heroes je apsolutno najbolji roman u kompletnom opusu First Law. Preporučujem i stand alone pre toga - Best Served Cold, pa tek onda Heroes. Ako ti se svidi, nastavi dalje. Ima još jedan stand alone, pa nova trilogija, u kojoj se globalna priča nastavlja... Što se mene tiče, sve preporuke, iako ne znam šta voliš da čitaš. Ukusi su različiti, ali kvalitet ovih knjiga nije sporan.

Evo završio sam Prolaz i odmah sam se bacio na Junake.Negde sam na polovini knjige.Dugujem ti pivo :classic_smile:.

Kada sam čitao poglavlje gde se prvi put pojavljuje Gorst,bukvalno su mi išle suze koiko sam se smejao.Nisam mogao da otvorim knjigu a da je ubrzo potom i ne zatvorim.Sad kada pomislim,smejem se.Likovi su zanimljivi kao i u trilogiji Prvi Zakon.Baš mi je legla.

Hvala na preporuci :wink2: .

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

I nastavljaj dalje kad zavrsis.

Krvava zemlja je po mom misljenju najslabiji stand alone, ali ima svoje momente - vestern atmosferu, dobro poznatog lika i meni omiljenog Nikoma Kosku.

Onda nova trilogija - lici na staru i po likovima i po atmosferi, a opet je nova, sveza. Fantazi momenat je manji, ali oni sto nadgledaju sve su itekako tu.

Obozavam Aberkrombija, pa nisam merodavan. Mada Mudrost gomile (treci deo nove trilogije) jos nisam poceo, bem ti posao, porodicu i sve sto ide uz to 🙂 .

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Čitam "Hollow man"-a

 

The_Hollow_Man_(1992_novel)_coverart.jpg

 

Vratio sam se Denu posle duuugo vremena.

Mada sam se uvek pitao kako ovo treba prevesti - "Prazni čovek","Šuplji čovek" "Nevidljivi čovek" (u smislu prozirni) ...

 

Edited by Besni lala
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Besni lala said:

Čitam "Hollow man"-a

 

The_Hollow_Man_(1992_novel)_coverart.jpg

 

Vratio sam se Denu posle duuugo vremena.

Mada sam se uvek pitao kako ovo treba prevesti - "Prazni čovek","Šuplji čovek" "Nevidljivi čovek" (u smislu prozirni) ...

 

Ja bih rekla neka Praznina.

 

Inace, pokusavala sam da ga citam ( neka preporuka bas odavde), nekako nije to za mene, a kako stvari stoje nece ni da bidne.

Edited by Selina
slovce
Link to comment
Share on other sites

On 11/16/2023 at 10:52 AM, sasha arsenal said:

Pročitah ponovo Prvi Zakon od Aberkrombija.Trebalo mi je nešto lako za čitanje i moram priznati da mi je prijalo vratiti se najzanimljivijim likovima u žanru.Prosto sam progutao nekih 1800 stranica za 20-ak dana.I ovaj put mi se događalo da usred čitanja zatvorim stranice kako bih se slatko ismejao.

Razmišljao sam da započnem Junake koje imam na polici,ali nešto nisam siguran da je jednako dobra kao ova trilogija.Ako je neko čitao,dobrodošli su utisci :classic_smile:.

Poneo sam na posao dve knjige-Prolaz i Proces od Kafke.Ovu prvu sam već čitao.Videću u toku dana za koju ću se odlučiti.

 

Evo, da napravim i prvi upis. 🙂

 

Oduvijek sam veliki fan fantazija. Kao i mnogi, počeo sam sa LOTR, ali serijal koji me baš vezao je Džordanov "The Wheel of Time". Zbog posljednjih knjiga iz serijala sam se zakačio i za Sandersona.

 

Svijet "Prvog zakona" mi je sjajan, obožavam tu mračnu atmosferu i Aberkrombijev humor.

Prije par dana sam završio posljednju trilogiju "The Age of Madness". Iako je, bar mi se čini, malo "mekša" u odnosu na prvu trilogiju, i dalje su to sjajne knjige. Aberkrombi mi sada malo više vuče na Sandersona. Uglavnom, tople preporuke.

 

Sinoć finiširah Yalomovo "Liječenje Šopenhauerom" (Obožavam sve od Yaloma), pa sam sad na slatkim mukama šta da počnem. Stoji mi Malazan, ali nikako da počnem. Malo me plaši  >8000 strana (poučen sa 12K koliko ima WOT 🙂 ).

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...