Jump to content

Epska fantastika i SF ...


kalistenika u rutini

Recommended Posts

5 hours ago, kalistenika u rutini said:

Evo odmah jedna preporuka za one koji nemaju problem da cekaju - sam bob zna koliko vremena - na poslednji treci deo price o The Kingkiller Chronicle.

 

 

 

 

Резултат слика за chronicles of kingslayer

 

 

 

Nisam pratio u poslednjih godinu dana Rotfusa. 

Ima li nade za nastavak? 

 

Preporuka od mene i za serijal Skota Linča. Do sada su objavljene tri knjige takođe, kod nas u izdanju Lagune. 

 

"Laži Loka Lamore"

"Crveno more pod crvenim nebom"

"Republika lopova"

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Laki21 said:

Vidim da je Martin izbacio novu knjigu, dešava se 300 ljeta pre dešavanja u GOT.

A još nije dovršio prethodni serijal. Pa sunce li mu jebem....................

Slušao sam skoro intervjue neke njegove. U suštini on je dosta toga napisao o Targerijanima paralelo sa ASOIAF, sad samo doda još malo i onda da nekom da to sredi i mislim da mu to nikakav posao ne predstavlja. Šesta knjiga će izaći kad skonta šta će sa onih 200 likova što je uveo u petoj knjizi.

 

A za Rotfusa nema nade. Odgovor od pre par nedelja je "biće knjiga kad je bude" 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Yi Sun Shin said:

Što ne bi, kad ljudi kupuju.

Vrh avatar, by the way. 

 

4 hours ago, Nicklord said:

Slušao sam skoro intervjue neke njegove. U suštini on je dosta toga napisao o Targerijanima paralelo sa ASOIAF, sad samo doda još malo i onda da nekom da to sredi i mislim da mu to nikakav posao ne predstavlja. Šesta knjiga će izaći kad skonta šta će sa onih 200 likova što je uveo u petoj knjizi.

 

A za Rotfusa nema nade. Odgovor od pre par nedelja je "biće knjiga kad je bude" 

 

3 hours ago, Oscar Zeta Acosta said:

Debeli gmaz. U stvari, dva debela gmaza 🙄

Krećem sa čitanjem Vatre i krvi za koji dan. To mu dođe kao Silmarilion Pesme leda i vatre. 

Nabijem ga™. 

Krajnje je nekorektno ostaviti GOT da visi neodređeno i cepati sada nešto drugo, jer mu se, eto, može. Jebse.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, JFW said:

Jel čitao neko tu poslednju Martinovu knjigu? Jel dokumentarno ili kako?

Slično je napisano kao The World of Ice and Fire. Ako si to čitao onda znaš kako je 😄 Samo zamisli to na 700 strana, nije baš za predugo čitanje

Link to comment
Share on other sites

Obožavam da čitam dok ležim u krevetu a The world of ice and fire nisam mogao tako zbog formata knjige. Velika i teška. Fire and blood sam kupio čim je izašla kod nas i posle par dana spremio pored kreveta za čitanje. Još je tamo a u međuvremenu sam pročitao dve knjige :classic_sleep: nije toliko velika kao svet leda i vatre ali je poteška. Sačekaće još malo...

 

Btw ispunio sam sebi davnašnju želju i pre neki dan kupio Nekronomikon 😊

Edited by Knipex
Link to comment
Share on other sites

Ja čitam na engleskom sve knjige 😄 Ali guglanje mi kaže da su preveli prvih 6 https://www.laguna.rs/a920_autor_dzejms_s_a_kori_laguna.html

 

U suštini jedna vrhunska spejs opera. Ljudi su naselili Mars i deo oko asteroida. Postoje tenzije između sve 3 strane (Zemlja je treća) a plus pojavio se neki mističan virus i sad sve tri strane luduju. Više POW likova imaš ali uglavnom se prati Holden - oficir nekog nebitnog broda i Miler - detektiv i njihova ekipa. Imaš i seriju The Expanse koja je dosta dobra ali više je neka skraćena verzija

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Nicklord said:

Jel čitao neko The Expanse? 8 od 9 knjiga je izašlo i do sad ništa nisu upropastili, kvalitet konstantan od prve knjige. Čak su i poslednje dve možda i najbolje

 

Nikako se ne slažem. Pročitao prve dve i batalio na pola treće i ne pada mi na pamet da nastavljam. Prva je odlična, druga onako, nije loše može da prođe. Sve posle toga preporučujem da se batali, bez obzira na klifhengere. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Yi Sun Shin said:

 

Nikako se ne slažem. Pročitao prve dve i batalio na pola treće i ne pada mi na pamet da nastavljam. Prva je odlična, druga onako, nije loše može da prođe. Sve posle toga preporučujem da se batali, bez obzira na klifhengere. 

Što? Daj spojlere slobodno 😄

Edited by Nicklord
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je pad kvaliteta u odnosu na prvu knjigu, već u trećoj bio izražen. Jednostavno se nisam mogao naterati da završim Abadonovu Kapiju. Bilo mi dosadno i nategnuto.

 

 Moguće da su od Cibole u Plamenu pa nadalje najbolje knjige u istoriji Sci. Fi, ali nešto sumnjam. Stvari jednostavno ne funkcionišu tako.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ali šta ti je tačno problem bio? 😄 Ubačena su dva nova POW lika, kučka političarka i debilka vojnik koji su na Zemlji i prate politiku sa te strane ali ne zauzimaju previše prostora u knjizi. Tempo i stil knjiga je isti kao u prvoj, ne priča se puno o tehnologiji, još malo se otkriva glavna misterija, dosta likova, malo smislene akcije... Mislim druga sezona serije je poslednja četvrtina prve knjige i cela druga i uopšte se ne skonta razlika i prelaz. 

 

Evo i ovde svaka knjiga ima konstantno iste ocene na 30-90k ljudi koji su glasali

https://www.goodreads.com/series/56399-the-expanse

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nicklord said:

Jel čitao neko The Expanse? 8 od 9 knjiga je izašlo i do sad ništa nisu upropastili, kvalitet konstantan od prve knjige. Čak su i poslednje dve možda i najbolje

 

Citao sam prvih sest, solidna SF opera,nista revolucionarno u okviru zanra...

I po meni prva najzanimljivija...

Odgledao sam i prvu sezonu serije...

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mare80 said:

 

Citao sam prvih sest, solidna SF opera,nista revolucionarno u okviru zanra...

I po meni prva najzanimljivija...

Odgledao sam i prvu sezonu serije...

 

Da, ništa revolucionarno ali odlično ako mene pitaš. Čitaj sedmu i osmu, stvarno mislim da su najbolje posle prve 😄

 

Što ti se ne sviđa treći deo Takešia? Ja sam to čitao pre 10 godina a možda i više i ne sećam se da sam imao neke veće zamerke. Mada sam i zaboravio dosta osim glavnih delova

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da zadnje dve jos nisu prevedene na srpski....

Inace,nisam neki veliki fan sf opera...

Cekam da Laguna objavi komplet Malasku knjigu palih pa da pocnem da citam ceo serijal,jel citao ovde neko to?

Kakvi su utisci?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...